Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nearfield studiove monitory na HiFi?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 01:22:53    Predmet: Nearfield studiove monitory na HiFi? Odpovedať s citátom

Ahoj,
zaujimalo by ma, ci moze existovat relevantny dovod oznacit danu konstrukciu reprobedni ako urcenu pre nearfield posluch (ak neberieme do uvahy nutnu schopnost generovat rovnake SPL v mieste povedzme 3m od repro ako v mieste nearfield posluchu).
Alebo inak: je na mieste obava, ze ak bude posluchove miesto vzdialene od takychto repro povedzme 3m, bude zvuk ovplyneny (okrem akustickych vplyvov miestnosti) aj inak, ako by bol pri reprobedni urcenej k "normalnemu" posluchu?

Zaoberam sa moznostou nahradit pasivnu zostavu urcenu na bezny HiFi posluch (vid. popis dole) aktivnym riesenim a logicky (zrejme nespravne - dovod vid. nizsie) som sa dostal aj k pro studiovym (prevazne nearfield) rieseniam.

Predpokladam, ze neutralna (neskreslena) reprodukcia je prvoradou poziadavkou pri praci v studiu, ciel vyzera byt teda rovnaky.

Nieco ale v tejto rovnici asi nesedi. Ked sa pozriem na ceny studiovych monitorov, krore maju v komunite profesionalnych zvukarov velke uznanie (napr. Focal Solo6 BE, PMC Result6, Adam S2V), tieto su k kategorii do 3000E/par (a to su vacsinou 2-p bi-amp aktivy).
Ked to porovnam s HiFi, aktivne (pasivne, t.j. cena za power amp + repro ani nevravim) riesenia v tejto cenovke su skor nieco ako budget/entry level (ja sa do nej s DPA + AE stlpmi + kable vleziem len tak tak, a to len vdaka DPA, ku ktoremu ak by som hladal alternativu so zvucnym menom za hranicami CS, vieme asi ako by to dopadlo, a to este nie je bi-amp).

Toto ale nedava zmysel. Ak by rozdiel naozaj neexistoval, resp. bol by len v estetickej stranke alebo menej zvucnom napise na bedni, asi by HiFi ako take uz davno malo velky problem.

V com je teda rozdiel?

Pozeram, ze som sa celkom rozpisal, a ze vlastne su to dve prelinajuce sa otazky, takze zhrnutie:
1. Reproduktory urcene na nerafield posluch vs. na "normalny/midfield?" posluch (u mna cca. 3m)
2. Studiove monitory vs. HiFi posluch

Ked ma niekto chut sa vyjadrit, budem vdacny za kazdy nazor.

Dik.

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 07:25:22    Predmet: Re: Nearfield studiove monitory na HiFi? Odpovedať s citátom

Oscarossa napísal:
Toto ale nedava zmysel. Ak by rozdiel naozaj neexistoval, resp. bol by len v estetickej stranke alebo menej zvucnom napise na bedni, asi by HiFi ako take uz davno malo velky problem.

Myslím, že jsi na to přišel sám. A nedělej si iluze o tzv. studiových monitorech. Zdaleka ne všechno z toho je technicky dobré.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 08:28:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Studiovy monitor ma hlavne umelo-elektronicky vyrovnanu alebo ziadane upravenu frekvencnu charakteristiku aby zvukovy majster nepridaval a neuberal jednotlivym tonom-zvukom neprimerane.
Tj aby vsetky zvuky boli vo vyslednej nahravke vykonovo zosuladene a hralo to priemerne-univerzalne.

O kvalitu reprodukcie ako taku ide podla mna az na druhom mieste.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 09:08:45    Predmet: Odpovedať s citátom

BK, to si okrem ineho popisal aj funkciu vyhybky v kompetentne navrhnutej hifi reprobedni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 09:33:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz som to pisal minule inde, ale hodi sa to trochu i sem.

Porovnanie spodku frekvencneho rozsahu u aktivnych dvojpasmovych monitoroch s plytkym zvukovodom a mensim stredobasom:

U dobrych pasivnych repro (to plati aj pre hifi) bude ten dolny rozsah zacinat vyssie, ak nebudu mat specialne(~drahe) reproduktory a nizku citlivost.

Genelec:
- 8320A ... 55 Hz (-6dB) ... 4"
- 8330A ... 45 Hz (-6dB) ... 5"
- 8340A ... 38 Hz (-6dB) ... 6.5"
- 8350A ... 33 Hz (-6dB) ... 8"

JBL:
- 305P MkII ... 49Hz (-3dB) resp. 43Hz (-10dB) ... 5"
- 306P MkII ... 47Hz (-3dB) resp. 39Hz (-10dB) ... 6.5"
- 308P MkII ... 45Hz (-3dB) resp. 37Hz (-10dB) ... 8"
- 705P ... 45Hz (-3dB) resp 39Hz (-10dB) ... 5"
- 708P ... 41Hz (-3dB) resp 35Hz (-10dB) ... 8"

Kali:
- LP-6 ... 47Hz (-3dB) resp. 39Hz (-10dB) ... 6.5" (Listening Distance 2.2 Meters)
- LP-8 ... 45Hz (-3dB) resp. 37Hz (-10dB) ... 8" (Listening Distance 2.8 Meters)

Neumann:
- KH 80 ... 57Hz (-3dB) resp. 53Hz (-6dB) ... 4"
- KH 120... 52Hz (-3dB) resp. 46Hz (-6dB) ... 5.25"


Naposledy upravil miero dňa Ne november 10, 2019 14:47:57, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 10:14:15    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, zábava na celé odpoledne: https://www.youtube.com/user/skubny/videos

Jsou tam i vyložené chuťovky jako https://www.youtube.com/watch?v=WQPcEnaM-Cw (Kali vs JBL, modří vědí)

A nebo tohle: https://youtu.be/XTabG5txQUw

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 10:47:37    Predmet: Odpovedať s citátom

tie Kali vs JBL pekna ukazka. Hraju cca rovnako, frekvencna charakteristika je skoro tiez rovnaka. Original vsak vyrazne lepsi ako cez tieto monitory
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 10:56:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono to asi suvisi s tymto:
citácia:
The lead engineer at Kali is Charles Sprinkle, who is best known for the fabulous JBL M2 loudspeakers, as well as the popular LS305 and LS308 monitors.

Zdroj: https://www.audioxpress.com/article/fresh-from-the-bench-kali-audio-lp-6-powered-studio-monitors
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 11:29:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozhovor s Charlesom Sprinkle:
- https://youtu.be/NO-K1u3loxQ (prvych 9 minut riesia problem so zvukom)


Naposledy upravil miero dňa Ne november 10, 2019 11:40:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 11:39:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
Vdaka vsetkym za postrehy aj linky.

Pochopil som to teda spravne, ze:

Ad1: ziadny rozdiel medzi nearfield a inymi repro neexistuje (ak maju dostatocny vykon)?

Ad2: studiove monitory (samozrejme nie automaticky vsetky) su dobrou volbou aj pre hifi posluch a v podstate v HiFi svete nemaju konkurenciu z pohladu cena/parametre = jednoznacne cesta, ktorou sa vydat?

O rieseniach ako napr. vyssie viackrat spominane JBL rady 3 mkII si dovolim mat znacne pochybnosti (aj ked som ich nepocul hrat), ale tu uz je cena tak nizko, ze ak by to bolo naozaj po vsetkych strankach OK, tak proste trh by znicil vsetko ostatne nad 1000E/par. Nakoniec, dost som o nich cital a zial prispevky na forach to dokazuju (pocutelny hiss z posluchoveho miesta, velmi kompromisne navrhnuty D-class)

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 11:55:10    Predmet: Odpovedať s citátom

To ze tie male JBL (resp. i tie Kali) su kompromis nikto spochybnovat nebude, ale ako lepsia nahrada lacnych repro k PC su vynikajuce.

Napriklad bezne male hifi repro hraju do celej miestnosti (nemaju zvukovod), podobne male monitory su optimalizovane na jedno-dve posluchove miesta. Takze prvy dojem pri vstupe do miestnosti, bude typicky s hifi bednou lepsi.

Ale i tak (velmi zjednodusene) plati ze na "velky" zvuk potrebujes velku reprobednu, bez ohladu na to ci to je hifi alebo studiovy monitor. Napr. takuto obludu :)
- https://www.genelec.com/studio-monitors/sam-master-studio-monitors
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 12:03:09    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Napriklad bezne male hifi repro hraju do celej miestnosti (nemaju zvukovod), podobne male monitory su optimalizovane na jedno-dve posluchove miesta. Takze prvy dojem pri vstupe do miestnosti, bude typicky s hifi bednou lepsi.

Ach jo. Člověk by čekal, že po těch letech to aspoň někdo chápe.... a asi nechápe Sad Je to přesně naopak. Ty zvukovody na všech těch monitorech tam jsou mj. i kvůli rozšíření "sweet-spotu".

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 12:13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, este upresnim. Moj starsi posluchovy dojem pri porovnani B2031A a repro klasickej koncepcie bol, ze mimo-sweet spot hrali tie klasicke reprobedny bez zvukovodu prijatelnejsie, nez B2031A so zvukovodom. Co sa hodi napr. pri pouziti v obyvaku (t.j. vacsia plocha, nie len jedno-dve posluchove miesta).

MaBat, myslis, ze ten pokus si mam radsej znova zopakovat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 12:34:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Netuším, co a proč bylo "přijatelnější", nicméně je prostý fakt, že kvalitní zvukovod zajišťuje prakticky stejnou frekvenční charakteristiku v širokém rozsahu směrů od bedny (a to, že klesá amplituda přímého zvuku, je další benefit navíc, kterého se dá dobře využít). Jestli je ovšem ta frekvenční charakteristika dobrá, nebo ne, o tom pak rozhodují další věci. Osobně už zvuk směrujících výškáčů nemůžu vystát kvůli totálnímu kolapsu stereo obrazu mimo optimální místo. Takže pro mě je rozšíření sweet-spotu zásadní vlastnost, už kvůli které to nakonec dělat. Ty Behringery, byť zvukovod neměly nejhorší, nikdy nehrály moc dobře, zazdili to výhybkou a pár dalšími "detaily". Měl jsem je taky, chvíli, prodal jsem je. Pak jsem si ale koupil samostatně ty středobasáky z nich, ty byly super.

Za ty prachy, co stojí všechny tyhle novější monitory (pokud možno ty větší), každopádně těžko koupíte něco lepšího. V hifi ty ceny vynásobně aspoň deseti, a pak se modlete - tam je takových srágor, že je mnohem větší šance, že koupíte daleko horší bedny, než tyhle laciný monitory, a to bez ohledu na cenu.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 12:50:35    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
tie Kali vs JBL pekna ukazka. Hraju cca rovnako, frekvencna charakteristika je skoro tiez rovnaka. Original vsak vyrazne lepsi ako cez tieto monitory

Bez zahrnutí originálu by také ta videa neměla žádný smysl.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 12:56:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Njn, dakujem za pripomenutie, urcite si mi to uz aspon raz vysvetloval. Vyhladovo pocitam so STH zvukovodom pre vykuchany Behringer basak, a to uz bude nieco naozaj zaujimave na dalsie porovnavanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 13:07:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda, že tam ty Behringery nemají.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 13:18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdá se mi to, nebo se u Klipsche nějak vycajchnovali? - https://www.youtube.com/watch?v=--pYK5xs9MM
(Vejšky jako takový se dají eventuálně snadno ubrat, ale jinak se to jeví docela v pohodě.)

A jinak věřím, že KALI LP-6 budou vynikající. Za 180€... To za ty prachy nikdo doma nepostaví.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 14:05:23    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, taky hezký: https://www.youtube.com/watch?v=1NKLZR18pWU
Jestli je to stejně dobře zvládnuté, jako ta dvoupásma (u koaxu člověk nikdy neví, má to zas svoje problémy), tak to za 400€/kus bude asi těžko hledat konkurenci i jako menší bedny na doma.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 15:26:55    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
tie Kali vs JBL pekna ukazka. Hraju cca rovnako, frekvencna charakteristika je skoro tiez rovnaka. Original vsak vyrazne lepsi ako cez tieto monitory

Mne to aj na reproduktoroch pri PC hralo odlišne. Kali sú prezentnejšie na vyšších stredoch (zvýrazňujú vokály) a JBL idú hlbšie (asi sú vyrovnanejšie).
Čo bude hrať lepšie v konkrétnej miestnosti, to sa nedá predvídať.

Takéto video-porovnanie má určitý význam len vtedy, ak človek má reálne odskúšané jedny reprosústavy, tak približne vie, akú zmenu môže od tých druhých očakávať. Ale v iných akustických podmienkach aj tie zmeny môžu byť iné Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 15:45:25    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
BTW, taky hezký: https://www.youtube.com/watch?v=1NKLZR18pWU
Jestli je to stejně dobře zvládnuté, jako ta dvoupásma (u koaxu člověk nikdy neví, má to zas svoje problémy), tak to za 400€/kus bude asi těžko hledat konkurenci i jako menší bedny na doma.


Podobne ako som spominal noise pri JBL, aj Kali ma podobne problemy (LP aj IN seria):

https://www.gearslutz.com/board/new-products-coming-soon/1257725-kali-audio-8-a.html

Pozri hlavne prispevok #19

Zrejme ani v pripade studio monitorov nie je najlepsie sustredit sa na uplny low-end. Ale vdaka za link na Digital Stereophony kanal, tie porovnania su zaujimave. Skoda, ze nezaradia aj vyssie triedy.

Ja som zatial zuzil vyber na tie tri v mojom prvom prispevku. Uvidim, ci sa budu dat niekde vypocut...

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 16:37:36    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
> How did aim to improve on the JBL LSR series?

Kali_Audio_Official> One of the main things we did was to reduce distortion in the low frequency transducer. In general, transducers are the source of much more distortion than the electronics, so the best value is to improve the transducer. We designed a transducer at a higher cost that uses a larger magnet and voice coil. The voice coil is 2 layers instead of 4 layers, and has significantly lower flux modulation and distortion.

Zdroj: https://www.reddit.com/r/IAmA/comments/9ne8ce/we_are_kali_audio_we_left_jbl_pro_in_january_to/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 17:45:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevěřím tomu, že ze 2 - 3 m bude problém s šumem.

BTW, "We're looking at doing something to compete with 7-series and those other ~$1000/each speakers sometime soon ...", takže jestli je někdo ochotný zaplatit ještě o poznání víc, než za LP-8 nebo IN-8 (osobně k tomu moc nevidím důvod), na tohle bych si počkal.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 18:53:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka za tip, na to si este zrejme pockam, upgrade mam v plane zaciatkom roka.

Z mojej strany ochota ist s cenou hore na uroven nikde okolo 1500/kus je, kedze pocitam s posunom vpred a z tych nizsich kategorii si tym isty velmi nie som.
Stale je to ale cena, do akej by som sa v hifi dalej ako na tom som momentalne nedostal.

Pred niekolkymi dnami som si bol vypocut jedny z mala cenovo dostupnych HiFi aktivnych rieseni (ktore neobsahuju digitalne vstupy - to chcem riesit samostatne) od Acoustic Energy - AE1 Active, 1300/par ( https://www.acoustic-energy.co.uk/products/ae1-active ).
Zanechali urcite pozitivny dojem, aj ked ako neutralny by som ten prednes neoznacil. Lokalizacia bola skvela aj soundstage pekne velky, spodok fajn - ten fakt prekvapil. Pri vyssich hlasitostiach som uz na vyskach mal vyhrady, ale to aj tak nebolo nic, co by bolo doma realne. Hlavne to bolo krasne zive a pohanalo to cloveka pustat dalsie a dalsie skladby, az som na chvilku zavahal, ci cela ta honba za neutralitou a vernou reprodukciou stoji za to, ci to nehodit cele za hlavu a len mat radost zakazdym ked si pustim HOCICO, nie len dobre nahravky...

Kazdopadne rad by som to postavil k nejakym monitorom a porovnal.

P.S.: pocuvalo sa priamo z CD Primare35 (regulacia hlasitosti cez gain priamo vzadu na aktivoch), sietova pracka, akusticky mierne upravena miestnost

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 19:11:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To víš že jo, dvoupásma s 5" za 1.300€, to si kup! Very Happy
A není to málo? Anebo to už je ta vyšší třída?


- LP6 review: https://www.audioxpress.com/files/attachment/2689

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 19:37:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Oscarossa napísal:
az som na chvilku zavahal, ci cela ta honba za neutralitou a vernou reprodukciou stoji za to, ci to nehodit cele za hlavu a len mat radost zakazdym ked si pustim HOCICO, nie len dobre nahravky...


No pravda je asi niekde uprostred, z pocuvania by mal mat clovek podla mna hlavne hudobny-umelecky zazitok, proste nejaku tu pozitivnu emociu zo suhry "zvukov".

Na druhej strane je tiez zazitok vypocut si uz napocuvane skladby na kvalitnejsich reprakoch ako je clovek zvyknuty a objavit v nich nejaky "novy" zvukovy detail ktory predtym na horsich reprakoch bol utopeny v skresleni.

Na tu prvu moznost ma kazdy penazi dost, ta druha je uz hlavne o peniazoch.
Nastastie pre mna je ta prva moznost podstatne dolezitejsia Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 19:43:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Vy furt děláte, jako kdyby za tou "první možností" byla nějaká magie, nebo co.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 19:59:40    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
To víš že jo, dvoupásma s 5" za 1.300€, to si kup! Very Happy
A není to málo? Anebo to už je ta vyšší třída?


- LP6 review: https://www.audioxpress.com/files/attachment/2689


Ak nahodou vznikol dojem, ze sa orientujem len podla ceny, tak to je omyl. V pripade takychto extremnych rozdielov vsak moze cena posluzit aspon ako orientacne voditko bez toho, aby clovek zbytocne minal energiu na nieco, co nema realnu sancu ponuknut nieco viac ako mam (napr. bi-amp 2-p s 8" woofrom v cene 200-300E).

Dufam, ze sa chapeme, dik...

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 20:27:15    Predmet: Odpovedať s citátom

A nestaci na ten pohidovy posluch trochu sklopit fr.charakteristiku k vyskam?

https://www.bksv.com/media/doc/17-197.pdf strana 4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne november 10, 2019 20:41:59    Predmet: Odpovedať s citátom

To, co tam ukazují, se ale děje úplně přirozeně samo od sebe, k tomu stačí mít přiměřeně rovné (!) bedny v normálně akusticky se chovajícím prostoru. To je totiž měření ustáleného stavu včetně místnosti. To kdyby bylo rovné, bylo by to nepřirozené a špatně poslouchatelné. Bedny jako takové by měly být pokud možno vyrovnané co do přímého zvuku. Index směrovosti může pozvolna růst.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist