Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKG K-701
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mimoklepes
Nádejný hifista


Založený: 03 apríl 2007
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Po december 05, 2011 19:46:26    Predmet: Odpovedať s citátom

ludia to zvyknu menit za most z K601 - ten je hladky. ale asi nebude jednoduche ho zohnat, skus kontaktovat distributora alebo servis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po december 05, 2011 22:49:27    Predmet: odpo Odpovedať s citátom

Tuning je v USA hodne populárny a poznám ľudí z head-fi (mám nové meno) čo sa tomu aktívne venujú. Výmena náušníkov je evergreen a je pravdou že to niekedy pomôže aj zvuku.

Osobne ak už meniť, tak skôr na K 702. Tam sa dá vymeniť kábel. K 601 a K 701 sú v zásade podobné hoci nuancy vo zvuku sa nájdu. Predsa len K 601 je o niečo lacnejšie. Pri AKG osobne som tak trochu v rozpakoch. Za posledné tri roky v high ende som nejaký „tresk“ nezachytil a o super high ende ani nehovoriac. Taký Beyer to roztočil poriadne. Sennheiser s HD 800 je silný, no tiež si myslím že je na čase aby prišli s nástupcom.

killerX3 – ja to poviem takto, hlavový most a K 701 je nekonečná anabáza. Ak ti sadne tak je to ok. Ak nie, čo ja som ten prípad, tak sa K 701 premenia na mučidlá tvojej hlavy. Mňa tlačia po 5 minútach. Ak ťa proste pri počúvaní tlačia, tak sa s tým nedá nič robiť.

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mivi
Hifi obsluha


Založený: 04 január 2012
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: St január 04, 2012 19:45:08    Predmet: Odpovedať s citátom

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=13250
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St január 04, 2012 23:13:48    Predmet: K 701 Odpovedať s citátom

Áno, to s tou cenou máš pravdu. Vo výpredaji za takú cenu fakt niet čo riešiť ak niekto hľadá špičkové sluchátka z high endu za veľmi dobrú cenu. Zase neduhy K 701 sa nezbavia - ostré výšky, hlavový most a pod. Ale tá ponuka je proste fantastická, veľmi atraktívna. Ak niekto chce niečo veľmi seriózne, tak toto je veľmi zaujímavé.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sebo
Hifi obsluha


Založený: 14 október 2011
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 22:54:00    Predmet: akg701 Odpovedať s citátom

tiež rozmýšľam o kúpe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
killerX3
Hifista


Založený: 19 august 2010
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2012 12:07:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať skúsenejších či je možné, že jeden menič vykazuje odpor 57R a druhý 73R ? Zo srandy som zmeral HD 600 a tie vykazovali 288R a 294R, čo je menší rozdiel...Merané kvalitným multimetrom priamo na svorkách meničov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2012 20:12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Shoda impedance měničů je u sluchátek dost špatná, špička je třeba HD800 nebo Magnum. Stále výborné jsou třeba LCD-3 ale i LCD2 nejsou špatné. Obecně bez problémů jsou hodnoty rozdílu pod 10%. Bohužel sluchátka kde výrobci dbají na přizpůsobení impedance měničů jsou v trochu vyšší cenové skupině než K701. Navíc nízko impedanční sluchátka jsou na tom obecně mnohem hůře než ty s vyšší impedancí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
killerX3
Hifista


Založený: 19 august 2010
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2012 20:27:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Viete mi niekto povedať ako sa reálne prejaví takáto nezhoda impedancie na posluchu ? nemôže sa stať že jeden menič bude ľudovo povedané "hrať hlasnejšie/slabšie ako ten druhý, lebo toto fakt nie sú sluchátka za malý peniaz...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2012 21:45:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Reálně to pod 10% rozdílu není problém, do 25% to už je slyšet ale nikoliv tak že jedno sluchátko hraje více hlasitě/potichu ale rozhodí to vnímání prostoru. Naštěstí sluchátka mají prostor dosti specifický takže to až tak nevadí. Pokud chceš opravdu přesnost tak zůstaň u HD600 do doby než si budeš moci dovolit HD800.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
killerX3
Hifista


Založený: 19 august 2010
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2012 22:06:24    Predmet: Odpovedať s citátom

No tiež to tak nejak vydím, že o rok, dva pôjdem do HD800...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
T.Hresil
Hifi obsluha


Založený: 29 november 2010
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: So marec 03, 2012 13:21:22    Predmet: staré a nové K701 Odpovedať s citátom

Jen tak mě napadlo... Nevíte náhodou, od jakého výrobního čísla se jedná o K701 již jen s písmeny AKG a již bez loga?
Celkem mě to zajímá... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: So máj 25, 2019 13:28:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim
Chcel by som si tieto K701tky kupit z tejto stranky www.muziker.sk ale co som sa tu docital o vadnych menicoch tak teraz neviem co si mysliet... pisane tu otom bolo v roku 2011 ale teraz je 2019 tak aky mate nato nazor?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So máj 25, 2019 16:08:12    Predmet: Odpovedať s citátom

... kúp si v muzikeri radšej K702. Myslím, že nové K702 vyrábané v Číne sú na pohodový bežný (neštúdiový) posluch zvukovo podstatne lepšie aj ako Q701
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: So máj 25, 2019 16:54:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som ale písal o K701 nie Q701

Mno ide Oto že ja tie K702 mam. Najprv som mal K701 kde bol zvuk presne premena. Nechal som sa však ukecat na K702 a išiel tie K701 jlvratit do predajne a vymeniť za K702.

Keď som prišiel domov a vyskúšal K702 na rovnakom zosilňovači bol som nepríjemné sklamaný

Podľa mňa hrajú K702 horšie ako K701. Zvuk K702 je viac zahuhlanejsi vo veľmi nízkom pásme podľa mňa slabší priestor ako na K701 a chýbajúce výšky respektíve výšky sú dobré ale málinko slabšie ako keby znizene oproti K702.

Bohužiaľ tieto K702 sa už v predajni vrátiť nedajú tak chcem ísť späť do K701

Chcem ich kúpiť k muzikeri ale bojím sa poškodených menicov aký máte názor na kúpu ? Myslím len či už ťa aféra vadnnych menicov je ukončia a keď kúpim c roku 2019 v muzikeri tak bude kvalita zvuku rovnaká ako v roku 2007?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So máj 25, 2019 17:18:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadzi napísal:
Ja som ale písal o K701 nie Q701 ...
...
... ja viem úplne presne čo si písal, a preto sa ti hlboko ospravedlňujem za svoj úplne nevhodný príspevok Rolling Eyes
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: So máj 25, 2019 19:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
Nadzi napísal:
Ja som ale písal o K701 nie Q701 ...
...
... ja viem úplne presne čo si písal, a preto sa ti hlboko ospravedlňujem za svoj úplne nevhodný príspevok Rolling Eyes


Pardon ja som to nemyslel v zlom len som si myslel že asi preklep.
Qckova rada je asi fajn ale ani jeden obchod ich nepredáva za cenu okolo 140 eur

Ja používam na 70 percent na hernú konzolu cez zosilovač sluchadlovy a chcem tu kryštálový čistotu vyšiek a stredov nenarusenu basmi. Zdá sa mi aj že K702 ako keby boli slabšie vybudene ako tie K701.


Mám alebo nemám sa obávať kúpi z muziker.sk za 129 eur z Číny? Pozrel som toto vlákno som tu nový a bojím sa že budú tie meniče zle lenže to sa tu písalo v roku 2011 tak ma zaujíma či vyšla nejaká nová revízia alebo je to klam a žiadne problémy v skutočnosti neboli. Muziker obchod povedal že sa nemusím ničoho obávať a sú tie isté ako tie z Rakúska čo sa týka zvuku a tak isto aj obchod hi-fi slúchadlá.sk ma upokojovali že všetko je v poriadku tak teraz komu veriť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So máj 25, 2019 19:57:38    Predmet: Odpovedať s citátom

K701 jsem kupoval v muzikant.cz nekdy na konci roku 2016 za cca 4000 penez, takze o puvodu si moc iluze puvodu nedelam, ale zatim spokojenost. Akorat jsem proved ty 2 nejproflaklejsi “tuningy” - s odstranenim zaslepek v muslich mi to na basech prijde lepsi.
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Po máj 27, 2019 22:12:07    Predmet: Odpovedať s citátom

tak dnes som trochu na rozpakoch Confused
zakupil som si sluchadla akg K701 ale po 3 dnovom pocuvani K702 sa mi zase zdaju ze hraju horsie :/ Ako keby boli menej analyticke zdalo sa mi na K702 ze bol lepsi aj priestor aj analyticnost a aj presnost nastrojov bola lepsia na K702...

jedni pisu ze K701/702 je to iste jedni pisu ze je velky rozdiel.
som uplny zaciatocnik mozte mi otom dat nejaku realnu uvahu pripadne co hovori vyrobca na rozdiel AKG 701/702? ide mi o zvuk nie o vymenitelny kabel.
dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po máj 27, 2019 23:49:33    Predmet: Odpovedať s citátom

@Nadzi: sorry, ale musím Ti na rovinu povedať, že kde je Tvoj hlavný problém: Ty si jednoducho úplne legálny magor!!!
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Ut máj 28, 2019 00:27:48    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
@Nadzi: sorry, ale musím Ti na rovinu povedať, že kde je Tvoj hlavný problém: Ty si jednoducho úplne legálny magor!!!


mno vyzsie si pisal ze su lepsie K702 ako Q701 a to razantne... ja som mal K701 chvilu kde sa mi zvuk zdal super. Potom som mal doma K702 kde mi zvuk pripadal iny ako na K701. Naschval som ich pocuval a snazil sa z analyzovat zvuk a porovnat s K701 ci su nejake rozdiely. Podla mna subjektivne tie rozdiely boli zase v prospech K702jky... tak mi to pride teraz asi tak ze som vazne magor ...

chcem len za svoje peniaze co najlepsie. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 16, 2019 15:50:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadzi: Svými posledními příspěvky jsi mi názorně připomněl, proč jsem si K701 (na rozdíl od mnoha nadšených recenzentů na internetu) nikdy neoblíbil. Protože mě nutily k tomu neustále něco řešit. Permanentně mě uváděly do stresu a během poslechu jsem místo radování se z hudby spíše přemítal, proč to či ono CD opět hraje tak divně: zda je to způsobeno slabým zesilovačem, ostrým přehrávačem, nekvalitní nahrávkou, nerozehraností sluchátek (podle některých webových expertů potřebují až 1000 hodin), anebo mně spíše z toho všeho už straší v hlavě a jsem jen na jejich agresivně-analytický projev alergičtější než ostatní. Tlačení neergonomického hlavového mostu na lebku, za které by se nemuseli stydět ani v muzeu mučících nástrojů na Křivoklátě, byla už jen poslední kapička do plného vědra rozhodnutí tato sluchátka po třech letech prodat a pořídit si pohodové HD650.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadzi
Nádejný hifista


Založený: 15 február 2015
Príspevky: 96

PríspevokZaslal: Ne jún 16, 2019 23:26:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono clovek najprv ze aaaaaa ake super sluchadla a potom sa mu naskytne moznost pocuvnut z tej istej znacky lepsie a uz to ide tam je lepsie to a tam je lepsie to a teraz ktore si vybrat ked oboje stoja rovnako.


vyriesil som to nakoniec tak ze som presiel na AKG K812 a snimi som max spokojny len by to chcelo este nejaky zosilnovac Smile

HD650 som mal moznost pocut a oproti AKGckkam mi prisli velmi prebasovane ale to bude asi kvalitou zosilovaca.

smiem vediet aky mas DAC k HD650?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 17, 2019 08:36:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadzi: Přes dva roky používám DAC Chord Mojo, předtím jsem měl přehrávač s implementovaným DAC Casea Sirius II (2xAD1955).

Pokud chceš nový sluchatkový zesilovač bez DAC (a nikoliv DIY) s výbornými výsledky měření, podívej se na JDS Labs Atom. Dá se koupit i v Německu v EUR.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strana 12 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist