Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topping DX7S
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut júl 31, 2018 23:53:48    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
Praktické je vybrat si jakýkoliv song ze své sbírky 13.000 albumů ve Foobaru a skládat si je za sebe do fronty, rozhodně ne vybalovat, roztáčet, zastavovat a zabalovat kotoučky Laughing

Tu je prvý základný rozdiel pri počúvaní hudby. Ja nepočúvam "songy", ja počúvam hudobné albumy. Album (ak to nie je iba čistá komercia) má vždy nejakú koncepciu, určitú náladu... Výberovky som nikdy nemal rád a vlastný "playlist" si nevytváram. Pri LP som si vybral stranu A, alebo B, pri CD občas nejakú skladbu preskočím, alebo zopakujem. Audio súbory prehrávam rovnako, ako CD. Základom posluchu hudby je pre mňa album.
13.000 albumov nepotrebujem, na to by som aj tak nemal čas. Čo ma skutočne zaujme, to si kúpim. Zbytok je pre mňa strata času.

Druhý rozdiel je všeobecný. Niekto chce veci vlastniť, niekomu vyhovuje ich prenajímať. Tak, ako niekto chce bývať vo vlastnom dome, a niekto si prenajme byt. Ak ma nejaké album zaujíma a k hudbe sa budem vracať častejšie, určite ho chcem vlastniť, nemám záujem si ho prenajímať.
Okrem spomínanej momentálnej nedostupnosti služby môže nastať aj nedostupnosť trvalá. Služba sa môže zmeniť a niektoré albumy z ponuky vyradiť, službu môže niekto odkúpiť (častý jav v dnešnej dobe globalizácie) a výrazne ju zmeniť, alebo môže zaniknúť bez náhrady.

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
...netuším, co je na CD špatně nebo iracionálně... má to jen výhody... booklet, přehled...

Vidím to rovnako. Mechanická manipulácia s nosičmi bez nutnosti bootovať počítač je v mnohom praktickejšia a rýchlejšia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 00:21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
RedBaron napísal:
Praktické je vybrat si jakýkoliv song ze své sbírky 13.000 albumů ve Foobaru a skládat si je za sebe do fronty, rozhodně ne vybalovat, roztáčet, zastavovat a zabalovat kotoučky Laughing

Tu je prvý základný rozdiel pri počúvaní hudby. Ja nepočúvam "songy", ja počúvam hudobné albumy. Album (ak to nie je iba čistá komercia) má vždy nejakú koncepciu, určitú náladu... Výberovky som nikdy nemal rád a vlastný "playlist" si nevytváram. Pri LP som si vybral stranu A, alebo B, pri CD občas nejakú skladbu preskočím, alebo zopakujem. Audio súbory prehrávam rovnako, ako CD. Základom posluchu hudby je pre mňa album.
13.000 albumov nepotrebujem, na to by som aj tak nemal čas. Čo ma skutočne zaujme, to si kúpim. Zbytok je pre mňa strata času.

Druhý rozdiel je všeobecný. Niekto chce veci vlastniť, niekomu vyhovuje ich prenajímať. Tak, ako niekto chce bývať vo vlastnom dome, a niekto si prenajme byt. Ak ma nejaké album zaujíma a k hudbe sa budem vracať častejšie, určite ho chcem vlastniť, nemám záujem si ho prenajímať.
Okrem spomínanej momentálnej nedostupnosti služby môže nastať aj nedostupnosť trvalá. Služba sa môže zmeniť a niektoré albumy z ponuky vyradiť, službu môže niekto odkúpiť (častý jav v dnešnej dobe globalizácie) a výrazne ju zmeniť, alebo môže zaniknúť bez náhrady.

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
...netuším, co je na CD špatně nebo iracionálně... má to jen výhody... booklet, přehled...

Vidím to rovnako. Mechanická manipulácia s nosičmi bez nutnosti bootovať počítač je v mnohom praktickejšia a rýchlejšia.


No, to teda nevim, uz jsi nekdy bootoval NUC z M2 SSD? Smile Co se tyce prakticnosti a ovladani, nema CDP proti PC sanci. Jen muj nazor.

_________________
Omlouvám se, jsem hifitele Smile

Když se na světe objeví opravdový génius, pozná se podle toho znamení,že se všichni hlupci proti němu spolčí. JONATHAN SWIFT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 11:44:22    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
No, to teda nevim, uz jsi nekdy bootoval NUC z M2 SSD? Smile

Keď máš na to nejaký názor, tak ho napíš. Ale neklaď mi nezmyselné otázky.
WaVe_99 napísal:
Co se tyce prakticnosti a ovladani, nema CDP proti PC sanci. Jen muj nazor.

A poznáš aj nejaký dôvod, prečo "nemá šancu"?

Keď si chcem prehrať CD, stlačím na CDP tlačítko "open" a do 2 sekúnd sa CDP zapne a vysunie šuflík. Po vložení CD stlačím "play", a kým sa stihnem usadiť v kresle, začne hrať hudba. Ak chcem prehrať na CD inú skladbu, alebo chcem prehrávanie ukončiť, zoberiem do ruky diaľkový ovládač, stlačím jedno tlačítko a v priebehu 1 sekundy je zmena uskutočnená. Niečo také mi žiadne PC neumožní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 12:02:34    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
WaVe_99 napísal:
No, to teda nevim, uz jsi nekdy bootoval NUC z M2 SSD? Smile

Keď máš na to nejaký názor, tak ho napíš. Ale neklaď mi nezmyselné otázky.
WaVe_99 napísal:
Co se tyce prakticnosti a ovladani, nema CDP proti PC sanci. Jen muj nazor.

A poznáš aj nejaký dôvod, prečo "nemá šancu"?

Keď si chcem prehrať CD, stlačím na CDP tlačítko "open" a do 2 sekúnd sa CDP zapne a vysunie šuflík. Po vložení CD stlačím "play", a kým sa stihnem usadiť v kresle, začne hrať hudba. Ak chcem prehrať na CD inú skladbu, alebo chcem prehrávanie ukončiť, zoberiem do ruky diaľkový ovládač, stlačím jedno tlačítko a v priebehu 1 sekundy je zmena uskutočnená. Niečo také mi žiadne PC neumožní.


No Smile Moje řeč... ono se poněkud přeceňuje pohodlí všech těch nových sraček... přehrávání z mobilu, z PC... vždy k tomu vede delší cesta...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 12:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:

Keď si chcem prehrať CD, stlačím na CDP tlačítko "open" a do 2 sekúnd sa CDP zapne a vysunie šuflík. Po vložení CD stlačím "play", a kým sa stihnem usadiť v kresle, začne hrať hudba. Ak chcem prehrať na CD inú skladbu, alebo chcem prehrávanie ukončiť, zoberiem do ruky diaľkový ovládač, stlačím jedno tlačítko a v priebehu 1 sekundy je zmena uskutočnená. Niečo také mi žiadne PC neumožní.


Aha, a co když si chceš pustit další CD? Nebo hledáš konkrétní CD ve sbírce svých nosičů?
Přes PC transport jsou to právě jen ty 2 sekundy.

Samozřejmě na prvním místě je zvuková kvalita digitálního transportu a tam už vím, že existuje špičkové řešení PC transportu kde již CD transport nestíhá konkurovat. Ještě před 3-4roky jsem ale kvalitní CD transport považoval za nepřekonatelný a to jsem se již s vývojem PC transportu hrál pár let...

_________________
..but the best of anything is never inexpensive.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 12:38:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Samozřejmě na prvním místě je zvuková kvalita digitálního transportu a tam už vím, že existuje špičkové řešení PC transportu kde již CD transport nestíhá konkurovat. Ještě před 3-4roky jsem ale kvalitní CD transport považoval za nepřekonatelný a to jsem se již s vývojem PC transportu hrál pár let...

Jiri, tohle všechno vyprávění je hrozně hezký, ale taky je to úplně stejný, jako kdybys tu vyprávěl, jak sis doma udělal z hovna zlato Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 12:54:50    Predmet: Odpovedať s citátom

mabat

Poznávám rukopis krále pisoárů Very Happy

Asi O´Toole o digitálu moc nepíše takže ani ty o tom nemáš co říct, viď?

_________________
..but the best of anything is never inexpensive.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 12:57:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen jsem ti chtěl přiblížit, jak tvé příspěvky nutně působí na každého trochu kriticky uvažujícího člověka. Mám totiž podezření, že si to vůbec neuvědomuješ.

Kdo je O´Toole? Nějaký basketbalista? Ne počkej, to byl ten herec! Ale co by měl nebo neměl mít společného s digitálem... to netuším Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 13:07:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Na inspiraciu, co nedokaze ziaden domaci archiv hudby: Spotify mi kazdy vygeneruje 2 nove playlisty s 30-timi skladbami: "Discover Weekly" a "Release Radar", ktore idu hned prehrat. V tom prvom su stare veci, ktore by sa mi mohli pacit a v tom druhom cerstve novinky vypocitane na zaklade historie pocuvanych/oblubenych skladieb.

Napr. tento tyzden som takto objavil jazzoveho muzikanta na fukaciu harmoniku Toots Thielemans-a.

Nevyhoda pohodlneho pocuvania je, ze casto netusim, resp. si nepamatam ako sa volaju interpreti, albumy ani nazvy skladieb co pocuvam, kedze pri klikani si staci pamatat "relativnu poziciu" v playliste a nie meno. To by sa s CD asi nestalo.

Ale napr. jedna z dalsich vyhod je, ze dostavam upozornenia na koncerty pocuvanych umelcov v blizkom okoli.


Naposledy upravil miero dňa St august 01, 2018 13:17:19, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 13:16:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro mě to, co popisuješ, by byla noční můra. Konzum hadr Smile Ale Spotify mám předplacené...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 13:19:03    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: ale Facebook pozeram ze mas, tak v com je toto ine? :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 13:20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Facebook mám z donucení, jelikož se tam kdysi svolávala paraglidingová parta - nebylo úniku. Taky už tam roky prakticky nechodím. CD je CD, v tom mám blíž určitě k Michalovi. Jakmile můžu, koupím si placku, mám z ní pak radost. Spofity využívám, ale ne až na takové zásobování "zábavou". Cítil bych se zahlcený a asi i nějakou devalvaci. Ale hlavně je to úplně jedno Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 13:29:07    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:


Nevyhoda pohodlneho pocuvania je, ze casto netusim, resp. si nepamatam ako sa volaju interpreti, albumy ani nazvy skladieb co pocuvam, kedze pri klikani si staci pamatat "relativnu poziciu" v playliste a nie meno. To by sa s CD asi nestalo.


Souhlasim, mám to stejně a vidím to jako jedinou nevýhodu PC oproti CD.

_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 14:00:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
MaG napísal:

Keď si chcem prehrať CD, stlačím na CDP tlačítko "open" a do 2 sekúnd sa CDP zapne a vysunie šuflík. Po vložení CD stlačím "play", a kým sa stihnem usadiť v kresle, začne hrať hudba. Ak chcem prehrať na CD inú skladbu, alebo chcem prehrávanie ukončiť, zoberiem do ruky diaľkový ovládač, stlačím jedno tlačítko a v priebehu 1 sekundy je zmena uskutočnená. Niečo také mi žiadne PC neumožní.


Aha, a co když si chceš pustit další CD? Nebo hledáš konkrétní CD ve sbírce svých nosičů?
Přes PC transport jsou to právě jen ty 2 sekundy.

Samozřejmě na prvním místě je zvuková kvalita digitálního transportu a tam už vím, že existuje špičkové řešení PC transportu kde již CD transport nestíhá konkurovat. Ještě před 3-4roky jsem ale kvalitní CD transport považoval za nepřekonatelný a to jsem se již s vývojem PC transportu hrál pár let...


To je roztomilé Smile)) A v čem spočívá ta hifi kvalita tzv. transportu (rozuměj: čtečky nul a jedniček)? Smile)) Veškeré DAC krabičky mají dnes asynchronní zpracování dat... CD transport za 500 Kč je stejně zvukově kvalitní jako za 150 tis. Smile

Dokonce mám pocit, že přirovnání s hovnem není až tak neúměrné... neuměřené Smile

Moje jediná touha je, aby ten přehrávač neřval... když už totiž sleduju odstupy šumu v hodnotách okolo -115 dB, nepotřebuji, aby mi odstup řvaní pohonu CD přehrávače dosahoval hodnoty cca -50 dB. Tohle mimochodem nikdo v ČR neřeší, že mu řve PC, noťas nebo CD... řeší to v recenzích Němci… naštěstí!

Hluk CD se ukazuje jako velký problém. Měl jsem vyhlídnuté popření hifistického principu v podobě:

https://denonpro.com/products/view/dn-700c (vydržel by desetiletí a uměl 16 % +- změnu tempa)

ale tikal/cvakal asi do třech metrů naprosto děsivě Smile no, je to do racku...

Dále jsem zkoušel Arcam cds27 a jakýsi Marantz a oba hystericky ječely... Smile protože s CD točily neskutečnou a na přehrávání CD zbytečnou rychlostí... páč jsou to SACD přehrávače... ty řvou snad všecky.

Nu což nakonec jsem pořídil Yamahu N301... prej neřve... uvidíme, když tak to vrátím Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 14:18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:

To je roztomilé Smile)) A v čem spočívá ta hifi kvalita tzv. transportu (rozuměj: čtečky nul a jedniček)? Smile)) Veškeré DAC krabičky mají dnes asynchronní zpracování dat... CD transport za 500 Kč je stejně zvukově kvalitní jako za 150 tis. Smile


To máš tou svojí 30letou HIFI praxí ověřené?

_________________
..but the best of anything is never inexpensive.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 14:53:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
mabat

Poznávám rukopis krále pisoárů Very Happy

Asi O´Toole o digitálu moc nepíše takže ani ty o tom nemáš co říct, viď?


Nebud liny a omer si svyho sroll kosmickyho dacana a porovnej s topping d50.

Pokud si netroufas tak to dovez Macurovi a dacana ti omeri.

A budes poklizeny Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 14:57:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli: uz si videl tie merania ze to tak tvrdis? tak ako tvrdis ze zle mozu byt aj dobre. A ak si videl alebo ich mas ich postni radi ich uvidime
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 15:20:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde a na com testuju repro v Harmann sa da docitat tuto:
- https://www.harman.com/sites/default/files/white-paper/12/11/2015%20-%2006%3A02/files/HarmanWhitePaperMLLListeningLab.pdf

citácia:
The analog outputs are sent to the Spirit 328 digital mixer which provides signal
switching and level matching (within 0.03 dB) for up to 16 analog or digital inputs. The 8
channel sources are sent digitally to the Spirit mixer and remain digital up to the power
amplifier (Proceed) before they are converted by the Studer D/A’s.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 16:41:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:

To je roztomilé Smile)) A v čem spočívá ta hifi kvalita tzv. transportu (rozuměj: čtečky nul a jedniček)? Smile)) Veškeré DAC krabičky mají dnes asynchronní zpracování dat... CD transport za 500 Kč je stejně zvukově kvalitní jako za 150 tis. Smile


To máš tou svojí 30letou HIFI praxí ověřené?


Přemýšlím, jestli na druhé straně je člověk, nebo robot... pokud potřebuješ ověřit informaci, že převodníky mají asynchronní zpracování dat nějakou praxí... no, co už, i takoví hifisti existují Smile hodně štěstí s těmi krámy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 17:19:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, takže všechny DACy mají asynchronní přenos řešený stejně a tudíž tam tedy není rozdílu?
Rád se poučím od hifisty s 30letou praxí který před 2roky "prozřel".

_________________
..but the best of anything is never inexpensive.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 17:23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Co tak k tomu asynch prenosu pridat este symetricky vystup? A este kompetentny navrh by tiez chcelo, sprasit ide vsetko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 17:27:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Aha, takže všechny DACy mají asynchronní přenos řešený stejně a tudíž tam tedy není rozdílu?
Rád se poučím od hifisty s 30letou praxí který před 2roky "prozřel".


Valná většina...nehrabu se jen tak v převodnících pro zábavu… Topping všecky co já vím, miniDSP převodníky rovněž... zapomeň na transport... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 17:43:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
... Přemýšlím, jestli na druhé straně je člověk, nebo robot...

Zatím to vypadá na prejt Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 18:32:20    Predmet: Odpovedať s citátom

A mluvící prejt... mluvící jménem veškerenstva hifistiky!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 21:57:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiri napísal:
Aha, a co když si chceš pustit další CD?

Vtedy to trvá asi o 1 sekundu menej, keďže CDP je už zapnutý.
Jiri napísal:
Nebo hledáš konkrétní CD ve sbírce svých nosičů?

Pohľadám a nájdem Very Happy
Hľadať v adresároch na harddisku, to tiež chvíľu trvá. K tomu je potrebné pripočítať čas na zapnutie počítača, štart aplikácie...

Ako som už napísal vyššie, počúvam albumy, nie "songy". Takže nemám potrebu každú chvíľu niečo vyhľadávať.
Mám aj prehrávač audio súborov - RPi ovládané cez PC, alebo patlafón, takže viem porovnať. Pri testovaní som aj prechádzal rôzne adresáre a vyberal stále iné súbory. Je to samozrejme rýchlejšie, ako pri CD. Zistil som ale, že sa len prehrabávam v súboroch a nemám z toho žiaden hudobný zážitok. To nie je počúvanie hudby, to je len prehrávanie hudobných ukážok, ktoré pre mňa nemá zmysel. Ak chcem počúvať hudbu, pustím si niečo ucelené, čo dokáže vytvoriť vhodnú náladu. U mňa je to album. Aj na harddisku mám adresáre s albumami. Cez PC spustím prehrávanie albumu a potom ho uspím, alebo kľudne aj rovno vypnem. Ďalej len počúvam hudbu. Pri RPi neriešim spotrebu, ak prestane prehrávať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 22:09:11    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Na inspiraciu, co nedokaze ziaden domaci archiv hudby: Spotify mi kazdy vygeneruje 2 nove playlisty s 30-timi skladbami: "Discover Weekly" a "Release Radar", ktore idu hned prehrat...

Takže marketing.
miero napísal:
Ale napr. jedna z dalsich vyhod je, ze dostavam upozornenia na koncerty pocuvanych umelcov v blizkom okoli.

Znovu marketing Very Happy
Stotožňujem sa MaBatom, z môjho pohľadu je to tiež "nočná mora".
Niekto z Teba začína robiť konzumenta svojich produktov, pozor na to. Čo bude ďalší marketingový ťah?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 22:26:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Môj kolega má vygenerované playlisty do posilňovne, na nákupy, preddiskotékové, .... a asi aj na šukací jazz má nejaký kratší playlist.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 01, 2018 22:54:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nocne mory z takych blbosti?

A co poviete na toto?

Syrian refugee stuck in a Malaysian airport for four months: 'I can feel my breaking point'
https://www.youtube.com/watch?v=i32k4S-saQI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 07:18:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Že to je dobrá story, skoro námět na film Wink

Laťka je ovšem vysoko - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_people_who_have_lived_at_airports


Naposledy upravil MaBat dňa Št august 02, 2018 07:22:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Št august 02, 2018 07:21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.csfd.cz/film/117043-terminal/prehled/
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 9 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist