Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Okto Research DAC
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So jún 08, 2019 09:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Napisal to trosku nesikovne, ale snad sa to da pochopit . . .

BTW Frantrax - je zname, kedy sa bude dat stereo verzia objednat? Na webe vidim, ze aktualne neprijmate dalsie objednavky, lebo nestihate.

Vdaka za info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 12, 2019 07:52:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Mam plosnaky s rc filtry pripravene na paralelizaci vsech odporu... tak budu laborovat... aby sum nevadil... nyni nevim, co je sum... musim dat hlavu primo do horny...

Hmmm..?



Hmmmmmmm?! To je nějaký nový protokol komunikace?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 12, 2019 09:49:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Dosť nejasné vyjadrenia...
citácia:
a sumi to do cca 30 cm...

neskoršie
citácia:
tak budu laborovat... aby sum nevadil...nyni nevim, co je sum... musim dat hlavu primo do horny...

Čo sa medzitým zmenilo??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St jún 12, 2019 11:38:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee, komunikačný protokol bol vynútený klientom, t. j. tým, čo ste napísali Very Happy .

Práve na to som narážal. Načo laborovať, aby šum nevadil, keď "niní nevím, co je sum"?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 12, 2019 14:11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

No dobrá... tedy polopatě Smile


Nyní mám pasivní výhybky a z OktoSHARCu tak ženu vždy do dvou kanálů (basák+horna) stejný signál. Pozaďový šum prakticky není možné slyšet, leda byste dali hlavu do horny a bylo úplné ticho.

Proč chci měnit pasivní řešení za aktiv? Tak především proto, že se s tím dá neskutečně snadno laborovat, měnit nastavení filtrů a měřit, poslouchat vliv... mám možnost i FIR filtrů atd. No a navíc se velmi výrazně zvýší citlivost a tedy 100 W zesilovač bude stačit na brutální hlasitost.

Když jsme dělal pokus, tak s nastavením RC filtru dle Mabata je šum samozřejmě vyšší než u pasivu a je slyšitelný při tichu asi do vzdálenosti 30 cm od horny… pokud bych s tím nebyl spokojen, budu paralelizovat odpory a můžu to libovolně ovlivnit... ale citlivost půjde pryč.

Už jasno? No měl jsem za to, že to téma je docela jednoduché...

BTW: tenhle OktoDAC nebo můj OKtoSHARC je špička stran měření a o tom tady byl původní příspěvek Pavla B. Krámy za násobky, desetinásobky či stonásobky peněz jsou technicky velmi výrazně horší... všechna ta slavná "diskrétní řešení" Smile a to jsou v 99 % dvoukanály!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 12, 2019 14:46:12    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Už jasno?

Jasno.. V tej súčasnej "nešumiacej" pasívnej výhybke je pre driver (mimo výhybky) určite aj pasívny útlm (10-20dB??, takže aj tam je citlivosť "pryč", preto to v pasíve nešumí. A rovnaký pasívny útlm doporučujem dať na výstup zosilňovača pre výšky v aktívnej verzii. Bude to presne rovnako "nešumieť". A využiť 100W výkonu na driver s citlivosťou 110dB je na ozvučovanie vonku, kde sa počúva 10-30m od boxov, nie na posluch doma cca 3m od boxu. Tých 100W je pre citlivý driver v aktíve úplne zbytočných, takže aj s tým útlmom (10-15dB)na výstupe konca pre driver to bude hrať "neznesiteľne" hlasito.. Stačí sa "pozrieť" na svorky drivera osciloskopom, čo tam v pasíve v špičkách ide, aký rozkmit..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St jún 12, 2019 16:47:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro driver v aktivu to chce nějaký pěkný tichý Áčko, stačí pár wattů. Takový zesilovač bych si postavil, kdybych to uměl. Protože neumím, mám úplně obyčejný šedesátiwattoý AB s pasivním útlumem. A jen tak mimochodem, těch 110 dB to rozhodně nemá všude, ale furt je to ještě poměrně dost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St jún 12, 2019 21:08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Také šikovné Áčko postavil miestny člen. 20 W, zisk 20 dB a nešumí aj bez útlmu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št jún 13, 2019 05:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=22884&postdays=0&postorder=asc&start=0 Cool

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=22884&postdays=0&postorder=asc&start=120

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=22884&postdays=0&postorder=asc&start=150

Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 13, 2019 05:18:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Já zesilovače nesleduju, až tak mě to nezajímá ani netrápí. Ale koukal jsem, že Nelson Pass má hezký kousky. To je poměrně věhlasný jméno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št jún 13, 2019 05:34:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Kupiť si nakonec PASSa to je pre tuto komunitu pekná podpásovka. Rolling Eyes Rotfl

https://www.youtube.com/watch?v=sCqAvYDpbKQ

https://www.passlabs.com/

Ale už som trocha Off topic ! vlákno je o Okto Research DAC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 27, 2019 15:52:04    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Už jasno?

Jasno.. V tej súčasnej "nešumiacej" pasívnej výhybke je pre driver (mimo výhybky) určite aj pasívny útlm (10-20dB??, takže aj tam je citlivosť "pryč", preto to v pasíve nešumí. A rovnaký pasívny útlm doporučujem dať na výstup zosilňovača pre výšky v aktívnej verzii. Bude to presne rovnako "nešumieť". A využiť 100W výkonu na driver s citlivosťou 110dB je na ozvučovanie vonku, kde sa počúva 10-30m od boxov, nie na posluch doma cca 3m od boxu. Tých 100W je pre citlivý driver v aktíve úplne zbytočných, takže aj s tým útlmom (10-15dB)na výstupe konca pre driver to bude hrať "neznesiteľne" hlasito.. Stačí sa "pozrieť" na svorky drivera osciloskopom, čo tam v pasíve v špičkách ide, aký rozkmit..


Ano... souhlasím... taky to tak chystám... leč energetika mě živí, takže hudba a zvuk musí být nyní jen v modu poslechu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 14, 2019 11:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

"The first batch of the DAC8 PROs has been shipped last week."
Zdroj: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-okto-dac8-8ch-dac-amp.7064/post-246673
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2020 22:39:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Okto je zase v cele SINAD rebricku:
- https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/okto-dac8-stereo-dac-review.14705/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 18, 2020 07:08:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Chysta sa recenzia v Stereophile???
- https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/okto-dac8-stereo-dac-review.14705/post-459276
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: So júl 18, 2020 10:39:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Měří jim to fakt parádně. Líbí se mi, že osadili streamer obyčejným Rpi a nepodlehli hifistickým nesmyslům s tím, že klasický Pi je úplně špatně a nehraje dobře Very Happy
_________________
Rix Audio Instagram
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So júl 18, 2020 11:09:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám jednu pripomienku. V manuál som sa dočítal, že keď chce užívateľ rozchodiť streamovanie, musí otvoriť kryt pristroja, dať tam SD kartu s inštaláciou (image) a rozchodiť to. Viac user friendly by bolo, keby tam bol nejaký soft štadardne s tým, že ak užívateľ uprednostňuje inú distribúciu, jednoducho si to reinštaluje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So júl 18, 2020 11:16:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Paralelní spojení 4 DACů má samozřejmě pozitivní efekt, i když to zdaleka není jen o tom.

RPi4 je úplně v pohodě. Nic jiného z ARM světa nedává do takového zařízení smysl, protože to nemá dlouhodobou podporu aktualizací linuxu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2020 10:33:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 01:08:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2020 12:07:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si naopak myslím, že je to super. Ak človek príde na to, že RPi, ako streamer je zatiaľ dosť obmedzene použiteľný, tak ho len odpojí a má rázom ďalší USB vstup. Ja by som ešte vyviedol čítačku na zadnú stenu, ak sa už užívateľ má babrať s OS.

Bol by som ešte zvedavý, aký je stereo bez streamera. Nie som totiž úplne presvedčený, že kombinovať DAC a RPi v tejto roli, je šťastné riešenie. Predsa len RPi nie je dokonalé a už vôbec nie user friendly. Nehovoriac o integrácii Tidal a ostatných služieb do Volumio.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2020 17:01:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je tedy dokonalé a více user friendly a aby to za půl roku bylo stejně user friendly a nepsalo, že se formát služby XYZ změnil a nový není podporovaný? Aby jsi za pár let měl šanci na tom nasadit IPv6, aby to podporovalo aktuální šifrovací protokoly (viz staré TLS či SSH, staré verze SMB), aby se to umělo domluvit se službami překlopenými na HTTP2, HTTP3, ... atd. atd. Podpora aktuálního stavu software a služeb je naprosto klíčová a neznám žádnou jinou armovou desku, jejíž HW a konfigurace se dostaly kompletně to mainline klíčových projektů, protože se její podpora považuje již za samozřejmost.

Jinak dostupnost varianty DACu s a bez RPi beru jako dobrý kompromis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2020 22:36:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nenarážal som na inú ARM platformu, ale skôr na to, že by som tam RPi vôbec nedával. Na prvý pohľad super vec, sám používam RPi + Volumio.

Myslím si však, že ak niekto v dnešnej dobe kupuje streamer, tak sa neuspokojí s tým, že mu krabička hraje zo siete, alebo z HDD/USB. Pod pojmom streamer sa dnes skrýva skôr výraz "Viem Spotify, Tidal atď.". Tu však Volumio dosť pokulháva. Nehovoriac o tom, že sa mi už párkrát stalo, že aj po riadnom vypnutí, t. j. cez menu sa mi RPi nenaštartovalo. Mne je to fuk, ja mám zálohu uloženú, ale ako výrobca by som nechcel riešiť support typu "Nefunguje mi Spotify". Bežný užívateľ, ktorý kupuje komplet riešenie sa asi nebude, so šrubovákom v ruke, dobývať do čisto nového zariadenia, aby vytiahol SD kartu a nahral nový OS.

Pre nás hračičkov je to možno dobré spojenie, ale pre BFU..? Ten si len prečíta streamer a povie si. Za dané leniaze super DAC + streamer a potom príde rozčarovanie.

Edit: Aha OK. Až teraz som prebehol manuál, takže výrobca vlastne nsposkytuje komplet riešenie a verziu s RPi si tým pádom kúpi len ten, kto vie, čo robí.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Po júl 20, 2020 07:53:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2020 22:54:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron, nenariekaj - softver sa vyvija rychlejsie nez hardver, a uz mozno zajtra tu moze byt to co dnes este nie je :-)

A ak to nahodou integrovali tak, ze RPi vie zapnut ale i vypnut cely DAC a cez trigger i dalsie zariadenia, tak by to bolo i velmi prakticke. To s bezne pripojenym DACom do USB nedas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Št august 27, 2020 09:51:43    Predmet: Odpovedať s citátom

ale v tom má pravdu soaron, sem tam sa sd karta pokazí a pre laika je tým pádom celé zariadenie nepoužiteľné.....
_________________
Ubuntu 22.04->JRiver MC27 (64bit)->USB Diy ->Topping E50-> BVAudio PRE1 -> BVAudio PA300SSE -> BVAudio PA300SE ->BVAudio F3B
3kW oddeľovák á la BUBUXIN
Sony CDP-XA30ES mod. by Casea, Pro-Ject Xtension 9 Evolution
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne august 30, 2020 10:12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Práve že SD kartu ľahko vymení aj laik.
S pamäťou prispájkovanou na plošnom spoji, v ktorej je uložený firmvér, si však určite laik neporadí. Poškodiť sa môže úplne rovnako, ako SD karta. Je to rovnaký typ pamäte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne august 30, 2020 10:50:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. ale kedy ste riešili nefungujúci firmvér v DVD/BD/CD prehrávači, alebo streameri? U RPi je to každú chvýľu. Proste to len nenaskočí.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne august 30, 2020 11:12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne RPi nabehne vždy.
Nemám však nastavené automatické aktualizácie. Ani nemám potrebu okamžite inštalovať každú aktualizáciu.

Pokiaľ ide o BD, DVD..., bude to asi aj tým, že aktualizácie sú veľmi zriedkavé a po čase žiadne. Cca 2 roky po ukončení výroby softvérová podpora u tohto typu zariadení končí.
Pri satelitných prijímačoch som však častejšie riešil nefunkčný firmvér. Veľakrát pomôže len aktualizácia cez RS232. Poškodená pamäť však bežne znamená koniec používania prijímača, jej výmena je neefektívna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne august 30, 2020 11:20:02    Predmet: Odpovedať s citátom

A to Vám beží RPi neustále, alebo ho aj vypínate?
Tiež nemám zapnuté automatické aktualázcie, no čas od času sa stane, že nenabehne. Pritom ho vypínam štandardne cez menu.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne august 30, 2020 11:47:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypínam ho. Zapnem ho len vtedy, keď potrebujem.
Hudobné súbory mám na USB kľúči, streamovanie nevyužívam. K domácej sieti (a internetu) ho mám pripojený cez FTP kábel.
RPi mám ešte starší typ 2B.

Nemôže u Vás robiť problém zdroj? Je dostatočne dimenzovaný?
Ja som si robil lineárny zdroj a bol som celkom prekvapený z odberových špičiek. Musel som vymeniť pôvodne použitý transformátor.

Tiež ho bežne vypínam cez menu, ale občas ho vypnem "natvrdo". Aj potom však vždy nabehne, len si "nepamätá" zmeny v playliste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne august 30, 2020 11:55:17    Predmet: Odpovedať s citátom

<OT>
Jedno RPi pouzivam a bezi 24/7 3-4 roky. Raz za cas (mozno dva mesiace) sa Kodi zblazni a treba ho restartovat. To je cele. Nevidim zmysel vypinat nieco ako RPi. To zariadenie je urcene na prevadzku 24/7 (spotreba).
</OT>
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist