Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Itirawa
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 21:56:44    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
To aby si clovek cital tvoje prispevky opakovane, to s tou ambienciou a lokalizaciou si tam odhadujem pridal az dodatocne, cim si aj "predbehol dobu", vid. ta dnesna diskusia PMA s Geddesom na diyaudio.

To ale není nic nového. Užší směrovost v živějším prostoru to logicky může trochu dohnat (tj. nabídnout trochu od obojího), ale má to svoje limity. Věrohodný dojem z velkého sálu v malé místnosti přirozeně neuděláš žádnou bednou. To pak jedině multikanálem, kde si to můžeš zpožďovat z různých směrů, jak je libo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 02:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat
citácia:
checku, máš štěstí, že mám dneska dobrou náladu Smile


Proč tak arogantně??

Marceli já si tě za vše co jsi pro tuhle komunitu ("pakistánců") udělal, ale z nezainteresovanýho pohledu by bylo fajn napsat pádný argumenty.

Edit:
Tohle vlákno je celý prdel, nebo to myslíš vážně?

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 03:50:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Check drze lže a zasloužil by pár facek. Je to pro tebe dostatečně pádný argument?

MaBat např. (http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=306311#306311) napísal:
Srovnávání dvou tak kvalitních beden jako JBL M2 a Revel Salon 2 bude o naprostých jemnostech, pokud přijmeme jako vedlejší fakt, že pro každou z nich jsou vhodné naprosto jiné akustické podmínky, ve kterých budou mít vždy jedny z nich v něčem navrch.

Vysvětluje to dostatečně můj pohled na věc? Je z toho snad patrné, že bych tu něčím "pohrdal, haněl to, všude kde se jenom dá" (sic) a to druhé prohlašoval za "nejlepší na světě"? Uvědomuješ si, jak sprosté je o mně tohle takhle drze napsat a co za charakter musí být člověk, který to udělá? Nevím, kde na to přišel, ale je to lež jako věž. Jsi spad z višně, ne? Piš mi tu něco o aroganci. Nebo jestli si snad vážně myslíte, že tu něco takového dělám ("minulých cca 5 let"), tak mi ukažte kde. Jestli jsem se někdy k něčemu nějak nelichotivě vyjadřoval, tak vždy a pouze k bednám z mého pohledu BLBÝM, bez ohledu na to, jestli mají hornu nebo ne, hergot, a vřele vyzývám každého, aby dělal zcela svobodně totéž, když napíše taky proč. Tomu se pak říká diskuze a každý se z ní může něco naučit.

Jinak tyhle bedny jsou myšlené asi tak vážně, jako když si někdo vyrobí a pomaluje surfovací prkno. Nevím, jestli to je vážně, nebo z legrace. Ale může se to, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 06:40:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas uz nejaky odhad ako nahlas tieto Itirawa zvladnu hrat? Napr. potesili by Bartoliho s Mahlerom v plnej dynamike? No predpokladam, ze to bude menej nez bedny s tlakovym driverom (a dobrym zvukovodom).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 06:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tlakáče mají na doma hlasitost a dynamiku neomezenou, když nechceš přijít o uši, čili tohle bude opravdu méně. Kolik a jak, to nevím. Tak jako nějaký kravál to asi nadělá, já zas tak nahlas neposlouchám. Bartoli by asi reptal. Výhoda je, že já (natož sám pro sebe) nemám povinnost ani potřebu nabídnout s každým dalším modelem něco zvukově nutně lepšího, i kdybych si to měl z prstu vycucat Smile

Je to malá bedna (iti rawa)... Oproti běžnému třípásmu s 10" a 1" kalotou to už asi o moc větší rezervu mít nebude. Ta kalota tady dostane úplně stejnej záhul a ten 10" nakonec taky. Na středech se to rozdělí mezi čtyři malé repráky... těžko říct, nějaký parní střeďák to asi těžko překoná. A jen připomínám, že se bavíme o limitech, ne o tom, jak to bude hrát při hlasitostech nižších.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 09:22:42    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, diky za podrobnu odpoved :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 09:38:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Mabat
Když 60tisícové Bartoliho 1518 měří lépe než Vivid G1 tak je přeci naprostá utopie prodat Mabat DIY kopii Vividů za 0,5mil. Kč...

_________________
..but the best of anything is never inexpensive.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 10:54:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak snadné je napálit hifistu. A to stačí napsat jen "půl mega v Kč" - to je vidět, na co ti pitomci slyší. Laughing
Nevím, Jiri, jestli tu kromě tebe ještě někdo nepochopil, že o nějakém prodeji vůbec neuvažuju. Že mě jen baví stavět a poslouchat bedny. A máš chválit, proto to sem dávám!
To je zoufalý, tohleto...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 11:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam este jednu otazku inspirovanu aktualnou diskusiou v inom vlakne.

Mas pre Itirawa tiez pripravene nejake tajne know-how ako optimalne kompenzovat bafflestep?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 11:22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Žádné tajné know-how neexistuje a kdo tvrdí něco jiného, je podvodník a šarlatán.

Ve výsledku požaduju, aby ta bedna, když se postaví na zem přibližně do míst, kde bude hrát, tj. do nějakého toho poloprostoru nebo čtvrtprostoru, vytvořila výkonovou charakteristiku, která je přiměřeně rovná (ne ovšem vodorovná) přes pásmo basů a středů. Tomu se pak přizpůsobí výhybka. Víc není, co řešit. To se týká tedy klasicky vnímaného baffle-stepu na (středo)basech. V pásmu, kde se už neuplatňují vlnové efekty z vlivu místnost, to už pak jde měřit přímo, bezodrazově, a pořád platí, že všechno to musí vycházet přiměřeně rovně.

A když se to pak pořád někomu nepozdává, tak od toho má na slušném zesilovači korekce! (Dnes tedy už asi častěji ekvalizaci v počítači, říká se tomu DSP.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 12:22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:

...Ve výsledku požaduju, aby ta bedna, když se postaví na zem přibližně do míst, kde bude hrát, tj. do nějakého toho poloprostoru nebo čtvrtprostoru, vytvořila výkonovou charakteristiku, která je přiměřeně rovná (ne ovšem vodorovná)...

Fajn, tak zjednodušene to asi pochopí každý, dokonca aj ja. Embarassed
čiže chápem to správne, ak berieme čisto poriadny bas t.j. objem aj hlbka (nie stredobas ) pre slušnejšie plnorozsahove bedne, stačí teda pri adekvátne veľkej posluchovke a vhodnom umiestnení bední, už len mať dosť veľkú bednu, primerane veľký basak a silnejší koncak ? (prosím neriešme momentálne pseudo-bas t.j. elektronicky znásilnenú maximálnu výchylku 8“ membrány, ako je to teraz moderne u minisubwooferoch )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 13:45:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Přiznám se, že jsem si tu větu přečetl možná pětkrát a nerozumím jí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 17:02:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri: To, co píšeš jsou spíš základní podmínky, které pro dobré basové pásmo nemusí vždy stačit, jestli chceš pochopit, jak dosáhnout dobré basy, podívej se na teorii šíření nízkých kmitočtů v místnosti nejlépe ve spojitosti s multisubem.
Jsou tady o tom pěkná vlákna.

_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 18:24:14    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Přiznám se, že jsem si tu větu přečetl možná pětkrát a nerozumím jí.


Ok, chcel som poloziť stručnú a výstižnú otázku (tak ako to robíš ty ),ale som sa v tom len zamotal...
Čiže chcel som sa spýtať: ak nie je kompenzácia baffle-stepu, tým optimálnym riešením pre dostatočne objemný (aj rozšírený ) bas,
Ako sa inak dostať k dobrým basom ? Obával som sa však, že je to moc všeobecná otázka, tak tam zahrnul aj základne vlastnosti meniča , bedne
A to všetko pri pasívnej výhybke.
Z tvojej reakcie som však pochopil, že to hifi teoretizovanie už dosť preháňam a začína mi z toho hrabať,
Preto bude vhodne ak sa odmlčím a budem sa venovať niečomu zmysluplnému...

p.s. : Jasnap asi intuitívne vytušil o čo mi vlastne ide, tak dik za nasmerovanie na multisub
Nad takýmto riešením som tiež uvažoval, ale to údajne dostatočne nerieši môj basový problém t.j. výrazný prepad na 39 Hz, spôsobený základným módom miestnosti
(radšej to už nechám, lebo začínam zas moc kombinovať )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 19:41:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Abych to už nezdržoval a mohlo se začít něco měřit, zatím vyklidím pole a udělám teď ověřovací prototyp. Finální tvar a vůbec tu další estetiku nechám až na dlouhé zimní večery...


Iproto.png
 Description:
 Filesize:  10.54 KB
 Viewed:  5265 Time(s)

Iproto.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 19:53:01    Predmet: Odpovedať s citátom

...už spolu s tím, na co se ptal miero. Bude veselo.


Ip4.png
 Description:
 Filesize:  24.74 KB
 Viewed:  100 Time(s)

Ip4.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 20:37:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta siroka ozvucnice by byla OK?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 07:57:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak ty 1,7" AuraSoundy opravdu nejsou vůbec blbý repráky. To, co vidíte na obrázku zezadu (lepší fotku nemám), je drátěná mřížka, pod kterou je to celé duté až k membráně. Vhodným akustickým zakončením toho prostoru se dá docílit krásně hladké frekvenční cháry. Trochu jsem se toho bál, ale nakonec to bude naprosto skvělé. On Linkwitz to měl taky v nějaké zatlumené trubce - to je přesně ten důvod. Vyžaduje to trochu jiné řešení magnetického obvodu a mimochodem u Vividů to bude podobně. Existuje od nich i stejně řešený 1" (zase spíš 3/4"), ale ten už je na tom citlivostně velmi špatně, navíc vlastní problémy membrány na horním konci pásma to nijak neřeší.

Linkwitz: http://www.linkwitzlab.com/Pluto/specs.htm



nsw2-326-8at.jpg
 Description:
 Filesize:  93.48 KB
 Viewed:  103 Time(s)

nsw2-326-8at.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 11:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé zjištění.
Dle datasheetu mají 84 dB 1W/1m, souhlasí ta hodnota, nebo je to přitažené za vlasy?

EDIT:
Konkrétně je v origo produktovém listu:

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Naposledy upravil BlackRider dňa Št október 11, 2018 12:27:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 12:23:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám, jak to přesně ověřit. Proti Seas 22TAF/G, pokud ten má 92 dB, by to tak mohlo zhruba být.
Už jsem to tu psal: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=315431#315431
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 14:11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Takhle to je v principu řešené (materiály Vivid) -
Nechávám stranou, že ten jejich 1" výškáč má deklarovanou citlivost o 12 dB vyšší s B = 2,5 T. Však taky ta Aura se dá teď koupit na $10 a není to výškáč, má to 6 mm Xmax p-p Smile

Zdroj: https://onahighernote.com/oahn/wp-content/uploads/2017/07/Vivid-Audio-Tech-Talk-brochure_STG11-1.pdf



D26-1.png
 Description:
 Filesize:  39.56 KB
 Viewed:  90 Time(s)

D26-1.png




Naposledy upravil MaBat dňa Št október 11, 2018 14:44:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 14:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Nemám, jak to přesně ověřit. Proti Seas 22TAF/G, pokud ten má 92 dB, by to tak mohlo zhruba být.
Už jsem to tu psal: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=315431#315431

Je tu pár lidí, kteří se o měření reproduktorů zajímají. Nestálo by za pokus spojit síly a někde vyšašit jeden spolehlivě kalibrovaný mikrofon na SPL a od něj pak navázat ty pracovní, se kterými se běžně měří ?
A nebo totéž v bleděmodrém, spolehlivě (nechat) proměřit jeden menší reproduktor, na který by se pak mikrofony navázaly.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 14:21:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Kalibrovany USB mic se mi vali doma, z CSL. Ma i kalibraci na absolutni SPL. Z tohoto duvodu jsem ho porizoval.
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 14:21:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně to stačí, jak to mám... Nějaká absolutní čísla zas tak úplně nepotřebuju.

- Každopádně, hlína je základ Smile



firstdesigns2.jpg
 Description:
 Filesize:  178.51 KB
 Viewed:  90 Time(s)

firstdesigns2.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 15:44:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Mabat
Tak koukám, že kreativita ti nechybí a bude to velice originální tvar ozvučnice Very Happy

_________________
..but the best of anything is never inexpensive.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 16:35:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatímco kreativita a hlavně tematická pestrost tvých příspěvků je úplně úžasná. To tě to furt baví? Takhle idiotsky?


Zdroj obrázku: http://www.6moons.com/industryfeatures/roadtourvivid/1.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 17:22:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemam nastudovane tieto stredovyskace Aura sound, ale prve coho by som sa u nich obaval, je ta vysoka vlnka zavesu. Predpokladam, ze je z dobre tlmeneho materialu.

Inak fandim a prajem uspech s projektom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 17:36:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Frekvenční chára v ose (v případě Linkwitzova Pluta) - je to hladké jako dětská prdelka. Musíš taky uvažovat ve vztahu k frekvenčnímu rozsahu, já tu s tím výš než na nějaké 3 kHz nepůjdu, počítám. Linkwitz to tam nechal jako výškáč, to já nemůžu, ani by se mi moc nechtělo. Všechny repráky v téhle bedně pojedou velmi komfortně ve svém "pístovém rozsahu", se značnou rezervou. Samozřejmě až na výškáč, ale to vždycky.

Zdroj: http://www.linkwitzlab.com/Pluto/electronics.htm



t-resp1.gif
 Description:
 Filesize:  38.65 KB
 Viewed:  82 Time(s)

t-resp1.gif


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 18:30:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, ja som si až teraz uvedomil, že tam máš ešte menší klasický 1" výškač.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 11, 2018 18:31:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, je to čtyřpásmo: 1" + 2x1,7" + 2x4" + 10"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 4 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist