Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

TangBand

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: So február 02, 2019 23:00:28    Predmet: TangBand Odpovedať s citátom

http://www.tb-speaker.com/products/w8-2314
Ma zmysel s toho skusat nieco stavat?Ake su skusenosti s kvalitou u tejto znacky?



tang-band-w8-2314-coaxial-8-tb-speaker-bambu-4-ohm.jpg
 Description:
 Filesize:  31 KB
 Viewed:  135 Time(s)

tang-band-w8-2314-coaxial-8-tb-speaker-bambu-4-ohm.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: So február 02, 2019 23:35:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja bych do toho nesel. Zde jsou nejake zmatene pokusy neco zmerit a udelat vyhybku.
https://www.diyaudio.com/forums/multi-way/324159-tb-line-coax-fr-drivers-20.html

Ja si z coaxu pockam na Satori koax, tem se da verit. A bude to vypadat normalne.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 10:45:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez mam s toho zly pocit tak som chcel utvrdit.Mas info ze Satori chysta dobry koax?Zvazujem stavbu pre syna a cesta koaxu ma laka jednoducho pre moje ucho tato koncepcia ma nieco do seba.Ono ja nezavrhujem ani Bartolim asi 1000 krat popluvany setup 7"+1" aj ked samozrejme na papieri to dobre vyzerat nemusi ale ludske ucho je svina!Podla mojich skusenosti kazde rozdelenie pasma je problem a dobre navrhnuta kombinacia 12"+7"+1" môze dat pre ludske ucho lepsi výsledok ako napr 1"+3"+7"+12".Prave preto ma laka aj MaBatova cesta kde dokaze jednym menicom pokryt najkrytickejsie pasmo no dizajnovo dotiahnut tuto koncepciu k spokojnosti bude problem.Pri konvencnych menicoch mam ci uz funkcne alebo dizajnovo podla mna perfektne doriesene a trochu ma potesilo ked podobny dizajn zacala pouzivat jedna super hajendova znacka. Very Happy
Ak mate tip na koax co stoji za zvazenie klune sa podelte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 10:50:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne osobne sa paci koax od KEF ale zohnat ho solo by bolo asi nemozne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 13:43:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Kupodivu práve pri rozdelení na 12+7+3+1 sa dokážeš vyhnúť deleniu v najkritickejšej oblasti pásma. Aj keď ja nevidím ani pri delení v tom inkriminovanom pásme nijaký problém, ak sa to zvládne korektne. 12+7+1 bez WG bude vždy len kompromis a bude vyžadovať hooodne dobre zvládnutú kalotu, aby to bolo k niečomu. Ucho nie je sviňa, ucho odlíši rýchlo dobré od zlého, len mu to dobré musíš nechať skúsiť. Keď mu budeš dokola púšťať 7+1 a nič lepšie, tak si bude myslieť, že je to OK. Čítal som Tvoje názory už vo vedľajšom vlákne a musím skonštatovať, že si sa niekde nakazil peknými somarinami...asi na nejakých hifinádoroch a podobných "odborných" weboch, prípadne marketingových letákoch rôznych výrobcov hadieho oleja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 14:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Unicorn napísal:
Kupodivu práve pri rozdelení na 12+7+3+1 sa dokážeš vyhnúť deleniu v najkritickejšej oblasti pásma. Aj keď ja nevidím ani pri delení v tom inkriminovanom pásme nijaký problém, ak sa to zvládne korektne. 12+7+1 bez WG bude vždy len kompromis a bude vyžadovať hooodne dobre zvládnutú kalotu, aby to bolo k niečomu. Ucho nie je sviňa, ucho odlíši rýchlo dobré od zlého, len mu to dobré musíš nechať skúsiť. Keď mu budeš dokola púšťať 7+1 a nič lepšie, tak si bude myslieť, že je to OK. Čítal som Tvoje názory už vo vedľajšom vlákne a musím skonštatovať, že si sa niekde nakazil peknými somarinami...asi na nejakých hifinádoroch a podobných "odborných" weboch, prípadne marketingových letákoch rôznych výrobcov hadieho oleja.

Netusis co som pocul a co nie takze tvoje zavery su k nicomu.Kazda koncepcia ma svoje + a- netreba vidiet veci ciernobielo.Ja mam momentalne tiez 4-pasmo a som si vedomy limitov ale to tebe asi nema cenu vysvetlovat.Hadat sa urcite nemienim ak nemame diskutovat k veci alebo dokonca tato koncepcia tunajsie osadenstvo uraza tak to kludne zmazem.Graf je graf ale bol by si prekvapeny co usi prepacia a co nie.Ja som stravil mnoho casu "posluchovými"testami ci uz slepými alebo neslepými a mam predstavu co chcem skusit.Ono perfektne merajuca bedna bude urcite super v slusnej akustike,na dobrom zeleze a hlavne nahrávkach ale tie v urcitych zanroch su problem!Su disciplíny ako napr lokalizacia ,mikrodynamika ale to mas asi zmaknute takze asi nema cenu sa s tebou o tom bavit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 14:32:39    Predmet: Odpovedať s citátom

"Ucho nie je sviňa, ucho odlíši rýchlo dobré od zlého"
Definuj dobre a zle.
"že si sa niekde nakazil peknými somarinami...asi na nejakých hifinádoroch a podobných "odborných" weboch, prípadne marketingových letákoch rôznych výrobcov hadieho oleja."
Kludne sa zastav a môzes posudit aku mam momentalne racionalnu zostavu.Na hadie oleje som urcite nikdy nebol.Jaj to zas kua pride tema Accuton.Vies u mna je dizajn hned na druhom mieste tak nic ine v tom nehladaj ostatne uz bolo povedane.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 15:07:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Žiadna téma "Accuton" nepríde. Ja už som mal možnosť s accutonmi pracovať a v zásade je mi fuk, kto akú značku meničov preferuje.
Dobré a zlé tu už bolo definované tisíckrát a skutočne nevidím dôvod, aby sa tu po tisíciprvýkrát písalo, prečo sústavu, ktorá má pomaly na každej oktáve od modálneho pásma nahor úplne iný celkový vyžiarený výkon, nemožno považovať za dobrú. A ak to niekto nepochopil po tých rokoch, čo sa to tu sústavne omieľa, už to asi nepochopí nikdy. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 16:10:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ideal je bodovy zdroj zvuku a v tomto ohlade viac pasiem neznamena viac adidas.Ja ziadnu znacku nepreferujem,mal som viacero koncepcii a menice od rôznych vyrobcov takze asi tak.S Accutonom sa da spravit krasne rovna bedna a navyse vyzeraju super,zvukovy charakter je to najlepsie co som zatial mal a to je posledne co pisem o Accuton ja ho vôbec nepreferujem!!!!Je vsak pravda ze menic ktory nezapadne vzhladovo do dizajnovej koncepcie by som nikdy nepouzil hoci by hral akokolvek dobre a stal 0,0 nic to len pre poriadok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 21:23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som tu ale neprišiel na trojkolke v kraťasoch a tričku s nápisom "Nazdar", len pre poriadok. A Tvoje výkričníky sú mi úplne ukradnuté...Ty ADIDAS. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 21:59:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Vopred sa ospravedlnujem ze som nevzdelany ADIDAS a este k tomu hluchy a zbytocne investujem do navstev koncertov hlavne tych akustických kde zbieram skusenosti.Stale mas vsak moznost necitat moje prispevky.Aby som uviedol veci na pravu mieru postavil som uz zopar reprosustav ale môj podiel bol navrh a realizacia ozvucnice a vsetka mechanika okolo no a o to ostatne sa postaral niekto iny ale ten mi uz nepomôze Crying or Very sad . A teraz k teme.Pozna niekto pouzitelny koax v ideálnom pripade co aj aspon ako tak vypada?Ja viem nieje to spravny pristup hlavne podla technikov ale preto ze ja niesom tak beriem reprosustavu ako celok a k tomu ide ruka v ruke dizajn.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Po február 04, 2019 13:23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Iba koaxiálne repro alebo aj širokopásmo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Po február 04, 2019 22:05:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano iba koaxial.Sirokopasmom som si uz presiel a to nieje pre mna to prave orechove.Cim viac sa v tom hrabem tak mam dojem ze nic rozumne v ponuke nieje.Este skusim servis KEF ci by bola moznost a samozrejme za aku cenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist