Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

RME ADI-2 DAC
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 19:17:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě se na dálkáči (tlačítko 2) dá zapnout/vypnout loudness, bacha na to..není to moc přehledné.

Za me rozhodne nedostatek basu nepozoruju Smile, spis naopak, jde pekne nizko a je perfektne prokresleny..

U sebe jsem nastavil +7dBu a parada..je to cca +- to stejne co ma LutaDAC. (Pokud tam bylo +1dBu musel jsem hulit predzes a bylo to ploche a bez dynamiky)

Majitelum doporucuju linearni zdroj, je to znat..

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 20:36:15    Predmet: Odpovedať s citátom

No, to je to co jsem si myslel. Jak to vidis zvukove v porovnani s Lutou ty ?
BTW, zdroj se na mereni nijak neprojevil, krom maleho pruniku 50Hz kapacitni vazbou kdyz to je v "lufte" pres optiku do zvukovky na notasu na baterku, jinak vubec. Jsou v tom hned za vstupnim konektorkem hromady spinanych reglu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 20:46:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Oproti Luta DACu (který u mě přehrál Projecta S2 a DAC Magic Plus) je to ohromný skok vpřed..něco jaks psal na jinem foru. Odstraní se deka, vše je najednou konkrétní a přesně ohraničené, excelentní prostor kde rozlišuješ jednotlivé muzikanty v prostoru. Basy jdou hloub a jsou konkrétnější.
Moje sestava je ale dost analyticka (je slyset kazdy nadech, vrznuti zidle, jak si muzikant podupava atd.) u někoho jiného to tak být nemusí.

S tim zdrojem jsem tomu taky moc nevěřil, ale fakt je to trochu znát. Ubyde jakoby syntetičnost a určitá nervozita.

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520


Naposledy upravil roberto dňa Po júl 16, 2018 21:02:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 20:51:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Roberto, diky za info, DSD Direct bylo ON?
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 21:07:21    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Oproti Luta DACu (který u mě přehrál Projecta S2 a DAC Magic Plus) je to ohromný skok vpřed..něco jaks psal na jinem foru. Odstraní se deka, vše je najednou konkrétní a přesně ohraničené, excelentní prostor kde rozlišuješ jednotlivé muzikanty v prostoru. Basy jdou hloub a jsou konkrétnější.
Moje sestava je ale dost analyticka (je slyset kazdy nadech, vrznuti zidle, jak si muzikant podupava atd.) u někoho jiného to tak být nemusí.



Slepák jsi samozřejmě nedělal, protože to přece bylo "jasné" že. Po 2 taktech. Nebo to bylo jinak?

Chlapi, já bych fakt docela uvítal, kdyby se aspoň ti zdánlivě rozumnější z Vás pokusili o aspoň trochu rigorózní přístup při testování (místo výmluv, že slepák nebo změna kabeláže maže rozdíly).

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 16, 2018 21:29:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevim proc neco podsouvas o 2 taktech..
Test probihal v nekolika dnech a skladal se z nekolika disciplin Smile Hlavni byl poslech oblibene hudby a znamych nahravek, ruznych kvalit (flac, TIDAL..) a hodnotilo se jestli zvuk nesere. Kazdy ma svou malou signaturu (coz muze byt konstrukci, pouzityma soucastkama,zdrojem..co ja vim).Jediny Luta Dac mel galvanicky oddelene USB. DAC Magic plus byl Lutovi hodne podobny ale mel zrno na vyskach a trochu horsi prostor. Project byl oproti Lutovi dost horsi, ujeceny..neprijemny (v tomto jsou ty Focal vyskace nekompromisni). RME ma analogovy zvuk hebky jak detska prdýlka s vyse popsanymi atributy. Da se poslouchat cely den aniz by to byl bolehlav.
Ale pro nekoho jineho, na jine sestave to muze byt jinak.

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520


Naposledy upravil roberto dňa Št júl 19, 2018 07:13:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 07:23:02    Predmet: Odpovedať s citátom

To koukám jako puk, Dacmagic mi přijde, že se s Projectem ani nedá srovnat. Zkrátka dac starých časů, který zní jako tehdy dacy zněly. Vlastnil jsem nebo slyšel fakt hodně daců ještě ve slojí sluchátkové éře a v jednu dobu mi to přišlo všechno na jedno brdo. Pak se začali objevovat ty různé asynchronní Xmosy apod. a najednou to začalo být jinde. Opravdu je důležité přidat k tomu Projectu napájení, jinak 20-30% dolů ve zvuku (ano házím subjektivní čísla z hlavy, žádné měření). Jednou mi to hrálo hrozně blbě, nevěděl jsem co se děje. Tupé, bez detailu. Řikám si jestli se něco nerozladilo v počítači, nic jsem nenašel. Kabely jestli se neuvolnily, nic, tak si říkám asi zarušená síť nebo co sakra. Zkrátka to hrálo podobně asi jako většině hifistům nebo na výstavách, koule bez většího rozlišení. Už už jsem to chtěl znechuceně vypnout když jsem si všiml, že na displeji nesvítí symbol zásuvky a hned bylo jasno. Po nápravě bylo vše jak má být.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 07:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Řeč je o DAC Magic plus

https://www.hifionline.cz/d-a-prevodniky/1798-dac-cambridge-dacmagic-plus/

napájený dodaným sítovým adaptérem.

Rozdíl Luta vs. Project S2 slyšel i kolega Odaz

http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=342887#p342887

dodělal k tomu S2 podle rad Dohnalíka analogový zdroj a prý je zvuk jinde. Ještě jsem to ale neslyšel.

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 07:56:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za odkaz. Pěkné počtení, potvrzuje to co jsem slyšel s tím napájením u Projectu, opravdu je to pak jinde a to nemám žádný lineární zdroj. Lutu jsem měl od Lutery taky, ale tehdy jsem na to neměl čas, tak jsem stavebnici nezprovoznil, teď se biju do hlavy...
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut júl 17, 2018 08:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

add lineární zdroj- stačí trafo v adaptéru a 7805

[quote=Dohnalik 342957] K preboxu S2:

S tím porovnáním PreBox S2 v základu vs lutadac souhlasím. Lutadac je lepší, přijde mi trochu uřvanější, ale to možná byla specifická sestava na které jsem poslouchal. Lutadac z toho PCMka vytřískal víceméně maximum, víc z toho čipu nedostanete...

Silně doporučuju dobrej 5,2 - 5,4 V zdroj připojit externě do MicroUSB. Zvukovej rozdíl je propastnej. Pokud máte možnost, USB HUB napájenej ze stejnýho zdroje tomu taky pomůže a odfiltruje bordel od PC (samozřejmě připojte do HUBu jenom DAC, zbytek portů nechte tak).

Těm ESSkům by podle mě pomohla externí I/V. Stačilo by i něco simple v podobě AD8066 + nějakej filtr za to.. [/quote]

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 19:06:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Porovnani Project S2 vs RME ADI-2 DAC u me. Dosel Rix, dikec za prepinani na zesaku.

Podminky:
- RME napajeni standartni dodavane
- Project napajeni iFi iPower
- RME nastaveni output na +7dBu, DSD Direct On
- rozdil hlasitosti mezi nimi 1,5dB ve prospech Projectu, toto jsme dorovnavali na integraci. Vse overeno test signalem 85Hz, mereno napeti na svorkach.

Soustredili jsme se hlavne na basy, a celkovou hlasitost. Nezkouseli jsme, ktery z nich je lepsi. Slo mi spise o zjisteni, jestli je Project opravdu jiny, pripadne jesli neni nekde neco spatne nastaveno ci dokonce chyba HW.

Po asi dvou hodinach zkouseni hrani a dojmu tak ci onak to vidime nasledovne:
- zadne zasadni rozdily se nedely
- subjektivne Project pusobi tvrdsim dojmem, ale tady vazne hraje roli slovo dojem. Kdybych to mel prirovnat, tak rozdil mezi ladenim bassreflexu vyse a nize. Tzn Project jakoby ladil vyse.
- uplne jsme nemohli rict, ze je neco lepsi nebo horsi
- RME mozna pusobilo o trochu mekceji, ale stredy a vysky nam prisly malinko lepsi, proste vyrovnanejsi.

Jeste dodam, ze ze zacatku jsme to proste jen zkusili, moc nehlidali nastaveni atd, a v tu chvili byl skutecne Project lepsi a pusobil hlasiteji. Pak jsme teprve zkontrolovali urovne, rozdelili si role a kazdy hlidal neco, a snazili jsme se o rychle prepinani.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 20:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcelo by to skusit porovnat s niecim drazsim! :-D

Ale vazne, s niecim co ma galvanicky izolovane USB alebo to hra cez TOSLINK alebo Ethernet, bez spinanych zdrojov a povedzme nejakou netrivialnou filtraciou napajania.

Casom by som mohol poskytnut moj DIY TPA DAC, az ho konecne dokoncim, ale asi rychlejsie by bolo si pozicat napriklad SPaudio D1, idealne ten novsi model s ES9028PRO cipom.

Popripade nejaky dobrodinec s hifiroomu ci highendfora s "dospelym" DACom by mohol byt zvedavy taketo poctive porovnanie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 20:16:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour: Pri tom vasom teste ste hrali z NTB, resp. bez zemnej slucky cez USB?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 20:25:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne (porovnávat s dražším), ale je to otázka technicky přesné metodiky porovnávání. Jako když jsi byl u mě a v testu viz
http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=23&t=444&start=10
jsi nepoznal nic, stejně, jako jsem nic nepoznal já. Je potřeba zajistit srovnání hlasitostí obou cest na hodnotu lepší, než 0,1dB a zaručit shodu cest. A vyloučit zemní smyčky, pochopitelně.
Jedno z možných zařízení, které to umožní, je
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24567&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=box
Jakmile se někde vyčkává na přehazování krabic a ví se, která zrovna hraje, tak je ten test naprosto k ničemu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 20:34:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero, hralo se z HTPC napajeneho adapterem a picoPSU. Obe cesty nebyly uplne shodne, rozdilne signalove kabely. Jinak mereni celeho retezce je nekde na Hififoru:
http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=31&t=454

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 21:08:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
Obe cesty nebyly uplne shodne, rozdilne signalove kabely.


1) okamžité přepínání bylo možné, nebo bylo nutné přehazovat kabely/krabice?
2) vědělo se, kdy hraje který DAC, nebo to bylo naslepo, anonymně?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 21:13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Bylo nutne jen prenastavit Foobar. A prepnout vstup na zesu.
Nebylo to naslepo, to by chtelo vice priprav. Proto jsme ani nedelali zadne velke zavery, nehledali drobnosti. Rikali jsme si, ze by slepak bodl, ale DAC musim zitra poslat zpet.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 21:15:40    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Nj, ale typicky ak mas bezny preamp a nesymetricke vstupy, tak signalova "zem" je u vsetkych pripojenych zariadeni prepojena.

Predpokladam, ze to je jeden z faktorov ktory moze degradovat i meratelne parametre, co si spominal i vo vlakne o D50.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 21:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
PMA: Nj, ale typicky ak mas bezny preamp a nesymetricke vstupy, tak signalova "zem" je u vsetkych pripojenych zariadeni prepojena.

Predpokladam, ze to je jeden z faktorov ktory moze degradovat i meratelne parametre, co si spominal i vo vlakne o D50.


- Pokud testuješ 2 DACy a alespoň jeden z nich je připojený ke zdroji signálu přes optický kabel, tak smyčka nevznikne.
- Pokud smyčka vznikne, tak bys měl ověřit měřením, jestli má vliv na výsledný odstup, nebo ne. Když se změní amplituda síťových čar o pár dB, tak o nic nejde. Když ale vyletí třeba o 20dB a k tomu přibyde les síťových násobků (což se klidně může stát), tak to určitě není v pořádku.

Ověření testovacího zapojení měřením by se každopádně mělo provést, pokud z toho testu chceme vyvozovat nějaké závěry a není to jen pro zábavu, což nakonec může být taky cíl.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 22:06:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud má být porovnávání objektivní nemůžou být v jedné cestě jiné linkové kabely nebo digitální, natož jedno optika a druhý koaxiál.
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 22:28:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejak nevidim problem s objektivnym porovnanim medzi dvoma DACmi s rozdielnymi vstupmi. Jeden povedzme USB a druhy optika pripadne Bluetooth. Zaujima nas primarne audio vystup, ci nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ombik
Nádejný hifista


Založený: 28 september 2015
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 23:05:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem to u sebe slyšel podobně. Jako vy "Po asi dvou hodinach zkouseni hrani a dojmu". Ve výsledku mi pak přišel zvuk RME preciznější. Zejména díky výškám. Výšky na PJ působí víc tvrdě. U klasiky už dojmově digitálně. A naopak je v mé sestavě hladkost RME okamžitě slyšet. Basů má pak možná PJ objemově víc.
_________________
Ombik aka kychtax
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St júl 18, 2018 23:08:35    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Nejak nevidim problem s objektivnym porovnanim medzi dvoma DACmi s rozdielnymi vstupmi. Jeden povedzme USB a druhy optika pripadne Bluetooth. Zaujima nas primarne audio vystup, ci nie?

Súhlas. Ak tam rozdieľ vo zvuku medzi dvomi DAC-mi je, tak nám môže byť jedno, ktorý digi vstup to je.

Otázku treba položiť skôr takto. Nie je možné a teraz teoretizujem, že cez jeden digi vstup bude výsledok uchometricky u toho istého DAC-u iný, ako cez ďalší digi vstup?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2018 05:08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme, ze to mozne je a aj sa to deje :) Napr. ked data z asynchronneho USB vstupu idu priamo do DA cipu prevodnika, ale napr. data zo SPDIF vstupu este musia prejst cez obvod resampleru SRC/ASRC. A napr. Bluetooth vstup cez prijimac a dekompresor, kedze Bluetooth prenasa data skomprimovame stratovym audio kodekom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2018 06:55:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Za me:
Ciltivosti byly srovnane na 1mV - zmereno na bednach.
Zaver napsal Kocour uz vyse, v zasade jsme se na nem shodli. Napadlout se da samozrejme vsechno, slepy test by byl zajimavy, ale vyzaduje to poradnou pripravu. Project byl pripojen pres lepsi signalove kabely nez RME.
Na nejake mereni cele sestavy, sumu atd nebyl prostor, jinak bychom to udelali.
Zavrem bych rekl, ze i Project je vynikajici DAC, nevim jaky vliv mel dodany Ifi zdroj (testovali jsme jen s nim) ale hraje to velice dobre a myslim ze 99% lidi nepozna zadny rozdil oproti RME.
RME hraje pocitove uhlazeneji, ale hadat se zda bych to poznal ve slepem testu nehodlam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2018 07:09:32    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Za me:
Ciltivosti byly srovnane na 1mV - zmereno na bednach.
Zaver napsal Kocour uz vyse, v zasade jsme se na nem shodli. Napadlout se da samozrejme vsechno, slepy test by byl zajimavy, ale vyzaduje to poradnou pripravu. Project byl pripojen pres lepsi signalove kabely nez RME.
Na nejake mereni cele sestavy, sumu atd nebyl prostor, jinak bychom to udelali.
Zavrem bych rekl, ze i Project je vynikajici DAC, nevim jaky vliv mel dodany Ifi zdroj (testovali jsme jen s nim) ale hraje to velice dobre a myslim ze 99% lidi nepozna zadny rozdil oproti RME.
RME hraje pocitove uhlazeneji, ale hadat se zda bych to poznal ve slepem testu nehodlam.


Shocked Rolling Eyes Frightened

Taká základná školácka chyba. Jednoznačne totožné káble musia byť!
Ešte kvalitnejšie na kvalitnejšom aparáte budu vačšie rozdiely.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2018 07:17:45    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry: mna by skor zaujimalo, v akych parametroch boli tie druhe signalove kable boli lepsie od tych prvych ... snad len nie v okodojme :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2018 07:22:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Hrušky a Jablká ináč chutia. Tak isto aj rozne káble maju rozne parametre(čo zistíš meraním, jednoduché R,L,C ) a potom ovplyvnuju prenos signalu a maju vplyv na reprodukciu zvuku. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2018 07:35:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Na kokotské příspěvky nemá smysl reagovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Št júl 19, 2018 08:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

BB, to vse vime. I proto jsme nejdrive prehazovali i linkove kabely. Pak jsem zapojil dalsi a zkusili jsme tak snizit cas pro prepinani.
Rme mel vdh the second, project crystal cable special copper.

Ombik, ano ta hladkost a urcita lehkost nahore u rme. Ale hralo se v podstate ze dvou sestav diky tem linkovym kabelum.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 3 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist