Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VEĽKÝ SUBJEKTÍVNY TEST KAZIET - CC (Tape review -cassette)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 63, 64, 65  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
architect
Hifi obsluha


Založený: 08 jún 2010
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 12:21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci, raz keď budem mať čas, rozpíšem Vám moju story, ako som v prachu času vyhrabal najanalógovejší digitál čo som kedy počul pri investícii takmer komickej v konfrotácii výsledku ktorý sa nakoniec dostavil. Do teraz to nechápem ani ja sám ale funguje to Wink
Designer tu založil krásne vlákno, tak to nebudem štiepiť.

Viete ale čo je na celej našej veci najsmutnejšie?
Internet vo svojej výnimočnosti zabil veľa pekného a krásneho. Hudba a zvuk špeciálne utrpeli veľmi ťažkú ujmu.
Preto si treba pestovať, čo to len ide, vzťah ku krásnu a potiahnúť to koľko to pôjde, lebo dnešnému svetu nevládne rozum ale peniaze, zisky a wow efekt pre smeti zabalené do pozlátka. S našou generáciou toto úplne vykape.
Ruku na srdce. Myslí si niekto, že za 20-30 rokov si ešte niekto spomenie na kazety inak ako na exponát z múzea alebo v lepšom prípade na niečo čo sa kdesi utopené na dne bude ukrývať v serveroch youtube?
Držím všetkým bláznom do zvuku pästi. 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 12:48:09    Predmet: Odpovedať s citátom

hovado napísal:
rozdiely vo zvuku žiaľ sú a mnohokrát dosť veľké, že aj lajk dokáže zareagovať spôsobom: Nejako to hrá inak...

Technics má problém celkovo. Prešlo mi rokami množstvo vecí od nich, ľudia to mali radi, ale máločo hralo dobre. Išli cestou lahšieho odporu, lebo takmer všetky zosíky mali na konci STKčko, alebo SViňu, dokonca tie SVIne boli delené, ako koniec a budič zvlášť. Oblúbené mali označovanie new class AA, ale netechnik netuší čo to je a kde sa to "nachádza" a preto to brali ako high tech, ale moc to nepomáhalo. CD prehrávače od nich sú povedzme uvreštané. Pokiaľ by mal človek možnosť dať na jeden zos trebárs nejaký Technics a povedzme Grundič CD8200 a prepínal by mu to niekto iný (rovnaké CD), tak by sa nestíhal čudovať.

Pre mňa bol neskutočný prechod z Technicsu Sl-PG470 na Micromegu Stage 5. iný svet....

Napríklad aj táto dizajnová hrúza od CEC je zvukovo úplne niekde inde ako komercia Sony, Technics, Yamaha...


Tak jako splachnut vsetky Technicsy do ... hlavne kazetaky je trochu povrchne... ja poznam minimalne dva a z toho jeden skvelo hrajuci a pri tom je to 2 hlava... a urcite je lepsi ako CR-2 alebo CR-5 od nakamichi hlavne pokial ide o iste konkretne zalezitosti...

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 13:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno by stálo za to, pozrieť si viacero postov aj do histórie a skúsiť čítať s porozumením....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 13:19:12    Predmet: Odpovedať s citátom

hovado napísal:
Možno by stálo za to, pozrieť si viacero postov aj do histórie a skúsiť čítať s porozumením....


na co formulujes nejaky post tak, aby sa tomu nedalo porozumiet bez odkazovania sa na nieco ine ? Smile

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 14:57:52    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
No tak ja ak mám novú nepoužitú kazetu tak vyskúšam nahrávku na všetkých deckoch aspoň pár min pre napísanie dojmov a parametrov výkonu , biasu apod. a pri ostrej nahrávke keď sa chystám použiť celú kazetu si vyberiem deck teraz skoro vždy buď to Sony alebo Akai a nahrajem to tam najlepšie ako to na danom stroji ide, a potom to hraje dobre všade. Dolby C aj pri prehrávaní na strojoch bez dolby má istú formu skreslenia čo je pre mňa príjemné, ale dolby S nie, ač je nahrávka s ním veľmi kvalitná, prehrávanie bez dolby je príšerné.


super že už na to nebudem úplne sám !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 15:49:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Sony TcK 555 ES II

Velmi tuhe sasi, verim tomu ze sa na to mozes aj opatrne postavit
Laseramorfus hlavy s vyprofilovanym voditkom, ked som to prvykrat videl myslel som ze je zodrata
Velke dvierka, je vidiet celu kazetu
Trafo vonku a uctyhodna vaha
Prepinac na vsetky styri pasiky, bias funguje len na prvych troch
Krasny display
Uz od zatvorenia dvierok a cvaknuti mechaniky po stlaceni kovovych tlacitok je evidentne, ze je to o cosi vaznejsi stroj
Zvuk je skvely, hra to velmi dobre, namakane, proste tam to clovek pocuje jasne ze bass chodi aj inde nie len 100hz, pritom tak ze ked tam bass neni tak tam neni, stredy, vysky vsetko na vysokej urovni, krasny plynuly posuv bez zavahania, kolisania - to je velmi vyrazne na prve pocutie, ze to nema ziaden w/f
Nic nie je ukricane, vsetko ma svoje miesto a silu a pre mna velmi dolezite ticho ( nemyslim sum )
Je jedno ci normal, chrom...velmi dobre vie samozrejme aj metalky co neni vzdy samozrejme u niektorych deckov
A este raz ten posuv, od stlacenia play - cvak a hned presne, rovnomerne, hladko

Skoda ze nema prepinatelnu EQ 120/70 us
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 17:26:52    Predmet: test / review TDK AR Odpovedať s citátom

Normálka nakope riť mnohým chrómkam??!
Je to možné ?
JE !


Tak včera a dnes prišlo na testovanie japonskej kazetky typu normal.
Aby sme získali trošku prehľad kde sa v hierarchií značky TDK nachádza, tu je rebríček.
D --- AD ---- AD-X ----AR ------ AR-X (vďaka Erikovi EZ...)


Kolega nstar mal v priebehu testu požiadavku silnejšieho vybudenia až po limity môjho decku - teda k +8dB. Tak skúsil som to natlačiť do nej - buď to nezvládal deck, alebo áerka. Nad cca +5 dB to už silne limitovalo špičky - hlavne basy. Preto som test od začiatku zbehol v klasickom režime kde špičky idú max k +2-3 dB - nie viac. Väčšinou sa vybudenie pohybovalo priemerne okolo -8 dB. Kazeta naozaj zaujme energiou a dynamikou. Ale čo skutočne na normálke ohúri, sú výšky. Pekne artikulované, čisté výšky - na kazetu typu normal až neuveriteľné a dynamické. Prekreslené, nerozsypané - čo sa kľudne dá povedať aj o zvyšku pásiem - stredy pôsobia veľmi prítomne - hlasy až živočíšne a bas je prekreslený. Priestor má mnoho dimenzií. Šum je o trošku výraznejší ako u špičkových chromiek. Kazeta je kvalitná a pri pretáčaní len trošku klepe. Ak si zaslúži 5 hviezd nejaká normálka, tak určite táto !
Ale bez ohľadu na typ kazety jej smelo dám tých 5 hviezd.

Skvelý výkon TDK !



5hviezd.jpg
 Description:
 Filesize:  14.18 KB
 Viewed:  52 Time(s)

5hviezd.jpg



testy kazietsony-tdk-ar.jpg
 Description:
TDK AR - výsledok
 Filesize:  98.65 KB
 Viewed:  55 Time(s)

testy kazietsony-tdk-ar.jpg




Naposledy upravil Designer dňa Po júl 09, 2018 17:49:04, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 17:32:54    Predmet: Odpovedať s citátom

hovado napísal:
rozdiely vo zvuku žiaľ sú a mnohokrát dosť veľké, že aj lajk dokáže zareagovať spôsobom: Nejako to hrá inak...

Technics má problém celkovo. Prešlo mi rokami množstvo vecí od nich, ľudia to mali radi, ale máločo hralo dobre. Išli cestou lahšieho odporu, lebo takmer všetky zosíky mali na konci STKčko, alebo SViňu, dokonca tie SVIne boli delené, ako koniec a budič zvlášť. Oblúbené mali označovanie new class AA, ale netechnik netuší čo to je a kde sa to "nachádza" a preto to brali ako high tech, ale moc to nepomáhalo. CD prehrávače od nich sú povedzme uvreštané. Pokiaľ by mal človek možnosť dať na jeden zos trebárs nejaký Technics a povedzme Grundič CD8200 a prepínal by mu to niekto iný (rovnaké CD), tak by sa nestíhal čudovať.

Pre mňa bol neskutočný prechod z Technicsu Sl-PG470 na Micromegu Stage 5. iný svet....

Napríklad aj táto dizajnová hrúza od CEC je zvukovo úplne niekde inde ako komercia Sony, Technics, Yamaha...


Odporúčal by som (taký tichý, lacnejší tip na skvele hrajúce CD - Rotel / staršie - napr RCD 855 príp 950 a top level je čo má 2Mato
Pravdou je, že úplne lacné nie sú. Kto ich má, vie čo predáva - väčšinou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 17:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

zajtra bude test niečoho kus obyčajnejšieho Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 17:48:06    Predmet: Odpovedať s citátom

kniha prianí ...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 17:51:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tdk ar podla merani da s 3% skreslenia 315Hz na + 7,5 db din co by u teba predstavovalo 11,5db

Takze asi si sa dostal na limit toho decku..to ale nevadi niektore kazety maju skratka taky vykon ze kazetak kapituluje
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 17:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
Tdk ar podla merani da s 3% skreslenia 315Hz na + 7,5 db din co by u teba predstavovalo 11,5db

Takze asi si sa dostal na limit toho decku..to ale nevadi niektore kazety maju skratka taky vykon ze kazetak kapituluje


Mozbyt. Mne stačí tých +3 - šum nie je nijak rušivý a dynamika ide odťatok ---------až hen do ..iče

Neni dôvod to hnať za roh. Ale každopádne zaujímavé, že niektoré kazety majú taký potenciál. Hlavne šokuje tenkosť vrstvy aj pásu - keď ho otočíš, aby cez neho svietilo svetlo, je ako farebná fólia, kdežto hrubšie pásky s nepriesvitnou vrstvou majú menší potenciál (tenkosťou a priesvitnosťou ohuruje aj SA-XS)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 18:03:57    Predmet: Odpovedať s citátom

architect napísal:
Chlapci, raz keď budem mať čas, rozpíšem Vám moju story, ako som v prachu času vyhrabal najanalógovejší digitál čo som kedy počul pri investícii takmer komickej v konfrotácii výsledku ktorý sa nakoniec dostavil. Do teraz to nechápem ani ja sám ale funguje to Wink
Designer tu založil krásne vlákno, tak to nebudem štiepiť.

Viete ale čo je na celej našej veci najsmutnejšie?
Internet vo svojej výnimočnosti zabil veľa pekného a krásneho. Hudba a zvuk špeciálne utrpeli veľmi ťažkú ujmu.
Preto si treba pestovať, čo to len ide, vzťah ku krásnu a potiahnúť to koľko to pôjde, lebo dnešnému svetu nevládne rozum ale peniaze, zisky a wow efekt pre smeti zabalené do pozlátka. S našou generáciou toto úplne vykape.
Ruku na srdce. Myslí si niekto, že za 20-30 rokov si ešte niekto spomenie na kazety inak ako na exponát z múzea alebo v lepšom prípade na niečo čo sa kdesi utopené na dne bude ukrývať v serveroch youtube?
Držím všetkým bláznom do zvuku pästi. 2 thumbs up


Pekný príspevok. Vďaka.
Ale nahlodal aj zvedavosť - žeby Tesla MC902 ?? alebo nebodaj minidisc ??
- Chlapci, raz keď budem mať čas, rozpíšem Vám moju story, ako som v prachu času vyhrabal najanalógovejší digitál čo som kedy počul pri investícii takmer komickej v konfrotácii výsledku ktorý sa nakoniec dostavil. Do teraz to nechápem ani ja sám ale funguje to
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 18:30:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam v rukach obal z TDK AR-X /neviem rok vyroby,cena 99Kcs?/
MOL 315Hz +6db
10kHz -4db
Vztiahnute k referencnej urovni 250nWb/m
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 18:31:05    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.bb napísal:
Mam v rukach obal z TDK AR-X /neviem rok vyroby,cena 99Kcs?/
MOL 315Hz +6db
10kHz -4db
Vztiahnute k referencnej urovni 250nWb/m


kazetu šmykli čiernoprstí? keď ostal len obal.

Je na predaj ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 18:32:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Obal som nasiel v casopise kde su testy na kazety,kazety isli prec aj s kazetakmi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 18:39:46    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.bb napísal:
Obal som nasiel v casopise kde su testy na kazety,kazety isli prec aj s kazetakmi


to jste mě pane nepotěšil Surprised

A zatiaľ sa zhodujú tie testy v časáku s týmito tu ?
Vieš potom prispeť aspon textovým porovnaním ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 18:48:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Testy na kazety mam iba II a IV,niekde mi po makovici beha ze by som mal mat aj na normalky,tych casopisov z tych rokov mam za dva vagony,chcelo by to pohladat,najlepsie merania robilo nemecke STEREO.
Ak sa ti chce mohol by si skusit taky maly testik pred tym ako budes nahravat muziku.
Nastav indikator na 0 /signal 1kHz /a nahraj.Potom ten signal prehraj / s regulatorom vystupu nehyb/a pozri aky mas po nahrati signalu rozdiel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 18:53:56    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.bb napísal:
Testy na kazety mam iba II a IV,niekde mi po makovici beha ze by som mal mat aj na normalky,tych casopisov z tych rokov mam za dva vagony,chcelo by to pohladat,najlepsie merania robilo nemecke STEREO.
Ak sa ti chce mohol by si skusit taky maly testik pred tym ako budes nahravat muziku.
Nastav indikator na 0 /signal 1kHz /a nahraj.Potom ten signal prehraj / s regulatorom vystupu nehyb/a pozri aky mas po nahrati signalu rozdiel.


na AR je po 1kHz výsledok +1 dB - takže nahrávanie na 0 dB a prehrávanie +1 dB
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 18:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

zajtra otestujem nejakú trošku exotiku - nie tuctovku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 18:58:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Test na tuto kazetu nemam,ked budes testovat chromky a metalky tam sa snad k niecomu dopracujeme,v tomto pripade je kazeta citlivejsia ako magnetofon,malo by to hrat malinko zivsie ako zdroj
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 18:59:40    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.bb napísal:
Test na tuto kazetu nemam,ked budes testovat chromky a metalky tam sa snad k niecomu dopracujeme,v tomto pripade je kazeta citlivejsia ako magnetofon,malo by to hrat malinko zivsie ako zdroj


Sedí vec - je živá ...
Bol už aj test na nejaké chromky - kuk na predchádzajúce strany ...
Na metalky neviem či si trúfnem a či vôbec tento deck na ne má ... prepínač hej - ale neskúšal som.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 19:02:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Nieco pozriem,ale rozdiely jedneho typu su,ja mam testy roku 92,93,potom uz iba zisti rok vyroby tej kazety ktoru budes testovat
Ak by bol Mirec ochotny to nafotit / tie testy/dost by si rozsiril obzor , skus mu zavolat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 19:13:21    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.bb napísal:
Mam v rukach obal z TDK AR-X /neviem rok vyroby,cena 99Kcs?/
MOL 315Hz +6db
10kHz -4db
Vztiahnute k referencnej urovni 250nWb/m


Asi som sa sekol o 1,5 db alebo mame ine rocniky tej kazety aj tak je to ale sila +10 db VU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Po júl 09, 2018 19:17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Pisal si ze to mas z nejakych merani,ja som to odpisal z obalu,rozdiely tam mozu byt
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 06:55:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer:
Tvoja testovaná AR je presne podľa katalógu rok 1994, potom sa predávala ešte vo verzii 1996 kde bol úplne rovnaký obal, ale kazetové puzdro bolo ako TDK SA 1994, všetko je u mňa s rokmi a fotkami, mám viacero AR verzií,aj limitovanú ružovo bielu (čo raz niekto na jednom zahraničnom webe označil ako kazety pre ženy Very Happy ) a taktiež Japonské chuťovky TDK IF ktoré sú len dizajnové variácie AR)
AR v preklade je ,,akustická odpoveď,, používa častice NP Avilyn v preklade niečo ako neporézny Avilyn a neviem čo tým chceli povedať, kdežto AD-X a AR-X používajú len Avilyn optimalizovaný pre typ I, kdežto Avilyn pre typ II je TDK SF a to sú paradoxne dosť mizerné kazety.
A ešte trochu histórie, že superferro kazety a väčšina pseudochrome používa oxid železitý dopovaný kobaltom, za to môže Americký Scotch, ktorý predstavil toto riešenie v roku 1972 kazetou High Energy, kde výrazne zvýšil kvalitu pásky pridaním kobaltu, toho sa neskôr chytili aj ostatný výrobcovia a hlavne to začali používať aj pre typ II, vďaka čomu mohli obísť licenčnú politiku Basfu.
Scotch bol autorom aj perly zvanej metal typ IV, a paradoxne táto firma nepatrila medzi kvalitatívnu špičku a dosť skoro vlastné kazety vymenila za OEMká už v 80tych rokoch, ale vďačíme jej za tieto dva mimoriadne prínosné technológie v kazetovom priemysle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 07:24:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky EZ. Zaujímevé info. AR mala aj unikátny čierny obal v tvare mydla - limitka - asi For boys -Smile Ten náhodou nemáš? Tú bielu som videl na webe - pekné kúsky!
SF mám - bude v teste - Veľká bitka TDK.
Pozn. Ak máte niekto nejakú fajn zaujímavú kazetu, napíšte SS. Možno kúpim, alebo ak ju chcete len otestovať podľa tunajšej metodiky ako ostatné a chcete poslať späť, napíšte že vrátiť. Lístok s vetičkou "môžeš si ju nechať" odštartuje búrlivú radostnú reakciu u jedného člena našej domácnosti. Zvyšok osádky ostane ľadovo chladný a možno aj nasratý, že kam s tým bordelom?
Dnes sem pribudne vzácnosť - najcennejší kúsok z mojej skromnej zbierky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 07:30:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
Díky EZ. Zaujímevé info. AR mala aj unikátny čierny obal v tvare mydla - limitka - asi For boys -Smile Ten náhodou nemáš? Tú bielu som videl na webe - pekné kúsky!
SF mám - bude v teste - Veľká bitka TDK.
Pozn. Ak máte niekto nejakú fajn zaujímavú kazetu, napíšte SS. Možno kúpim, alebo ak ju chcete len otestovať podľa tunajšej metodiky ako ostatné a chcete poslať späť, napíšte že vrátiť. Lístok s vetičkou "môžeš si ju nechať" odštartuje búrlivú radostnú reakciu u jedného člena našej domácnosti. Zvyšok osádky ostane ľadovo chladný a možno aj nasratý, že kam s tým bordelom?
Dnes sem pribudne vzácnosť - najcennejší kúsok z mojej skromnej zbierky.


Z tých mydlových mám AR len bielu, ale existuje aj čierna, ovšem ja mám obe verzie ako Japonské IF
http://ez647.sk/cc/tdk_if.html

V takom čiernom obale existovala aj TDK SA 1988 limited, ktorú tam tiež mám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 07:30:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera mi prišiel balíček od fajn chalana - tunajšieho volakedajšieho člena - tč už sa tu nevyskytuje - chápem prečo.
Bol taký láskyvý a na svojich navoňaných trojhlavových mašinkách mi nahral čo to zo svojej vymaznanej zbierky vinylov. To aby som mal prehľad aj o trojhlavcoch a ten svet mi nebol vzdialený. Teda mať prehľad o celom rybníku - nie len jednej jeho malej časti. Nebudem tu rozpisovať o tom nič - je to intímna záležitosť. Keď chalanisko bude chcieť prispieť, ozve sa po dlhom čase sám. Ak nie, treba rešpektovať, že sa so slovanetom rozlúčil. Ja už dvakrát Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2018 07:32:16    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Designer napísal:
Díky EZ. Zaujímevé info. AR mala aj unikátny čierny obal v tvare mydla - limitka - asi For boys -Smile Ten náhodou nemáš? Tú bielu som videl na webe - pekné kúsky!
SF mám - bude v teste - Veľká bitka TDK.
Pozn. Ak máte niekto nejakú fajn zaujímavú kazetu, napíšte SS. Možno kúpim, alebo ak ju chcete len otestovať podľa tunajšej metodiky ako ostatné a chcete poslať späť, napíšte že vrátiť. Lístok s vetičkou "môžeš si ju nechať" odštartuje búrlivú radostnú reakciu u jedného člena našej domácnosti. Zvyšok osádky ostane ľadovo chladný a možno aj nasratý, že kam s tým bordelom?
Dnes sem pribudne vzácnosť - najcennejší kúsok z mojej skromnej zbierky.


Z tých mydlových mám AR len bielu, ale existuje aj čierna, ovšem ja mám obe verzie ako Japonské IF
http://ez647.sk/cc/tdk_if.html

V takom čiernom obale existovala aj TDK SA 1988 limited, ktorú tam tiež mám.


To je unikát... synovi rdšej neukážem ... je na biele veci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 63, 64, 65  Ďalšia
Strana 16 z 65

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist