Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Supra MD-06 EU/SP

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje, filtre, ochrany ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Pi december 29, 2006 23:25:34    Predmet: Supra MD-06 EU/SP Odpovedať s citátom

Chystám sa na malé testnutie tohoto sieťového filtra. Bol by som rád, ak sa aj vy môžete podeliť o Vaše názory napr. na potrebu filtra v zostavách do cca. 200k,- poprípade navrhnúť iné (zaplatitelné) prístroje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Pi december 29, 2006 23:40:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten filtr je hodně pěkný stíněný pes.Za ty peníze(3000kč tuším) to není zlodějna.Nějdražší je to hliníkové CNC tělo.Zásuvky jsou čínské.Vnitřní kabeláž je obyč. licna 2.5mm.Veškeré konektory jsou krympované+pájené (sympatické) ke každé zásuvce jsou kabely provlečeny malým feritovým kroužkem(filtrace).Zvukový přínos=0
Osobně si myslím,že je lepší investice do kvalitních stíněných kabelů 3x2.5mm.A to ne kvůli jejich stínění,ale průřezu.Na 400watt zesilovači je slyšet rozdíl mezi 3x0.75mm a 3x2.5mm...Teda za předpokladu,že nemáte ve zdi AL zvonkáč Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: So december 30, 2006 00:08:06    Predmet: Odpovedať s citátom

K zosilovaču som už kúpil Supru 3x2,5mm. Díky za info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: So december 30, 2006 00:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool

tých pár metrov Al tyčinky v stene si už dnes odpustím - ale čo z toho, keď je to panelák z 50. rokov a pred dverami je rozv. skriňa v štýle "jak mi to vyšlo"... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So december 30, 2006 00:57:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to ti neporadím.
Trafo+filtr.Zaplatitelnou pračku ala accuphase neznám... Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So december 30, 2006 10:41:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques
Chystáš-li se ten filtr v Brně zkušet, rád se toho zůčastním, ať už jako přičumující, či i u mě doma. Síťovou Supru mám nakonec jednu taky, CDP je zatím "ošizen" počítačovou síťovou šňůrou. Docela by mě zajímalo, byl-li by nějaký rozdíl i s druhou Suprou ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sherif
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2007
Príspevky: 7
Bydlisko: Hulín

PríspevokZaslal: Št január 11, 2007 22:17:26    Predmet: Re: Supra MD-06 EU/SP Odpovedať s citátom

Nedavno jsem zapojil do sve sestavy (AA 203+303DAII, Xavy 185/I+Cuore, kabelaz Supra Ply 3.4/S) síťový filtr SUPRA MD06-EU/SP vcetne nove sitove kabelaze do vsech vyse uvedenych komponentu Supra LORAD SCREENED MAINS FLEX 3x2,5mm.
Vysledek byl takovy, ze jsem nejprve myslel, ze basy zmizely. Ovsem omyl byl pravdou, nezmizely. Trosku se zvyraznily a ztvrdly a v mistnosti 3.25 x 5.20m klidne muzu poslouchat s vetsi hlasitosti a v plnem vychutnani. Napr. Zuzanu Lapcikovou+G. Mraz - Morava nebo E. Clapton+B.B. King - Riding With The King (2.track-Ten Long Years u teto skladby jsem to poznal nejvic. Daleko vic konkretni a nemely tendenci hucet).
Jinak ale situaci porad testuji a je k tomu potreba fakt kvalitni zvuk CeDa.
Shocked

_________________
Z dobré hudby se neblbne!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davzim
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2007
Príspevky: 23
Bydlisko: Uherské Hradiště

PríspevokZaslal: So január 20, 2007 10:19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

No já jsem nedávno pořídil tento filtr a jsem s ním velmi spokojen. Nejvíce pozitivní vliv má opravdu na basy, které se zpevnily a jsou konkrétnější. Na druhou stranu jsem zrovna pořídil i síťové kabely od Vincenta na celý stereo řetězec takže část z pozitivního vlivu je možná i jejich práce Very Happy
V každém případě mám pořešenu i přepěťovou ochranu. Můj názor je, že když se spojí vliv tohoto filtru+vliv kvalitních silových kabelů je to opravdu slyšet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: So január 20, 2007 10:58:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Sherif
Davzim

1. ten dojem ste získali pri vyšších hlasitostiach alebo to platí obecne?
2. všetky stroje máte cez filter alebo len niektoré (aj zos.?)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sherif
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2007
Príspevky: 7
Bydlisko: Hulín

PríspevokZaslal: Ne január 21, 2007 13:08:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Skipy napísal:
Sherif
Davzim

1. ten dojem ste získali pri vyšších hlasitostiach alebo to platí obecne?
2. všetky stroje máte cez filter alebo len niektoré (aj zos.?)


1. u mně je to slyset pri bezne hlasitosti za bileho dne
2. pres filtr mam zapojene vsechny stroje a jak jsem vyse uvedl, filtr i komponenty jsou pripojeny silove pres SUPRU -
LORAD SCREENED MAINS FLEX 3x2,5mm (zasuvky jsou zakoupeny v Baumaxu za cca 60,-Kc)

_________________
Z dobré hudby se neblbne!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davzim
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2007
Príspevky: 23
Bydlisko: Uherské Hradiště

PríspevokZaslal: Ut január 23, 2007 12:34:51    Predmet: Odpovedať s citátom

No u mě se to projevilo při standardní poslechové hlasitosti a přes filtr mám zapojeny jen stereo komponenty tzn. výk. zesík, předzesík, CD player
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ut január 23, 2007 16:23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Davzim & Sherif

čakal som, že zosiky máte zapojené "natvrdo"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davzim
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2007
Príspevky: 23
Bydlisko: Uherské Hradiště

PríspevokZaslal: Ut január 23, 2007 19:42:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevidím důvod. Ten filtr jsem si kupoval také kvůli jeho přepěťové ochraně tak proč bych to nevyužil i u pekelně drahého zesilovače, že ano Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zyx83
Hifi obsluha


Založený: 31 máj 2010
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Št december 20, 2012 19:33:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoda ze ta supra nema nejaky vypinac...dnes som si ju skoro kupil ale to ma odradilo...takto by som musel nechavat zariadenia vkuse v stadby mode...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Šupatko
Hifi obsluha


Založený: 17 marec 2015
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Ut máj 19, 2015 06:48:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám dotaz! Máte zo zásuvky na stene a medzi prepeťovkou Suprou nejaký lepší sieťovy kábel alebo obyčajný? Má niekto vyskúšané či to má vplyv na zvuk alebo nie!?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut máj 19, 2015 07:18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

pozor na trhu je momentalne uz tretia generacia tohto "psa" ja mam doma mk II ktora nema v sebe prepatovu ochranu! jedine co v nej je su feritove kruzky co nicomu nevadi (ani zosikom) ale ani ziadne zazraky nerobi, urcite ale nerobi ochranu pred prepatim. na prepatie mam predtym este ochranu od APC. K MD06 mkII zo steny mam Supra LoRad 3x2,5, rovnake kable potom ku aktivnym bedniam a nejake ine este ku komponentom kde sa dala vymenit sietova snura. Vplyv na zvuk som neskumal a ani ziadny neocakavam. Mam to len pre dobry pocit ze to neziari do kablov okolo a aj do toho sa snad menej indukuje a kvoli dobrej kvalite zastrciek. (ide do nich lahko ale presne zapojit koncovky, rovnako odpajanie- co ocenujem pri testovani a vymienani komponentov)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št máj 21, 2015 15:41:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Šupatko napísal:
Mám dotaz! Máte zo zásuvky na stene a medzi prepeťovkou Suprou nejaký lepší sieťovy kábel alebo obyčajný? Má niekto vyskúšané či to má vplyv na zvuk alebo nie!?

U každého to bude individuálne, záleží na tom, aké sa u Teba vyskytuje elektromagnetické rušenie, aké káble sa nachádzajú v blízkosti napájacieho kábla...
Osobne si však myslím, že medzi zásuvkou a prepäťovou ochranou (rozvodkou) má tienený kábel najväčší prínos. U mňa jeho výmena priniesla počuteľné zlepšenie. Ďalší tienený kábel medzi prepäťovou ochranou a zosilňovačom už žiaden počuteľný vplyv nemal. Ale vzhľadom k tomu, že sa v jeho blízkosti nachádzajú reproduktorové a signálové káble, považujem ho tiež za užitočný.

Dotaz si zaradil v téme značky Supra, s ktorou skúsenosti nemám. Od kúpy tieneného kábla tohto výrobcu ma odradila nielen jeho cena, ale aj konštrukcia. Prvá verzia Lorad mala tienenie z nejakej kovovej fólie, ktorá mala určite dobré tieniace vlastnosti, problematickejšie bolo však ohýbanie kábla. Súčasná verzia má už "nylonové tienenie". Možno mi chýbajú len odborné vedomosti, mám však vážne pochybnosti o účinnosti takéhoto tienenia. Výrobca v propagačnom materiáli ako "prvú" uvádza technológiu - citujem: The magnetic fields are cancelled by twisting the conductors in a short pitch.
Tak takéto "tienenie" má predsa každý CYSY, CYKY... kábel za pár centov meter.
http://www.supracables.cz/fotky1498/fotov/_ps_13lorad_mk2_2014.pdf

Na trhu je viacej výrobcov tienených káblov, ja som si vybral u nás pomerne dostupný kábel od výrobcu Lapp, typ ÖLFLEX® CLASSIC 100 CY. Má husté tienenie z pocínovaných medených drôtov (a tiež krútené vodiče, ako Supra Smile )
http://lappczech.lappgroup.com/produkty/online-katalog-e-shop/pripojovaci-a-ovladaci-kabely/univerzalni-pouziti/pvc-plast-a-barevne-zily/oelflex-classic-100-cy.html
http://lappczech.lappgroup.com/nc/produkty/pdf-generation.html?pageID=895139

Použil som k nemu "obyčajné" koncovky a kábel 3x1,5 mm2 v dĺžke 2,8 m (na mieru) ma vyšiel na cca 10,- EUR + cca hodinu práce. Jeho tieniace vlastnosti som zmeral pomocou jednoduchej skúšačky, ktorá meria elektromagnetické pole, a sú vynikajúce.


Ako prepäťovú ochranu používam EATON Protection Box 8, ktorá má IEC zásuvku. Má zabudovaný aj sieťový filter.
Keď tak pozerám na prepäťovú ochranu Supra, tak "nic moc" za tú cenu:
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=15&t=446
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje, filtre, ochrany ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist