Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

pc karta na audio merania

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 14:06:10    Predmet: pc karta na audio merania Odpovedať s citátom

mam doma audigy 2 a chcem si vyskusat nejake to meranie tych mojich DIY vytvorov - co myslite, dozviem sa cez audigy2 nieco relevantne ?

pripadne, poznate nejaku dobru meraciu kartu za nejaku primeranu cenu pre zaciatocnika amatera ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 14:57:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechce se mi psát moc dlouhé pokecy.Poradím pouze jedno.Kup si Juli@.Teda pokud nemáš 22 tisíc českých volných na Lynx L22.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 16:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

To Ferenc:
v pohode staci na merania. Skus si pozriet toto: http://www.audiocity.cz/testy.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 17:45:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Hop377 napísal:
To Ferenc:
v pohode staci na merania. Skus si pozriet toto: http://www.audiocity.cz/testy.php


Thumb up Výsledky jsou velmi poučné a dokládají, že odpověď typu "kup si Juli" v podstatě na všechny otázky ohledně zvukovek (včetně SPDIF) je docela klišé. Díky za link.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 21:18:11    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 14:53:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 21:28:17    Predmet: Odpovedať s citátom

kua hosi, mam nasledovny problem:

mam audigy 2 s tym srandovnym boxom na kx driveroch ...
pripojim do line3 in signal a neviem ako ho nahravat ...

kukal som na tie kx tutorialy ale nejako sa z toho neviem vysomarit ..

viete ako na to ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 21:45:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Dustin

Jo klišé ,ale je to pravda.A nevidím na těch stránkách Audigi 2!Jak tě tady čtu ,tak tuhle kartu jsi ani neviděl na vlastní oči.Natož měřil a zkoušel jak se chová při měření zesilovače.Ale nechme toho.

Audigi 2 je skvělá karta na měření!

ferenc

Pokud chceš zkoušet ten RightMark ,tak pouze propojíš výstup do vstupu.(Bude problém s padesátkou)A testuješ při jaké úrovni má karta nejlepší parametry(Plus dalších asi 5 problémů co vyskočí).Reálné měření nějakého zapojení tě donutí jít do externího oscilátru(BATERIOVÉ NAPÁJENÍ!!!).Nebo rejekčí filtr.Ale tady zase narazíš na limity téhle karty.Skončíš u Lynx.V horším případě Juli@(Tuhle jsem sám něměřil ,ale Luděk dost chválil).Tohle asi ve zkratce....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po február 05, 2007 22:23:09    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Jo klišé ,ale je to pravda.A nevidím na těch stránkách Audigi 2!Jak tě tady čtu ,tak tuhle kartu jsi ani neviděl na vlastní oči.Natož měřil a zkoušel jak se chová při měření zesilovače.Nedej bože předzesilovače!Ale nechme toho.


Máš pravdu, v tomto případě vycházím z těch uvedených grafů. Uznávám, že pochází od různých lidí, měřeno na různých PC a obvykle se liší v bitech a vzorkování. Nicméně např. Audigy (předchůdce audigy2) má uvedeno na 16/48 lepší parametry než Juli na 16/44.

Ale mám i jiné důvody svého tvrzení. Juli se na českých diskusích paušálně doporučuje i lidem, kteří vůbec nevyužijí její symetrické výstupy, které jiná karta za podobné peníze nemá a právě které umožňují výrobci nasadit poměrně vysokou cenu ve srovnání s konkurencí.

Stejně tak se na místních fórech paušálně doporučuje pro SPDIF, přestože nikdo neuvedl důvody, proč by měla mít lepší parametry než jiné karty s Envy24 čipem. Neobsahuje žádné speciální hodiny, ale normální krystaly jako ostatní. Navíc nevidím důvod, proč by SPDIF přes Envy24 měl být lepší než přes jiné PCI čipy.

Na zahraničních webech se s jejím doporučováním tak často nesetkávám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ghost
Nádejný hifista


Založený: 09 október 2006
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 09:11:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Zalezi na navrhu layoutu plosnych spoju, zdroju a odruseni. V PC jsou to dost podstatne kriteria. Envy24 sam o sobe uspech nezarucuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 09:31:58    Predmet: Odpovedať s citátom

este raz, moj zamer je pouzit na meranie mojich DIY sluchatkovych zosilnovacov
ak s audigy 2 dostanem aspon trochu relevantne vysledky, tak ziadnu inu kartu nepotrebujem
otazka teda znie - dostanem pomocou audigy2 nejake relevantne vysledky ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 14:05:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam julinu nejakou tu dobu,troufam si ricz ze jsem byl jeden z prvnich a mam i dospelejsi kartu za sedminasobek dnesni porizovaci ceny juliny.Nikdo na svete mne neprinuti udelat mezi julinou a tou druhou test,myslim ze by julina mohla mit i navrch...Neni to spatna karta za ty penize.Nemam vazne predsudky pro distribuci spdif,zkouseli jsme usbckove m-audio a nemyslim si,ze by byl nejaky zasadni rozdil oproti juline.V analogu uz ovsem ano.Osobne kdybych si znova kupoval kartu z toho levnejsiho segmentu,sel bych do emu 1212M...

Nevidim sebemensi duvod aby audigy nepodala nejaky vysledek.Zalezi kam az budes chtit v tech merenich jit...Na diy hifi o nevelke narocnosti to bude naprosto dostacovat.Na shazovani tisicin to asi nebude zrovna nejlepsi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 14:17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

To feranc:
Dostanes porovnatelne vysledky. Mas to takmer jedno ci merias audigy, alebo juli, pretoze, pri merani aj tak vnesies do systemu viac nepresnosti, ci uz vplyvom kalibracie, alebo meracimi kablami, alebo inym. Na domace pouzitie kludne staci. Na presne vysledky, by si aj tak potreboval presne meraky a to je trochu moc velky luxus.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 14:30:21    Predmet: Odpovedať s citátom

V rozlišení, které umožňuje Audigy 2Z, už to bude hlavně o metodice měření, což platí i o Juli nebo Lynx tím spíše. A o SW a nastavení parametrů FFT. Pokud se použije např. RMAA "as is" po instalaci, je to téměř k ničemu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 16:51:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ku všetkým sviatkom som si v decembri kúpil EMU1212M. U nás nová v kamennom obchode Sofos v BA vychádzala cenovo priaznivejšie než ESI Julia. Zvukovo ju nemám s čím adekvátnym porovnať, v tomto prípade som dal na radu zvukára čo ju mal doma v štúdiu. Pre účely merania je postačujúca. Nemá vážnejšie problémy s bordelom v celom spektre merania. Samotná topológia bude pravdepodobne vydarená. Horšie je na tom THD ale to sa chystám riešiť výmenou na pozíciach OZ.
Vid.:

http://www.jmd.szm.sk/Audio/Measurement/E-MU1212M/E-MU1212M.html

http://forum.rightmark.org/topic.cgi?id=4:472-7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Št december 27, 2007 02:45:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Dustine nesouhlasím... na cizích fórech je julča doporučována stejně a ze stejnejch důvodů jako jinde,akorát s tím rozdílem že tam jaksi je nepoměrně větší výběr i ve výrobcích kerý se sem vůbec nedostanou takže je to pouze a jen více rozmělněný.

Já osobně lepší kartu než julču pro svý potřeby v daný kategorii nenacházím... ukažte mi lepší do 10 tis a jdu do ní hned... (univerzálnost,kvalitní ovladače, slušný AD i DA 24/192 volitelnost sym/nesym a parametry vzhledem k ceně) ...o fous lepší parametry v obdobný ceně má jen E-Mu 1212M,ale s s pro mne nepřekousnutelnou silnou výhradou silné nepraktičnosti pro normální provoz, díky debilnímu E-Mu 10K1 který imho na profi kartě nemá co dělat...a souvisejících hodně podivných ovladačích... Zvukovky jsem měl doma skoro všechny něčím zajímavé v letech 1998 až doposud takže myslím že mam možnost srovnání ... samože krom těch nejdražších Lynx,Echo,RME a pod. ale z běžný produkce jsem měl vždy přístup,i včetně novinek jako Audiotrak Prodigy HD2 a všech neslavných Creative mršeb počínajících Live! a X-Fi konče...a vždy byl někde nějakej alespoň malej problém ... Julča není ideální,to je jasný ale nemá žádnou vyloženě průserovou věc která by vadila nebo bránila ve specifičtějším používání.. Smile

Jinak doporučuju se podívat na julču jakej má noisefloor při zkratovaným vstupu... mnohem lepší než WT192X kerou jsem měl předtím... ač ta měla AD převodník papírově jinde... souhlasím s Pašulem o tom to je... měření v loopbacku je jen nouzovka a při serioznějších požadavcích je to hlavně o AD převodu ...jinak mám parametry a měření RMAA v loopbacku lepší než ty na odkazovaným webu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št december 27, 2007 09:19:56    Predmet: Odpovedať s citátom

JMD mohl bys, prosím tě, udělat s 1212m toto měření: nějakým programem vyrob wav s obdélníkovým signálem, třeba 1kHz, střída 1:1, -3dB, vzorkování třeba 44kHz a přehrávej ho. Vynechej mix směrováním asio (nebo wave) přímo na fyzický výstup. Tento výstup propoj se vstupem (loop) a třeba WaveLabem zaznamenej signál. Chtěl bych vidět tvar zaznamenaného signálu a pokud máš osciloskop tak i tvar signálu přímo na výstupu. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 27, 2007 12:54:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokusím sa, keď vyjde čas... teraz barikádujem HiFi aparáty... mám chaos - paniku, za chvíľu sem dorazí asi 10 detičiek na narodeninovú párty môjho syna Krištofa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št december 27, 2007 15:19:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Dawsoo, jsem rád, že ti Juli vyhovuje a jsi s ní spokojený. Je to zcela jistě velice dobře udělaná a vybavená karta, i mně se líbí, Pěkná je např. integrace SPDIF vstupu na tak malé ploše (většina karet jej nemá, nebo to řeší další deskou).

Nicméně to stále není důvod k tomu, aby se Juli automaticky doporučovala na všechny požadavky na PCI zvukovku. Což je přesně to, co jsem napsal před 10 měsíci. Nic víc, nic míň Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 27, 2007 23:39:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St
Nemohol by si ten wav s obdĺžnikom poslať alebo niekam vyvesiť. WaveLab mám len Litle, ešte som s ním nerobil. Nie je to niečo podobné ako Audition?

Nie že by moja lenivosť, ale Tomtom mi dal červa do hlavy a rozmýšľam nad produktami TI a ich PurePath(TM) Power Stages....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 00:04:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či som to zvládol...

Najskôr som vyrobil v Audition generátorom 1kHz na úrovni -3dB

PatchMix v oboch prípadoch som nastavil na RMAA 44,1kHz

Vo WaveLab Litle som pre record spravil nastavenia podľa názvu obrázkov 44,1kHz a 96kHz vždy 24bit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 11:37:34    Predmet: Odpovedať s citátom

JMD děkuji velmi za grafy. Také je máš nesymetrické, pravá strana má "menší" vlnovky, já je mám ještě víc nesymetrické než ty. Asi je to systémová "vada" od výrobce. Emu 1212 má ještě Dhfool, tak mu napíšeme, ať to taky změří ...
Omlouvám se za ten nezaslaný wav, ale byl jsem od 27 na horách a četl jsem to až nyní, uniklo mi to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 13:03:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli jsem to pochopil správně...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 13:19:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyrobiť generátor bolo jednoduché, len na začiatku som zobral nejaké Watt Test CD z pred skoro 10 rokov. Takýto signál sa mi nedarilo po zgrebovaní vybudiť na viac ako pár dB. Potom som to nechal ležať ľadom a teraz si znovu spomenul že mám rest Smile
V tejto 1212 a jej PatchMixe sa nejak dobre neorientujem. Na to aby waw vôbec prešiel cez PatchMix, bolo potrebné nastaviť 44,1kHz. Aby to bolo bez príkrašlenia, tak v režime RMAA... WaveLab Litle už mohol byť nastavený aj na 96kHz... Je to ok?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 13:29:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím nemám wavelab,ale SoundForge na 96khz a generátor v 44.1 mi nepustí patchmix.Všechno musí mít stejnou FS,jinak ani ťuk.Takže pro každou FS jsem to generoval zvlášť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 13:59:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Dhfool díky, mám to přesně jako ty. Otázka je proč je to nesymetrické a jaký to má vliv na zvuk. Musíme povolat povolanější Smile . PMA slyšíš mě ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 16:26:07    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 14:54:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 17:24:09    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:
proč by se měla odezva zvlnit ještě před tím než přijde hrana ? Very Happy


Filtr zavádí zpoždění, takže k porušení kauzality nedochází. Ohledně zvlnění - je potřeba si uvědomit, že se negeneroval obdélník (nekonečné frekvenční spektrum), ale obdélník frekvenčně omezený na fs/2, což v analogové podobě není ostrý obdélník, ale přesně takto zvlněná mrška. Ale měla by být zvlněná symetricky, to je pravda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 19:03:14    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 14:54:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 10, 2008 23:40:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Taková zajímavost, jako velmi dobrá "zvukovka" na měření se mi osvědčil minidisk Sony. Po připojení optikou SPDIF ke kartě SB Audigy 4 dává tento výsledek. Zejména se raduji z dokonalého galvanického oddělení od PC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist