Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topping D50
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 09:14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tam někde vidět, jak se vyrovnává s intersample-overs (mezivzorková saturace digitálního filtru, když se amplituda více vzorků blíží FS)?

Po pravdě řečeno, ono testováním na sinusovkách dnes projde všechno bez ztráty kytičky. Podstatně zajímavější jsou např. opakované sinusové bursty třeba s Gaussovskou obálkou, ev. krátkodobě asymetrické bursty s dlouhodobě nulovou střední hodnotou. Dokáže to ukázat saturaci na nechtěných DC posuvech ve vazebních elytech, např.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 09:29:36    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Je tam někde vidět, jak se vyrovnává s intersample-overs (mezivzorková saturace digitálního filtru, když se amplituda více vzorků blíží FS)?

Po pravdě řečeno, ono testováním na sinusovkách dnes projde všechno bez ztráty kytičky. Podstatně zajímavější jsou např. opakované sinusové bursty třeba s Gaussovskou obálkou, ev. krátkodobě asymetrické bursty s dlouhodobě nulovou střední hodnotou. Dokáže to ukázat saturaci na nechtěných DC posuvech ve vazebních elytech, např.


No Smile

A co je vlastně naším cílem? Já měl pocit, že je to věrný zvuk! Nikoliv věrná odezva na transienty, kosmické odstupy či linearity... Smile)) Mimochodem si myslím, že ten Topping bude i v tomto excelovat, protože je prostě složen ze state of the art komponentů.

Ale ano, pokud hodíme zvuk za hlavu a budeme usilovat o megahertzové převodní charakteristiky a ultralinearity, pak můžeme dál tisíc let bádat Smile)) Se zvukem to ale nemá nic společného.

Tedy pokud je Vaším cílem věrný zvuk, kupte si s klidem Topping D50... pokud chcete nadzvukové a kosmické zařízení na krájení éteru… hrrr do statisícových částek Smile))))

J8 bych ale doporučoval ty statisíce vrazit spíše do beden... tam se peníze šiknou... protože kvalitní repro levné být dnes nemůže.


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Št jún 28, 2018 09:31:11, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 09:31:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Viděl jsi, jaký má bedny?? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 09:36:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Zábavné vlákno. Dovolím si své postřehy.

O Vincentu 238 jsem kdysi uvažoval jako o nástupci NADu C375. Měl jsem jej asi týden doma. Zvukově to bylo NADu hodně podobné, rozdíly sotva slyšitelné. Stejně patlající zvuk, do medova zabarvené středy, splývající patlavé basy. Výšky naopak velmi příjemné, neagresivní, ale ne úplně znělé.

Parasound Halo Integrated, který jsem nakonec pořídil, přinesl znatelné pročištění, transparentnost a hlavně výrazně lepší rozlišení.

A k DACům: rozdíl mezi Casea Sirius 3 a DACu v Denonu DCD 2020 je taky zcela jasně slyšitelný. Sirius je takový technický, s dobrým rozlišením, ale ostřejší. Denon má ještě větší rozlišení, ale přesto není vůbec ostrý, má mnohem lepší dynamiku a prostorovost.

Všechno výše uvedené je výsledkem slepého testování, hifi beru poměrně pragmaticky a nepotřebuji sám sebe o něčem přesvědčovat. Pokud rozdíl slyším i když nevím, co hraje a "nový zvuk" mi zní přirozeněji, komponentny vyměním. Jinak ne. Možná i proto je u mě životnost jednotlivých komponent v dlouhých letech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 09:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Já měl pocit, že je to věrný zvuk! Nikoliv věrná odezva na transienty, kosmické odstupy či linearity...


Co nejlepší technické parametry jsou jednou z podmínek věrného zvuku. Převodník patlající transienty nebo mající mizernou linearitu nebude znít přirozeněji než převodník chovající se vzorně. Podmínkou samozřejmě je adekvátní zbytek sestavy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 10:17:14    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Viděl jsi, jaký má bedny?? Laughing


Viděl Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 10:22:42    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Já měl pocit, že je to věrný zvuk! Nikoliv věrná odezva na transienty, kosmické odstupy či linearity...


Co nejlepší technické parametry jsou jednou z podmínek věrného zvuku. Převodník patlající transienty nebo mající mizernou linearitu nebude znít přirozeněji než převodník chovající se vzorně. Podmínkou samozřejmě je adekvátní zbytek sestavy.


Smile)))) a poznáte rozdíl zkreslením 0,0005 a 0,0004? Tak! Od určité hranice je to jen a jen honba za větrem.

Pohybujeme se v nf technice a máme uši vážení, nikoliv měřící přístroje... trpělivě opět vysvětlím, že průměrné Vaše bedny mají zkreslení o tři až čtyři řády větší... pokud si odmyslím propady výkonu v určitých pásmech Smile

A znova trpělivě připomenu, že i v oněch nadlidských parametrech dnes dacy za pár šestek předčí zařízení za statisíce... srovnejte se s tím jak chcete.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 10:29:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen poznamenávám, že technické parametry a zvuk mají spojitost. Proto nelze říct, že nejde o parametry, ale o zvuk. Jdou spolu ruku v ruce.

Ale samozřejmě ta hranice je mlhavá a jde vždy o celek, ne o jednotlivé izolované parametry.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 10:33:12    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Zábavné vlákno. Dovolím si své postřehy.

O Vincentu 238 jsem kdysi uvažoval jako o nástupci NADu C375. Měl jsem jej asi týden doma. Zvukově to bylo NADu hodně podobné, rozdíly sotva slyšitelné. Stejně patlající zvuk, do medova zabarvené středy, splývající patlavé basy. Výšky naopak velmi příjemné, neagresivní, ale ne úplně znělé.

Parasound Halo Integrated, který jsem nakonec pořídil, přinesl znatelné pročištění, transparentnost a hlavně výrazně lepší rozlišení.

A k DACům: rozdíl mezi Casea Sirius 3 a DACu v Denonu DCD 2020 je taky zcela jasně slyšitelný. Sirius je takový technický, s dobrým rozlišením, ale ostřejší. Denon má ještě větší rozlišení, ale přesto není vůbec ostrý, má mnohem lepší dynamiku a prostorovost.

Všechno výše uvedené je výsledkem slepého testování, hifi beru poměrně pragmaticky a nepotřebuji sám sebe o něčem přesvědčovat. Pokud rozdíl slyším i když nevím, co hraje a "nový zvuk" mi zní přirozeněji, komponentny vyměním. Jinak ne. Možná i proto je u mě životnost jednotlivých komponent v dlouhých letech.


Pojem patlající nic neříká a nevěřím, že jste provedl testování 1:1... to byste musel mít dvojici kabelů se čtyřpólovým přepínačem. Pokud máte biwiring, pak osmipólový přepínač.

Přijďte se svým zesilovačem ke mně do Brna, mám HD bedny... mám kábly s přepínači (i na biwiring), vyzkoušíme je 1:1 Smile)) Do té chvíle nemá cenu dále hovořit.

Á propos: čistě technicky vzato, najděte si měření onoho Vincenta a srovnejte s libovolným povedeným zesilovačem...

Co se DACů (těch zvládnutých, klidně za 3 tis.) týče, a znovu zopakuji, až na rozdíl v hlasitosti změnu nepoznáte - to Vám rád dokážu, pokud máte kuráž, jsem tu, stavte se. Ano, ty pojmy jako "technicistní, analytický a podobně… to je jako z recenze na víno nějaké pipinky dvacetileté someliérky... odlesky luny, doteky slámy... Smile)))


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Št jún 28, 2018 10:35:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 10:33:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee

Máš za 60tis DIY bedny co měří jako reference za 2mil. a k tomu čínský DAC za 250USD co hraje a měří stejně jako "přístroje za statisíce".
Tak vlastně i ten Vincent 238 je taky referenční.

Gratuluji ti a smekám jak si na "to vyzrál". 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 10:37:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee

Máš za 60tis DIY bedny co měří jako reference za 2mil. a k tomu čínský DAC za 250USD co hraje a měří stejně jako "přístroje za statisíce".
Tak vlastně i ten Vincent 238 je taky referenční.

Gratuluji ti a smekám jak si na "to vyzrál". 2 thumbs up


To tedy ano Smile A to jsi ještě neviděl brutalistní kolečka, na kterých bedny jezdí... ode zdi ke zdi Smile))))))))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 10:39:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Á propos, Vincent půjde z domu... moc topí a je to zbytečné. Nahradí ho dva konce BVA SSE. Pokud má někdo zájem, bude k mání... je jako nový se dvěma ovladači Smile Na ceně se určitě domluvíme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 10:48:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:


To tedy ano Smile A to jsi ještě neviděl brutalistní kolečka, na kterých bedny jezdí... ode zdi ke zdi Smile))))))))))


Fantastické. Prostě doladěné do posledního detailu. 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 11:49:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty seš jak ty lidi, co věří, že Země je placatá. A nevymluvíš jim to, to je na tom to nejkomičtější.

Naposledy upravil MaBat dňa Št jún 28, 2018 11:51:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 11:51:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal jbl:
Nenapada me jediny rozumny duvod, proc bych te mel o cemkoliv presvedcovat. Pisu ti svou zkusenost, kdy jsem poslechem rozeznal, ktery zesilovac zrovna hraje, aniz bych vedel, ktery je prave zapojeny. Proto jsem taky zesilovac vymenil. To same DAC.

Pokusy o zesmesnovani a prehazovani do osobni roviny jsou bezne tam, kde jinak neni zadny argument.

Kdyz vidim, jak mas umistene bedny, tak mozna i rozumim duvodu, proc zadny rozdil neslysis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 12:10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějaké testy výše diskutovaného Vincenta jsou tady:
http://www.bestaudio.com.ua/files/060602024359.pdf
https://www.sarte-audio.com/sites/default/files/stereo_junio_2008.pdf (novější model)

Z hlediska šumových vlastností to tedy žádná sláva není. Odstupy ruš. napětí jsou sotva průměrné. Kanál. přeslechy také nejsou kdovíjaké. Nelineární zkreslení solidní, (ale to má dnes už jakýkoliv jen trochu korektně navržený stroj). Klidový příkon zesilovače je 307 wattů (tř. A), proto tak hicuje. Mně tedy tento přímotop nijak omračující nepřipadá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 13:33:20    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Michal jbl:
Nenapada me jediny rozumny duvod, proc bych te mel o cemkoliv presvedcovat. Pisu ti svou zkusenost, kdy jsem poslechem rozeznal, ktery zesilovac zrovna hraje, aniz bych vedel, ktery je prave zapojeny. Proto jsem taky zesilovac vymenil. To same DAC.

Pokusy o zesmesnovani a prehazovani do osobni roviny jsou bezne tam, kde jinak neni zadny argument.

Kdyz vidim, jak mas umistene bedny, tak mozna i rozumim duvodu, proc zadny rozdil neslysis.


Smile ale ale... já tady vidím mnohem větší boje... tak mnoho jsem zas nenapsal Smile

No pokud jsi to přímo nepřepínal s dorovnáním hlasitosti, není to k ničemu. Měli jste přepínače?

No a stran beden, nevím co máš na mysli... pokud výrazné natočení dovnitř, tak to je u úzkosvazkových beden velká výhoda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 13:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Nějaké testy výše diskutovaného Vincenta jsou tady:
http://www.bestaudio.com.ua/files/060602024359.pdf
https://www.sarte-audio.com/sites/default/files/stereo_junio_2008.pdf (novější model)

Z hlediska šumových vlastností to tedy žádná sláva není. Odstupy ruš. napětí jsou sotva průměrné. Kanál. přeslechy také nejsou kdovíjaké. Nelineární zkreslení solidní, (ale to má dnes už jakýkoliv jen trochu korektně navržený stroj). Klidový příkon zesilovače je 307 wattů (tř. A), proto tak hicuje. Mně tedy tento přímotop nijak omračující nepřipadá.


Tak nešumí slyšitelně na bednách 91 dB od jednoho metru. Mě taky neomračuje Smile Ale hraje výborně. Nelekne se opravdu vysokých hlasitostí... což různé DPA a podobně nesvedou. Btw... Zeptejte se Pavla Bartoli, jestli by tento krám šel poznat od jeho bývalého krámu Levinsona Wink Odpověď je jednoduchá: nešel!

A o tom to celé je... o přiznání, že od jisté úrovně je to jak u zesilovače, tak u zdroje signálů fuk... Řádově větší rozdíly dělají bedny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 13:49:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee:

Testování s bezprostřením přepínáním má pro mě osobně smysl jen pro prvotní rychlé posouzení případných rozdílů. Jinak preferuju spíš třeba hodinu poslouchat jeden zesilovač, pak druhý. Nebo klidně dva dny jeden a pak zas dva dny druhý. Různé nahrávky, mé různé rozpoložení... Přepínač nepoužívám - při běžném poslechu taky není signálová cesta zatížená další kabeláží a přepínačem, takže to nepoužívám. Pokud nejsem schopen komponenty při takovém porovnávání poznat, nemá pro mě smysl je měnit.

V případě NADa a Vincenta byly rozdíly na hranici rozeznatelnosti. Ruku do ohně bych za to nedal. Ale s Parasoundem nebylo o čem diskutovat. To samé Sirius 3 vs Denon.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 13:54:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale zpět k tématu a tím je D50:

Zamyslete se nad jednotkami a hodnotami o kterých se tu bavíme... o zkreslení na úrovni jednotek desetitisícin %... tedy užitečný signál je zkreslen na úrovni desetitisíciny jeho původní hodnoty Smile)) Dále se bavíme o odstupu rušivých napětí o cca 122 dB!!! 100 dB je poměr amplitud 100 000!!!

Reproduktory mají zkreslení v řádu jednotek až nižších desítek %!!!!

Víru v zázraky nebudu nikomu vymlouvat racionálními kroky... to je nesmysl... otázkou je, na které zázraky tu víru napřít. Já myslím, že je racionálnější věřit v boha než v nadpozemské schopnosti svých uší Smile

A doufám, že se nakonec nějaký srdnatý muž najde, který se přesvědčí... zvu Vás na skleničku whisky a opravdu slepé testování.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 13:55:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Na těchto reprobednách "1518" neslyšel rozdíly mezi zesilovači už Bartoli a když ti je prodal tak samozřejmě ani u tebe tomu není jinak.
Takže se výběr zesilovače omezí jen na kriterium aby moc nehřál.

Jo to se tak někdo má Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 14:01:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Argumentace s procenty je nesmyslná. To bychom taky mohli začít říkat, že je jedno, jaké bedny použijeme, když místnost má o řád(y) větší zkreslení (což má a přesto i v akusticky podprůměrné místnosti jsou rozdíly mezi bednama jasně patrné).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 14:06:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:


Reproduktory mají zkreslení v řádu jednotek až nižších desítek %!!!!



Tak to by musela být opravdu velká bída. Běžné jsou desetiny procenta středy a výšky, basy do jednotek procent.



quadral 40cm tweeter axis distortion.png
 Description:
 Filesize:  110.82 KB
 Viewed:  78 Time(s)

quadral 40cm tweeter axis distortion.png



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 14:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee:

Testování s bezprostřením přepínáním má pro mě osobně smysl jen pro prvotní rychlé posouzení případných rozdílů. Jinak preferuju spíš třeba hodinu poslouchat jeden zesilovač, pak druhý. Nebo klidně dva dny jeden a pak zas dva dny druhý. Různé nahrávky, mé různé rozpoložení... Přepínač nepoužívám - při běžném poslechu taky není signálová cesta zatížená další kabeláží a přepínačem, takže to nepoužívám. Pokud nejsem schopen komponenty při takovém porovnávání poznat, nemá pro mě smysl je měnit.

V případě NADa a Vincenta byly rozdíly na hranici rozeznatelnosti. Ruku do ohně bych za to nedal. Ale s Parasoundem nebylo o čem diskutovat. To samé Sirius 3 vs Denon.


Je dokázáno, že toto testrování (nepřímé srovnání) je k ničemu. Ucho si velmi rychle zvyká a mozek dodělá zbytek. Toto jen vede k projevení všech negativ psychoakustiky… někde lze dohledat poznání pana Floyda E. Tooleho… jak testovat... a jak netestovat.


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Št jún 28, 2018 14:10:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 14:10:08    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:


Reproduktory mají zkreslení v řádu jednotek až nižších desítek %!!!!



Tak to by musela být opravdu velká bída. Běžné jsou desetiny procenta středy a výšky, basy do jednotek procent.


Ale pane Smile To vše je přece funkcí hlasitosti... a víme jak to funguje... ale je to jedno, i kdyby to byly desetiny až jednotky, tak pořád jsme o tři až čtyři řády jinde Smile))))))))))))))))

A to se nebavíme o poklesu akustického výkonu o jednotky až nižší desítky dB, který je u běžných kalot zcela přirozený!!!!!!!!

Doufám, že vám neuniká absurdita tohoto konání Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 14:12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:

Je dokázáno,....


A jak jste testoval ty svoje bedny proti JBL?? U beden je zase "dokázáno", že testování 2 vedle sebe stojících beden přepínáním je k ničemu. Rozeznáte 2 stejné se 100% úspěšností jen proto, že stojí v různých místech prostoru a tudíž k posluchači dorazí jiný zvuk, pokud nesedí v mrtvé komoře. Když už si hrajete na rigorózní testy.
Ono s tím "co je dokázáno" je to pofidérní, zejména když v těch testech vyhrávají výrobky firmy, pro kterou pracuje autor.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 14:12:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Víš, tím, že napíšeš, že něčí mnohaletá autentická a opakovaná zkušenost neexistuje, ji nevymažeš Smile.

A u umístění tvých beden jsem myslel spíš jejich nacpání na zadní zeď, nesymetrii jejich umístění vůči místnosti, jednu bednu ve skleněném rohu atd...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 14:14:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:


Ale pane Smile To vše je přece funkcí hlasitosti... a víme jak to funguje... ale je to jedno, i kdyby to byly desetiny až jednotky, tak pořád jsme o tři až čtyři řády jinde Smile))))))))))))))))

A to se nebavíme o poklesu akustického výkonu o jednotky až nižší desítky dB, který je u běžných kalot zcela přirozený!!!!!!!!

Doufám, že vám neuniká absurdita tohoto konání Wink


A kde je řečeno, že o rozdílu zvuku zesilovačů rozhoduje harmonické zkreslení? To je na jednom z posledních míst důležitosti.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 14:14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

A takhle ta mrška vypadá zevnitř:

Jsou tam tři TI OPA1612... což už samo přijde i ve velké sérii na cca 250 Kč.



20180621_120126-1.jpg
 Description:
 Filesize:  165.58 KB
 Viewed:  91 Time(s)

20180621_120126-1.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2018 14:19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA, k tomu Harmannu. Pokial viem, tak nikto ich vysledky nespochybnil, ani nerobil alternativne slepe testy na podobnej urovni. A aj tej kritiky na pracu Toole a Olive sa prilis neozyva, s jednou mensou vynimkou od Geddesa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 3 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist