Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topping D50
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2018 06:20:49    Predmet: Topping D50 Odpovedať s citátom

Další zajímavý čínský,výborně měřící DAC - Topping D50

2x ESS ES9038Q2M SABRE DAC

USB XMOS U208

cena: 250 USD

http://en.tpdz.net/products_detail/productId=37.html

Měření: https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-d50-dac.2403/



topping-d50-dac.jpg
 Description:
 Filesize:  40.09 KB
 Viewed:  217 Time(s)

topping-d50-dac.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Flipiq
Hifi obsluha


Založený: 08 apríl 2018
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Ne máj 20, 2018 16:23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

ma to niekto aby to potvrdil? Plus ako je to s tym napajacim kablom treba alebo nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po máj 21, 2018 14:06:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Flipiq napísal:
ako je to s tym napajacim kablom treba alebo nie?


Bez napájecího kabelu to nepůjde Smile Ale zas to můžeš napájet baterkama..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So jún 23, 2018 12:21:47    Predmet: Výborný nejen v měření Odpovedať s citátom

Tak převodník mám pár dní doma a není rozdíl mezi jinými dalšími... takže hraje dobře... přinejmenším stejně dobře, jako převodník v SONY SCD-1 Smile (výstup ze Sony je nicméně asi o 1,5 dB hlasitěji).

Konečně... ukazuje to to, co už někteří dávno víme z přímého slepého srovnání… vliv použitého převodníku je zcela marginální... pokud něco není vyloženě zprasené, rozdíl ve slepém testu nebude v 99 % případů sluchově průkazný... kvalita nahrávky a reprobeden způsobuje řádově větší rozdíl.

Za cenu kolem 5 tis. vřele doporučuji jako "high-end" zvukové řešení Smile Uvidíme, jak se dlouhodobě s těmito kousky vyrovnají tuzemští konstruktéři s cenovkami řádově vyššími za stejné nebo velmi podobné řešení... konečně... highend a hifi není o zvuku... takže asi to bude fungovat dále Smile



image-20180623_102727_resized1.jpg
 Description:
 Filesize:  55.72 KB
 Viewed:  340 Time(s)

image-20180623_102727_resized1.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So jún 23, 2018 12:22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW: srovnejte hmotu těch krámů... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So jún 23, 2018 13:10:04    Predmet: Re: Výborný nejen v měření Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
... ukazuje to to, co už někteří dávno víme z přímého slepého srovnání… vliv použitého převodníku je zcela marginální... pokud něco není vyloženě zprasené, rozdíl ve slepém testu nebude v 99 % případů sluchově průkazný...

Omyl! ... naopak práve vtedy, keď máš v reťazci niečo "vyloženě zprasené", tak hrá všetko rovnako/mizerne ... vrátane prevodníkov
... a niektoré tieto nové DACy hrajú skutočne výborne ... väčšinou počuteľne lepšie ako mnohonásobne drahšie staré "hi-endy"

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne jún 24, 2018 13:35:57    Predmet: Re: Výborný nejen v měření Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
... ukazuje to to, co už někteří dávno víme z přímého slepého srovnání… vliv použitého převodníku je zcela marginální... pokud něco není vyloženě zprasené, rozdíl ve slepém testu nebude v 99 % případů sluchově průkazný...

Omyl! ... naopak práve vtedy, keď máš v reťazci niečo "vyloženě zprasené", tak hrá všetko rovnako/mizerne ... vrátane prevodníkov
... a niektoré tieto nové DACy hrajú skutočne výborne ... väčšinou počuteľne lepšie ako mnohonásobne drahšie staré "hi-endy"


Tak to je nedorozumění: to zprasení bylo myšleno k tomu DACu… tedy pokud někdo vyloženě nezprasí něco v DAC.

Určitě platí, že jedna komponenta s výrazně negativním vlivem na zvuk vše zničí... takže přesněji uvedu: v naprosté většině případů to není ani DAC, ani zesilovač (o směšných hrátkách raději pomlčím). Vyrobit dobře hrající DAC, zesilovač je dnes běžnější a především méně nákladné než vyrobit dobře hrající reprobedny.... jinak řečeno: průměrné technické řešení DAC a zesilovače má na kvalitu výsledné reprodukce řádově menší vliv než průměrné repro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne jún 24, 2018 13:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

A ještě si neodpustím a dodám, že pochybuji, že ve slepém testu s okamžitým přepínáním vstupů, a po srovnání na stejnou hlasitost, někdo odliší průměrný DAC od hifisuprtrupr HIGHend DAC Smile

Možná bude na citlivých bednách slyšet menší šum... Jiná věc je ovšem ona jiná hlasitost... někteří výrobci jsou na to experti (na vyšší než běžnou hodnotu výstupu... mám pocit, že to dělával Esoteric… namísto 2 V RCA a 4 V XLR má 2,5 V a 5 V) a samozřejmě pak to hraje "dynamičtěji", jak mi sděloval jeden nejmenovaný hifista Smile))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne jún 24, 2018 15:25:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumb up súhlas
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Ne jún 24, 2018 18:51:14    Predmet: Re: Výborný nejen v měření Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tak převodník mám pár dní doma a není rozdíl mezi jinými dalšími... takže hraje dobře... přinejmenším stejně dobře, jako převodník v SONY SCD-1 Smile (výstup ze Sony je nicméně asi o 1,5 dB hlasitěji).

Konečně... ukazuje to to, co už někteří dávno víme z přímého slepého srovnání… vliv použitého převodníku je zcela marginální... pokud něco není vyloženě zprasené, rozdíl ve slepém testu nebude v 99 % případů sluchově průkazný... kvalita nahrávky a reprobeden způsobuje řádově větší rozdíl.

Za cenu kolem 5 tis. vřele doporučuji jako "high-end" zvukové řešení Smile Uvidíme, jak se dlouhodobě s těmito kousky vyrovnají tuzemští konstruktéři s cenovkami řádově vyššími za stejné nebo velmi podobné řešení... konečně... highend a hifi není o zvuku... takže asi to bude fungovat dále Smile


Michale, mohu se zeptat, kde jsi ho kupoval? Potřeboval bych druhej převodník k sestavě a v bazarech teď nic nikde zajímavýho a tohle by mi asi v pohodě stačilo. BTW, má to externí napájení a jde to vypnout? Smile

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2018 08:50:14    Predmet: Re: Výborný nejen v měření Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:

Za cenu kolem 5 tis. vřele doporučuji jako "high-end" zvukové řešení Smile Uvidíme, jak se dlouhodobě s těmito kousky vyrovnají tuzemští konstruktéři s cenovkami řádově vyššími za stejné nebo velmi podobné řešení... konečně... highend a hifi není o zvuku... takže asi to bude fungovat dále Smile


Prošlo mi poslechovkou docela hodně DACů TOP kategorie (Sroll Epos mk2, MSB The Analog DAC, GredAudio P-DAC2, Meitner MA-1, Rockna WaveDream DAC, Audionet DNC, AudioNet VIP G3) a rozdíly jsou celkem zřetelné.
Naprosto nesouhlasím s tímto tvým obecným tvrzením o zázračném čínském High-End zvuku za 5tis Kč. Laughing

O Sabre DAC čipech si taky myslím své když TOP firmy je nepoužívají do svých produktů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2018 10:22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Já myslím, že se není čemu divit pokud bylo srovnáváno jen s SCD-1. Je úplně jedno jak moc byl dobrý v roce 1999, dnes už je úplně mimo a je pochopitelné, že čínský lowend hraje stejně. Jiný výsledek bych nečekal, resp. možná bych i čekal, že ten Číňan bude lepší.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2018 11:37:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes už "dobre poskladaný" Číňan bude určite lepší ako hocičo, čo bolo bežne komerčne dostupné v roku 1999 ...
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2018 17:11:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. a o x rokov bude zasa ten aktuálny Low-End lepší, ako ten dnešný High-End. Len kde sa to zastaví? Donekonečna sa to zlepšovať nedá, resp. dá, ale nebude to počuteľné.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2018 18:24:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron: asi sme si úplne nerozumeli ... tu sa hovorí špeciálne o DAC-och, nie o celom "hifi"!
... analóg dnes skôr stagnuje, ale digitál išiel v posledných rokoch s kvalitou prudko nahor za rozumnú cenu ... to si ale mnoho jedincov (spravidla zblbnutých masívnou "provinylovou" propagandou) nedokáže uvedomiť Laughing

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po jún 25, 2018 20:33:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee:

Diky za info. Na jakém řetězci jsi to testoval? (Jak moc je rozlišující- analytický?)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 10:05:24    Predmet: Re: Výborný nejen v měření Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:

Za cenu kolem 5 tis. vřele doporučuji jako "high-end" zvukové řešení Smile Uvidíme, jak se dlouhodobě s těmito kousky vyrovnají tuzemští konstruktéři s cenovkami řádově vyššími za stejné nebo velmi podobné řešení... konečně... highend a hifi není o zvuku... takže asi to bude fungovat dále Smile


Prošlo mi poslechovkou docela hodně DACů TOP kategorie (Sroll Epos mk2, MSB The Analog DAC, GredAudio P-DAC2, Meitner MA-1, Rockna WaveDream DAC, Audionet DNC, AudioNet VIP G3) a rozdíly jsou celkem zřetelné.
Naprosto nesouhlasím s tímto tvým obecným tvrzením o zázračném čínském High-End zvuku za 5tis Kč. Laughing

O Sabre DAC čipech si taky myslím své když TOP firmy je nepoužívají do svých produktů.


Dobře, pojďme do slepého testování Smile Já jsem připraven... budemem přepínat vstupy, ošetříme různé hlasitosti a pak statisticky vyhodnotíme cca 100 přepnutí... a budeme sledovat nejen indikaci změny, ale také rozhodnutí, co je pocitově lepší Smile

No a pokud se statisticky významně trefíš/te, veřejně se omluvím a dostaneš/te sladkou odměnu v podobě višňové bublaniny Smile))))

Nic jiného než slepé testynemá smysl sledovat... a to je taky testování, kteérho se drtivá většina hifistů šíleně bojí. Nedávno jsme například slepě srovnávali zesilovač CROWN Xti 1002 a Vincent sv238... poněkud odlišné koncepce... a zvukově nerozlišitelné na HD bednách... i mě samotného překvapilo, že se to ani nedá odlišit, natož říci, co hraje LÉPE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 10:09:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocmeister napísal:
Já myslím, že se není čemu divit pokud bylo srovnáváno jen s SCD-1. Je úplně jedno jak moc byl dobrý v roce 1999, dnes už je úplně mimo a je pochopitelné, že čínský lowend hraje stejně. Jiný výsledek bych nečekal, resp. možná bych i čekal, že ten Číňan bude lepší.


No, pokud se podíváte na měření... SCD-1 je špička i dnes Smile Zkuste pohledat na Stereophile… je tam krásná recenze. Voni to tehdá Sony udělali hodně State of the Art.


Opět nabízím slepé srovnání Smile Pojďme do toho! Žádné plky od klávesnice. Já říkám jen to, co slyším a slyší lidé, kteří mají s hudbou a zvukem zkušenosti. Víra je věčná, AMEN.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 10:10:07    Predmet: Re: Výborný nejen v měření Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tak převodník mám pár dní doma a není rozdíl mezi jinými dalšími... takže hraje dobře... přinejmenším stejně dobře, jako převodník v SONY SCD-1 Smile (výstup ze Sony je nicméně asi o 1,5 dB hlasitěji).

Konečně... ukazuje to to, co už někteří dávno víme z přímého slepého srovnání… vliv použitého převodníku je zcela marginální... pokud něco není vyloženě zprasené, rozdíl ve slepém testu nebude v 99 % případů sluchově průkazný... kvalita nahrávky a reprobeden způsobuje řádově větší rozdíl.

Za cenu kolem 5 tis. vřele doporučuji jako "high-end" zvukové řešení Smile Uvidíme, jak se dlouhodobě s těmito kousky vyrovnají tuzemští konstruktéři s cenovkami řádově vyššími za stejné nebo velmi podobné řešení... konečně... highend a hifi není o zvuku... takže asi to bude fungovat dále Smile



Kupoval jsme na aliexpresu… je bezpečný a velmi rychlý. Z číny to u mě bylo do týdne. Bohužel proclení stálo cca 300 a DHL si za vyřízení proclení naúčtovala 550 (ale to se dá udělat i jinak).
Michale, mohu se zeptat, kde jsi ho kupoval? Potřeboval bych druhej převodník k sestavě a v bazarech teď nic nikde zajímavýho a tohle by mi asi v pohodě stačilo. BTW, má to externí napájení a jde to vypnout? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 10:14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee:

Diky za info. Na jakém řetězci jsi to testoval? (Jak moc je rozlišující- analytický?)


No, zesilovač sice nemá valný vliv, ale byl to Vincent SV238 (mohl to být klidně CROWN XTI 1002... hraje stejně... kdyby občas nezapínal větrák a lehce nešuměl, koupil bych si čtyři, na každý reprák jeden... JBL ke svým M2 doporučuje podobné CROWNY).

No a repro bylo 1518... tedy kvalitativní (v některých ohledech dle měření i lepší) ekvivalent JBL M2.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 11:14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, takovej D-čkovej amp jako je crown mi připadal že by byl zajímavej použít na bi-amping spodku u mých 250tek, než jsem viděl měření. Na 20Hz do 4 Ohmů je úplně v hajzlu a dává tam 90 Wattů, nic pro pořádnej tlak a kontrolu na basáku, spíš total fail. Ale to je předchůdce. Je na tom nástupce líp?

Ty 1518 bych rád slyšel, jak fungují v tom obýváku? Wink

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 11:20:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Vincent je neskutečně patlající, nebo alespoň mně se tak jevil a "stará" DPA330 byla oproti tomu jako balzám, sorry Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavé ... tak DACy pri slepom teste hrajú stejne ... zosilovače pri slepom teste tiež hrajú stejne ...

Hmmm ... moja otázka potom je: "kde udělali soudruzi z NDR chybu?" Wink

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:08:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Klasika, maskování zbytku sestavy. Jako když PMA neslyšel ty rozdíly mezi zesilovači a pak něco udělal s výhybkou a náhle slyšel. Možná to bylo trochu jinak a pletu pátý přes devátý, odehrálo se tady toho hodně za posedlní měsíce Smile . Ale to maskování bude velmi pravděpodobný při pohledu na zesilovač a ano (zde dostanu sice držkovou), ale i kabely. Zkrátka, nevypadá to na rozlišující sestavu jako víno.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:11:23    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Ten Vincent je neskutečně patlající, nebo alespoň mně se tak jevil a "stará" DPA330 byla oproti tomu jako balzám, sorry Very Happy


Mně se spousta věcí jevila Smile))) Přijďte, přineste své zesilovače... mám přepínače, vyzkoušíme a já se s V8mi vsadím o tu bublaninu, že svůj zesilovač nepoznáte soudruzi :ú) Toť vše.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:17:37    Predmet: Odpovedať s citátom

V pořádku, klidně testujte, poslechová zkušenost je důležitá. Ovšem mě z nějakého přetahování ať to dojdu dokázat v nějakém "slepémů testu vynechejte, díky Very Happy Nechtěl jsem hned napsat že to je krám, tak jsem politicky napsal že mně se to tak jevilo, přeberte si to jak chcete.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:24:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocmeister napísal:
Klasika, maskování zbytku sestavy. Jako když PMA neslyšel ty rozdíly mezi zesilovači a pak něco udělal s výhybkou a náhle slyšel. Možná to bylo trochu jinak a pletu pátý přes devátý, odehrálo se tady toho hodně za posedlní měsíce Smile . Ale to maskování bude velmi pravděpodobný při pohledu na zesilovač a ano (zde dostanu sice držkovou), ale i kabely. Zkrátka, nevypadá to na rozlišující sestavu jako víno.


Aha... nevypadá to na diskusi o nějakém praktickém základu. Napsat "nevypadá" nikoho nic nestojí. Zesilovače mají dnes zkreslení v řádu setin až desetin % a nevykazují žádné praktické frekvenční propady. Reprobedny přinášejí "zkreslení" v řádu jednotek až desítek % a vykazují frekvenční propady v řádu až nižších desítek dB (pro ty méně praktické... pokles o 3 dB je polovina akustického výkonu). Co dodat? Smile

Jak už jsem vyzíval: přijďte, budeme poslouchat a rozdíl nepoznáte Smile Vše zařídím na zcela slepé testování s okamžitým přepínáním a srovnáním hlasitostí... ano, to je kámen úrazu i přímého slepého srovnávání... stačí 1 dB... tedy asi o desetinu vyšší výstupní úroveň... a hraje to tzv. "lépe". Ale proč se na hifistickém fóru snažím být praktický a racionální? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:28:23    Predmet: Odpovedať s citátom

No a o rozlišovací schopnosti 1518 už tady bylo napsáno jinde o dva řády více Smile Zcela objektivně, z výsledků měření, a i subjektivně (v přímém porovnání s například tolik ceněnými JBL 250ti Jubilee) jsou to bedny o třídu jinde než prakticky cokoliv, co se tady probírá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:28:52    Predmet: Odpovedať s citátom

@ Michal_jbl 250ti jubilee: no podľa toho, čo tu píšeš je myslím jasné, že si pyšný na to, že tvoje slepé testy sú evidentne aj hluché Laughing
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut jún 26, 2018 12:32:42    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
Zaujímavé ... tak DACy pri slepom teste hrajú stejne ... zosilovače pri slepom teste tiež hrajú stejne ...

Hmmm ... moja otázka potom je: "kde udělali soudruzi z NDR chybu?" Wink



Nikde! Od jisté úrovně řešení nezáleží na zdroji signálu či zesilovači. Na reprobednách záleží řádově více.... a hobře hrající vycházejí neprakticky veliké a drahé... přesněji řečeno... v reprobednách dosud není úroveň tak vysoká, aby tam nebyly velmi výrazné rozdíly... což je pochopitelné...protože bedny je třeba měřit a to velmi náročně, je to 3D problém, musíte chápat fyziku vlnění... je to komplexní problém. Elektronika, zesilovače, dacy... to vše je 2D problém... na to stačí průměrný osciloskop nebo měřící karta a při dnešní znalosti vhodného schématu zapojení je to jen hraní s nesmysly... pamatujte na Paretovo pravidlo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 1 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist