Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Music streamer RPi + Volumio
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Pi apríl 12, 2019 21:53:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm... pozrel som nejaké video na YT a neprišlo mi, že by to bolo niečim výnimočné. Asi len to rozhranie, že by som ho nemusel prispôsobiť, lebo tu evidentne niekto aj rozmýšľal a navrhol UI, ktoré bude dobre ovládateľné aj z telefónu aj z TV. Inak nič nové a predpokladám, že aj podpora bude menšia ako u Volumia. Mimochodomu Volumia je rozhranie viac sexy. Pravdupovediac ja veľmi nechápem tieto rôzne odnože už fungujúcich systémov a tak ani nie som ich veľkým podporovateľom. No možno to vie niečo, čom si nevšimol/neuvedomil.

Kľudne sem, prípadne do nového vlákna, napíšte Vašu skúsenosť, alebo to, prečo si myslíte, že je Moodeaudio lepšie, ako Volumio. Kľudne aj Vašu skúsenosť s týmto systémom. Rád sa nechám poučiť.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 505
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Po apríl 15, 2019 20:41:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúšal som runeaudio, volumio, moode. Moode má podľa mňa viac užitočnejších nastavení a je stabilnejšie ako volumio. (Mne sa po čase volumio par krát zničilo, že ani nenabootovalo) - hlavne keď neočakávane vypadne elektrina. S tou istou sd kartou a rpi mi v kuchyni 24/7dní v tyždni beží moode bez problémov. Na moode sa mi páči: 1. rozhranie, 2. sox resampler až do 32bit/384kHz, 3. viac nastavení v (Chip/Device options) - používam hifiberry DAC+Pro (volumio tieto nastavenie nemá) 4. vypnutie HDMI Do volumia sa zase dajú inštalovať pluginy - no mne nechýbajú.

PS: Kedysi dávno som skúšal všetky tri runeaudio, moode, volumio (na RP1) vtedy mali všetky podobné rozhranie no i tak som sa rozhodol pre moode. Nedávno pred pol rokom mi to nedalo a chcel som skúsiť volumio oproti moode, no vydržalo mi to tak mesiac a vratil som sa spať k moode. Je to ale otázka osobných preferencií.

PPS: Soaron, nič za to nedáš, skús si to moode na inú SD kartu...viem chce to čas. Myslím si, že s kompatibilitou to nieje horšie ako volumio.....

_________________
Ubuntu 22.04->JRiver MC27 (64bit)->USB Diy ->Topping E50-> BVAudio PRE1 -> BVAudio PA300SSE -> BVAudio PA300SE ->BVAudio F3B
3kW oddeľovák á la BUBUXIN
Sony CDP-XA30ES mod. by Casea, Pro-Ject Xtension 9 Evolution
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Št august 29, 2019 21:23:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Otestovanie zvukovej kary

Ako som už v prvom príspevku písal, uvažujem len o digitálnom výstupe a tak som za neodolateľnú cenu kúpil, už dávno vyhliadnutú kartu, Allo DigiOne S/PDIF. Táto karta má výstup na CINCH aj BNC konektor a podľa všetkého dobre riešené aj napájanie. No uvidíme.

odkaz: Allo DigiOne S/PDIF

Inštalácia je veľmi jednoduchá. V podstate len stačí pripojiť a hrať. Volumio už v základe má ovládače pre túto kartu, takže ju stačí zvoliť ako výstup, reštartovať a je to. Momentálne ju testujem tak, že je karta pripojená priamo na GPIO, takže zaberá všetky porty. V budúcnosti však bude karta oddelená a bude používať len tie porty, ktoré skutočne potrebuje. Dostane aj samostatné napájanie, oddelené od napájania RPi.

Zvuk mi príde dostatočne dobrý. Síce zvláda len 192k, no mne to bohate stačí.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Pi august 30, 2019 14:24:24, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Št august 29, 2019 21:42:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedávno som nainštaloval novú verziu Volumio 2.599. Na moje počudovanie pribudli v nastavení hudby dve nové položky. Odteraz sa dajú do Volumio pripojiť účty z Tidal a Qobuz. Táto funkcionalita je však úzko spätá s už dávnejšie avizovaným vylepšením. Tým je My Volumio. Jedná sa o platený účet, ktorý zatiaľ veľa okrem Tidal, Qobuz nevie. Takže pre použitie je potrebné platiť My Volumio účet, ako aj za streamovaciu službu, ktorú s Volumio chceme používať.

Tidal som neskúšal. Momentálne totiž nemám aktívny účet. Mám však Qobuz a pripojenie účtu je bezproblémové. Horšia je však funcionalita. Dúfam, že na nej ešte zapracujú, lebo takto je to skoro nepoužiteľné. Ak si človej vo svojom Qobuz účte vytvorí playlisty a pridá hudbu do obľúbených, tak sa to ako tak dá. No vyhľadať niečo rozumné cez rozhranie Volumio je nadľudský počin. Ja však playlisty ani obľúbené nepoužívam, takže... Nehovoriac o tom, že mi častokrát nevyhovuje ani rozhranie streamovacích služieb. Ja sa v tej kope hudby proste strácam. Pritom sa nepovažujem za PC negramotného.

Neviem prečo, ale stáva sa mi aj to, že nedokážem spustiť vo Volumio ani pesničky z obľúbených z Qobuz. Z playlistu to poväčšinou ide. Pokulháva aj synchronizácia účtov. Nastavím niečo v Qobuz a vo Volumio sa to prejaví, hmmm... ani neviem kedy. Ak odpojím a znovu pripojím účet, vtedy áno, no ručne sa synchronizácia účtov vynútiť nedá. Aj keď Volumio ukazuje loading bar, ako keby sa niečo z Qobuz načítavalo, nestane sa tak. Takže stále vidím len staré veci v playliste. Držím im palce. Snáď to bude lepšie. Mám v pláne skúsiť aj Roon. Vraj má počuteľne lepší zvuk. Neviem, čo tam súdruhovia vymysleli, ale ja by som povedal, že skôr to bude len prikrášľovať.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jbajci
Hifi obsluha


Založený: 09 december 2018
Príspevky: 23
Bydlisko: Olomoucký kraj

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 10:11:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ve verzi volumia z března 2019 (2.565) je chyba ve prospěch uživatele, kdy tato zpřístupní Tidal(odzkoušeno) a pravděpodobně i Qobuz v neplacené verzi My volumia. Jak psal soaron, funkčnost je místy omezená. Mě se lépe osvědčlio použití Moode a aplikace Mconnect na mobilu. V moode lze také nastavit Tidal účet, akorát je třeba jej ovládat přes externí aplikaci ( mconnect, bubble upnp apod.) Mám doma Allo Kali reclocker + allo piano2.1 + rpi 3b+. Kamárád má allo usbridge ( usb výstup) a aktuálně k němu zakoupil lineární zdroj Allo Shanti. Má dva 5V výstupy (1A a 3A), což je ideální pro zařízení uvedeného typu. V zaří by měl vyjít Usbridge signature a poté nový převodník Revolution, který má opět posunout laťku o kus nahoru. Na novým usbridge by měly být odstraněny obecně známé problémy, které RPI má ( sdílená sběrnice pro USB a ethernet a s tím související problémy). Řešení je podobné tomu, jaké má Project ve svém Stream boxu S2, který je mimo jiné také postaven na Volumiu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 12:59:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaký je rozdíl mezi USBridge a RPi4 + ADUM USB izolátor za 190Kč + rozumný zdroj pro izolovanou stranu USB linky? Na RPi je podstatně více softwaru, navíc aktuální jádro, je to živý ekosystém. Allo požadavky na novější jádro hází na dodavatele jejich SoCu (Actions Semiconductor), který se očividně k tomu nemá.

Na mě USBridge působí jako klasický produkt pro audiofily, které je potřeba zkásnout...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jbajci
Hifi obsluha


Založený: 09 december 2018
Príspevky: 23
Bydlisko: Olomoucký kraj

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 13:45:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nový Usbridge bude založen na RPI Compute Module 3 - tím odpadají nevýhody u předchozího Usbridge založeného na Sparky. Více se o novém USbridgi dozvíte na tomto fóru: https://www.diyaudio.com/forums/vendor-s-bazaar/337859-shanti-dual-lps-5v-3a-5v-1-5a-44.html. Porovnání s RPI4 by mě taky zajímalo, ale v tomto směru je zatím málo informací, byť Volumio o Moode už RPI4 podporují.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 14:16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Na GPIO konektoru Sparky jsem nenašel USB data. Zajímalo by mě, jakým způsobem komunikoval ten USB shield se SoCem, nejrychlejší tam bylo jenom SPI. Dle diskusí to jelo jen na 12Mbps, ale stejně to není málo.

RPi CM3 má samozřejmě USB vytažené. Stejně by mě zajímalo, co konkrétně ten USBridge bude s daty dělat. Nějaké filtry na výstupu USB napájení jsou jasné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jbajci
Hifi obsluha


Založený: 09 december 2018
Príspevky: 23
Bydlisko: Olomoucký kraj

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 15:41:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Přidávám fotku nového Usbridge
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 15:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Fotka je fajn, ale nápisy na čipech jsou rozmazané Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jbajci
Hifi obsluha


Založený: 09 december 2018
Príspevky: 23
Bydlisko: Olomoucký kraj

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 15:52:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už je to ve vlákně DIY realizace, tak přidávám aj foto krabičky domácí výroby na RPI3+ Allo KALi+Piano .1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jbajci
Hifi obsluha


Založený: 09 december 2018
Príspevky: 23
Bydlisko: Olomoucký kraj

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 15:58:05    Predmet: Odpovedať s citátom

To Dustin: Fotky jsou omezené na 256 kB, tak sem lepší kvalitu nedám, ale mám v lepší kvalitě v PDF.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 16:01:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jsou tam čitelné typy čipů, napiš je sem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jbajci
Hifi obsluha


Založený: 09 december 2018
Príspevky: 23
Bydlisko: Olomoucký kraj

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 16:30:37    Predmet: Odpovedať s citátom

jeden čip je asix, ale ty drobná čísla nejdou s jistotou přečíst, měl by to být čip z této řady:https://www.asix.com.tw/products.php?op=ProductList&PLine=71
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jbajci
Hifi obsluha


Založený: 09 december 2018
Príspevky: 23
Bydlisko: Olomoucký kraj

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 16:34:56    Predmet: Odpovedať s citátom

ten druhý nerozluštím
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 16:46:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky, to vypadá na proprietární firmware v FPGA (ASIX) a USB kontrolér.

Osobně mě to nijak neoslovuje, nevidím důvod, proč duplikovat USB kontrolér v RPi kvůli napájení. RPi4 má USB podstatně lepší, napájení mi stejně přijde lepší řešit poctivým galvanickým oddělením (např. https://www.ebay.com/itm/Adum3160-Digital-Signal-Audio-Power-Isolator-Usb-To-Usb-Digital-Isolator-G7P7/133106074846 za dvě stovky), které hned pořeší případné zemní smyčky. Zdroj na druhé straně dle možností každého.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jbajci
Hifi obsluha


Založený: 09 december 2018
Príspevky: 23
Bydlisko: Olomoucký kraj

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 17:16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

no mě USB nějak nezajímá. Pokud to nebude mít nějakou výhodu pro i2s propojení, tak si radši pořídím RPI 4. Pak nebudu aspoň muset předělávat celou krabičku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po september 02, 2019 18:05:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak si nedovedu představit, jak by to mohlo zlepšit I2S oproti standardní RPi, SoC je stejný. Je to zaměřené na USB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 505
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2019 10:44:41    Predmet: Odpovedať s citátom

jbajci napísal:
Ve verzi volumia z března 2019 (2.565) je chyba ve prospěch uživatele, kdy tato zpřístupní Tidal(odzkoušeno) a pravděpodobně i Qobuz v neplacené verzi My volumia. Jak psal soaron, funkčnost je místy omezená. Mě se lépe osvědčlio použití Moode a aplikace Mconnect na mobilu. V moode lze také nastavit Tidal účet, akorát je třeba jej ovládat přes externí aplikaci ( mconnect, bubble upnp apod.) Mám doma Allo Kali reclocker + allo piano2.1 + rpi 3b+. Kamárád má allo usbridge ( usb výstup) a aktuálně k němu zakoupil lineární zdroj Allo Shanti. Má dva 5V výstupy (1A a 3A), což je ideální pro zařízení uvedeného typu. V zaří by měl vyjít Usbridge signature a poté nový převodník Revolution, který má opět posunout laťku o kus nahoru. Na novým usbridge by měly být odstraněny obecně známé problémy, které RPI má ( sdílená sběrnice pro USB a ethernet a s tím související problémy). Řešení je podobné tomu, jaké má Project ve svém Stream boxu S2, který je mimo jiné také postaven na Volumiu.


súhlasím, ja som skúšal tidal cez moode a aplikáciu v mobile externá sa mi osvedčila: Linn kazoo a všetko to fachalo ikeď vyhľadávanie tiež trochu kostrbaté......
PS nová RPi4 by už nemala mať zdielanú zbernicu pre ethernet a USB....

_________________
Ubuntu 22.04->JRiver MC27 (64bit)->USB Diy ->Topping E50-> BVAudio PRE1 -> BVAudio PA300SSE -> BVAudio PA300SE ->BVAudio F3B
3kW oddeľovák á la BUBUXIN
Sony CDP-XA30ES mod. by Casea, Pro-Ject Xtension 9 Evolution
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
jbajci
Hifi obsluha


Založený: 09 december 2018
Príspevky: 23
Bydlisko: Olomoucký kraj

PríspevokZaslal: So september 07, 2019 18:56:51    Predmet: Odpovedať s citátom

první testík RPI4 z hlediska audia: https://www.youtube.com/watch?v=cjqEPyMr1zI. Kdo se na to nechce dívat, tak RP3 dopadlo lépe jak RPI 4. Testováno s Allo Boss a Allo Digione sig.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So september 07, 2019 20:18:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Test? Pán do kamery dělá reklamu na allo, vypráví své poslechové pocity a pak klasické bullshit zdůvodnění ničím nepodloženého pocitu ničím neměřeným větším šumem při vyšších frekvencích procesoru, které se vsadím ani nezjišťoval, protože netuší jak. Pak nesmysly kolem USB3, které je zbytečně rychlé na audio (žádný DAC nejede na USB3). Sorry, ale tenhle "test" se ničím neliší od pojistkových testů.

Je zajímavé sledovat, jak když se RPI dostala mezi širokou veřejnost, tak během krátké doby zase vyskočili voodoo audiofilové, kteří kolem něj dělají svoje rituální tanečky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ne september 08, 2019 09:12:18    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin Thumbs up
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jbajci
Hifi obsluha


Založený: 09 december 2018
Príspevky: 23
Bydlisko: Olomoucký kraj

PríspevokZaslal: Ut september 10, 2019 13:25:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se vrátím k tomu softwaru, tak aktuálně RoPieee, který dřív fungoval pouze jako Roon end point, nyní existuje i ve verzi XL, kde podporuje DLNA a Airplay. Zatím jsem to nezkoušel, ale během týdne to určitě testnu.
https://www.ropieee.org/xl/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ut september 10, 2019 20:28:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém vidím v tom, ak to preženiem, že denno denne vychádza nový OS pre RPi. Kto to má stále dookola testovať..? Ja som na to už rezignoval a preto som ostal pri Volumio. Ponúka všetko, čo potrebujem, resp. všetko možno nie, ale u ostatných distribúcii to nie je o nič lepšie.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jbajci
Hifi obsluha


Založený: 09 december 2018
Príspevky: 23
Bydlisko: Olomoucký kraj

PríspevokZaslal: Št september 12, 2019 10:14:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem ten Roopieee XL vyzkoušel - DLNA podporuje, ale možnosti nastavení jsou jenom dvě - ON a OFF. Žádné převzorkování či jiné možnosti nastavení jako u Volumia nebo Moode. U mě nepoužitelné, protože pokud nenastavím převzorkování na 32 bitů tak nehraju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št september 12, 2019 10:16:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Většina zvukovek umí jen některé typy formátů, to je normální situace. Určitě ta konverze formátu nějak nastavit půjde, nebo zadat zařízení s plug pluginem, který si to zkonvertuje sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ne máj 10, 2020 16:55:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Upgrade na RPi 4 a Volumio 2.773

Aj keď projekt "úspešne" stojí odložený v šuplíku, tak som neodolal a rozhodol som sa pre obnovu železa. Nové RPi 4 Model B má 4GB RAM, výkonnejšie CPU (vďaka ktorému je celá doska dosť teplá) a super konektivitu. Pri tejto príležitosti som navýšil aj OS na najvyššiu dustupnú veziu 2.773. Displej aj zvuková karta zostali rovnaké Waveshare 4" HDMI LCD a Allo DigiOne S/PDIF. Pre pripojenie displeja je teraz potrebná redukcia, alebo priamo kábel z microHDMI na HDMI.

odkaz: Raspberry Pi 4 Model B

U nového Volumio sa zmenilo rozhranie, ktoré sa však dá prepnúť do pôvodného dizajnu. Samozrejmosťou je priamejšia integrácia so službou MyVolumio. Po inštalácii rozšírenia Touch Display máme možnosť nastaviť niektoré parametre, ako je napríklad aj otočenie dipsleja. Ja však túto možnosť nepoužívam a všetko si radšej nastavujem ručne v konfigurácii. Aktualizvané Volumio používa dva konfiguračné súbory. Prvý je už notoricky známy hlavný súbor config.txt, ktorý do seba načítava súbor s užívateľskými nastaveniami userconfig.txt. Odporúča sa svoje nastavania ukladať práve do toho druhého súboru. Tento sa totiž v prípade update-u systému neprepíše.

Po úprave konfigurácie prišiel reštart a následné rozčarovanie. Displej nefungoval, resp. zobrazoval rozsipaný čaj. Začal som gúgliť a zistil, že sa pre nové jadro musí upraviť konfigurácia. Tak hor sa do toho. Zmeny ukladám do užívateľských nastavní, aby prežili prípadný update OS.

kód:
sudo nano /boot/userconfig.txt

kód:
hdmi_drive=1
hdmi_group=2
hdmi_mode=87
hdmi_timings=480 0 40 10 80 800 0 13 3 32 0 0 0 60 0 32000000 3
dtoverlay=ads7846,cs=1,penirq=25,penirq_pull=2,speed=50000,keep_vref_on=0,swapxy=0,pmax=255,xohms=150,xmin=200,xmax=3900,ymin=200,ymax=3900
display_rotate=3 #1: 90; 2: 180; 3: 270


Pribudol riadok s definúcou hdmi_drive (1 = DVI mód bez zvuku, 2 = HDMI so zvukom) a miesto hdmi_cvt je terazhdmi_timings. Po uložení a reštarte sa zasa všetko zobrazuje, ako má.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DIY realizácie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist