Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kazetový magnetofón vaše rady a skúsenosti
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št september 06, 2018 10:30:12    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Fuha! Tak nastastie tak zly deck som este v rukach nemal Very Happy

Naposledy som par rokov dozadu riesil bratrancovi Denon DN-790R a ten bol fakt super. Na to, ze to bola profi masina, tak bola dost jednoducha na servis.

Niektorí tzv.aj užívatelia si stroj nevážia,aj ja som kopec poservisoval,zasrané páskové dráhy,chuchvalce prachu a tým aj tuhnutie mazív v mechanike a tak,nehovoriac ak som išiel koľkokrát osobne pre mašinu tak u dotyčného doma odstránil na počkanie,so sebou mal isopropyl a a vatové tyčinky,opucoval hlavy,količky,prítlak kladku a ...stroj hral.Dotyční väčšinou tvrdili že hrajú len na značkových a neprašných mediach,tak niet čo čistiť až do momentu kedy páska začala podbiehať pod kladkua o zvuku zasraných hláv a dráhy to len bublalo.Všetko odpadáva a časom aj nános aktiv vrstvy pásu so spojením ovzdušia,vlhkosťou,prašnosťou podliehaju skaze.Najhoršie priestory s fajčením,ja som tiež fajčiar ale nehúli sa v celom dome,zima,leto von na terasu.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Št september 06, 2018 15:12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak jak píšeš daniel. Z mého pohledu kuřácké prostředí + prach udělají z takového krásného stroje doslova zapáchajíci kouli hnoje. U jednoho decku jsem si myslel, že jsou snad zkorodované hlavy. Ani izopropyl nepomohl a musel jsem doslova tu vrstvu oškrábat dřevěnou špejlí.



Takhle vypadal pásková dráha decku Technics RS-AZ7 jak jsem ho koupil. To hnědé není jen z pásku, ale i dehet. A plno oleje okolo.



A takhle to vypadalo po mém vyčištění a výměně některých dílů. Kladku jsem musel nahradit jinou, protože v té době jsem neměl originál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št september 06, 2018 16:37:05    Predmet: Odpovedať s citátom

No cigaretle su najvacsi humac. Samotny prach je este relativne ok aj ked, samozrejme, nepotesi. Cigaretle su ale uplne iny level. Mal som moznost takto cistit PC z kamosovej kaviarne v BA a to bol cisty humac. Hnusnejsi stroj som snad nezazil Very Happy
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št september 06, 2018 17:32:29    Predmet: Odpovedať s citátom

orhore napísal:
Je to tak jak píšeš daniel. Z mého pohledu kuřácké prostředí + prach udělají z takového krásného stroje doslova zapáchajíci kouli hnoje. U jednoho decku jsem si myslel, že jsou snad zkorodované hlavy. Ani izopropyl nepomohl a musel jsem doslova tu vrstvu oškrábat dřevěnou špejlí.



Takhle vypadal pásková dráha decku Technics RS-AZ7 jak jsem ho koupil. To hnědé není jen z pásku, ale i dehet. A plno oleje okolo.



A takhle to vypadalo po mém vyčištění a výměně některých dílů. Kladku jsem musel nahradit jinou, protože v té době jsem neměl originál.

Pekná práca.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: Pi november 09, 2018 00:15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar chlapi,
opät sa chcem spytat, ci sa najde niekto tu, co bude ochotny nastavit deck Sony TC-K670 - azimut hlav a celkovy servis. Deck je cisty, ziadne nanosy v nom nie su. Pisal som to 2 strany dozadu...mal som ho u jednoho "servisaka" po 5 mesiacoch, ze hotovo...skoro nic spravene...hlavy rovnako zle hrali, OZ ANT4066 nevymenil, co som chcel...(ze tam dal cosi lepsie, ze ANT ma velky sum...), remienky vymenil (asi), lebo deck uz ide, aj otvori sachtu. No pokazil pretacanie. Ze to opravi... Po vyse polroku, som mu pisal... samozrejme plno dovodov, preco to tak trva - ze cez vikend...po styroch tyzdnoch pisem zasa, ze sa neozyva....ze je to OK..ked som prisiel, len ma presviedcal, ze vsak pretacat sa da, ked sa kazeta otoci...potom ju znova otocit...no, hroza..zaplatene dostal..
Pisete tu viaceri, ze servisujete, cistite, nastavujete...ozve sa niekto do SS? Doveziem..Dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So november 10, 2018 05:07:25    Predmet: Odpovedať s citátom

duri666 napísal:
Zdar chlapi,
opät sa chcem spytat, ci sa najde niekto tu, co bude ochotny nastavit deck Sony TC-K670 - azimut hlav a celkovy servis. Deck je cisty, ziadne nanosy v nom nie su. Pisal som to 2 strany dozadu...mal som ho u jednoho "servisaka" po 5 mesiacoch, ze hotovo...skoro nic spravene...hlavy rovnako zle hrali, OZ ANT4066 nevymenil, co som chcel...(ze tam dal cosi lepsie, ze ANT ma velky sum...), remienky vymenil (asi), lebo deck uz ide, aj otvori sachtu. No pokazil pretacanie. Ze to opravi... Po vyse polroku, som mu pisal... samozrejme plno dovodov, preco to tak trva - ze cez vikend...po styroch tyzdnoch pisem zasa, ze sa neozyva....ze je to OK..ked som prisiel, len ma presviedcal, ze vsak pretacat sa da, ked sa kazeta otoci...potom ju znova otocit...no, hroza..zaplatene dostal..
Pisete tu viaceri, ze servisujete, cistite, nastavujete...ozve sa niekto do SS? Doveziem..Dik


Kde si to mal v servise nech vieme
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: So november 10, 2018 10:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostal som doporucenie v TN, ze v Tr.Teplej, p.B****r, je dobry opravar. Mozno ano, vybavenie mal dobre, teoreticke znalosti taktiez, no mozno len decky robit nevie - alebo jednoducho - som mal len ja smolu....
V kazdom pripade, som v rovnakej situacii, ako predtym + nefunguje pretacanie na jednu stranu.. Takze moj dopyt stale pretrvava. Ozve sa uz niekto aj k tomuto?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So november 10, 2018 15:35:40    Predmet: Odpovedať s citátom

s tymto je vseobecne problem, dnes uz to neni bezna technika tak to len tak hocikde neservisuju, bud skusit sam alebo skusat servismanov
ale najlepsie je ovladat to a riesit svojpomocne
nepomozem sorry
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal99
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2010
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 16:46:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús SaServis Brezno, vždy som bol spokojný aj s prácou aj s prístupom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 22:03:04    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
s tymto je vseobecne problem, dnes uz to neni bezna technika tak to len tak hocikde neservisuju, bud skusit sam alebo skusat servismanov
ale najlepsie je ovladat to a riesit svojpomocne
nepomozem sorry


Nemam kalibracnu kazetu, osciloskop a ine...ani know how a skusenosti...
Vsak tu na fore je kopec ludi - odbornikov, co to vedia...co uz robili vela deckov a presne toto...len sa asi nikomu nechce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2018 22:05:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal99 napísal:
Skús SaServis Brezno, vždy som bol spokojný aj s prácou aj s prístupom.


Dik za tip, pisal som v predposlednych postoch, ze sa p.M.J. z toho vykrutil...nastastie asi..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Po november 12, 2018 18:13:15    Predmet: Odpovedať s citátom

zalezi aj aku mas predstavu o cene. Ono urobit to kompletne s vymenou gumiciek a capstanov, nastavenie a premeranie je pomerne dost casu plus diely z overeneho zdroja. TCK 670 ES ma dnes cenu do 100,- Eur ak je v dibrom stave a dat za servis dalsiu stovku ci aj viac sa malokomu chce. Mne to robil svojho casu tiez odporucany clovek, nehovoril som mu ani kolko to ma stat a ked som to doniesol domov, tak po dvoch tyzdnoch to bolo ako predtym (pomalsie pretacanie a obcasne klepkanie mechaniky, inak vsetko ostatne ok) - zrejme len vycistil paskovu drahu a odmastil ci obrusil capstany (unasace) ale chcelo to zjavne ich vymenu. (Akai GX95). Cena bola vtedy nejak 35-40Eur
Takze ten kontakt dalej nedavam a neviem odporucit. Aj ked vraj decky robit vie ale...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: Po november 12, 2018 23:58:54    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
zalezi aj aku mas predstavu o cene. Ono urobit to kompletne s vymenou gumiciek a capstanov, nastavenie a premeranie je pomerne dost casu plus diely z overeneho zdroja. TCK 670 ES ma dnes cenu do 100,- Eur ak je v dibrom stave a dat za servis dalsiu stovku ci aj viac sa malokomu chce. Mne to robil svojho casu tiez odporucany clovek, nehovoril som mu ani kolko to ma stat a ked som to doniesol domov, tak po dvoch tyzdnoch to bolo ako predtym (pomalsie pretacanie a obcasne klepkanie mechaniky, inak vsetko ostatne ok) - zrejme len vycistil paskovu drahu a odmastil ci obrusil capstany (unasace) ale chcelo to zjavne ich vymenu. (Akai GX95). Cena bola vtedy nejak 35-40Eur
Takze ten kontakt dalej nedavam a neviem odporucit. Aj ked vraj decky robit vie ale...


Aku mam predstavu o cene? Smile Pri tej cene, co uvadzas, som sa len pousmial... Nechcem vypadat ako vecne nespokojny, ale OK teda...napriklad to Brezno...dost ma to vtedy nahnevalo a sklamalo....robil mi tri komponenty na upravu - nie opravu (2x zos., 1x DVD)... Kazdy vysiel v cene 230,- az 270€...kazdy trval takmer pol roka...3 alebo 4 krat som musel tych 400 km obsolvovat zbytocne navyse (NM -Brezno a spät) - kvoli zavadam...bud jeden kanal hral vyrazne slabsie, potom sa zosik hrial, akoby bol trieda "A"... Vzdy mi nasypal zopar odporov, kondikov do dlane, akoze starych, vymenenych. Kukazdemu komponentu som dodal aj servisny manual, aby som ulahcil pracu...aj k decku. Takisto diely na vymenu. K decku 3 remienky a jeden capstain - druhy som nezohnal. Aj za deck som platil viac, ako uvadzas...tiez bola cesta navyse, ked som zistil, ze nepretaca. Remienky a kladku vymenil, vobec totiz nesiel, ani neotvaral sachtu - to mu upriet nemozem. No hlavnu vec nespravil dobre - hlava nie je dobre nastavena, operak mi nevymenil...+uz nepretaca dalej... Kazdemu ale som bez slova zaplatil, co si zapytal, nezjednaval som, ani som sa nevykrucal...
Opytas sa, preco to uvadzam...preto, lebo po tychto skusenostiach som si uz isty, ze omnoho lepsiu robotu vykona HiFi nadsenec, ktoreho to bavi a robi to so srdcom, ako taky, ktory za tym vidi len biznys....a tito ludia chodia na taketo fora a prispievaju radami, casto aj pomozu.
Deck ma dnes rozne ceny - aj teraz su na predaj aj za 55€ (SLO) aj za 150€ (SK) - dokonca bol aj za 250€ (Bazos...) - hifishark... napr. tu:
https://www.dba.dk/sony-es-f770-x555-k970/id-1049587950/
je za cca.340€ TC-K970ES..isto, je to dobra cena...ale nechcem ju - chcem spravit tento, co mam. Je to totiz nostalgicky kus - moj prvy osobny nakup decku v AT - ale nie prvy deck. Prirastol mi k srdcu...co v dnesnej dobe mnoho ludi nepochopi...
Takze, preto tak hladam niekoho, kto by ho vedel spravit. Zasa tolko roboty to nie je. Kto ma kalibracnu kazetu a osciloskop, merak a know how samozrejme, nastavit jeden, dva srobiky na hlave tak, aby na osciloskope bola pekna elipsa pod 45 st.uhlom, to az tolko casu nezaberie. Otazne je, co ale spravil ten predtym s tym pretacanim...+ vyletovat operacny zosilnovac, naletovat päticu a ANT4066 zasunut do nej, tak to moze byt papracka...ale staci mikropajkovacka, odsavacka a ....lupa Smile. Deck je cisty, udrzujem si HiFi, paskova draha tiez, Nefajcim vnutri, ziadne zvierata, deti, ziadne zuvacky.. Smile)..vsak to poznas Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 14:09:20    Predmet: Odpovedať s citátom

S nostalgiou to mas tazke, ale v zasade sa asi da pochopit. Tiez sa ma viaceri pytali preco som skoro 200 rocnu chalupu za tie peniaze co som dal do rekonstrukcie radsej nekupil novostavbu...
Ja som z nejakych podobnych dovodov mal donedavna kazety aj tape decky, ale som sa od toho odstrihol a vsetko dal prec. Najviac som vahal ale nad vlastnorucne kupovanymi a nahravanymi kazetami. Kazdu jednu ked som chytil do ruky sa mi vybavili chvile za akych okolnosti som si zhanal k nej zdroj, pri akych prilezitostiach ju pocuval... Keby som sa nad tym zamyslal dlhsie, nikdy ich nedam prec a to je podla mna cesta k dedkovateniu sentimentalite. Nakoniec som aj preto prestal cintat nad kazetakmi. Spomienky mi zostali napriek tomu v hlave.
Jednym z dovodov bol aj ze uz to malo kto chce servisovat a este mozes dopadnut ako mas skusenost ty. Ak chces skusit, tu je kontakt co som spominal:
Peter Cvirik: 0905 389 875, mas ho od NM aj vyrazne blizssie ako do Brezna skus s nim dat otvorene rec a uvidis.
PS: ja som tak mal od nova (od 1994) Aiwa AD F 910 (obdobna trieda a prevedenie ako ta tvoja TCK670), jedneho dna namotala pasku a nesli uz otvorit dvierka, tak som ju nechal tak a zakupil dva lepsie decky - Akai GX95 a Sony TC K730ES-hlavne ta 730-ka ma slusny potencial aj podla Alexa Nikitina (ak sledujes tepeheads a podobne stranky co predpokladam ked chces davat ten operak). Ta TCK670 je uz z ery kedy uz bol tapedeck pre vatsinu vyrobcov len doplnkovym sortinentom a kvalita prevedenia bola nic moc, a neda sa porovnavat so spickovymi decksmi zo zlatej ery kaziet. Ja by som si asi zohnal nejaky vyservisovany lepsi kusok a nemusis sa trapit. Ale ak sa rozhodnes pre cestu spomienok, viem to pochopit a drzim ti palce
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 16:44:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Takmer kazdy, koho bavi a paci sa mu hudba, sa podvedome neubrani pri pocuvanii nostalgii...väcsina si v podvedomi vybavi nejake spomienky na tu pesnicku...
Hej, mas pravdu, ale ja si chcem ponechat deck, aj kazety. Ked si spomeniem, co ma to stalo casu...ale nelutujem, naopak tesi ma to. Fakt - kto zazil tie casy s kazetou, to bol obrad - podobne ako s pocuvanim LP...odbalenie kazety, vlozenie, spustenie kalibracie, atd...zlate stare casy..
Diky za kontakt, spojim sa s nim, uz som to meno tu kdesi vo vlakne videl - si spominam..
Hej 910 bol skvely deck, aj ja som mal AIWU. ALe je to vyssia trieda, ako 670...no pardon Smile, myslim, ze 670 bola este v dobrych casoch (1992-93), este par rokov po nej robilo SONY skvele decky. Nebol to este koniec ery deckov, tie rady boli prave obsiahle..370, 470, 570, 670, 770, 870, 970.
To Tvoje namotanie - je mozne, ze paska sa natocila okolo pritlacnej kladky, alebo unasacieho trna na dost velku gucu - mozno, keby si jemne a silnejsie tahal dvierka k sebe, otvoril by si ich...musela by paska prekonat trenie a sklznut po tom trni dole...inde sa nemohla namotat...myslim...
Hej, ten OZ mam od Alexa.
Dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 17:44:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozri ANT chip bude problem ale nastavit hlavy ... uchometricky vyskusaj naucis sa a bude to mozno aj tvoj prvy deck co si si opravil
Ale inak ta zavada s pretacanim je zaujimava, tomu nechapem a uz som sa s tym stretol...pocitadlo ide spravne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 18:20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Very Happy uchometricky som sa pri nom nalezal roky...ver mi, ze nikam to nevedie...jedna, dve kazety sedia, stvrta nie, piata vobec...fakt, ked pisem roky, myslim roky...moja rodina by Ti vedela najlespie povedat, kolko som sa pri nom nalezal roky so srobovakom v ruke a so sluchatkami na usiach...a to som mal velmi kvalitne Sennheiser HD 540 Reference a velmi, velmi dobry sluch...ktory mi zavideli aj kamosi. A pri tomto style nastavenia sa naozaj neda vylucit psychika...funguje ozaj neuprosne..stale sa Ti zda, ze to nie je dobre. Osciloskop nepusti a psychika sa podriadi. To s tym samonastavenim si naozaj trafil velmi presne.... Very Happy Very Happy
Praveze ten ANT chip sa oprti tomu javi ako velmi trivialna vec..chce to len niekoho, kto vie, co robi, netrasu sa mu ruky a dobre vidi..aby nepokryl cinom pol plosaku...
Stlacis FWD a po dvoch sekundach sa vypne..a znova a znova..mozes to drzat stale, pretaca to, ale pocujes stale cvakanie, ako mechaniku kusok odtiahne a znovu pritiahne...ako ked pouzivas Music Sensor. Samozrejme jej to moc neprospieva...Hej, pocita spravne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 18:25:08    Predmet: Odpovedať s citátom

duri666 napísal:
Very Happy Very Happy uchometricky som sa pri nom nalezal roky...ver mi, ze nikam to nevedie...jedna, dve kazety sedia, stvrta nie, piata vobec...fakt, ked pisem roky, myslim roky...moja rodina by Ti vedela najlespie povedat, kolko som sa pri nom nalezal roky so srobovakom v ruke a so sluchatkami na usiach...a to som mal velmi kvalitne Sennheiser HD 540 Reference a velmi, velmi dobry sluch...ktory mi zavideli aj kamosi. A pri tomto style nastavenia sa naozaj neda vylucit psychika...funguje ozaj neuprosne..stale sa Ti zda, ze to nie je dobre. Osciloskop nepusti a psychika sa podriadi. To s tym samonastavenim si naozaj trafil velmi presne.... Very Happy Very Happy
Praveze ten ANT chip sa oprti tomu javi ako velmi trivialna vec..chce to len niekoho, kto vie, co robi, netrasu sa mu ruky a dobre vidi..aby nepokryl cinom pol plosaku...
Stlacis FWD a po dvoch sekundach sa vypne..a znova a znova..mozes to drzat stale, pretaca to, ale pocujes stale cvakanie, ako mechaniku kusok odtiahne a znovu pritiahne...ako ked pouzivas Music Sensor. Samozrejme jej to moc neprospieva...Hej, pocita spravne.


Prave s tym pretacanim som sa uz stretol ale neviem si vysvetlit co to sposobuje, mas tam spravne remene?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 18:45:18    Predmet: Odpovedať s citátom

No to dufam, ze to nepoplietol...vsak to sa, hadam, ani neda To by musel byt jeden napnuty na prasknutie, a druhy uplne volny..to by bol gol, ze este aj toto... Sad .aj ked potvrdit, alebo vyvratit to nemozem...
a tie remene som kupil na inzerat z Kosic...tam dufam, ze chyba nebude. Budil dojem, ze vie, co predava a co kam ma ist.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 18:47:42    Predmet: Odpovedať s citátom

...ale faktom zastava, ze predtym, ako som to doniesol tomu panovi na opravu to nerobilo...resp. predtym to pretacalo normalne..potom neslo uz nic, ako som spomenul...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 18:58:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Prave som sa s tym stretol na Sonaku po oprave s tym, ze do toho zohnal NEJAKE gumicky ... robil presne to iste co popisujes, neviem si predstavit co to sposobuje
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 19:10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohuzial, ani ja. Niekto, tu na fore urcite vie, ale nepovie Very Happy .
Ked ma presviedcal ten pan, ze s tym sa da zit, spominal, ze je vnutri spalena cast procesora (ze je opalena...) - samozrejme, je to blbost...ak sa len jemu daco s tym nestalo...ze prevrhol stamprlu, ked to mal otvorene... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 19:21:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenze ten deck pretacal aj s vytahanymi gumickami a zrazu po vymene nie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 19:54:05    Predmet: Odpovedať s citátom

"No nejake" asi nie je dobre...boli na ten typ? MOzno to ma nejaku ochranu a ked pnutie nezodpoveda nejakej hodnote, logika vypne napajanie motorceka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
duri666
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2017
Príspevky: 14
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

PríspevokZaslal: Ut november 13, 2018 20:19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
Lenze ten deck pretacal aj s vytahanymi gumickami a zrazu po vymene nie


https://www.vintage-radio.net/forum/showthread.php?p=833267
http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=32762
http://www.fixitclub.com/electronics-repairs/cassette-deck-repair/
Podla toho, co pisu napr. na tychto forach, moze tam byt vela pricin..ale hlavne je mat dobre, vhodne gumicky, vsetko ma byt ciste - hlavne nezlepene...potom to moze sposobovat to, co robi Tebe a mne...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po december 10, 2018 11:53:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Bazosi sa objavil zaujimavy inzerat https://elektro.bazos.sk/inzerat/92900876/Akai-GX-R88-99-cierne-VICTOR-DD-VR9-Nakamichi-RX-505.php Surprised
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po december 10, 2018 15:41:21    Predmet: Odpovedať s citátom

ser na to a budeš spokojen...kazet deck libovolné ceny, značky, třídy je hračka-křáp pro netechnické dementy, jo když magnetický záznam ? tak jenom 1/2 stopý cívkáč a 19.05 cm/s, všechno ostatní ? může jít tak leda do hajzlu (nebo na SD)
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2018 17:34:26    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
tak po dvoch tyzdnoch to bolo ako predtym (pomalsie pretacanie a obcasne klepkanie mechaniky, inak vsetko ostatne ok) - zrejme len vycistil paskovu drahu a odmastil ci obrusil capstany (unasace) ale chcelo to zjavne ich vymenu. (Akai GX95).

Pomalé přetáčení je z velké části způsobeno opotřebovaným gumovým obložením plovoucího kola, které se přitlačí vždy k jednomu unášeči podle směru přetáčení. Unášeč je sice po obvodu opatřen vroubky, ale po čase se to gumové obložení opotřebuje.

duri666 napísal:
nstar napísal:
Lenze ten deck pretacal aj s vytahanymi gumickami a zrazu po vymene nie


https://www.vintage-radio.net/forum/showthread.php?p=833267
http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=32762
http://www.fixitclub.com/electronics-repairs/cassette-deck-repair/
Podla toho, co pisu napr. na tychto forach, moze tam byt vela pricin..ale hlavne je mat dobre, vhodne gumicky, vsetko ma byt ciste - hlavne nezlepene...potom to moze sposobovat to, co robi Tebe a mne...

1. Buď opravář špatně sestavil mechaniku po výměně řemínků. Je tam velké ozubené kolo s výřezem, které se musí nastavit do určené pozice. Je to jen odhad ze servisního manuálu. Nebo také nepoužil správné řemínky. Těžko určit.



2. Zatuhlá maziva. Sony u některých modelů používalo bílou vazelínu, která po určité době se proměnila spíše ve tmel. Tyhle staré mechaniky by chtělo komplet rozebrat, vyčistit, správně namazat a sestavit. Je to hodinářská práce a ten co potřebuje opravit kvantitu, tak na kvalitu nemá prostě čas. Vyměnit všechny řemínky, ale i kladky. Udělat jen jednu věc nestačí.

Bohužel dnes je nejlepší být nejen uživatelem této krásné techniky, ale zejména i servismanem. Já jsem ani v dobách velkovýroby decků nesehnal kvalitního technika, který by dokázal na 100% opravit to co jsem potřeboval. Je lepší se to naučit sám. Servisní manuály jdou sehnat na netu, kdysi to tak dostupné nebylo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: St február 13, 2019 10:24:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím,
v mojej zostave sa nachádza deck Pioneer CT-F600. Po mechanickej stránke už je celkom OK (na niektoré veci som už zanevrel, neodporúčam servis v Petržalke pri Matadorke, snáď aspoň tie remene vymenili).
Po elektrickej stránke som sa do toho s minimálnymi praktickými skúsenosťami pustil nakoniec sám. Mechanika podľa môjho názoru čistá, demagnetizovaná, hlava nastavená. Vybavený signálnym generátorom, osciloskopom a servisným návodom som začal nastavovať všetky trimre poďla poustupe v manuály. Playback už považujem za dobrý. Problém som si všimol keď som si len tak pre srandu meral frekvenčnú odozvu kaziet. Všimol som si, že ak nahrám signál na chromku tak je jeden kanál (ľavý) pri následnom playbacku tichší. Presné hodnoty sú napríklád 2 Vpp INPUT signál a cca 1,5 Vpp vs 2 Vpp OUTPUT (Ľ vs P). Zvláštne je, že sa to prejaví iba ak sa nahráva na CHROM kazetu (je jedno, či mám zvolený na decku typ I alebo II). Ak použijem kazetu typu I tak kanály sú rovnaké (nezávisle na tom, či mám na decku zvolený typ I, alebo II). Vyskúšané na 3 rôznych chrómkách.
Nemáte niekto nejaký nápad kde čo? Ďakujem.

_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: St február 13, 2019 11:16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavý nesoulad v kanálech když to dělá jen na CrO2. A jak vypadají oba kanály frekvenčně, jsou stejné krom jiné hlasitosti? Asi bych nejdříve vyzkoušel ještě jinou a hlavně nepoužitou chrom kazetu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Ďalšia
Strana 25 z 26

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist