Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Notebook na mereni beden
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2018 11:15:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky ! Že bych zas po létech spustil simulátor ? Ale ta hlava, vždyť já už všechno zapomněl, jak se s tím tohlencto... Confused
Nicméně to zkreslení je tak evidentní, že je vidět i na tvaru trojúhelníku a ani jsem nemusel měřit zvukovkou, stačí na to FFT osciloskopu, když druhá harmonická je -30 dB. Samozřejmě, jen pro ty větší amplitudy, ale stejně...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2018 11:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Už mi z těch decibelů jdou oči šejdrem. Abych se trochu zorientoval, sesmolil jsem takovou tabulku. Ale už vůbec si nejsem jistý, jestli tam není nějaká bota.
Prosím, jukněte na to, raděj budu za debila, než abych žil v omylu.


Ještě k té tabulce, rozsah citlivosti mikrofonu je poplatný datasheetům, které udávají citlivost pro napájení 2V a odpor 2k2. Pokud to zapojíme "po našemu", tedy s větším napětím a optimálním odporem, citlivost oproti katalogu o dost stoupne, takže bych měl tabulku asi ještě rozšířit.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2018 11:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

No a nakonec je tu ještě jedna možnost. Místo odporu dát druhý JFET jako zdroj proudu a signál odebírat na odporu proti polovině napájení (pro nesymetrické napájení). Oproti invertujícímu operáku by kapacita kabelu neměla mít vliv na stabilitu.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2018 11:47:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud tam budeš mít odpor, tak by měl být tak velký, aby (zhruba) polovina napětí byla (bez signálu) na FETu a polovina na odporu, abys využil co nejdelší část lineární oblasti charakteristik. Není to přesně v půlce, ale kousek nad, ale to si vyzkoušíš. Nebo použít ten zdroj proudu, jak říkáš. I s odporem se dostaneš pro reálné velikosti signálu na setiny procenta zkreslení. Nakonec si to můžeš ověřit třeba na měření měničů z kvalitních sluchátek.


fet_2k-1.png
 Description:
 Filesize:  77.67 KB
 Viewed:  97 Time(s)

fet_2k-1.png



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 07:49:02    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
No a nakonec je tu ještě jedna možnost. ...

Začít něco měřit? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 11:29:23    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
opa napísal:
No a nakonec je tu ještě jedna možnost. ...

Začít něco měřit? Very Happy

Ty mi přímo čteš myšlenky. Shocked

Nicméně, protože teď zas chvíli nebudu mít tolik času na hrajkání s mikrofony, zkusím udělat malé shrnutí. Nečekejte žádné moudro, spíš si jenom tak nahlas přemýšlím.
Jednak, abych trochu zaznamenal, k čemu jsem došel, protože v hlavě to neudržím, jednak proto, že případný komentář mě může upozornit na chybu, nebo někam nasměrovat.

Za každou větu (slovo) si prosím doplňte IMHO 8.8.2018. To proto, že je to opravdu jenom můj pohled na věc platný dnes (za týden to může být trochu jinak).

Rozdělení mikrofonů z pohledu předcházející debaty:
1. Profi mikrofon s externím polarizačním napětím. Kdo ho má, je za vodou. Kdo by ho chtěl koupit, musí buď pátrat a riskovat nákup na e-bay, nebo vysolit hromadu peněz. Technicky nejlepší kvalita.
2. USB mikrofon. Jednoduché hotové řešení. Omezená délka USB kabelu, závislost na ovladačích a kompatibilitě s operačním systémem. Co je horší, nemožnost nastavit zesílení, takže celý dynamický rozsah musí obsáhnout A/D převodník v mikrofonu.
3. Mikrofon napájený Phantom 48V. Dobré řešení, nepotřebuje baterie, vstup zvukovky má zpravidla regulaci zesílení, symetrické propojení, zavedený standard. Nutná elektronika poblíž mikrofonu. Vstup XLR s phantom 48V mají zpravidla jen externí USB zvukovky, takže opět ovladače a kompatibilita s OS
4. Mikrofon z elektretové kapsle (koupený nebo DIY) s vestavěnou nebo externí elektronikou. V externím provedení elektroniky může mít regulaci zesílení. Potřebuje napájení z baterie. Analogový výstup lze připojit k jakékoliv zvukovce (např. interní v notebooku). Univerzální řešení, v případě DIY výroby velmi levné.

Pokud jde o samotné zapojení elektretové kapsle, v tuto chvíli se přikláním ke klasickému řešení s odporem. Napájení 9V alkalická baterie, stabilizace pro mikrofon na 6Voltů (operáky s plným napájením 9V). Odpor přepínatelný pro kapsle s proudem do 0,2 mA 15k, do 0,3 mA 10k, do 0,5 mA 6k. Dál zpracování operákem s nastavitelným ziskem, buď plynule potenciometrem, nebo přepínačem po 10 dB.

Důvod je ten, že jak píše MaBat, je třeba začít co nejdříve měřit, zejména pro určení reálné citlivosti jednotlivých mikrofonů v konkrétním zapojení. Teprve z toho vyplyne, do jaké míry má smysl zabývat se lepší linearizací zapojení. To by případně bylo nejdřív odladěno v simulaci, potom na nepájivém poli s JFET-em vysápaným z mikrofonu a teprve nakonec s reálným mikrofonem. Běh na dlouhou trať, nemá smysl, pokud to nebude nezbytně nutné.

Ještě sestavím 2-3 mikrofony z nasyslených kapslí, aby bylo co porovnávat. Následující měření by mělo za prvé zjistit orientační citlivosti mikrofonů podle známého reproduktoru krmeného známým výkonem.
Je tam nejistota citlivosti reproduktoru oproti katalogovým údajům, ale odchylka nemůže být moc velká.
Druhý krok je ověření, jak moc mikrofon v daném zapojení zkresluje, zejména pro větší SPL. To bude oříšek, záleží na zkreslení reproduktoru.
Nápad: malá tlaková komůrka, kde se dá dosáhnout vysokého SPL při malém výkonu a malé výchylce membrány.

Zatím zcela nechávám stranou otázku kalibrace, to bude mít smysl řešit ve chvíli, kdy budou připravené a odzkoušené mikrofony s elektronikou. Jak se udělá kalibrace, už se na to nesmí sáhnout.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 11:34:19    Predmet: Odpovedať s citátom

opa, alternativne este mikrofon s fantomom a maly mixazny pult s fantomovym napajanim.

S kvalitnym mikrofonnym preampom co mozem doporucit je napr. MACKIE 402 VLZ4 za 2800 Kc, z bazaru starsiu generaciu VLZ3 i za menej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 11:43:17    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
opa, alternativne este mikrofon s fantomom a maly mixazny pult s fantomovym napajanim.
S kvalitnym mikrofonnym preampom co mozem doporucit je napr. MACKIE 402 VLZ4 za 2800 Kc, z bazaru starsiu generaciu VLZ3 i za menej.


V tom není problém, mám obojí. Zvukovku Steinberg UR22mkII, v záloze je mixážní pult Xenyx X1222 USB.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 11:45:04    Predmet: Odpovedať s citátom

ok, tak to si vybaveny na mnoho alternativ pri merani :-))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 13:38:43    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: k bodu 2) USB mikrofon může být i s nastavením zesílení. Třeba jako to má UMIK-1

Jinak dneska mi došel pár dalších breberek, tentokrát TS472, to je také docela zajímavý integrovaný předzesilovač. Mám už i ty SMA konektory, tak zkusím jeden mikrofon zabudovat do trubičky s konektorem SMA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 14:01:03    Predmet: Odpovedať s citátom

U USB mikrofonu jen pozor na to, že může mít svůj limit vzorkovací frekvence (jako má UMIK-1 48 kHz), který už nemusí vyhovět pro všechny požadavky. Osobně bych se USB mikrofonu raději vyhnul, už jen proto, že jde o další periferní zařízení, se kterým pak musí měřící software pracovat, a které bude mít i jiné hodiny, což se také může ukázat jako problém.

Osobně provozuji naprosto bez problémů variantu 3, a samozřejmě jsem si kdysi hrál i se 4, prakticky se shodnými výsledky. Akorát to potřebuje baterku, což je pro mě dost kaz na kráse.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 14:07:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
opa: k bodu 2) USB mikrofon může být i s nastavením zesílení. Třeba jako to má UMIK-1

A to se dělá jak ? Žádný nastavovací prvek jsem na fotkách nenašel a v dokumentaci taky nic.

Zelený napísal:
Jinak dneska mi došel pár dalších breberek, tentokrát TS472, to je také docela zajímavý integrovaný předzesilovač...

Napájecí napětí max. 5,5 Volt. Napětí pro mikrofon 2 Volty...
Ono to nepochybně bude fungovat, jenom mám trochu jiný pohled na věc. Pro lepší linearitu považuju za minimum 5-6 Voltů, kdyby bylo větší napájení, tak klidně i 9-10 Voltů.

Zelený napísal:
Mám už i ty SMA konektory, tak zkusím jeden mikrofon zabudovat do trubičky s konektorem SMA.

Bude to vypadat nádherně. Jenom s tím také paralelně zkus rozmyslet způsob uchycení mikrofonu. Určitě to půjde vymyslet štíhlejší (= méně odrazů), než když je tam ten Cinch, tak ať se ta výhoda využije. Ale chytat to za SMA bych asi nedoporučoval.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 14:17:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Též provozuju variantu (3).

Mikrofon Behringer ECM8000, jakás takás kmitočtová kalibrace porovnáním mikrofonů u VB. Měřicí PC ve vedlejší místnosti, takže oceňuju symetrické propojení, kabel má 10m.

Mikrofonní stojan Koenig&Meyer.
https://produkte.k-m.de/en/Mic-stands/Floor-stands/210-2-Microphone-stand-chrome

Karty s phantom vstupy Roland Duo Capture-Ex a iConnectAudio4+ (rozsah nastavení zisku 60dB). Nechápu tu poznámku OPA o kompatibilitě driverů, obě bez problémů ASIO i DS.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa St august 08, 2018 14:20:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 14:17:37    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
U USB mikrofonu jen pozor na to, že může mít svůj limit vzorkovací frekvence (jako má UMIK-1 48 kHz), který už nemusí vyhovět pro všechny požadavky. Osobně bych se USB mikrofonu raději vyhnul...

Souhlas.

MaBat napísal:
Osobně provozuji naprosto bez problémů variantu 3, a samozřejmě jsem si kdysi hrál i se 4, prakticky se shodnými výsledky. Akorát to potřebuje baterku, což je pro mě dost kaz na kráse.

Nutnost baterie je objektivně nevýhoda, ale na druhou stranu, dá se jich pár koupit do zásoby, alkalické vydrží dlouho. Vhodný zdroj je kupodivu Ikea, mají je tam levně.
Pokud bych natrefil na vhodný držák, ideální by bylo napájení 12 voltů z osmi tužkových baterií. Ono to může vypadat, jako zběsilost, ale v té Ikee je deset kousků tuším za 45,- kč a při odběru pár mA vydrží na hóóódně hodin měření.

A nakonec, když je to celé připojené k počítači, nemusel by vůbec být problém udělat malý lineární napájecí zdroj ve třídě II a po ftákách.

Případně zdroj s optickým oddělením, kdyby někdo měl obavy z rušení. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 14:48:02    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: UMIK-1 má uvnitř přepínač.
Tohle je první pokus o konstrukci s využitím SMA konektoru. Trubička s vnitřním průměrem 6mm, do ní lehce naražený mikrofon z jedné a SMA konektor z druhé strany. V konečném provedení bych to hodil do černého eloxu, ten hliník je docela hnusnej. Já bych to za konektor klidně chytal, držet to bude lépe, než CINCH. SMA je precizní konektor se závitem. Na pouzdro předzesilovače protikus SMA konektoru a pak přímo našroubovat, nebo mezi to vrazit kabel. Nakonec hotový SMA koaxiální kabel by určitě vyhovoval i pro připojení mikrofonu.



SMAmikrofon.jpg
 Description:
 Filesize:  96.86 KB
 Viewed:  105 Time(s)

SMAmikrofon.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 15:02:31    Predmet: Odpovedať s citátom

USB měřicí mikrofón je opět jen mikrofón připojený na (integrovanou) USB zvukovku, která samozřejmě může mít omezenější vzorkovací frekvenci než samostatná zvukovka.

Tady jsou detaily toho UMIK-1 https://www.spinics.net/linux/fedora/alsa-user/msg12806.html

isochronní synchronní - tj. vlastní hodiny, 48kHz, 24bit, volume control vstupu s 56 kroky (0-55).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 15:15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
opa: UMIK-1 má uvnitř přepínač.
Tohle je první pokus o konstrukci s využitím SMA konektoru. Trubička s vnitřním průměrem 6mm, do ní lehce naražený mikrofon z jedné a SMA konektor z druhé strany. V konečném provedení bych to hodil do černého eloxu, ten hliník je docela hnusnej. Já bych to za konektor klidně chytal, držet to bude lépe, než CINCH. SMA je precizní konektor se závitem. Na pouzdro předzesilovače protikus SMA konektoru a pak přímo našroubovat, nebo mezi to vrazit kabel. Nakonec hotový SMA koaxiální kabel by určitě vyhovoval i pro připojení mikrofonu.


Vypadá to pěkně. Moje mikrofony mají trubičku s vnějším průměrem 6mm, takže plynule navazují na průměr kapsle. Která varianta je lepší, zatím neumím říct. Fakt je, že prodávané mikrofony mají kapsle uvnitř trubičky, už jenom kvůli větší odolnosti proti poškození. Jestli je nějaký rozdíl v akustických parametrech, určitě nebude pro rozdíl průměrů 2mm nijak zásadní a kalibrace to srovná.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 16:12:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tipnul bych si, že ten dip switch nastavuje jenom úvodní hodnotu toho gainu (a tím řetězcový název zvukovky - přidává to "Gain: xxxdB") při inicializaci čipu. Dle https://sites.google.com/site/marcshomesite/subwoofer/rew-room-eq-wizzard je to normálně nastavitelné z PC. Je tam link i na nástroj pro windows, který s ovládacími prvky USB-audio (features) umí hýbat. V linuxu samozřejmě standardní amixer/alsamixer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 16:49:20    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: vzhledem k tomu, že ta moje trubička má vnější průměr 6,25mm, tak oproti tvé trubičce 6mm rozdíl asi nebude měřitelný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 18:04:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
opa: vzhledem k tomu, že ta moje trubička má vnější průměr 6,25mm, tak oproti tvé trubičce 6mm rozdíl asi nebude měřitelný.

Ježkovy voči, co je to za šlupičku ? Shocked
Nic proti tomu, na mikrofon super, ale kde se takhle tenkostěnná trubička kupuje ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: St august 08, 2018 19:12:12    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: To jsem našel ve starých zásobách. Je to sice tenoučký, ale z vytvrzené slitiny 7075, takže o pevnost se nebojím. Vydrží to překvapivě hodně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Romis
Hifi obsluha


Založený: 06 február 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Št august 09, 2018 08:28:11    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Je to sice tenoučký, ale z vytvrzené slitiny 7075, takže o pevnost se nebojím. Vydrží to překvapivě hodně.


A bude to i krásně rezonovat a vibrace zanášet do měření Very Happy pokud to neošetříš třeba vyplněním uvnitř nějakou hmotou (modelína a pod.).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Št august 09, 2018 10:56:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Romis:Nezdá se, že by to chtělo rezonovat. Zatím to je bez výplně, ale počítám s tím, že bych celou dutinu vyplnil pryskyřicí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Romis
Hifi obsluha


Založený: 06 február 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Št august 09, 2018 12:23:30    Predmet: Odpovedať s citátom

To všechno ti dá až praxe při měření,nejsložitější je hledání příčiny.Já jsem si tím prošel hned ze začátku,házel jsem to na mikrofon i přesto že je v gumovém kříži a nakonec to dělal stojan...a když to tak dobře fungovalo používal jsem to potom na ladění mechaniky a laseru v CD jako vibrometr Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 09, 2018 15:40:03    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Jinak ten Sonarworks jsem ze zvědavosti koupil, a taky proto, že nemám žádný záložní. Jakmile bude příležitost, udělám s tím nějaké měření, kdyby to někoho zajímalo...

Vracím se ke staršímu příspěvku, už jsi ho vyzkoušel, když jsi za něj dal ty hříšné peníze ? A s čím bys ho vlastně porovnával jako s referencí ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št august 09, 2018 16:11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevyzkoušel, od 10.7., kdy ses ptal naposledy, žádná změna. Oproti "kalibrovanému" ECM-8000. "Hříšné" je relativní pojem - od doby, co beru šestimístné částky, už ty čtyřmístné tak neřeším... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št august 09, 2018 16:52:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje řeč Wink
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 09, 2018 17:39:23    Predmet: Odpovedať s citátom

kedze tu mame tolko staslivcov, tak prihodim odkaz na zaujimave predstavenie sa cloveka stojaceho za audiosciencereview.com, ktory sa snazi za vlastne prostriedky robit nezavisle testy hifi elektroniky, zatial teda prevazne DACov:
Amir Majidimehr - https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/a-bit-about-your-host.1906/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št august 09, 2018 17:52:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak takhle bych skončit nechtěl Laughing Čas to zabalit, dokud je co dělat - testovat DAC může člověk po smrti, asi taková je to vidina zábavy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 09, 2018 23:56:57    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Děkuju za vlídnou odpověď, možná vycházíš z předpokladu, že normální člověk alespoň tuší, co bylo před měsícem. V mém případě to neplatí ani náhodou. Wink

Miero: prosím nerozbíjej zajímavé vlákno naprosto nesouvisejícími nesmysly. Jestli je to možné, tak to smaž nebo přesuň jinam. Díky !

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 11 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist