Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Metronome 2019

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koncerty, hudobné predstavenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So jún 29, 2019 18:06:47    Predmet: Metronome 2019 Odpovedať s citátom

Tak som si konecne nasiel po tyzdni cas na mensiu recenziu festivalu Metronome v Prahe. Minuly rocnik som, zial, nestihol, co dodnes trosku lutujem, kedze Massive Attack aj Chemical Brothers su moje srdcovky uz odmala. Tento rok bol ale line-up nemenej atraktivny, dokonca by som sa nebal povedat, ze aj lepsi. Predstavila sa tam cela plejada vybornych hudobnikov od Morcheeby cez Primal Scream az po Kraftwerk.

Prvy den sme podvecer zacali s Morcheebou, ktorej zaciatok sme LTT stihli a musim povedat, ze som bol za to velmi rad, pretoze zvukovo aj hudobne to bol pre mna asi naj zazitok. Hrali na hlavnom stage-i, kde bol najlepsi zvuk a spevacka Skye Edwards to na zaciatok festivalu naozaj rozbehla vo velkom style.



Dalsimi panmi na holenie bola dnes uz legendarna banda coskorodochodcov s nazvom Prazsky Vyber, ktorych som sice mal uz napocuvanych ale nikdy som ich este nevidel nazivo a musim uznat, ze drive im stale nechyba a dokazali vecer naozaj rozprudit zabavu, co dokazovala aj zaplnena plocha pred CT Park stage-om.



Na zaver dna nas prisiel oblazit svojou pritomnostou pan Liam Gallagher so svojim typickym prejavom ako keby ho prave vytiahli z postele a donutili ho ist cosi zabliakat na koncert Very Happy
Ten hral opat na hlavnom Metronome stage-i so skvelym doprovodom ako hudobnym, tak vizualnym. Az som lutoval, ze to s Noelom zabalili a vykaslali sa na Oasis.



Druhy den sme prisli ked akurat hral britsky funky kolektiv Jungle. koncert sme nestihli cely, co trosku lutujem, pretoze ako warmup pred vecerom boli naozaj skveli.



Pokracovali sme na koncert Ohm Square do jedneho z krytych stageov a tam sme sa, zial, zdrzali iba chvilku, kedze sa to tam nedalo vydrzat. Samotnu kapelu lutujem, pretoze sa naozaj snazlili ale zvukar bol asi indisponovany/nepritomny alebo mentalne retardovany a tak spevacke (ktora mala, mimochodom, skvely outfit) neustale vazbil mikrofon a aj ked nevazbil tak bola stratena v ostatnych zvukoch. Okrem toho tam bolo vnutri slusne horko - zrejme kvoli nefunkcnej klime, ktora tam medzitym urobila slusnu kaluz. Radsej sme skoncili v nedalekom planetariu Wink



Pokazeny Ohm Square nam napravili nepokazene legendy z Glasgowu - Primal Scream. Bobby Gillespie (ktory prave oslavoval svoje 57-me narodeniny) prisiel vo fesnom ruzovom kostymceku a vsetkych odrovnal skvelym vystupenim. Mne trosku live verzie niektorych songov uplne nesedeli (hlavne Swastika Eyes) ale inak to bol skvely zazitok, na ktory len tak nezabudnem.



Na zaver uz nad ranom prislo vystupenie, kvoli ktoremu som tam vlastne hlavne isiel. Nemecki electro deduskovia Kraftwerk so svojou multimedialnou 3D show, ktoru prezentuju pri prilezitosti znovuvydania ich remastrovanych albumov. S touto show vystupovali napriklad v MoMa, Tate modern, ci Guggenheimovom muzeu a za uz spominane albumy ziskali grammy. Cele vystupenie bolo perfektne az na to, ze vypadli dva bocne displeje (tie ale neboli 3d, takze aj tak moc nechybali) a hudba sa mi zdala trosku prebasovana (az tak, ze by slabsim jedincom mohla sposobit arytmiu Smile). U nich mi (na rozdiel od Primal Scream) prisli live verzie songov ovela lepsie ako studiove verzie. Ak budete mat este niekde moznost ich vidiet, tak urcite tak urobte - stalo to za to.



Chvilku pred odchodom som si isiel kuknut opat do kryteho stage-u dalsiu kultovu cesku kapelu a to prazskych WWW. Vydrzal som tam ale opat iba chvilku, kedze cele vystupenie bolo ako z nejakeho zahuleneho klubu, kde opat asi absentoval zvukar. Snad sa to podari niekedy nabuduce...

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koncerty, hudobné predstavenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist