Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Cambridge Audio Stream Magic 6

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
evzen
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2015
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2018 12:00:10    Predmet: Cambridge Audio Stream Magic 6 Odpovedať s citátom

Zdravím, přemýšlím že bych si tuhle věc pořídil, ale nejdřív potřebuji vědět:
1.jak je to s kvalitou zvuku při zapnutí digitálního předzesilovače? Někde jsem četl, že se kvalita sníží, jinde že ne. Rád bych tím krmil přímo koncák a ušetřil tak peníze za předzesilovač, který stejně nevyužiji.
2.jak funguje ovládání z počítače? Jde to přes wifi?

Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Št máj 09, 2019 13:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím, pořídil jsem si tento přehrávač z druhé ruky a mám docela problém. Předchozí majitel stáhl poslední fw v268-a-105 takže přístroj umí přehrávat Spotify (nevím teda jestli je to tím), ale neumí streamovat z pc. V menu jsou úplně jiné položky než v manuálu. Nevíte kde najdu předchozí verze fw a jak je dostat do přístroje? Na stránkách CA nic není nebo je to tam tak schovaný že to prostě nemůžu najít. Předem díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št máj 09, 2019 14:01:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Co konkrétně myslíš "streamovat z PC"?

https://community.netgear.com/t5/Using-your-ReadyNAS-in-Business/Problem-streaming-over-USB/m-p/913994/highlight/true#M60487

Ad upgrade firmwaru: https://www.audiostream.com/content/cambridge-audio-stream-magic-6-network-music-player

citácia:
Speaking of firmware updates, each time you start the Stream Magic 6 it checks for newer versions of the firmware automatically. You can simply select "Update Firmware" (if there's one available) and the unit will update itself.
Read more at https://www.audiostream.com/content/cambridge-audio-stream-magic-6-network-music-player#fL37TYkgTFYpzfY2.99


Takže to dělá automaticky. Je možné, že downgrade umí, ale nenašel jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne máj 12, 2019 17:31:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím přehrávat po síti z pc. Do foobaru jsem nainstaloval: https://www.foobar2000.org/components/view/foo_upnp + https://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_upnp a po několika neúspěšných pokusech se mi konečně povedlo spoji CA s pc. Další problém je, že to je nepoužitelné. Změny ve foobaru (stop, pause, play,next) se v přehrávači projeví až po cca 7 sekundách. Zkusil jsem ještě mobil+mediahouse a tam jsou prodlevy "jenom" 3 sekundy.
Takto by to asi fungovat nemělo, že?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ne máj 12, 2019 21:38:07    Predmet: Odpovedať s citátom

S UPnP to nikdy nie je hneď. Tie 3 by som bral, no 7 je nejak veľa. Mne cez Foobar reaguje ovládanie za 1-2 sekundy. Ak aj niečo posielam na prehrávanie, tak 2-3.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: Ne máj 12, 2019 21:46:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Na obycajnej Hame IR110 to tiez nie je hned (hlavne ked je daleko od routeru a nacitava radiostanicu) ale vacsinou tak max. 4-5 sekund.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne máj 12, 2019 22:12:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Takové latence je přece peklo. To by mi doma hodili na hlavu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ne máj 12, 2019 22:50:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Bral bych max. 1s. Takže UPnP je vlastně úplně o ničem. Existuje jiný způsob jak bezdrátově, v dobré kvalitě a bez prodlev přenášet hudbu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Po máj 13, 2019 07:03:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Existuje, ale hneď to nebude nikdy a všetky sú určite zložitejšie, ako UPnP/DLNA.

Z PC ja často používam to, že streamujem cez http protokol. Tu je odozva závislá od zariadenia, podľa toho, koľko sekúnd si nabaffruje. Na PC vytvorím stream a na prehrávači dám prehrávať URL, ako keď prehrávam rádio z URL. Na toto je viacero možností. Najjednoduchší je https://www.streamwhatyouhear.com/, je to tiež DLNA, ale generuje aj URL. Ja mám nastavený aj VLC na streamovanie.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po máj 13, 2019 08:14:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle manuálu by měl umět přehrávat ze síťových disků soubory WAV, FLAC, AIFF, PCM, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+ a Ogg Vorbis. Při užití firemní ovládací aplikace netřeba PC.

Se streamingem je to horší. Původní verze neumí Tidal a nepomůže ani aktualizace firmware. Ta aktuální verze firmware je pro původní verzi streameru (rok 2012) anebo V2? Tam by mohl být problém.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po máj 13, 2019 08:19:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Wifi, nízká latence streamu a spolehlivost bohužel nejdou dohromady. Stačí si nechat běžet ping a dívat se, co to dělá. Takřka u všech wifin jednou za různě dlouhou dobu skočí delší ping ve stovkách ms. A pokud jsou buffery krátké kvůli nízké latenci, jejich víceméně náhodnému podtečení nelze zabránit.

Ethernet (kabel) je spolehlivý, tam lze jít na latenci desítek ms i méně.

Spolehlivým bezdrátovým přenosem se na diyaudio.com zabývá Charlie Laub http://audio.claub.net/GSASysCon.html , samozřejmě v linuxu. Specializuje se na přesně synchronizované přehrávání, aby šlo mít klienty přímo v reprácích, takže jej zajímají desetiny ms kvůli zachování stereoobrazu. Ale to není latence, nýbrž časová synchronizace. Latenci u wifi doporučuje min. 500ms (má ve svých skriptech na to parametr), ale IMO je to pro spolehlivé přehrávání stále málo. Doma mi běžně naskočí jeden dva pingy přes sekundu a pak se to zase vrátí na 20ms.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ut máj 14, 2019 19:48:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron: Obávám se, že můj přehrávač přes http přehrávat neumí.
merhaut: O té aplikací vím, ale já právě potřebuji streamovat z pc. Aktuální verze fw je v268-a-105, ale jestli je pro V1 nebo V2 fakt nevím, protože na stránkách výrobce nic není.
dustin: Zkoušel jsem ty pingy a je to jak píšeš. Takže jestli to chápu dobře, ta latence je daná právě velikostí bufferu, který bohužel nastavit nejde. Přehrávač má větší buffrer než mediahouse v mobilu proto ten rozdíl v odezvě.

Ok takže zatím pojedu přes kabel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut máj 14, 2019 19:52:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kabel ještě automaticky neznamená, že to player ví a použije kratší buffery. Záleží, jak je naprogramovaný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ut máj 14, 2019 20:35:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten streamer fakt nevie prehrávať internetové rádiá? Veď to vedeli už prvé prístroje tohoto typu. Chápem, že už každý prehráva zo streamovacích služieb, no takýto základ vynechať...
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jim Beam
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2019
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ut máj 14, 2019 20:48:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo tak to umí Smile Ok díky vyzkouším Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist