Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Receiver
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 18:34:23    Predmet: Odpovedať s citátom

IMO je každý stereostopa u filmu downmix z multikanálu, nedovedu si představit, že by to míchali odděleně. Mají multikanál a na DVD (až na to nikdo do kina nechodí) to downmixnou i do sterea.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 19:46:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Este raz podotykam ze mam oddelenu stereo zostavu a multikanal takze mam moznost porovnavat.FL a FR su rovnake pre stereo aj multikanal a môzete si byt isty ze zrozumitelnost dialogov je pri dowmixe z 5.1 vzdy horsia a poväcsine aj pri stereo stope.Ak to tu vyznelo ze zastavam multikanal tak to urcite nie len prezentujem osobnu skusenost.Pre rypacov co namietnu ze urcite nemam dobre rozlisujuce stereo verte ze väcsina z vas by ho chcela mat doma.A ten multisub treba dostudovat hlavne prinos pre stereo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 19:59:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Re: htpc
Predpokladám, že to porovnávaš so stereom so širokou stereobázou. A center je prezentnejší v strednom pásme, ako reprosústavy pre stereo.
Ak áno, porovnávaš len odlišné audio zostavy, nie systém všeobecne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 20:12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

A ako si predstavujes to porovnavat.FL a FR mam od seba (stred reprosustav)cca 2,4m.To ich mam dat pred obrazovku?C sa samozrejme zameriava hlavne na recove pasmo ale nemôze byt vyrazne prezentnejsi pretoze pri "cestovani" zvuku napr.zo stredu do prava to bude zniet neprirodzene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 20:36:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Väčšina z Vás len kecá. Prečo to nevyskúšate? Skúste pustiť film z PC cez multikanál a potom ten istý film v downmixe cez stereo (používam SW mix, priamo v prehrávači). Garantujem Vám, že u akčnejšom filme z dialógov dostanete len nejakú zmixovanú hatlaninu. Áno pozerať sa to dá, no je to silne závislé na scéne. Je pravda, že čistota dialógov sa s centrom vôbec nedá porovnať.

Som síce stereofil a nad DK neuvažujem, no center mi pri filmoch chýba a som rozhodutý ho raz do svojej sústavy zakomponovať.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 20:54:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Odešlo mi AVR HK, tak mám teď zatím jen stereo. Kodi jsem jen nastavil na downmix a žádnou hatmatilku neslyším. KEF Q7, center KEF Q6c. Samozřejmě chybí zadky, ale centru jsem si nějak nevšiml.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 21:14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je zvuk dialogů při domácím downmixu nesrozumitelný, tak jsou možné 2 příčiny:

1) Downmix funguje mizerně (ať už v principu a/nebo kvůli špatné realizaci)

2) Stereo sestava má problém reprodukovat "hutný" zvuk (souzvuk mnoha filmových ruchů a dialogů se "slévá")

Když jsem s downmixem laboroval já, tak jsem vždycky porovnával downmix multikanálové stopy do sterea s originální stereo stopou téhož ripu. Originální stereo stopa vždy zněla přirozeněji. Z toho logicky usuzuji, že v mém případě není problém v bídné stereo sestavě, ale v bídném domácím downmixu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 21:37:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Uznávam, prehnal som to. Hatlaninu som nemyslel tak vážne, rozumieť tým dialógom je, len v závislosti od akčnej scény je to horšie, ako s centrom. Používam Windows s MPC-HC a tam mám nastavené, aby sa všetko posielalo do sterea.

Ja zas teraz pre zmenu nevyskúšam center. Zostavu na 3.0 som mal požičanú len nejakú dobu a to už dávnejšie, ale tie dialógy nemali chybu.

Filmy mám multikanálové, takže bez stereo stopy. Downmix preto musím riešiť v SW prehrávači.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2018 15:21:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nakoniec kupil Marantz SR7011.Ked som to porovnal s mojim Sony STR VA333ES tak co sa tyka mechanickej konstrukcie Sony je jednoducho pastva pre oci a teraz nehodnotim dizajn ale len dielenske spracovanie to jednoducho u ES s toho obdobia bolo na vrchole a dnes uz nema sancu.Marantz na prvy pohlad super(mne sa dizajn paci)ale pri podrobnejsom pohlade tenky alu plech doplneny o last co pri blizkom pohlade z boku vidiet.Pokyvkavajuce sa ovladace volica vstupov a hlasitosti po otvoreni krytu displeja a ovladacov vas privita uz len plast.Aspon ze displej je pomerne velky a citatelny s dialky.Moznosti nastavenia su siroke ele su veci co mi oproti Sony chibali a to tu mame rozdiel 20 rokov!Nicmenej v elektronickej casti sa uz tolko nesetrilo,vsetko fungje ako ma po zvukovej stranke pokrok.To ze koncova cast vyzera jak z roku pana je asi len zdanie pretoze nam to nedalo a nakukli sme dnu a je tam obojstranna montaz , digitalna cast vyzera naozaj sofistikovane poviem vam toto by som nechcel opravovat.Na stereo su moje postrehy take ze ich tu ani nebudem prezentovat lebo sa tu rozputa v peklo.Na kino perfekne naozaj zazitok!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Št január 02, 2020 17:18:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Po skoro roku ked som vsetko vstrebal a opadli emocie zverejnim môj obrat v hifi.Moja cesta v hifi zacala v 90 tich rokoch a presiel som si od elektroniek az po class D a od strerea az po multikanal.Moja posledna stereo zostava bola postavena podla vseobecne zauzivanych pravidiel a trendov doby.Bola to cesta hladania zmien konfiguracie kde to dospelo do stadia ze manzelka si to nevedela ani pustit.Pri vybornych nahravkach to bol balzam na dusu ale pri zlych bolo pocuvanie unavujuce a dostaval som sa do stadia ked som uz ani nemal chut zapinat zostavu.No a potom pred rokom prislo hladanie receivera pre kamarata a tu nastal zlom.Ten komfort co ponuka moderny receiver je uzasny.Po zvukovej stranke som bol na rozpakoch ale bolo to na jeho aparature a v jeho akustickych podmienkach.Poprosil som ho o zapozicanie a tu to vsetko zacalo.Po zapojeni a doladeni detailov,to bolo pre mna zdrvujuce zistenie.Je to mozne?Ako to môze takto hrat ved je to len receiver a ma to objektivne horsie merania ako stereo zostava.Jasne,referencne nahravky boli prirodzenejsie na stereu ale tie zle zrazu bavili a neunavovali.V podstate to bola aj spätna väzba od ludi co poculi moje stereo ze pri beznych nahravkach to nema "emocie".Je to priam neuveritelne aku dynamiku a rozlisenie v spodnom pasme zrazu dostali aj tie zle nahravky.Vôbec nemam potrebu hrat nahlas aby to malo stavu a hlavne to nieje unavujuce a da sa pocuvat kludne cely den.A tak som vsetko to "harampadi"okolo sterea rozpredal a kupil Marantz SR7011 v akcii za 1040 eur! Jedine co som nechal boli bedne.Ma to samozrejme aj negativa v podobe koncertnej hlasitosti kde koncovu cast zazeniete do "kuta"a strati to ten nadhlad a klud ale u mna je to len par krat do roka takze to prezijem.Digitalna cast vratane DAC je perfektna a to aj cez HDMI bez potreby asynchronneho usb prenosu,asio,resamplingu a vsetkeho okolo toho.Nechcem nikomu brat jeho cestu ani to nebolo ucelom len som chcel ukazat aj druhu stranu pohladu na kvalitny "posluch" hudby.Ked tu PMA zacal uverejnovat testy tak som to bral s usmevom.Teraz je uz aspon pre mna vsetko jasnejsie.Ucho ma jednoducho svoje limity a nahravky väcinou tiez,aj ked sa nejedna o tecnicke,ako nam dokazuju tie referencne.Na zaver prajem v novom roku vela zazitkov pri nasom konicku,hlavne bez ohladu na cenu a zazitych pravidiel hifi!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2020 06:48:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic si z toho nedělej. Můj sluch už taky není takový jako za mlada. Starý člověk může být spokojený jako za mlada a přitom mu k tomu stačí skromnější podněty... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2020 14:09:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Nic si z toho nedělej. Můj sluch už taky není takový jako za mlada. Starý člověk může být spokojený jako za mlada a přitom mu k tomu stačí skromnější podněty... Wink

Ja budem len rad ak vekom k mojej spokojnosti bude stacit jednoduchsi a lacnejsi retazec,no ono je to problematickejsie.Ja som mal moznost porovnat obidve zostavy skoro pol roka,a vzdy ked bola prilezitost niekomu pustit tak som ho aj poziadal o vyjadrenie.Na 100% sa zhodli ze prijemnejsie sa pocuva receiver samozrejme v ramci zlych nahravok.Nechcem teraz povedat ze zlepsovanie parametrov nema zmysel,len ze pre cloveka to nemusi byt vzdy prijemne.Vseobecne pluvanie na receiver ale urcite nieje na mieste.Samozrejme spotrebka nebude ziadna hitparada ale pokial clovek kupi trebars aj najvyssi model co v case vzniku SR7011 bola {SR8012 ako najvyssi model prisiel az s SR7012} dostanete v podstate dac,predzosilnovac,DSP,streamer,prepinac vstupov,tuner,upscaler a v neposlednej rade multikanlvy zosilnovac co umoznje ako aj vmojom pripade hrat bi-amp co naozaj v slepom teste dokazem ocenit.Ceresnicka na torte je ozvucnie dalsich dvoch miestnosti.Kôli tomuto kludne ozeliem tych par spickovych nahravok.Urcite si teraz chcem urobit nazor aj o inych znackach,no Marantz velka vdaka a poklona.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dark side of the moon
Hifi obsluha


Založený: 30 jún 2020
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Ut jún 30, 2020 16:14:50    Predmet: Stejná zkušenost Odpovedať s citátom

htpc:
Mám naprosto stejnou zkušenost Smile.

Loni jsem pořídil:
receiver Denon AVR-X4500H
repro KEF R3 + centr
subwoofer KEF Kube10
kabely k repro (ponechal jsem ty z minulé sestavy) Neotech KS-11275.

U AVR využívám bi-amp pro hlavní přední repro, přehrávám jen z NAS bez CD playeru.
Hraje to skvěle.
Zařazení subwooferu s použitím DRC (Audyssey) pro stereo poslech přineslo, nerad používám superlativy - úžasné zlepšení.

Nikdy mi nic tak nehrálo a že jsem toho taky vyzkoušel požehnaně.
Pár komentářů, že to prostě dobře hrát nemůže, jsem na vedlejším fóru samozřejmě dostal. Kdo nevyzkoušel, neuvěří. Jasně, není to highend, ale za dané peníze jsem nic lepšího neslyšel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ut jún 30, 2020 19:24:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 01:07:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dark side of the moon
Hifi obsluha


Založený: 30 jún 2020
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Ut jún 30, 2020 21:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Já vím, že AVR pro stereo je teoreticky horší než stejně drahý stereo zesilovač, ale prostě mám tuto zkušenost podobnou s htcp.
Porovnával jsem v dané cenové kategorii kde co a AVR využité pro bi-amp, DCR + subwoofer bylo jasně nejlepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Št júl 02, 2020 08:40:51    Predmet: Odpovedať s citátom

seas-Podanie priestoru je aj u mna na receiver mierne nizsie ale urcite to nieje facka.Co je pre mna ale dôlezitejsie je podanie celku.Pre mna je doteraz nepochopitelne ako,ale ten receiver akoby vedel "vytiahnut "dynamiku co je asi zaklad toho neunavujuceho pocitu s "posluchu".Tiche nocne pocuvanie tiez zrazu bavi a mam pocit ze zosilnovac sa z bednami len pohrava co je dalsie zdrvujuce zistenie kedze som vlastnil aj 400W konce a tento pocit som pri nich nemal.seas-To ze to u teba nema rozlisenie,dynamiku a priestor je zvlastne,aj ked nepoznam Marantz SR6013 nieco je zrejme u teba zle.Ja sa vsetky porovnavania snazim robit na slepo pretoze si viem priznat co so mnou spravia emocie a ocakavania s konkretneho pristroja.Moje priority sa v hifi zmenili od zakladu a dnes uz viem ze akustika akustika a este raz akustika miestnosti je zaklad potom su pokial je to mozne plnorozsahove bednea este raz bedne potom je zosilnovac a zdroj zvuku pokial sa jedna o digital a nic tam clovek nedomrvi je v podstate jedno.O kabloch,poistkach a podobnych hovadinach ani nejdem pisat.Kabelomaniaci klud Smile .Zazite pravidlo ze receiver nemôze "hrat"stereo je pre mna uz na smiech a vediet to pred 10 rokmi mohol som aj usetrit ale je pravda ze tu skusenost mi uz nikto nezoberie.Samozrejme aj tu plati ze si treba s rozumom vediet vybrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2020 18:17:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto foto by som nazval vcera a dnes -
Dnes nejaka ta udrzba.Tie Sonaky aj ked uz dnes moc nevyuzivam su jedine komponenty co u rmna vydrzali dlhodobo.Za cca dva roky som ani raz nelutoval ze som rozpredal to HighEnd stereo.S tej doby bolo jedine spravne rozhodnutie DIY plnorozsahove bedne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2020 18:32:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 01:17:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2020 18:52:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Sony ES bola na tu dobu spicka.Ten SACD player ma pôvodnu mechaniku a ze sa toho nahral.Analogove vystupy to malo naprd ale ako transport super.Receiver je aj na dnesnu dobu pecka ale Marantz je na stereo lepsi a hlavne Heos sa vcelku podaril.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ut november 10, 2020 12:02:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 01:17:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Pi december 25, 2020 13:01:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Neplanovane som rozsiril zostavu Marantz o ND8006 v stave noveho kusu za neodolatelnu cenu.Je to kus zeleza a na dielenske spracovanie sa tiez neda nadavat snad len na malo vychadzajuci suflik mechaniky ale co som pozeral tak to je zvlastny trend dnesnej doby.Displej aj ked bude mozno niekto namietat ze dnes ficia farebne je vynikajuci prehladny a hlavne perfektne citatelny s "posluchoveho" miesta.Po zvukovej stranke.Digitalne prepojenie Marantz SR7011 bez pocutelneho rozdielu oproti môjmu vymazlenemu HTPC.Analogove prepojenie je o nieco lepsie (lepsi prevodnik a cistejsia analogova cesta ako receiver) ale nejedna sa o ziadne "triedy"a nie vzdy som dokazal tieto prepojenia s istotou odlisit.Ovladanie ma na tomto strojceku najväcsie kuzlo.Oproti PC su samozrejme moznosti omnoho mensie ale vsetko je svizne a ovladatelne aj bez telefonu,tabletu displeja a podobnych serepeticiek.Takze napr ked pridem z prace a ako relax si chcem pustit nachvilku hudbu zoberiem ovladac stisnem dve tlacitka a hram tam kde som vcera prestal.Jednoducho parada.Negativa snad len obmedzenie poctu skladieb pridanych do playlistu na 300 a pre niekoho asi aj moznosti triedenia suborov ale na to sa da zvyknut.Pre toho komu sa nechce odladovat PC je to urcite cesta a ma svoje kuzlo.Hra naozaj paradne bez laborovania a to bude pre niekoho tiez rozhodujuce.Tak hadam som moc nenudil svojou minirecenziou a prajem vela uspechov aj v novom roku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Multikanál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist