Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Velký neposlechový test nesymetrických linkových kabelů
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 20:40:23    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
...Proč jsem vůbec vyrobil tři naprosto stejné kabely(průřez vodičů, jejich počet,materiál izolace a její síla, geometrie, délka, konektory) , které se lišily pouze materiálem kovu použitých drátků? ...

Tak mě třeba není jasné, proč by vůbec někdo měl vyrábět kabely z jiného materiálu, než je měď ?
Tedy mám na mysli fabriku, která dělá ty kilometry kabelů. Nikoliv podnikatele, kteří připájí konektory, případně zahalí punčoškou a prodají s přiměřeným ziskem...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 20:53:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně taky ne, ale pamatuješ opa, celkem nedávno se tu objevilo od někoho vlákno, že polovina těch laciných dvoulinek na repro je vlastně jen poměděný hliník ? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 21:02:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Před dávnými lety jsem se podílel na výrobě poměrně specifických kytarových kabelů. Nějaké množství vzorků různých délek se rozdalo, dělalo se několik předváděček a testování s účastí cca 5-10 osob, hlavní motor celé záležitosti se chvěl blahem nad odezvou... taky jsem se účastnil nebo přímo inicioval asi 40x testování elektronek v nástrojových aparátech, cílené hledání "optima" na ucho majitele a podobně. Z celé této praxe musím konstatovat, že opravdu dobře slyší tak možná 5% těch, co to o sobě tvrdí, 5% jsou vyslovení tlučhubové a falešní mesiáši, 20-30% lidí dokáže natvrdo přiznat i proti davové psychóze, že slyší prd (a někdy se trochu podceňují), a prakticky celý zbytek jsou ovce stylu "teď dáme káblk, který trochu žere výšky" "no týýývole, to je úplně pod dekou, to nemá žádné výšky".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 21:16:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Romis napísal:
Ten speciální konektor RCA na koaxiál vypadá takhle.Nic se nekrimpuje ...


Vypadá to nemlich stejně jako konektory, které jsem kdysi koupil v černé s potiskem Fine Audio. Montoval jsem to na nějaké hifistické sračičky, na Instr od Canfordu a Proelu. Po čase jsem zjistil dost brutální koroze spojů obalu na oplet, uvolňujícíse chemie z měkčených kabelů dělá své Crying or Very sad . Navíc se některé kusy samovolně povolovaly při časté manipulaci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ombik
Nádejný hifista


Založený: 28 september 2015
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 21:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Já můžu konstatovat, že jsem Pavlovy (NA) kabely v sestavě měl a zcela bez diskuse vliv na zvuk měly. Stejně jako kabely Ludka Srolla. Stejně jako by zřejmě měly kabely pana Stranky. Nepochybuji, že jsou všechny precizně výrobně zvládnuté.
_________________
Ombik aka kychtax
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 21:27:36    Predmet: Odpovedať s citátom

No, tak slovo do pranice - tak kolikrát teda ve slepém testu na 20 pokusů poznáš ten který kabel?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 21:30:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochybuju o dobrém úmyslu, ale psychoakustika je mocná čarodějka. Ty kabely byly jistě k rozeznání i okem, že?

Proč nepoznáte v ABX testu rozdíl mezi originálními daty a daty všelijak zmršenými i průchodem celou sestavou ADC, zesilovač, DAC? Proč nepoznáte vložený lampový zesilovač v ABX? Budete se zase vymlouvat na ABX metodiku? Nebo je to jen proto, že nemůžete zapojit ani oči, ani předsudky, neb nevíte co je co?

Prostě ty hlášky "poznal jsem zvuk kabelu" neberu vážně a bohužel mě už ani nezajímají subjektivní postřehy hifistů o zvuku. Jsou o ničem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Romis
Hifi obsluha


Založený: 06 február 2007
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 21:52:20    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Vypadá to nemlich stejně jako konektory, které jsem kdysi koupil v černé s potiskem Fine Audio.

Toto jsou konkrétně tyto AEC
http://www.hifistore.cz/rca-cinch-rp-1115-ka31-vy0-de74.html
a ten Nordix má za sebou několik let provozu u satelitu a venku na dešti a slunku a žádnou korozi to nedělalo...
https://www.emerx.cz/vodic-koax-nordix-cm402-cu-100m-pvc.html
tady je dokonce 15 let garance parametrů...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 22:13:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Některé kabely byly holt dopované kdovíjakými změkčovadly, některé ne.

BTW, upřednostňuju vždy kvalitní pájený spoj před krimpováním. I profesionálně (strojně) nakrimpované spoje beru jako něco s omezenou životností.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 22:47:30    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Nepochybuju o dobrém úmyslu, ale psychoakustika je mocná čarodějka. Ty kabely byly jistě k rozeznání i okem, že?

Proč nepoznáte v ABX testu rozdíl mezi originálními daty a daty všelijak zmršenými i průchodem celou sestavou ADC, zesilovač, DAC? Proč nepoznáte vložený lampový zesilovač v ABX? Budete se zase vymlouvat na ABX metodiku? Nebo je to jen proto, že nemůžete zapojit ani oči, ani předsudky, neb nevíte co je co?


Psal jsem to myslím nanejvýš srozumitelně.
Jasně, že byly rozeznatelné okem, jak jinak bys chtěl ty vzorky od sebe rozeznat abys je mohl popsat? Psal jsem jasně, že to byly naprosto stejné kabely tedy tipu metody testů Black-box ve smyslu stejný vzhled(barva, tloušťka, váha, ohebnost) jen měly písmenné rozlišení.
K problematice ABX jsem se vyjádřil již mockrát, mnou zvolená metoda problémem netrpí a má plně vypovídající výsledky. Kryton se o vhodnosti testovacích metod vyjádřil dokonale.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 22:51:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Sekta kabelomagorů se snaží rozlézat do dalších a dalších diskusních fór. Vlákno je o měření. Naměřil něco N.A.? Nenaměřil. Odchod.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 23:32:59    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Sekta kabelomagorů se snaží rozlézat do dalších a dalších diskusních fór. Vlákno je o měření. Naměřil něco N.A.? Nenaměřil. Odchod.

PMA napísal:
Je to veřejné fórum, vytvoř si pro reklamu svoje.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 23:41:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 00:54:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi marec 08, 2019 23:58:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten dříve zmíněný kábl má stínění řídká punčocha + vodivý plast. Stínit to bude asi dobře, ale samozřejmě to nemá moc velký průřez opletu. Bohužel káblíky s velmi hustým opletem zase nemívají moc velkou životnost při mechanickém namáhání. Každá konstrukce kabelu je kompromis...

BTW, takový semirigid má stínění masivnější Very Happy .

https://www.hubersuhner.com/en/solutions/test-measurement/products/formable-cable-assemblies/semi-rigid
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 04:53:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Já už to říkal dávno, vzít kvalitní koaxiál, prostrčit tímhle a je vystaráno !

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 08:16:38    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
Jasně, že byly rozeznatelné okem, jak jinak bys chtěl ty vzorky od sebe rozeznat abys je mohl popsat? Psal jsem jasně, že to byly naprosto stejné kabely tedy tipu metody testů Black-box ve smyslu stejný vzhled(barva, tloušťka, váha, ohebnost) jen měly písmenné rozlišení.

Písmenným označením myslíš co?

1) Potisk kabelu od výrobce? Tedy značka a typ kabelu?

2) Označení např. A, B a C, které jsi na kabely umístil ty a kde každý testující člověk měl toto označení jiné?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 08:57:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
N.A. napísal:
Jasně, že byly rozeznatelné okem, jak jinak bys chtěl ty vzorky od sebe rozeznat abys je mohl popsat? Psal jsem jasně, že to byly naprosto stejné kabely tedy tipu metody testů Black-box ve smyslu stejný vzhled(barva, tloušťka, váha, ohebnost) jen měly písmenné rozlišení.

Písmenným označením myslíš co?

1) Potisk kabelu od výrobce? Tedy značka a typ kabelu?

2) Označení např. A, B a C, které jsi na kabely umístil ty a kde každý testující člověk měl toto označení jiné?


Pokud jsem napsal, že jsem vyrobil tři kabely, které se lišily pouze materiálem kovu vodičů a dále, že kupuju dráty, ze kterých kabely vyrábím, tak je tím myšleno, že kupuju vodiče a z nich teprve vyrábím výsledný kabel. Kupuju všechny součásti na výrobu kabelu zvlášť, takže krom drátů a lanek jako vodičů ještě stínění, vrchní izolaci, oplet. Proto u vzorků na test neexistuje žádný potisk kabelu od výrobce ani značka a typ. Až u výsledného kabelu, který se stane produktem dávám značku a typ já. Doufám, že to je již jasné.

Takže za 2) a každý člověk měl označení kabelů stejné což nebylo na překážku, protože si testoval každý sám doma, a mezi sebou se účastníci nedomlouvali, protože se neznali.
A na závěr bych poznamenal nezanedbatelné a pro mě velmi cenné zjištění. Mé osobní popsání charakteru jednotlivých vzorků bylo stejné s tím na čem se shodli testující naslepo. Toto mi dává do budoucna jistotu, že co vnímám já i se znalostí složení kabelu vnímají i osoby neseznámené s technickou stránkou kabelu. Toto poznání nepotvrzuje, že bych byl ovlivněn tím co o kabelovém vzorku vím.

To ale neznamená, že v jiných případech do vnímání nemůže zasahovat vědomí o značce, ceně, vzhledu atp.

Tímto bych můj vstup do této diskuse ukončil, a děkuji všem za reakce k mnou sdělovanému.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 09:25:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud to chápu správně, tak na kabelech byla viditelná "obchodní" označení kabelů, pod kterými je prodáváš ty. Tedy něco jako kdybych dostal na test 3 stejně vypadající zesilovače označené DPA222, DPA380 a DPA383. To mi nepřipadá moc "slepé". Jsi si stoprocentně jist, že v době, kdy účastníci testu ty kabely testovali, opravdu nebyly nikde "vygůglitelné" pocity lidí, kteří je testovali před nimi? To by totiž mohlo tu vzácnou shodu vysvětlit... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 10:07:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch zle to chápeš a zbytočne provokuješ, podla mna ako DPA A , DPA B , DPA C.


Asi na kábloch nebolo ani označenei Noble Audio ale len označenia A , B, C. To je ale len moj dohad. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 10:36:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ja som to tak pochopil a preto som si znovu prečítal to, čo napísal N.A., no a z jeho popisu jednoznačne nie je poznať, ako mal káble označené. Myslím si, že to ABC sem napísal, len pre zjednodušenie popisu.

Kozousch, asi ťažko mohli byť nejaké skúsenosti vygúgliteľné, keď sa jednalo o čisto nové káble. Jedine, že by boli označené, už existujúcimi názvami.

N.A., mohol by som Vás o niečo seriózne poprosiť? Bolo by celkom zaujímavé skúsiť, čo by na káble povedali v prípade, že by sa jednalo stále o ten istý kábel, len inak označený. Označenie je asj jedno, či to bude A vs. B, alebo Zephyr N vs. Zephyr 2. No predpokladám, že zaujímavejšie výsledky by sme dostali pri konkrétnejšom označení, ako pri A, B. Myslíte is, že by ste na takýto test našli čas a chuť?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa So marec 09, 2019 10:40:43, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 10:37:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc tomu neverim ze by material kabelu zanechaval stejnou zvukovou signaturu na ruznych sestavach..prijde mi to jako obchodni plky.
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 11:04:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaká provokace? Samozřejmě se mohu mýlit - to nepopírám - ale toto:
N.A. napísal:
Až u výsledného kabelu, který se stane produktem dávám značku a typ já.

chápu tak, že N.A. na všechny jím vyrobené kabely umisťuje značku a typ. A z jeho předchozích textů to vypadá, že toto označení bylo při testech viditelné a sloužilo k identifikaci kabelů při testu. Pokud je to tak a ne jinak, nejednalo se o slepý test. Slepý test by znamenal, že by všechny kabely měly stejnou nebo žádnou značku a typ, naprosto stejný vzhled, délku, váhu, tuhost, konektory atd. a měly by rozdílné jen nějaké označení čistě pro účel testu - tedy např. A, B a C.

Některé z kabelů sice byly úplně nové, ale - toto je opravdu jen spekulace - pokud to byla jedna putovní sada, tak např. první recenzent se ze svých pocitů mohl vyznat na nějakém pocitářském fóru a ostatní si to mohli přečíst.


Naposledy upravil Kozousch dňa So marec 09, 2019 11:06:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 11:06:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Znovu pripomínam, že ide o sieťové káble... Wink . Aká "zvuková signatúra signálu zo siete" sa pretlačí cez sieťový zdroj zosilňovača, prehrávača, preampu( lebo nie je isté, ktorý "testér" tie káble kam zapojil..) a navyše u všetkých s presne rovnakým subjektívnym vplyvom?? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 11:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud by se to prokázalo v prokazatelně slepém ABX testu s dostatečným počtem hodnotitelů a bylo by to kdykoli zopakovatelné, tak by to snad platilo i přesto, že to z "technického" hlediska vypadá neuvěřitelně, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 11:12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

To rozhodně. Ale nevěř tomu, že se takový test bude konat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ombik
Nádejný hifista


Založený: 28 september 2015
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 11:17:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano i napájecí kabely mají vliv na zvuk. To je asi novinka na zdejším foru. Někteří konstruktéři a i Ti "konzervativní", za které SPAudio pokládám. Jsou již v tomto poznání dál..

Popis produktu
Napájecí kabel SPaudio PC1 je osazený značkovými koncovkami a vyrobený ze stíněného kabelu o průřezu vodičů 3x 2,5mm2. Tento kabel ocení nejen zesilovače ale i ostatní audio komponenty. Zvukový projev PC1 je velmi vyrovnaný.

https://spaudio.cz/produkty/audio-kabely/pc1/

_________________
Ombik aka kychtax


Naposledy upravil ombik dňa So marec 09, 2019 11:31:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 11:21:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Či staré, alebo nové, je to v podstate jedno. Celý test vyznikol preto, že niekto počul rozdiel u kábla, ktorý bol pomenovaný rovnako, no bol z iného materiálu. To znamená, že aj výsledný produkt musel byť pomenovaný rovnako, napr. Zephyr N.
N.A. napísal:
... Jeden zákazník se na mě obrátil, s objednávkou druhého kabelu který si nedávno pořídil, protože kamarád při testu o něj také projevil zájem. Šlo o delší kabel než běžně dělám, a než jsem měl na skladě, a protože jsem měl na cestě dodávku vodiče který k výrobě používám vyráběl jsem kabel až z tohoto nového drátu. ...

ombik, prosím Vás, chápete rozdiel medzi testom a marketingovým kecom výrobcu, ktorý zo svojhu produktu žije? Výrobca je v prvom rade obchodník, ktorý robí biznis. No ak sa pozriete na popisky SPaudio, tak sa držia dosť pri zemi.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 12:16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak můj opravdu poslední vstup sem.
Soaron si dobře všiml velmi důležitého momentu, jak to celé začalo.
Zákazník dostal druhý kabel, stejný jako už měl a po zapojení nebyl spokojen, a konfrontací s původním kusem se mu potvrdilo, že druhý stejný kus mu přivodil jiný zvukový výsledek, tak se kvůli tomu ozval. Až na tomto základě jsem se jal zkoumat kabely z rozdílných dodávek materiálu. To mě vedlo k výrobě vzorku ještě z rozdílného materiálu a výsledek byl opět jiný zvuk. To mi následně potvrdil uspořádaný a zde popsaný test tří vzorků.
První test byl o dva roky dříve, tenkrát to byly jen dva vzorky, naprosto stejné jen na sobě měly označení X a Y. Tenkrát ještě neexistoval žádný produkt napájecího kabelu Noble Audio. Vzorky byly v tomto případě naopak z naprosto shodného materiálu a lišily se geometrií což se výrazně projevilo na indukčnosti a kapacitě. Od účasniíků testu jsem dostal výsledky které mě potvrdily mou preferenci jedné z variant a z té se následně stal první model mého napájecího kabelu.
V testovací skupině se tenkrát objevili dva účastníci, kteří u sebe doma nedokázali vzorky bezpečně rozeznat, a rozdíly hodnotili jako velmi malé. Naopak jeden účastník rozdíly vnímal v duchu a schodě s ostatními, ale jeden ze vzorků popsal jako u něj nepoužitelný, jak moc mu přinesl zvýraznění basového pásma, že se to až nedalo poslouchat.
Dostal jsem od něj tento koment:
Obecně se kabely projevily víc, když byly rovnou v předzesilovači, než před lištou. V obou případech byl původní kabel Furutech Power flux.
Začal jsem “Z” - kabel vybuzený na basech, zbytek utlumený a bez života. Zkoušel jsem ho tři dny jestli se trošku nerozehraje, bohužel nic. Šlo to slyšet i když jsem pouštěl hudbu jen jako kulisu. V mé sestavě nepoužitelný. U někoho kdo má moc ostrou sestavu a málo basů, tak snad.
Docela s obavami jsem zapojil “Y” tož to bylo jiné kafe… Oproti Furutechu bylo všeho trošičku více, ale nevadilo, nic netahalo za uši a basy se ještě daly vydržet. Charakterem byl blíž k Furutechu, než k “Z” radost ho poslouchat. Řekl bych, že je živý, muzikální a “jiskří” . Oproti Furutechu je tam akorát malinký rozdíl někde v pozadí. Neumím to popsat a taky nevím jestli je to dobře u Furutechu, nebo u “Y”.


To jen dokládá, že na určitých sestavách a nebo určití jedinci s dispozicemi odlišného vnímání nemusí rozdíly vnímat, a v jiném případě můžou být rozdíly zásadní. Proto zastávám názor, že rozdíly existují, ale ne vždy a každý je musí vnímat, a nebo stejně intenzivně.

Ty testy jsem dělal jako doplňující a případně potvrzující mé poznatky pro účely mého vývoje nových produktů, abych do toho vnesl objektivitu na základě vícero sestav a vícero posluchačů. Nikoli abych měl střelivo na měřiče a skeptiky. Takže svůj čas a finance do případných dalších testů budu investovat čistě na základě osobní potřeby, protože to opravdu něco stojí, a hlavně já už mam na základě toho co proběhlo jasno.
Další test jako důkaz pro nevěřící dělat nemá cenu, protože nejde zajistit podmínky tak, aby se nemohlo stát, že se někdo ozve, že to není průkazné, že se tam mohlo švindlovat, že u toho on nebyl atd, což samozřejmě nejde vyvrátit. Nepřijímáte závěry z dosavadních testů, projevujete se vyloženě podrážděně a nepřátelsky, není tu nejmenší indicie, že by se to mělo změnit dalším testem. Následovaly by výzvy k dalším a dalším testům a důkazům, protože by se výsledky nehodily do světonázoru skeptiků.
BV stále zdůrazňuje, ať si uvědomíte, že šlo o napájecí kabely, čímž se snaží z pozice pohledu techniky a vědy zatřást s osazenstvem, aby ani náznakem nenechali svůj skepticizmus změknout. Není co k tomu dál dodat.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 12:21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pidisekta kabelomagorů je pro smích drtivé většině všech, se kterými se bavím o zvuku, nejenom návštěvníkům našeho poslechového studia. Těm vždy nabízím možnost vyzkoušet si vše na vlastní uši.

Na českých fórech ale postižení ze své úchylky vytvořili bezmála středobod hifivesmíru:-)

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So marec 09, 2019 13:12:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ombik napísal:
Ano i napájecí kabely mají vliv na zvuk...

U normálneho zosilňovača môžu mať napájacie káble vplyv akurát tak na rušenie v napájaní. A to je u každého individuálne a v priebehu času sa to môže meniť.

Riešiť charakteristiku zvuku napájacím káblom považujem za úplný nezmysel. Tým sa môže zaoberať len úplne netechnický typ človeka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 10 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist