Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Multimetr s uživatelskou kalibrací
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2019 18:05:09    Predmet: Odpovedať s citátom

babaudio napísal:
HP3478A mam, a mozem ju len odporucat. Pouzivam ju na vymeriavanie odporov 4-w ( nema nulovanie odporu privodov) a na meranie rms napatia pri merani zosikov.

Tak když se kouknu na ebay, tak jsou tam okolo těch pěti tisíc i s dopravou, co jsem dal za toho číňana.
Nedej Bože, abych se někdy naučil používat ebay, to bychom byli o hladu, protože bych tam nechal celou výplatu...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2019 20:08:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdybych to kupoval, tak bych si zajistil, aby to na začátku bylo správně zkalibrované, s řádným protokolem atd. Nejlépe u nás (má na to někdo příslušné vybavení?). Pokud by to bylo z US (proč ne, mám s nimi dobré zkušenosti), pak kalibrovat rovnou ve Státech, aby se ušetřilo za dopravu (po státech bývá často doprava zdarma) - proto jsem tam dal ty linky dohromady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2019 20:34:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Kalibrace takovýho měřáku, stojí 50-100% toho, za co se ty měřáky prodávají na ebay.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2019 20:54:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou i na nemeckem nebo britskem ebay.. doprava z USA to prodraží
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520


Naposledy upravil roberto dňa Št máj 30, 2019 21:57:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 30, 2019 21:12:13    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Kdybych to kupoval, tak bych si zajistil, aby to na začátku bylo správně zkalibrované, s řádným protokolem atd. Nejlépe u nás (má na to někdo příslušné vybavení?)....

https://micronix.cz/servis-a-kalibrace
http://servo-vsm.eu/cs_/sluzby/Akreditovana_kalibracni_laborator_c__2385/index.html

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 08:17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jako první krok jsem koupil 5-ti místný panelový voltmetr. Za tři stovky to není špatné. Laughing
Ale ta legrácka funguje překvapivě dobře. Má to slabá místa, společnou zem pro napájení a měření, miniaturní SMD trimr pro nastavení, o kterém sám prodejce přiznává, že má životnost tak 20 otáček. Odběr 15 mA, takže devítivoltovou baterku by to vycuclo natotata. Jinak drží dobře, poslední místo kolísá +/- 2 digity max.

Ale rýsuje se lepší řešení, nechci to zakřiknout, samozřejmě se pochlubím, jak to dopadlo.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 08:28:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsou tři stovky přibližně třikrát víc, než je reálná cena? Smile

https://www.ebay.com/itm/DC-0-33-000V-0-33V-Digital-Voltmeter-5-digits-bit-High-Precision-Voltage-Meter/254088211130
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 11:38:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Není. Je to třikrát víc, než za kolik se to dá koupit na ebay, to ano. Ale například pro mě komplikace a starosti s takovým nákupem mají podstatně větší cenu, než ty tři stovky, i kdyby to tam dávali po koruně. Nemusíš to chápat, ale snad mi to alespoň můžeš věřit.
Tohle jsem jednoduše popojel pár stanic metrem, vlezl do obchodu, zaplatil z ruky do ruky a odnesl domů. To se prostě nedá ničím zaplatit.
Jinými slovy, pojem "reálná cena" je věc velice, velice relativní. Wink

Mimochodem, vzpomeňte si na mě, až tohle docvakne nějakému šikovnému obchodníkovi, který si založí kamenný obchod, ve kterém si člověk vybere nějaké zboží z ciziny, ať už na ebay, nebo jiném e-shopu, zaplatí zálohu a za pár dnů si přijde pro zboží bez placení kartou přes internet, bez čekání na pošťáka nebo dokonce kurýra. Ten obchodník na tom vydělá miliony a já z toho budu mít prd, protože jsem na druhé straně barikády, mezi potenciálními zákazníky. Jenom nikomu nedochází, kolik nás je...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 11:53:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Zpět k technice, ta krabička fakt není hloupá. Když se zaplní displej devítkami (rozsah 10 Voltů), tak to nezdechne, ale posune se o jedno desetinné místo a měří dál až asi do 11 voltů. V principu měří jenom jednu polaritu, ale když jde vstup do mínusu, opět zmenší rozlišení, aby jeden segment první číslice mohl posloužit jako znaménko mínus a měří, takže člověk ví, že má přehodit banánky na správnou polaritu. Napájení od 4 Voltů asi do 28. Co jsem zkoušel, tak mezi 5-12 Volty se údaj nemění, má to vlastní stabilizátor napájení.
Kdyby se vysápal vstupní dělič, možná by to chodilo od jednoho voltu, ale je to tak miniaturní, že se do toho nedostanu, už proto, že display je připájen napevno, takže jedna strana desky je téměř nedostupná.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 11:57:10    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: taky kammeny predajca by musel riesit certifikaciu CE, zaruku a podobne. poznam niekolko dochodcov hifistov, ktori s objednavanim z internetu problem nemaju... a urcite niekoho z nich poznas i ty, takze mozes skusit cez nich.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 12:23:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Já to chápu, každý to má jinak. Jednak mi v Plzni nestačí jet pár stanic metrem, jednak je pro mě daleko pohodlnější párkrát kliknout a hotovo, za měsíc to pošťák donese do firmy. Když Číňan pošle něco jiného nebo to dorazí rozbité, pošlu mu fotku a obratem dostanu zpět refund v plné výši. Opakovaně vyzkoušený postup, žádný obchodník si nechce pokazit rating, když všichni nabízí to samé. Zrovna u podobného voltmetříku poslal obchodník jiné modely, tak jsem měl ty dva plně funkční dodané kousky (celkem asi za 35Kč) zadarmo. Jeho blbost.

U tvého obchodního modelu - ke svému obchodníkovi nezajdeš za pár dnů, ale také až za měsíc, až mu to dorazí. V podstatě mu zaplatíš za pár kliknutí na netu a za poskytnutí dvouleté záruky (defakto platba za pojistku). Nevím, jak velký je takový trh, místní prodejci součástek rozhodně neexpandují a třeba do GME již nechodím, protože po vystání dlouhé fronty (jeden pomalý zmatený podavač) obvykle nemají to, co jejich eshop uvádí skladem. Druhý lokální obchod GES je celkem OK, protože tu mají centrálu a hlavní sklad.

Po zlevnění dopravy na 40Kč je u mě zpátky ve hře TME s velikým sortimentem bez fejků, to už je zajímavé. Něco z číny, něco z TME.

Ale jak říkám, každý to má jinak, a to je pro místní obchodníky dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 15:41:37    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Po zlevnění dopravy na 40Kč je u mě zpátky ve hře TME s velikým sortimentem bez fejků, to už je zajímavé...

To mi řekni, když tam mají asi osum druhů dopravy, proč to nemůžou posílat normální poštou, nebo zásilkovnou, aby člověka nenaháněl v pracovní době kurýr ?
Já vím, že se opakuju, ale tohle mě na těch e-shopech neskutečně vytáčí. Každý si to nemůže nechat posílat na firmu a během práce něco vyřizovat už vůbec ne. Copak to nechápou, že si takhle vyblokují třeba polovinu možných zákazníků ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 16:09:03    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

To mi řekni, když tam mají asi osum druhů dopravy, proč to nemůžou posílat normální poštou, nebo zásilkovnou, aby člověka nenaháněl v pracovní době kurýr ?


Posílal jsi někdy něco poslední dobou poštou? A viděl jsi ceny? Pošta je úplně mimo.

Zásilkovna je možná OK, ale většina jejich klientů budou firmy a ty nikde před zásilkovnou nebudou hledat parkování, když mohou přebírat v pracovní době přímo u sebe.


citácia:
Copak to nechápou, že si takhle vyblokují třeba polovinu možných zákazníků ?


Nevím, fakt neznám nikoho, kdo by s tím měl problém. Kurýr mi snad vždycky pošle SMS, kde si mohu domluvit převzetí jinde, jiný den, třeba na jejich depu.

Ale to je jedno, protože stejně odmítáš platit kartou a dobírka funguje jen v rámci ČR a to ještě někde, pro menší částky se to vůbec nevyplatí. Převod rovněž většinou jen v ČR, do zahraničí obvykle nemáš takový účet, aby se ti poplatky z převodu rentovaly (běžně několik stovek, pokud nemáš ten správný účet).

Prostě výhodný nákup = nákup na internetu = karta + dopravní společnost. Je to tak nejlevnější a neefektivnější, a proto to nikdo nebude dělat jinak. Pokud něco z toho odmítáš, pak bohužel musíš platit víc, nebo to nekoupit vůbec (což bývá nejlepší řešení pro většinu nákupů, i nás všech Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 17:45:44    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:

Nevím, fakt neznám nikoho, kdo by s tím měl problém. Kurýr mi snad vždycky pošle SMS, kde si mohu domluvit převzetí jinde, jiný den, třeba na jejich depu.


Budu se taky opakovat, ale já naprosto souhlasím s opa, zřejmě máte chlapci v práci veget že Vám to zaměstnavatel toleruje.
Já si taky balíček mohu převzít, ale zdaleka ne všichni kurýři posílají dopředu tu SMS a i kdyby tak si neumím představit, že jsem zrovna třeba na meetingu s ředitelem a v polovině prezentace mu řeknu, že sorry, já musím před barák si převzít balíček Laughing Laughing Laughing

Ad ceny pošty: Nejde o to, kolik si za to pošta účtuje, jejich ceny se mi taky nelíbí, ale pokud je akceptuji z důvodů výše, stejně nemám šanci, protože oni takovou přepravu vůbec nenabízí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 19:19:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Většina zásilek má nějaké trackování. Lze jim zavolat a domluvit převzetí na depu (i dodatečně, po nedoručení). Nebo požádat kolegy, aby to převzali (máme šanon "balíky", kde pod svým jménem necháváme i peníze pro příchozí dobírky).

Pokud nic z toho není reálné, pak holt zbývá nevím co. Pošta je z těch variant z mé zkušenosti daleko nejhorší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 20:03:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé, omlouvám se, že jsem rozpoutal tenhle off-topic. Asi to tu nevyřešíme, každý má rozdílné možnosti, podmínky a požadavky, proto si volí tu variantu, která mu lépe vyhovuje. Já se jenom pozastavil nad tím, že řada e-shopů mi tuto možnost volby odpírá tím, že nejzákladnější způsob doručení zásilek vůbec nenabízí. Pokud souhlasíte, možná bychom toto téma mohli ukončit, případně pokud má někdo ještě další připomínky, může založit samostatné vlákno speciálně k této problematice, abychom se k tomu opakovaně nevraceli ve vláknech, kde to není nezbytně nutné.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 31, 2019 21:14:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě k tomu panelovému měřáčku, naučil jsem ho měřit jeden volt, vstupní odpor děliče 1M jsem překlenul menší hodnotou, takže vstupní odpor je teď kolem 100k, ale to je mi šumák, protože bych to stejně krmil z operačního zesilovače. Taky jsem přemostil kouskem drátu ten trimr, citlivost by se nastavovala tak jako tak mimo modul poctivým víceotáčkovým trimrem. Je to prasárna, na miniaturní SMD destičku dobastlit THT odpor a ještě to pájet takovým kopytem, co mám.
Na to, že poslední místo je vlastně 10 mikrovoltů, je to překvapivě stabilní.
Když jsem na to fouknul fénem, tak to samozřejmě trochu uteklo, ale otázka je, co je teplotní stabilita obvodu a co termoelektrická napětí na přechodech konektorů.
Když uvážím, že na ebay to je opravdu za pět dolarů, tak jenom čumím, co ten číňan dokáže.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 05, 2019 00:46:08    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Nabídl bych ti starší FLUKE 45, ale rozhodl ses pro novej kousek Smile ...

Tak nakonec jsem si dal říct a už ho mám doma. Co jsem schopen se svými verky zkontrolovat, tak to vypadá, že kromě nulování režimu Slow (které je ovšem v povolené toleranci) žádnou kalibraci nepotřebuje.
Paradox je, že ten měřák nakonec umožňuje to, kvůli čemu jsem založil tohle vlákno, totiž uživatelskou kalibraci jenom z panelu bez asistence počítače a firemního programu. Háček je ovšem v tom, že když se kalibrace spustí, musí se projet všechny rozsahy dané funkce a když se zkalibruje DC napětí, musí se projet všechny ostatní funkce. Na což samozřejmě nemám potřebné zdroje a etalony. Nicméně kdyby se člověk dostal ke kvalitnímu kalibrátoru, je schopen si to podle podrobného návodu nakalibrovat sám. A nebo jakákoliv laboratoř s kalibrátorem bez podpory výrobce. Podle nalepeného štítku byla poslední kalibrace 2013, což není tak dávno a zdá se, že to v čase dobře drží.
Moc mě potěšilo tlačítko REL, které umožňuje vykompenzovat nejenom tu ujetou nulu, ale také přívody pro dvoudrátové měření odporů (čtyřdrát to nemá).
AC True RMS běží minimálně do 100 kHz a s malou odchylkou i výš.
Odpory do 300 MOhm. Koho by zajímalo více, na stránkách FLUKE je zcela oficiálně ke stažení jak uživatelský, tak i servisní manuál.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St jún 05, 2019 07:57:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Paráda, na kolik nakonec vyšel?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 05, 2019 08:26:30    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Paráda, na kolik nakonec vyšel?

To je otázka pro djrix, jestli to chce zveřejnit. Já to řeknu tak, že s cenou jsem byl spokojen. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 13, 2019 17:23:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen taková zajímavost. Vrátil jsem se po týdnu z dovolené, zapnul měřák, na chvíli se rozsvítil display a zase zhasnul. Než jsem se stačil vyděsit, co se děje, došlo mi, že jsem ho před odjezdem vypnul ze zásuvky. Samozřejmě funguje v pohodě dál.
Jenomže to znamená, že v kondenzátorech zdroje zůstalo týden dost energie na start elektroniky a rozsvícení displeje. Na dvě vteřiny, ale přece...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So september 07, 2019 12:18:04    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23362
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 07, 2019 12:53:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, vím o tom.
https://www.youtube.com/watch?v=C6g7Tzvsi1Y
Jenom by se člověk musel vypravit do Brna a jak dobře víš, není to na trase metra C. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist