Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Special poistky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So august 24, 2019 09:43:07    Predmet: Odpovedať s citátom

2 aretax
citácia:
BVa: nemyslíš, že si serieš do vlastnej huby? Na Hifiroome sa chváliš, ako od Teba nakúpili Buntofóny ľudia, čo nemerajú, ale počúvajú, pričom týchto ľudí neustále napádaš a degraduješ. Na druhej strane si "hrdý" na to, že u Teba nakupujú Buntofóny, ktoré sú určené pre meračov a nie na počúvanie...

Nemyslím... Nikde sa nechválim že niekto niečo kúpil, len komentujem nezmyselné tvrdenia tých čo nemerajú ,ale počúvajú, že sieťová poistka výrazne zmení zvuk zosilňovača (aj môjho).. Tí ľudia sa takými nezmyslami výdatne degradujú sami a navyše obvykle reagujú na pokus o vysvetlenie rečami o hluchote, lakomosti kúpiť poistku, nedostatkom skúseností a podobnými "faktami"..Je to blbosť, pretože tie zosilňovače poznám do detailu, viem čo urobí každá súčiastka a zmena jej hodnoty, umiestnenia na DPS a iné detaily a to tvrdenie o zmene zvuku (musí sa zmeniť signál..) je kravina. To sú veci, o ktorých ty netušíš ani prd makový..Preto to (také blbosti..) komentujem, aby si nejaký ďaľší nešťastník nemyslel, že ak si kúpi 20mm navoskovaného drátu za xxx EUR, že dosiahne zvukovú nirvánu, že vyrieši poistkou akustiku, blbé nahrávky, špatné boxy..Však za tie prachy.. Akurát ten predajca sa bude vytešovať.
Ak to nechápeš, potom bohužiaľ platí to, čo som napísal v predošlých príspevkoch. Bež leštiť a vrtať slipmaty a maj sa..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: So august 24, 2019 15:40:43    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
2 aretax
citácia:
BVa: nemyslíš, že si serieš do vlastnej huby? Na Hifiroome sa chváliš, ako od Teba nakúpili Buntofóny ľudia, čo nemerajú, ale počúvajú, pričom týchto ľudí neustále napádaš a degraduješ. Na druhej strane si "hrdý" na to, že u Teba nakupujú Buntofóny, ktoré sú určené pre meračov a nie na počúvanie...

že ak si kúpi 20mm navoskovaného drátu za xxx EUR, že dosiahne zvukovú nirvánu, že vyrieši poistkou akustiku, blbé nahrávky, špatné boxy..Však za tie prachy.. Akurát ten predajca sa bude vytešovať.


Prosím Ťa, čo mám ja spoločné s týmito tvrdeniami? Kde a kedy som napísal, že akýkoľvek upgrade, vrátane výmeny poistky vyrieši akustiku, blbú nahrávku, zlé boxy, prípadne že z nahovno prístroja urobí high end zázrak? Všade tvrdím, že týmito úpravami je možné zvuk zlepšiť a nie vyriešiť všetko to, čo píšeš. Prestaň mi vkladať do úst Tvoje fantazmagórie. S tými poistkami - pletieš si hovno s pitralonom. Ja nie som ten, čo tu o nich básní. Ja iba priznávam, že výmenou poistky (ako aj výmenou ktorejkoľvek súčiastky) sa zvuk mení a nie vždy k lepšiemu, čo potvrdili skoro všetci, ktorí to vyskúšali. Akustiku som nikdy v tejto súvislosti nespomínal, ani bedne. Za tým si stojím. Či to Ty počuješ, alebo nie, alebo či to uznáš, alebo nie - to mi je naozaj fuk. Už som viac ráz písal, že ja si ladím zostavu podľa seba a nie podľa vašich teórií. Nabudúce, keď zas budeš komentovať moje príspevky, najprv, prosím, čítaj, čo napíšem, potom sa to nauč naspamäť a reaguj k veci bez tých Tvojich fantazmagórií. Ostatní dtto. Maj sa aj Ty, nech sa Ti darí aj naďalej. To nemyslím ironicky. Ak by sa Ti nedarilo, mne to nepomôže, nemám Ti prečo priať niečo zlé. V pokoji naďalej "buntuj".
IPYKS: Bez komentára. To, či si vypotil nemá ani hlavu, ani pätu. Kto sa tu tedy znemožnil?
Navrhujem túto nesmierne plodnú debatu ukončiť.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So august 24, 2019 16:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Prihovaram sa tiez za.
Mame v podstate zhodny zaujem - pocuvat, co sa nam paci.
Kazdy inak a kazdy ma na to pravo.
Naco osobne spory ???

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So august 24, 2019 16:40:13    Predmet: Odpovedať s citátom

aretax napísal
citácia:
ľudia, čo nemerajú, ale počúvajú, pričom týchto ľudí neustále napádaš a degraduješ.

Obvinil si ma, že neustále napadám týchto ľudí..A to sú tvoje slová. O tebe som nepísal ani slovo. Keď už ani nerozumieš tomu čo píšeš.... No Fantazmagórie sú tie pocity po výmene poistky..
citácia:
pletieš si hovno s pitralonom.

To sa ti stáva často..

tatko Tom
Osobný spor nie je, keď niekto tvrdí, že výmena poistky (navyše na zosilňovači ktorý poznám do najmenšieho detailu..) výrazne zmení (zlepší, zhorší..) zvuk, keď 100% viem, že je to technický nonsens a čistá halucinácia. 1000x zmerané, zmena akéhokoľvek parametra 0,00 prd.. Pritom "sluchári" poznajú naslepo tak akurát......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 24, 2019 17:17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
...Osobný spor nie je, keď niekto tvrdí, že výmena poistky (navyše na zosilňovači ktorý poznám do najmenšieho detailu..) výrazne zmení (zlepší, zhorší..) zvuk, keď 100% viem, že je to technický nonsens a čistá halucinácia. 1000x zmerané, zmena akéhokoľvek parametra 0,00 prd.. Pritom "sluchári" poznajú naslepo tak akurát......


Naprosto souhlasím, ale má to háček. Pokud nemáme možnost podrobit pacienty kontrolovanému objektivnímu poslechovému testu, mohou si (v rámci demokracie) tvrdit co chtějí a neexistuje způsob, jak přímo prokázat, že plácají nesmysly. Přestože víme, že to nesmysly jsou. A obávám se, že existuje určité procento lidí, kteří to budou tvrdit i v tom případě, že by v životě žádnou pojistku nevyměnili jenom z toho prostého důvodu, že jim působí nesmírné potěšení pozorovat, jak nás ty nesmysly vytáčí.

Doporučuji pragmatické řešení - toto potěšení jim do budoucna odepřít a na oplátku se radovat z toho, jak vyhazují nesmyslné sumy za nesmyslné věci, kterých se pak za zlomek nákupní ceny marně snaží v inzerci zbavit.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So august 24, 2019 19:09:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi tak...mysliaci jedinci aspoň trošku technicky zdatní vedia, že čokoľvek "nula-hovo-nič" respektíve aj väčšie zmeny, ktoré nieje možné ľudským sluchom rozpoznať sú irelevantné.
Aj voda v tanieri nieje "vodorovná" no kto to vidí? Very Happy
Prípadne merateľné rozdiely, ktoré nezmenia pohyb v sluchovom ústrojenstve ani o jedinú molekulu nerozozná nik - no prečo mu brániť žiť v jeho vlastných ilúziách - bludoch?
Upozorniť OSTATNÝCH - laikov na blud - áno.
Presviedčať fantasmagoristu, že sa mýli - NIE
Tiež si myslím svoje ak niekto dá 500 eur za 20cm kábla Cinch-Cinch no je to jeho právo Very Happy
Tiež mi dvíhajú tlak "argumenty" o extra čistej bezkyslíkatej medi - takou je predsa každá elektrotechnická meď.
Tiež ma pobavia kecy o zázračných izolantoch káblov pretože na výsledok majú PRESNE nulový vplyv.
No nikoho nebudem presviedčať, zároveň nik nepresvedčí mňa jeho bludmi.
Nič menej - nič viac Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 09:37:55    Predmet: Odpovedať s citátom

aretax napísal:
Ďalšia otázka pre technikov:
Na základe meranie dokážete povedať, ktorý prístroj je lepší a ktorý lepšie hrá, vy tomu hovoríte, že má vernejší zvuk. Používake klasické meracie prístroje, ako VU metre a pod., laboratŕne váhy, aby ste mohli porovnať ich hmotnosť - čím ťažší, tým lepší, rôzne mikrometre, aby ste zistili počet súčiastok na cm2 a rôzne ďalšie meradlá, ako napr. meracie pásmo, "šubleru", možno aj dozimeter a fonendoskop. Ale konkrétne k otázke:
1. čo používate na zmeranie vernosti zvuku
2. na zmeranie priestoru
3. na zmeranie farby zvuku (teplejší, analytický a pod.)
4. na zmeranie dynamiky
5. na zmeranie basov, či sú zahuhlané, alebo pevné a kontúrne
6. na zmeranie, ako zladiť jednotlivé prístroje

Niektoré dokonalé Buntofóny som počul, ale napriek ideálnym meraniam po zvukovej stránke nič moc. Väčšinou boli "jedovaté" na výškach, bez priestoru a basy iba búchali v jednej tónine. Predpokladám na svoj dotaz kopec ironických a debilných odpovedí, ale určite nič konkrétne. A ešte posledný dotaz:
ako vyhodnotíte kvalitu sluchu každého poslucháča? Podľa vašich meraní a hodnotení prístrojov by sme všetci mali mať rovnaký sluch, teda všetci by mali byť citliví na rovnaké frekvencie. Je však všeobecne známe, že okrem jedincov sa sluchové vnímanie globálne líši aj podľa ľudskej rasy. Napr. Japonci citlivejšie vnímajú vysoké tóny. Ak mi toto vysvetlíte, rád sa v budúcnosti spoľahnem na merania a budem uznávať názory a rady vás, "odborníkov". Zatiaľ ste odborníci iba v prázdnom mudrovaní, ironizovaní a degradovaní každého iného názoru, ako majú niektorí tzv. odborníci (všetci viete, o koho ide). Ostatní ste ako stádo volov a "múdro" im pritakávate bez toho, aby ste vedeli, o čo ide. Ale keď sa dá rypnúť, hurá, do toho !!
Na fórum ste nikdy nič konkrétne nepriniesli. Samé tlachanie (Merhaut, Boxer, verím, že ste sa tu našli). Niektorí sa aspoň o niečo pokúsili (BV) a vyrobili prístroj, ktorého kvalita zodpovedá jeho cene. Teraz si však vyhradili patent na rozum a cítia sa byť oprávnení hodnotiť všetky názory mimo tých, čo im pritakávajú. Mylím, že toto fórum by ste mali premenovať na "HIFI" BV a spol.
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 10:26:57    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBarry, Ty snáď odpovede na tie infantilné otázky nepoznáš?

Ak sa bavíme o reprodukčnom zariadení, vernosť reprodukcie sa bežne meria frekvenčným priebehom a skreslením. "Dynamika" sa meria dynamikou (to bola nelogicky položená otázka) a uvádza sa v decibeloch. Atď... to všetko tu bolo už mnohokrát napísané. Každá odchýlka v reprodukcii sa prejaví v meraní. Otázkou je len, aké merania a "merania" jednotliví výrobcovia poskytnú.
Na priestor som už odpovedal, ten si môžeš zmerať v metroch.
Farby by sa dali merať spektrometrom, teplota sa meria teplomerom. Ako to chceš merať v prípade zvuku, to netuším, keď to nevieš ani definovať.
Ladenie hudobných nástrojov treba riešiť s hudobníkmi a ich zladenie so zvukárom. To však nie je záležitosť reprodukčného zariadenia.

Čo sa nedá zmerať, sú Tvoje (Aretaxove...) dojmy a momentálne pocity. Tie však nevieš definovať ani Ty sám (vieš ich len opísať) a u každého jednotlivca sú iné!
Chcieť, aby Ti niekto zmeral Tvoj dobrý pocit z výmeny poistky za drahšiu a krajšiu, to je nelogické. A riešenie pre psychiatra.
Zmerať vplyv poistky na reprodukciu zvuku sa dá a bolo to tu napísané veľakrát.

Ja mám len jedinú otázku - ako môže niekto takéto nezmysly brať vážne?
Pri 24 stranovej diskusii už to prestáva byť sranda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 10:40:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ved aretax sa to píta vážne a nie na srandu. Cool

"Mna zaujíma odpvede hlavne na tzvýraznené otázky:"

1. čo používate na zmeranie vernosti zvuku
2. na zmeranie priestoru
3. na zmeranie farby zvuku (teplejší, analytický a pod.)
4. na zmeranie dynamiky
5. na zmeranie basov, či sú zahuhlané, alebo pevné a kontúrne
6. na zmeranie, ako zladiť jednotlivé prístroje
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 10:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Co pouzivas Ty?
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 11:00:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Technici ked to potrebuju zistiť a chcu merať a dokazať to posluchačom to ma zaujíma ako to čím meraju. Ja nie som technik ja nemeriam. Rolling Eyes Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tony
Hifista


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 11:07:55    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Ved aretax sa to píta vážne a nie na srandu.


A ja sa Ťa Dušanko pýtam, kedy sa už konečne naučíš svoju rodnú reč... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 11:10:34    Predmet: Odpovedať s citátom

na otazky je odpoved napriklad:
- analyza rozdieloveho signalu (vystup - vstup) popripade (lavy - pravy)
a vylezie z toho nejake cislo v decibeloch ktore udava "rozsah vernosti"

a ten signal moze by kludne i vasa najoblubenejsia skladba
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 11:41:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tony staraj sa o seba a svoje HIFI kamarát. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 11:56:02    Predmet: Odpovedať s citátom

...argument...?
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tony
Hifista


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 11:57:11    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Tony staraj sa o seba a svoje HIFI kamarát. Cool

Dusanko, vybrane slova sme sa ucili na Zakladnej devatrocnej skole.
Co si bol vtedy chory?
Asi by si si to mal zopakovat. Pripadne si zaplatit nejaky rychlokurz. Rolling Eyes

https://www.zones.sk/studentske-prace/gramatika/13941-vybrane-slova-po-p-diktaty/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 11:57:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tony napísal:
BlackBerry napísal:
Ved aretax sa to píta vážne a nie na srandu.


A ja sa Ťa Dušanko pýtam, kedy sa už konečne naučíš svoju rodnú reč... Rolling Eyes

To bola trefa do čierneho.
BlackBerry, ja si myslím, že by Vám odpovede od MaGa mali stačiť. Odpovedal tam na väčšinu otázok.
BlackBerry napísal:
Technici ked to potrebuju zistiť a chcu merať a dokazať to posluchačom to ma zaujíma ako to čím meraju. Ja nie som technik ja nemeriam. Rolling Eyes Very Happy

Toto samozrejme nie je pravda. Meriame všetci. Jediný rozdieľ je ale v tom, že sa "pocitáry" spoliehajú na pocity a nedokonalé ucho.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ne august 25, 2019 12:01:22, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 11:58:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Si zase trocha mimo , tu je téma o poistkách. To ked sa ruka šmykne a nemám čas kontrolavať pravopis, tak laskavo nebuzeruj. Dakujem.
Ak nemáte čo ku tomu písať tak zbytočne nepíšte.
To platí aj pre ostatnách "buzerantov" čo večne do mna "skáču".

Píšte konkretne ku téme o poistkách.


Naposledy upravil BlackBerry dňa Ne august 25, 2019 12:01:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 12:00:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. každému sa to môže stať, no ak máte hrúbku skoro v každom svojom príspevku...
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tony
Hifista


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 12:09:58    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Si zase trocha mimo , tu je téma o poistkách. To ked sa ruka šmykne a nemám čas kontrolavať pravopis, tak laskavo nebuzeruj. Dakujem.

Píš ku téme o poistkách.


Ty ze nemas cas?!? Ved si uz roky doma...
A pravopis netreba kontrolovat, staci pisat bez chyby Laughing

https://eduworld.sk/cd/lucia-michlerova/1697/najcastejsie-gramaticke-chyby-ktore-robime
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 12:29:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravopis až tak nevadí, stane sa.
Nedostatok súdnosti a zdravého rozumu však vadí.
Rozum príchádza s vekom no niekedy príde vek sám.
Milióny rokov života medúzy bez mozgu tu dávajú niektorým nádej Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...


Naposledy upravil tatko Tom dňa Ne august 25, 2019 12:46:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 12:34:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak nemožeš kvôli mne spávať že len to Ta trápi tak bohužial.Ak máš maniu ragovať na moje prispevky dá sa to možno liečiť. Stačí ked sa pomýlim mi SS poslať a nie sa ventilovať tu do mna.


Na skušanie poistiek treba čas aj na ich rozohratie a potom další čas na vypočutie a aj napriklad po otočení o 180 stupnov zase treba skušať vypočuť aby sa zistilo z ktorej strany hraju lepšie Cool a potom aj tak stačí výmena len jedného kábla v systéme a može sa niekedy skušať odznovu. Cool Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 12:43:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno to tu už bolo. Ale čo tak skúsiť otáčať poistku aj okolo svojej pozdĺžnej osi? Verím tomu, že aj tam sa nepatrne zmení prechodový odpor. To bude testovanie. Najlepšie bude otáčať po stupňoch, aby ste vyskúsali všetky polohy. Ak to totiž nevyskúšate, neviete. Len aby ste na to mali dostatok času. Very Happy
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 12:52:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Námet na ďalšie plodné vlákno - vplyv otočenia zariadenia podľa zemskej osi - magnetických pólov Very Happy

_

Do nikoho sa úmyselne nenavážam, ak to tak vyznelo - sorry.
Robím si srandu - a že JE z čoho...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 13:26:48    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Ved aretax sa to píta vážne a nie na srandu. Cool

"Mna zaujíma odpvede hlavne na tzvýraznené otázky:"

1. čo používate na zmeranie vernosti zvuku
2. na zmeranie priestoru
3. na zmeranie farby zvuku (teplejší, analytický a pod.)
4. na zmeranie dynamiky
5. na zmeranie basov, či sú zahuhlané, alebo pevné a kontúrne
6. na zmeranie, ako zladiť jednotlivé prístroje


1. Pri reprodukčnom zariadení môžeme hovoriť len o vernosti reprodukcie zvuku. Konštruktéri k tomu už roky používajú predovšetkým meranie frekvenčného priebehu a skreslenie (harmonické, intermodulačné...). Ako Ti už napísal miero, vyhodnocuje sa rozdiel medzi vstupom a výstupom. V prípade poistky v zosilňovači je vyhodnotenie rozdielov veľmi jednoduché a mal si to uvedené už x-krát.

3. Najskôr definuj "farbu zvuku". Lebo takto to vyzerá len na pocity.
Pokiaľ ide o "farbu" hudobného tónu, tá je definovaná základným tónom a vyššími harmonickými. Zmenou pomeru ich intenzity sa mení "farba" tónu. Teda je to merateľné frekvenčným priebehom. Pri komplexnom hudobnom signáli mení "farbu zvuku" celková (ne)vyrovananosť frekvenčného priebehu v mieste posluchu. Tú najviac ovplyvnia reprosústavy a akustika miestnosti. Poistka v zosilňovači neovplyvní nič.

5. Pre basy platí to isté, čo v bode 2. Rozhodujúca je vyrovnanosť frekvenčného priebehu v mieste posluchu a skreslenie.
Pokiaľ ide "farbu" basov (mäkké, pevné, tvrdé...), dal by som sem citát z jdeného článku od pána Sýkoru:

V akustice je pásmo nízkých kmitočtù (tedy nízkých zvukových kmitočtů) zdola ohraničeno mezí slyšitelnosti (asi 20 Hz). Určení horní hranice je věcí dohody a pro naše potřeby ji můžeme stanovit na 320 Hz, takže se bude jednat přibližné o čtyři nejnižší oktávy akustického pásma (pozor, nejde o oktávová pásma ve smyslu příslušných norem). V této oblasti leží základní kmitočty tónů, vydávaných basovými nástroji, jakými jsou třeba kontrabas, basová kytara nebo tuba. Díky přítomnosti vyšších harmonických složek mùžeme ovšem tyto nástroje slyšet a rozpoznat i v případech, kdy základní kmitočet ve zvukovém spektru chybí - například v důsledku omezení přenášeného pásma u dané reproduktorové soustavy. O tom, zdali komplexní zvukový signál má nebo nemá basový charakter, se rozhoduje především v pásmu zhruba 60 až 100 Hz. Charakter basů samotných při reprodukci zvuku pak určuje vyvážení reprodukce tohoto pásma oproti přilehlým nižším a vyšším pásmům. Poměrné zdůraznění signálù s kmitočty pod 60 Hz dává bas „měkký“, případně až „rozmazaný“, nadbytek složek v pásmu 60 až 100 Hz způsobuje náběh k dunivosti, těsně nad 100 Hz se může projevovat „tvrdost“ a přebytek celého pásma vyšších basù (tj. 100 až 300 Hz) dává zvuku hučivý až „bučivý“ charakter. To vše je samozřejmě relativní, závislé na vkusu a složení originálního signálu a platné za předpokladu nezkreslené reprodukce; případné zkreslení situaci podstatně komplikuje.

Pripisovať tieto zmeny poistkám v zosilňovači môže len diletant.

6. Zladiť tak, aby v mieste posluchu bol zvuk frekvenčne čo najvyrovnanejší a s najnižším skreslením.
Osobný vkus a pocity z deformácií však nezmeriaš.
A halucinácie a dobrý pocit z peknej a predraženej poistky už vonkoncom nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 13:58:10    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Asi tak...mysliaci jedinci aspoň trošku technicky zdatní vedia, že čokoľvek "nula-hovo-nič" respektíve aj väčšie zmeny, ktoré nieje možné ľudským sluchom rozpoznať sú irelevantné.
Aj voda v tanieri nieje "vodorovná" no kto to vidí? Very Happy
Prípadne merateľné rozdiely, ktoré nezmenia pohyb v sluchovom ústrojenstve ani o jedinú molekulu nerozozná nik - no prečo mu brániť žiť v jeho vlastných ilúziách - bludoch?
Upozorniť OSTATNÝCH - laikov na blud - áno.
Presviedčať fantasmagoristu, že sa mýli - NIE
Tiež si myslím svoje ak niekto dá 500 eur za 20cm kábla Cinch-Cinch no je to jeho právo Very Happy
Tiež mi dvíhajú tlak "argumenty" o extra čistej bezkyslíkatej medi - takou je predsa každá elektrotechnická meď.
Tiež ma pobavia kecy o zázračných izolantoch káblov pretože na výsledok majú PRESNE nulový vplyv.
No nikoho nebudem presviedčať, zároveň nik nepresvedčí mňa jeho bludmi.
Nič menej - nič viac Smile

Na jednej strane hovoríš o rešpektovaní, na druhej robíš blbcov zo všetkých, ktorí rozmýšľajú inak, ako Ty. Kto nerozmýšľa ako Ty, tvrdí bludy a je fantazmagorista. Veľmi zaujímavý postoj. Buď moja pravda, alebo žiadna.
teraz k ostatným: Celé hifi, alebo high end sa nám to rozdelilo do 2 rovín: rovina meracia a rovina poslucháčov (nie je to o pocitoch, ale o počúvaní). Podľa môjho názoru meranie je veľmi dôležitá vec pri návrhu a konštrukcii zariadení. Po ich ukončení by mala prísť akustická časť, ktorú vy odmietate. Väčšina ľudí si kúpi aparatúru na to, aby ju počúvala. Nevidím potrebu, aby poslucháč poznal konštrukciu zariadenia, na ktorom počúva. Jazdíme autami. To neznamená, že každý vodič musí dopodrobna poznať konštrukciu auta. Koľkí z vás ju poznajú? Keď si v reštaurácii dáte obed, tak najprv si zistíte recept a technické parametre šporáku? Predpokladám, že idete jesť a jedlo neposudzujete podľa toho, na akom zariadení bolo uvarené, ale podľa toho, či vám chutí. Keď idete na koncert, predpokladám, že idete počúvať hudbu. Alebo že by ste si so sebou nosili kompletné meracie zariadenie a podľa nameraných hodnôt poznali speváka, skladbu a rozlišovali hudobné nástroje? Alebo že by ste pred koncertom navštívili hudobníkov, aby ste zistili technické parametre aparatúry? Keď si dolaďujem aparatúru rôznymi doplnkami, na jednej strane ju počúvam ako celok, na druhej strane si zvuk porovnávam s niektorými pre mňa dostupnými hudobnými nástrojmi - gitara, klavír...To, čo je vo vnútri prístrojov ma nezaujíma. Keďže toto je téma "poistky", tak k poistkám toľko: aj keď sa mi to tiež zdalo ako blbosť, vyskúšal som. Ak to má efekt, pokračujem, ak nie, nechám tak. Určite ste sa viacerí stretli v živote s reálnymi vecami, ktoré sa nedali logicky vysvetliť. Keď niečo logicky vysvetliť neviem, neznamená to, že ten druhý je blbec. Podľa vašich reakcií každý, kto nemá základy elektrotechniky by nemal počúvať hudbu. Keď áno, tak iba podľa vašich pravidiel. V opačnom prípade je blbec. Zaujímavé je, že práve vy presviedčate všetkých o svojich "logických" záveroch bez toho, aby ste niečo vyskúšali. Tí druhí - pocitári (podľa mňa poslucháči) nikoho nepresviedčajú. Napíšu, čo sami zistili a nikoho nepresviedčajú o tom, že ich pravda je obecná. Napísal vám tu niekedy niekto, že si máte kúpiť takú - onakú poistku, lebo je najlepšia zo všetkých? Presviedčal vás niekto, aby ste si vymenili poistky? Iba vám bolo odporúčané, keď neveríte, vyskúšajte. To je snáď rozdiel.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 14:05:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Dost si protirecis.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 14:36:06    Predmet: Odpovedať s citátom

U aut je každopádně míň halucinogenních tvrzení ve stylu "Omotáním benzínových hadic opletem a podložením spon hadic dřívky zjemníme průběh výkonu v nejvyšších otáčkách, dokonce ani v omezovači motor tolik neškube."
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 14:38:36    Predmet: Odpovedať s citátom

aj ked je to mimo poistiek https://aditivabishop.sk/aditiva-bishops-original/

Rolling Eyes Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne august 25, 2019 15:04:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Bishop’s...
Aj ten je "jediný správny a múdry" ... Všetci ostatní sú lietadlo...
Kde sú relevantné MERANIA?
Český VIF superbenzín/diesel aditív má MERANIAMI PREUKÁZANÉ výsledky - zvyšok sú KYDY Very Happy

Dodatok
Sám VIF používam - v zime popri niečom inom kvôli filtrovateľnosti nafty pri nízkych teplotách. A tankujem výlučne na nemenovaných čerpačkách, ktorých nafta má ODMERANÚ najlepšiu filtrovateľnosť za nízkych teplôt
V lete iba iný hodne menšinový produkt a autá mi žerú o dosť menej voči údajom výrobcu (jedno jazdí manželka a tam úvaha o úspornon jazdení ide fakt bokom)
No NIKOHO nepresviedčam - niesom predajca Very Happy
Ono jazdiť svižne celoročne so spotrebou 5,8 s vozidlom ktoré má výrobcom normovanú 7,4 ma baví podobne. ako počúvať pesničky z (unicornových) reprobední, ktoré síce majú pomerne "malé" stredobasy no fantastický (presný, analytický či čo za kydy)...zvuk Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 24 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist