Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VEĽKÝ SUBJEKTÍVNY TEST KAZIET - CC (Tape review -cassette)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 63, 64, 65  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Po júl 30, 2018 09:38:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale "šikmý záznam" , to už je iná káva .... je tu niekto, kto sa venuje záznamu audio HiFi na VHS ?

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po júl 30, 2018 09:52:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som sa venoval len okrajovo záznamu Hifi audio na VHS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Po júl 30, 2018 09:58:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Typ VHS? A výsledok?

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po júl 30, 2018 10:10:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som nahral možno 7ks kaziet, pustil som obraz z nejakej hry, alebo pc, aby to nebolo zbytočne temné, a do vstupu buď kazetu, alebo CD, na Panasonicu NV-FJ632, už dosť moderný stroj, preto je orezaný o všetky editačné funkcie, bez regulácie úrovne, ale nahral to pekne, nemôžem sa sťažovať. Z audiofilského hľadiska by sa určite našli chyby, ale nepočul som nikdy prebudenie, poruchy len v rámci občasných dropov na páske sa prejavujú zapraskaním u tohto typu záznamu.
Plný frekvenčný rozsah je samozrejme zachovaný bezohľadu na rýchlosť posuvu pásky.
Dneska je pre mňa tento stroj len zle použiteľný, po ročnej prestávke sa objavuje v nových hifi nahrávkach silné praskanie u režimu SP, u LP len zanedbateľné viditeľné len na grafoch v pc.
Pravdepodobne opotrebovanie hláv, rozladenie páskovej dráhy, alebo iné, neviem opraviť.
Dostal sa mi nedávno do rúk VHS Dual VR-97 ku ktorému je nemožné dohľadať akékoľvek podrobné info či manuál, stroj z roku 1985 Nemeckej firmy Dual je OEM produktom JVC vyrobený v Japonsku.
Bol v nefunkčnom stave, mechanicky nutné vymeniť kladku, tá súčasná funguje len tak aby sa nepovedalo, nové gumky na servo, elektricky bol nefunkčný zvuk, to sa mi podarilo spraviť, ostal už len nefunkčný záznam do pozdĺžnej stopy.
Hifi nahráva perfektne, má ledkový VU meter s reguláciou na každý kanál zvlášť a dolby potlačenie šumu u Hifi mi nieje jasný význam, asi mysleli len na stacionárne hlavy.
Perlička je stereo stacionárna hlava, prehrávanie funguje plne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 30, 2018 11:22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

zvuk zo šikmých stôp už je silné hifi - treba stroj s manuálnou reguláciou záznamu a na jednej kazete je 8 dodín tučnej hifi kvality (LP) - možno to aj niekto využíval - veď v istom období to bolo veľmi výhodné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po júl 30, 2018 11:32:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je nutná regulácia úrovne, ak sa vstup neprebudzoval, tak dynamika bola dosť dobrá, žiadne rozdiely v kvalite medzi rýchlosťami posuvu SP/LP/EP, ani medzi rozdielnymi značkami a modelmi kaziet. Medzi kazetami bol rozdiel len v tom, že čím nižšia kvalita, tým vyššia miera poruchovosti.

Dokonca mám možnosť nahrávať aj formát video 8 zvuk digital PCM 1zvuková stopa + obraz, alebo 6x zvuková stopa bez obrazu, bohužiaľ, tam sa nedá už hovoriť o hifi, pretože Sony nevedelo vtesnať celý frekvenčný rozsah, ale len do 15kHz, škoda, inak frajerina jak sviňa.
model Sony EV-S850PS
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Po júl 30, 2018 12:02:05    Predmet: Odpovedať s citátom

VR-97 používa v mechanike hlavu PQ20013C, ktorá je v König katalógu označená ako 2514, a podľa označení ostatných mech. dielov ten DUAL používa mechaniku, ktorá bola osadená napr. v JVC HR-D725E, v 755-ke s malou odchýlkou v systéme medzikôl. Tie majú označenie 1082 a sú už prakticky mezohnateľné, ale kladka 1813 by sa mala dať zohnať, má ASWO kód 13100, rozmery 18x17x4mm.
Hlava je napr. tu: https://www.mgelectronic.rs/video-glava-jvc-pq20013c a asi majú skladom Very Happy
Aká je v DUAL-e použitá elektronika to fakt neviem, chcelo by to aspoň foto PCB, možno sa jedná o nejaký "hybrid" pre DUAL ..... ale v 90-tych rokoch boli v Nemecku filiálky JVC, do VCR sa osadzovali modré SCART-y pre dekodeŕy a popisky prístrojov boli v nemčine, VCR mali vzadu 220V zástrčku, čo napr. UK modely nemali.
Servisný manuál od HR-D725-ky žiaľ nemám, bol by len k 750 a 755-ke.

Stefan31

HR-D725 má tiež audio indikátor z LED ....


Naposledy upravil Stefan31 dňa Po júl 30, 2018 12:10:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po júl 30, 2018 12:08:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan31 napísal:
VR-97 používa v mechanike hlavu PQ20013C, ktorá je v König katalógu označená ako 2514, a podľa označení ostatných mech. dielov ten DUAL používa mechaniku, ktorá bola osadená napr. v JVC HR-D725E, v 755-ke s malou odchýlkou v systéme medzikôl. Tie majú označenie 1082 a sú už prakticky mezohnateľné, ale kladka 1813 by sa mala dať zohnať, má ASWO kód 13100, rozmery 18x17x4mm.
Hlava je napr. tu: https://www.mgelectronic.rs/video-glava-jvc-pq20013c a asi majú skladom Very Happy
Aká je v DUAL-e použitá elektronika to fakt neviem, chcelo by to aspoň foto PCB, možno sa jedná o nejaký "hybrid" pre DUAL ..... ale v 90-tych rokoch boli v Nemecku filiálky JVC, do VCR sa osadzovali modré SCART-y pre dekodeŕy a popisky prístrojov boli v nemčine, VCR mali vzadu 220V zástrčku, čo napr. UK modely nemali.
Servisný manuál od HR-D725-ky žiaľ nemám, bol by len k 750 a 755-ke.

Stefan31


Zaujimavé, odkiaľ bereš info? Ja som skoro google roztrhol a niečo malo obrázkov inak nič Very Happy, foto mám, PCB sú s logami JVC.
Mám ešte jeden nefunkčný stroj kde je nová kladka nutnosť a rád by som ho vyskúšal: Mitsubishi HS-E70 je to S-VHS tiež VU meter a regulácia úrovne zvuku, rok 1988, mechanika v rozklade, z kladky tečie vlhkosť, z remeňov je maslo čo sa dá roztrieť, ten Dual som aspoň ako tak rozchodil, ale ten Mitsubishi bez šance, k nemu som ale aspoň zohnal manuál, kde som vyrozumel že výmena kladky prebiehala ako výmena celého dielu s mechanizmom, tým ramienkom a blbosťami okolo, nie samotný gumený valec.
Idem teraz do práce, ale zajtra dám vedieť viac o tom Duali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Po júl 30, 2018 12:14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan31:
Ešte doplním, to video som dostal, slúžilo v nejakej firme, sú na ňom rôzne zlomyseľné úpravy, doteraz nedokážem pochopiť prečo, napríklad zvuk nešiel pretože bola prerezaná cesta napájania na jednej z dosák a to miesto bolo zaliate silikónom, a po všetkých doskách sú dorábané rôzne vodiče a súčiastky a nedokážem rozlíšiť čo je originál a čo je robené niekým dodatočne. Nahrávka v pozdĺžnej stope chrčí a vrčí ako keď je závada na oscilátore bias.

Neviem či by manuál pomohol objasniť tie úpravy, napríklad som mal tri stroje tesla, receiver, deck, gramo, kde boli tiež rôzne úpravy a podľa schémy v manuále tam polovica vecí nesedela ani s úpravami, ani bez. Takže osobná asistencia skúseného človeka a manuál k takejto technike je nutnosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Po júl 30, 2018 13:35:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sú PCB od JVC, tak by mali mať aj ďaľšie označenie (PUxxxxxx), podľa toho sa to bude dať dohľadať. Tiež podľa použitých typov IO v AV cestách. Ak úpravy boli fabrické, bude problém, ak amatérske, pre potreby fy. napr. na nahrávanie z kamier, tak možno mu bude pomoci to vrátiť do pôvodného stavu. Predpokladám, že to nebola fy. na SK, ale niekde v A, alebo D.
Mitsubishi mám jedno tiež, HS-561V, má ale vadný procesor - nevie vyhodnotiť funkciu PLAY. Takže len z nejakého vraku s inou poruchou.
No a na opravu čaká aj jedno combo VHS-DVD-HDD JVC DR-MX1, má povestnú chybu LOADING a tiež to vyzerá na vadný procesor.

Stefan31

P.S. Pod značkou THORN-FERGUSON (tiež FERGUSON Videostar) je model 3-V-43, ktorý je mechanicky a elektricky zhodný s JVC HR-D725E (LED indikátory úrovne záznamu, medzikolá 1082, ťahové poti na nastavenie úrovne záznamu a pod) a tak je možné, že ten DUAL je poskladaný z dielov týchto vídeí. Vonkajší design sa samozrejme líši u JVC a FERGUSON-a.


Naposledy upravil Stefan31 dňa Ut júl 31, 2018 06:25:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Ut júl 31, 2018 04:37:39    Predmet: Odpovedať s citátom

MITSUBISHI HS-E70 - prítlačná kladka by sa mala dať dohľadať pod č. 1808, (KN1808.00), alebo podľa rozmerov Ø15x18(výška)xØ4mm(priemer diery ložiska). Tiež budú v háji medzikolá , typ 1233 (s gumou) a 1236 ozubené. Sada troch gumičiek sa dodávala pod č. 7600, boli používané tiež do modelov AKAI, LUXOR, SALORA a budú sa dať zohnať podľa jednotlivých rozmerov. Ak je to S-VHS model, tak to by možno stálo zato ho spojazdniť. Žiaľ o bubne s hlavami zatiaľ nemám info....

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Ut júl 31, 2018 09:59:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan31 napísal:
MITSUBISHI HS-E70 - prítlačná kladka by sa mala dať dohľadať pod č. 1808, (KN1808.00), alebo podľa rozmerov Ø15x18(výška)xØ4mm(priemer diery ložiska). Tiež budú v háji medzikolá , typ 1233 (s gumou) a 1236 ozubené. Sada troch gumičiek sa dodávala pod č. 7600, boli používané tiež do modelov AKAI, LUXOR, SALORA a budú sa dať zohnať podľa jednotlivých rozmerov. Ak je to S-VHS model, tak to by možno stálo zato ho spojazdniť. Žiaľ o bubne s hlavami zatiaľ nemám info....

Stefan31


Až sa mi to nahodí na web, pošlem zip s fotkami toho Dualu súkromne, nie sú moc kvalitné, a rok staré, teraz sa mi ho zatiaľ otvárať nehce.
Zaujímavosťou sú interné LEDky na doske, v dizajne usmerňovacej diódy.
Priložil som aj video z kamery kde keď si to nakrokuješ, bude tam celé číslo PCB.
Na foto Mitsubishi pozriem zase zajtra.
U Dualu je manuálny tracking, problém je v prípade znovu vloženia rovnakej kazety je nutné nanovo nájsť stopu vždy na inom mieste, predpokladám chyba stvrdnutej kladky, som prekvapený že zvukovo sa nejaví byť zlý, hraje lepšie než môj nový Panasonic, a má niekoľko násobné lepší obraz a digitalizácia do pc na lacnej Tv karte je takmer bezproblémová narozdiel od nového Panasonicu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut júl 31, 2018 10:48:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan31 napísal:
Ale "šikmý záznam" , to už je iná káva .... je tu niekto, kto sa venuje záznamu audio HiFi na VHS ?

Stefan31

Noa ačo,ja som nahrával audio štandardne na Panasonic NV 650 ku a v poho.
Čo sa týka šikmozáznamu dodnes frčím na digital DAT.
Je tu niekto kto ide štandardne na Dat-kách ?Ide mi o to trochu rozvinúť debatu aj o tomto,veľa ľudí tvrdí že sa moc v komerčnom prostredí neujal,alebo že by v aktual dobe pre nás tu z východu nedostupné ?Veď modelov aj v spotrebke a zn.firiem sa porobilo ajajáj...
Ja robím od začiatku 90´tych a ma to vychovalo v práci v studiu,kde sa robilo na DAT mastre z studia pre vydávanie na CD.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Ut júl 31, 2018 16:50:36    Predmet: Odpovedať s citátom

na DAT-ke som hral aktivne,pokial som si ju ne...........l ,aspon tak mi povedal servisak,este ju mam doma a utieram z nej prach,ostalo este dakych 20kusov pasov,zabalenych
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 06:51:03    Predmet: Odpovedať s citátom

to EZ647:
Zo zaslaných foto (väčšina je nepoužiteľných) a vídeí predpokladám, že sa DUAL VR97 konštrukčne viac podobá na FERGUSON 3V43, ako na JVC HR-D725E. Súhlasia aj typy PCB, niektoré môžu mať menšie odlišnosti, napr.:
- PU 21895 1-3 .......07 TUNER/IF .............rovnaká pre oba typy
- PU 11025 B-1 .......03 VIDEO ............pre DUAL chýba B-1
- PU 55308 .......17 FULL ERASE HEAD ...rovnaká pre oba typy
- PU 11034 A .......05 FM AUDIO (FMA) ..... pre DUAL chýba A

Použité CPU pre oba typy sú tiež zhodné - μPD7519G pre FERGUSON, μPD7519HG pre DUAL, má iné púzdro(H). Ale v oboch sú iné programy, 047-36 pre FERGUSON, 013 pre DUAL. Aké sú rozdiely (ak vôbec sú) týchto dvoch verzií bude vedieť asi len ich autor .... Very Happy
Ak budú zhodné aj ostatné dôležitejšie dosky, tak je predpoklad, že oprava audio signálu nebude až tak neriešiteľná. A tie dodatočné prepoje a súčiastky, ktoré sú na zaslaných foto sú fabrického pôvodu a s tým by som si hlavu nelámal - viac by napovedala servisná dokumentácia. A tá sa dá dohľadať na nete buď ako free, alebo kúpiť - a nie je to až také drahé ....

Stefan31

P.S. Typy PCB pre FERGUSON viem všetky, pre DUAL len tieto 4 zo zaslaných materiálov. Ak bude treba ostané PCB, treba sa spýtať .... ak je zdroj osadený BA6122A, tak bude zhodný pre všetky tri typy .... chcelo by to čelný pohľad na ten DUAL ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 11:00:27    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.bb napísal:
na DAT-ke som hral aktivne,pokial som si ju ne...........l ,aspon tak mi povedal servisak,este ju mam doma a utieram z nej prach,ostalo este dakych 20kusov pasov,zabalenych

O akú značku a model stroja DAT ide ?
Skúšal si osloviť skúseného servisáka DAT p.Čvirika od Púchova ?Kontakt ak potrebuješ pošlem do ss sp.len potrebujem vedieť o aký stroj ide a aké vady sa prejavujú.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 11:33:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan31 napísal:
to EZ647:
Zo zaslaných foto (väčšina je nepoužiteľných) a vídeí predpokladám, že sa DUAL VR97 konštrukčne viac podobá na FERGUSON 3V43, ako na JVC HR-D725E. Súhlasia aj typy PCB, niektoré môžu mať menšie odlišnosti, napr.:
- PU 21895 1-3 .......07 TUNER/IF .............rovnaká pre oba typy
- PU 11025 B-1 .......03 VIDEO ............pre DUAL chýba B-1
- PU 55308 .......17 FULL ERASE HEAD ...rovnaká pre oba typy
- PU 11034 A .......05 FM AUDIO (FMA) ..... pre DUAL chýba A

Použité CPU pre oba typy sú tiež zhodné - μPD7519G pre FERGUSON, μPD7519HG pre DUAL, má iné púzdro(H). Ale v oboch sú iné programy, 047-36 pre FERGUSON, 013 pre DUAL. Aké sú rozdiely (ak vôbec sú) týchto dvoch verzií bude vedieť asi len ich autor .... Very Happy
Ak budú zhodné aj ostatné dôležitejšie dosky, tak je predpoklad, že oprava audio signálu nebude až tak neriešiteľná. A tie dodatočné prepoje a súčiastky, ktoré sú na zaslaných foto sú fabrického pôvodu a s tým by som si hlavu nelámal - viac by napovedala servisná dokumentácia. A tá sa dá dohľadať na nete buď ako free, alebo kúpiť - a nie je to až také drahé ....

Stefan31

P.S. Typy PCB pre FERGUSON viem všetky, pre DUAL len tieto 4 zo zaslaných materiálov. Ak bude treba ostané PCB, treba sa spýtať .... ak je zdroj osadený BA6122A, tak bude zhodný pre všetky tri typy .... chcelo by to čelný pohľad na ten DUAL ....


Hľadal som hodne, a free manual som nenašiel, dokonca ani poriadnu foto prístroja. Viac by ma zaujímalo odkiaľ objednať kladky a remene.
S tými úpravami som si myslel že je to z fabriky, mimo tej prerezanej cesty napájania audia, to musel spraviť niekto dodatočne, ale nechápem dôvod, prečo by si niekto kupoval do firmy Hifi drahý stroj a potom ho odpojil?
na foto 0490 je voľný konektor a nikomu nechýba, ani nie je žiadne miesto nablízku kam by pasoval.
https://www.ultrastrahl.com/s/cc_images/cache_4156900.jpg?t=1364597700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 15:34:36    Predmet: Odpovedať s citátom

O akú značku a model stroja DAT ide ?
Skúšal si osloviť skúseného servisáka DAT p.Čvirika od Púchova ?Kontakt ak potrebuješ pošlem do ss sp.len potrebujem vedieť o aký stroj ide a aké vady sa prejavujú.
___
ANo,bol u neho,PIONEER DAT D-05,udajne vystrbene hlavy______________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 22:25:55    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.youtube.com/watch?v=kXyrk6qwiFM

Kto umi ten umi Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 06:02:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako by ich jedna mater mala.... Very Happy , samozrejme s malými odchýlkami.... obrázky sú z netu....
Kladka a gumičky by sa mali dať zohnať v avelmak.sk
Ale z toho foto nie je vidieť, z ktorej dosky tie drôty vedú a aké má konektor pozičné číslo na doske .... a možno má ten voľný koniec aj nejaké číslo z druhej strany...

Stefan31



JVC HR-D725E.jpg
 Description:
HR-D725E
 Filesize:  52.1 KB
 Viewed:  72 Time(s)

JVC HR-D725E.jpg



Ferguson-Videostar 3v43.jpg
 Description:
3V43
 Filesize:  59.19 KB
 Viewed:  63 Time(s)

Ferguson-Videostar 3v43.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 09:56:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pohrabem sa na avelmaku, ale už som to skúšal skôr a zásoby zaujímavých vecí sa im značne zmenšili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 10:21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

... ale predsa pod číslom ASWO13100 je v ponuke kladka KN1813, ktorá je potrebná do mechaniky tohto DUAL-u, momentálne nie je skladom, ale treba im napísať mail a objednajú .... 2,35.-€...

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 10:23:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre a ten Mitsubishi? nahradený diel je ako celok aj s tým kovovým ramienkom mechanizmu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 10:42:03    Predmet: Odpovedať s citátom

... ako celok? a to máš odkiaľ? Veď som hore písal tech. údaje o tej kladke a vedia objednať tiež v Avelmaku.... http://avelmak.sk/index.php?lm=824&pg=det&article=5937

to je taký problém?

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 11:12:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako celok som to vyrozumel z toho manuálu Mitsubishi v zozname náhradných dielov, budem musieť teda pozrieť poriadne ako je kladka na tom ramienku uchytená.
Na avelmaku dohľadám, objednám , tú kladku na Dual som tam našiel ako si písal.
Ešte radu k tomu novšiemu Panasonicu NV-FJ632, poruchy v hifi stope, nutná výmena hlavy a kladky, alebo je tam možnosť aj nejakého nastavenia páskovej dráhy? Pripomínam že vždy fungoval bez chyby, až po ročnej prestávke sa objavili problémy so zvukom, to je typické pre stvrdnutie kladky a vedenie pásky mimo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 12:00:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, všetko funguje až do poslednej chvíle a nič tomu nie je, len nefunguje ....
najprv vyčistiť hlavu, skontrolovať ťah a vedenie pásky po dráhe, celú páskovú dráhu, ak je kladka tvrdá, poškodená, vytlačená od pásky a pod. tak vymena za novú, zistiť stav elytov v zdroji, obvode tracking-u, dosky FM audio, zmeraním hlavičiek, napr. LEADER LHC-909V .... FM zvuk vyžaduje veľmi presné nastavenie časovania nábehu hlavičky do stopy a ak je niekde v obvodoch problém, tak treba hľadať príčinu a bez merania a trocha vedomostí to býva klopot .... takto od klávesnice si netrúfam s určitosťou špecifikovať, prečo ten zvuk má problémy ....

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 12:10:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Z menovaného som zatiaľ robil len čistenie, veľmi malá zmena k lepšiemu. Páska sa zdá že ide cez dráhu a kladku bez deformácii a poškodenia, nikde neuteká mimo.
praskanie sa prejavuje len v nových nahrávkach, v pôvodných alebo u originálnych VHS je to úplne v poriadku.
v režime SP silné, v LP zanedbateľné, zistiteľné len na spektrálnom grafe, v EP je malé.
U menej kvalitných kaziet vždycky u kvalitných a hifi kaziet je o polovicu nižšie.
To VHS bolo naozaj hodne hrané a keď sme začali s PC, tak naozaj som si na neho spomenul len v dobe digitalizácie a potom aj využitia Hifi na audio či občasného záznamu z Tv kým ešte tu bol analóg v koaxe spoločných rozvodov bytovky.
Taktiež má problém s pretáčaním späť ku koncu pásky už nedokáže utiahnuť a zastaví sa skúša to stále znovu a s veľkou biedou do dotočí do konca, hlavný remeň sa zdá byť v poriadku, možno niečo hlbšie v mechanike, nejaké medzikolo a pod?.
Nemám žiadne skúsenosti v nastavovaní akýchkoľvek obvodov a mechaniky VHS.
Takže len skúšať a merať ale bez osciloskopu je to tiež nedostatočné, ale aj tak vďaka za popis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 12:25:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pretáčanie potrebuje funkčné obloženie medzikola, niekedy blbne Mode-select-switch, ale aj tam sa ešte dajú zohnať buď komplet, alebo len obloženie. Aj hlavy by niekde mali byť k zohnaniu, veď sa niektoré modely robili aj na SK ..... je dobré vždy začať hľadať info v servisnom manuáli - teda treba mať najprv ten Laughing

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 12:34:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Manuál mám z netu, áno tento model je Made in Slovakia Very Happy, Krompachy a Stará Ľubovňa bola výroba a niečo aj SNV nejaké plasty a pod, takže to malo ku mne celkom blízko.
Ak sa budem chcieť pustiť do týchto troch mašiniek, musím to spraviť tento mesiac, práve mi začína dovolenka, tak by som si mohol nájsť čas, aj keď v tom teple mám takú nechuť Very Happy
Ak sa do toho pustím hlbšie, asi založím aj novú tému na toto, s nejakými detailnejšími foto.
Mimo iné ten Mitsubushi bol doslova asi odpad, alebo neviem odkiaľ to pochádza, vnútri hrkajú nejaké veci a jednu som vybral, bola to kovová hriadeľka asi 2,5cm dlhá a 3mm hrubá, čistá, asi mechanika bude tak v rozklade že už to budem mať len ako výstavný kus na poličku. Hlavný capstan hriadeľ má stopy hrdze čo by mohlo byť kritické a neopraviteľné, predsa kontakt s páskou musí byť presný, ale možno by to tiež šlo zohnať ako náhradný diel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 12:46:26    Predmet: Odpovedať s citátom

tá hrdza na hriadeli - ma napadá, či by to neurobil tekutý kov - predávajú sa napr. ako teplovodivá pasta (jedna značka) - je to hodne tekuté - zalialo by to pekne tú hrdzu a potom olapovať jemným papierom pod vodou ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 63, 64, 65  Ďalšia
Strana 33 z 65

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist