Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Servis VHS a Beta videa Slovensko

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Wollverin
Hifi obsluha


Založený: 19 február 2016
Príspevky: 2
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut máj 22, 2018 18:04:00    Predmet: Servis VHS a Beta videa Slovensko Odpovedať s citátom

Zháňam človeka,nadšenca,odborníka čo sa vyzná vo VHS či Beta videách,a určite pomôžem aj druhým ľudom čo chcú zachrániť tieto krásne stroje stále v prevádzke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Ut máj 22, 2018 18:32:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Môže byť odborník aj nadšenec aký chce, prd mu to bude platné, pokiaľ nikde nezoženie nové hlavy, medzikolá, prítlačné kladky, brzdy a veľa ďalších mechanických dielov, pokiaľ ich bude potrebovať. A o servisných kazetách ani nehovorím ..... bez toho sa servis robiť nedá ....

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: So máj 26, 2018 14:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan31 napísal:
Môže byť odborník aj nadšenec aký chce, prd mu to bude platné, pokiaľ nikde nezoženie nové hlavy, medzikolá, prítlačné kladky, brzdy a veľa ďalších mechanických dielov, pokiaľ ich bude potrebovať. A o servisných kazetách ani nehovorím ..... bez toho sa servis robiť nedá ....

Stefan31

VHS videá v tom je to naozaj ťažké a dávam za pravdu ale BETA používaný aj v profi prevádzke a na kopírovanie starších záznamov v televízii,neverím,jedine že by už odborníci zo servis stredísk poodchádzali a druhí sú neschopní a nerobia s analog vecami,všetci dnes len meniť celé karty,plošáky nakalibrované,nie toho kto by šiel po obvodoch a meral súčiastku za súčiastkou.Zdar Daniel servis analog kotučiakov aj kalibrácie dodnes v record analog profi prevádzke.VIDEOM SA NEZAOBERÁM.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: So máj 26, 2018 14:10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan31 napísal:
Môže byť odborník aj nadšenec aký chce, prd mu to bude platné, pokiaľ nikde nezoženie nové hlavy, medzikolá, prítlačné kladky, brzdy a veľa ďalších mechanických dielov, pokiaľ ich bude potrebovať. A o servisných kazetách ani nehovorím ..... bez toho sa servis robiť nedá ....

Stefan31

Ak chcete zachraňovať a patrične si za ten servis aj zaplatíte,tak sa dajú tie aj mecha diely individualne nechať robiť na obrábacích strojoch aj 3D tlač tu dnes je,je otázne či to stojí za to,nechať vytočiť na CNC kladku kus za 100 ečiek.
Ja v rámci profi kotúčakov bežím v náhradných dieloch a ich robenia replík niekedy do aj pár stoviek na kus,olatí sa to ?

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: So máj 26, 2018 15:17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno treba rozlišovať, či ide vo videách o spotrebnú elektroniku, alebo o profi štúdiové stroje. Ale v bežných ponukách z internetových stránok som sa nestretol už ani s ponukou hláv na Beta videá, alebo systém 2000, a vytrácajú sa už aj VHS hlavy. A o VHS Hi-8 do lepšieho SONY ani nehovorím. Možno na profi stroje ešte existuje niekde možnosť objednania ND, ale na spotrebku len ponuky z internetu. Asi pred rokom - dvoma sa objavili ponuky ND na VHS z Grécka, Talianska, UK .... čo som objednal, to prišlo.... ale stále mám na mysli len a len spotrebnú techniku. Beta aj 2000 stroje sa ešte dajú zohnať, ale ako som spomínal.... ak nie sú nové hlavy, repas nemá zmysel. Jedine, že by niekto dokázal vybrúsiť ferit do požadovaných tvarov, navinúť dva-tri závity a zaliať epoxy .... Very Happy .... človek nikdy nevie. Ale Betu od SONY a 2000 od GRUDIG-a by som si rád zrepasoval aj ja.....

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Wollverin
Hifi obsluha


Založený: 19 február 2016
Príspevky: 2
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: So máj 26, 2018 19:04:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Skusim to troska rozviest,vlastnim skvele stroje a urcite sa ich nemienim vzdat.VHS trieda Sony SLV-SF 950 funguje no sem tam nastane porucha vytahu kazety,inac ide bez chyby.VHS-S trieda JVC HR-DVS1U ide dobre len by potreboval servisnu prehliadku.VHS-S trieda Panasonic NV-HS 850 EG bez chyb mozno len servisnu prehliadku.A na koniec skvely stroj BETA Sony EDV-9000 ED potrebuje servis,stroj sem tam iba zasvieti a potom zhasne,vlastne kvoli tomuto stroju som zalozil tuto temu...hladam cloveka co sa v tom vyzna a dokaze to opravit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oneeeee
Hifista


Založený: 19 december 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: martin

PríspevokZaslal: So máj 26, 2018 19:20:56    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 , no mohol by si sa na to pozrieť . možno kondenzátor v zdroji. po toľkých rokoch je už všetko možné. v tých časoch sa ešte používali tepelné poistky a kadejaké sprostosti , ktoré tam boli na dve veci.
ide mu zapnúť ale hneď sa aj vypne . tak asi zdroj.

_________________
AKAI , Am 67 ,Am 39 , GX 620 , GX 67 , GX-R35 , GX M959W , CD 57 , CD 55 , CD 49 , AT -26 , AT 57 , EA M-659 , AP - M10 , AJ 530 FL , AJ 490 FL , VS-G855 , JVC HR-D 210EE , SONY CD P-C 661 , SHARP GF 4646 . zatiaľ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Ne máj 27, 2018 05:16:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ten SONY EDV-9000 ED je fakt pekný stroj ...... tých elytov na výmenu tam bude viac...

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pokazene_maslo
Hifi obsluha


Založený: 19 júl 2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2019 12:35:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim. Podarilo sa vam najst daky zodpovedny servis? Ja mam doma S-VHS video Panasonic NV-FS1. Video funguje ale po cca. 10 minutach prevadzky sa same vypne. Potrebujem ho dat opravit (Idealne k niekomu kto ma lasku k takymto starym strojom).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist