Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

"Závada" DPA380 (CINCH, relé) + měření
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št január 31, 2019 20:35:04    Predmet: Odpovedať s citátom

U DPA330 vycházelo líp 10R odpry ponechat, jak vyplynulo z měření jmd a i opampa (měřil můj kus na Audio Precision)
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št január 31, 2019 20:36:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Kmitočtové kompenzace původního zesilovače byly navržené s tím mezizemním odporem. Technicky je sice ten odpor chyba, a to ne malá chyba, ale po jeho vyzkratování vznikne v podstatě nový obvod zesilovače, pro který by bylo nutné najít nové kmitočtové kompenzace. Ani rady na paralelní diody, varistor nebo kondenzátor nejsou bez rizika. Přidá se značná kapacita a opět je tu stejný problém. Nejsnazší by asi byla náhrada za odpor, uhlíkový, s větší výkonovou zatížitelností (ne dráťák). Co se týče impulsní proudové zatížitelnosti, tak uhlíkové odpory většinou snesou (mnohem) víc, než ty s kovovou fólií. Ideálně, když jsou bez drážky. Typ odporu by bylo potřeba vybrat na základě zátěžových zkoušek. Tak jsme to dělali pro VN děliče, používající řadu malých odporů, pro měření impulsních jevů.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št január 31, 2019 20:38:33    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
U DPA330 vycházelo líp 10R odpry ponechat, jak vyplynulo z měření jmd a i opampa (měřil můj kus na Audio Precision)


Totéž djrix.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št január 31, 2019 21:45:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Já je nakonec ve 330 nahradil propojkou, ale jednoduche to nebylo, musela se spojit AGND s bednou pres 10R odpory, jinak si to delalo co chtelo. Merilo to slusne, rozhodne lepe nez kdyz to cele plavalo nedefinovane, spojeni PGND s bednou v miste puvodne navrzenem bylo rozhodne horsi. Dokonale to ale nebylo ani v jednom pripade.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 31, 2019 21:56:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, mám silný pocit, že je něco shnilého ve státě dánském. Tohle přece zesilovač nemůže dělat. Jestli se propojí země natvrdo, přes odpor 10R nebo se nechají plavat, to může ovlivnit brum a vf rušení, ale nesmí při tom zesilovač kmitat nebo hořet.
Setkal se s tím někdo u jiného (rozumně navrženého) zesilovače, než je DPA ?
Zkuste se zamyslet, co ty dlouhé spoje na plošňáku z jednoho konce na druhý ? Nebo velká kapacita hranolků na chladič, tím pádem tedy na skříň, navíc dvakrát (pro každou polaritu napájení zvlášť). Nebo něco jiného, co jsme přehlídli, může to být třeba malý detail v návrhu desky, já nevím. Ale nějaká příčina musí existovat.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št január 31, 2019 22:26:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Všetky tu diskutované DPA sú dual mono, teda kanály vzájomne úplne izolované, so samostatnými transformátormi. Nie je jediný dôvod na použitie medzizemného odporu, žiadne zemné slučky nemôžu vznikať. Ak je tam problém s odstupom siete, je to jednoznačne topológiou DPS a zemných spojov. Samozrejme signálové zeme nemôžu proti krabici plávať, práve na tomto spoji je miesto pre "medzizemný" odpor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št január 31, 2019 22:30:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Deska na tom ma svuj podil protoze 386 se chova o dost lip (i kdyz i tam je obcas problem se samooscilacema)
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2019 08:36:03    Predmet: Odpovedať s citátom

330 je specifický tím, že má výstup zesu velkou kapacitní vazbu na chladič. Tehdy jsem to neřešil,tranzistory měly od předchozího majitele (moduly jsem koupil už složené) nohy zkrácené na minimum, konce byly originál Hitachi a podložky klasicky slídové.
Dnes bych tam osadil jen jeden pár dvojitých BUZen, dal Al2O3 podložky 3mm vysoké a dost by to celé situaci pomohlo. Jinak samozřejmě ideální by bylo celé tažení země na DPS předělat.
Tak jak to navrhl PD, to funguje, odstup padesátky není kdo ví jaký, ale nic nekmitá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2019 08:51:20    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:

Tak jak to navrhl PD, to funguje, odstup padesátky není kdo ví jaký, ale nic nekmitá.


To je pravda, bohužel odstup padesátky a násobků velmi záleží (víc než u běžné konstrukce bez odporem oddělených zemí) na tom, co před koncák připojíš. Může to být úplně OK anebo dost velký průšvih. Na měřeních originální 386 jsem to dokumentoval už před 12-ti lety:

http://pmacura.cz/dpa386.html

Díky tomu se stávají pravidelně situace (jmenovat nebudu) jako tato:

- mně to dost brumí
- máš tam PA04 a orig. zapojení?
- jo
- zkus doplnit zem v CINCH PA04 nebo PA04 obejít a 10R přemostit
- už je to úplně tiché!
- cos udělal?
- vyhodil jsem PA04 a zkratoval 10R

Tohle je naprosto typický případ. Jak už jsme ale psali, zkratování 10R je bez rizika jen u některých typů, IMO u 222. U té PA04 bohužel CINCH zcela plave (zapojený do +IN a -IN bez použití země) a za dlouhá léta se to neopravilo.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2019 08:57:50    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

bohužel odstup padesátky a násobků velmi záleží (víc než u běžné konstrukce bez odporem oddělených zemí) na tom, co před koncák připojíš. Může to být úplně OK anebo dost velký průšvih.


Přesně tak, proto ani není možné dát někomu instantní radu co udělat.
Jediné možné řešení by bylo to prostě celé předělat (DPS) k čemuž byla například u 330 příležitost když se dělala mk4, bohužel zůstala nevyužitá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2019 09:25:30    Predmet: Odpovedať s citátom

S Tubou máme nový návrh DPS DPA330.. je smrsknutá

Naposledy upravil roberto dňa Pi február 01, 2019 22:38:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2019 13:21:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak kazzatel sem este chodi? Som ho uz dlho nevidel, ze by niekomu vynadal Very Happy
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2019 19:40:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak konkrétně u tohoto kusu by se měl držet velmi zpátky.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
alfa
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2009
Príspevky: 84
Bydlisko: Milovice nad Labem

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2019 19:43:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Děda Dudek jsem stále chodí (včera tu byl), ale už nemá sil nám všem vynadat, že nám dal vše zadarmo a teď se zde projevuje nevděk.
_________________
Topping D90SE - HYPA1 - HYPA17 - Elac FS248
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2019 19:51:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale houby, jsou věci, které by se měly střízlivě probrat, a ne před nimi zavírat oči a dělat, že neexistují, nebo si je vůbec nepřipustit a negovat je. Ve prospěch věci je otevřená diskuse. Problém je, že se z té věci stal kult a fetiš, vznikala v úplně jiné době, kvality tomu nikdo neupírá, ale každý kult je prostě špatně. Ať je to kult osobnosti, věci, řešení. Ozvat se někdo ještě pře 15-ti lety, tak byl "nepřítel lidu". To je prostě špatně. Kdyby tu byl otevřený přístup dříve, tak je to lepší dnes.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 01, 2019 20:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslim si, ze P.D. je povinny riesit to, po com tu volate. Otvorenej diskusii o tom nijako nebrani, takze kludne diskutujte a vyrieste to... ;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2020 01:29:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Je na čase přiznat si, že nesymetrickému propojení komponentů definitivně odzvonilo. Řešením je modulek s diferenčním zesilovačem (s adekvátním ošetřením EMI atd) nebo audiotrafo. Jiná cesta k zaručenému výsledku bohužel není.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2020 08:06:30    Predmet: Odpovedať s citátom

...a to bolo este nedavno, ked vacsina konstrukterov tvrdila, ze nesymetricke prepojenie je uplne v poriadku a prakticky snad aj vzdy lepsie, ako symetrizacia vstupov/vystupov nesymetricky rieseneho zariadenia
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2020 10:25:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo vím že to občas zaznívalo a vždycky jsem byl proti tomu. Profesionální audio používá téměř výhradně symetrické propojení a jsou k tomu jasné racionální důvody. Nevidím žádný důvod aby to v hifi bylo jinak a ten jeden operák navíc nebo trafo, v odpovídající kvalitě, už fakt ničemu neublíží. Může jedině pomoct.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist