Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audio-Technica ATH-MSR7b

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Betruger
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2015
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Pi máj 24, 2019 08:29:22    Predmet: Audio-Technica ATH-MSR7b Odpovedať s citátom

Zdravím,

mal tu niekto možnosť vyskúšať tieto sluchadlá ? A ideálne ich porovnať s predchodcom ATH-MSR7 (bez "b" na konci) ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi máj 24, 2019 17:21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

... to by aj mňa celkom zaujímalo.
Pôvodné MSR7 určite nie sú žiaden veľký zázrak ... osobne dosť pochybujem, že pridaním nejakého "b" to Audiotechnica dokázala zásadne zmeniť .

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
samwaters
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 08 august 2019
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Št august 08, 2019 03:34:59    Predmet: Odpovedať s citátom

aj mňa celkom zaujímalo.
spanish dictionary
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št august 08, 2019 07:55:23    Predmet: Odpovedať s citátom

... vyzerá to tak, že MSR7b je v podstate presne ten istý krám ako staré MSR7.

Podľa mňa jediná reálna zmena spočíva v tom, že kábel ide do oboch mušlí súčasne pretože sú prekáblované na "pure balanced" (čo oproti starému modelu výrazne znižuje komfort obsluhy) ... to je totiž teraz taká "móda", že aj mizerné sluchátka musia automaticky hrať minimálne o triedu lepšie s balancovaným káblom ... navyše so zázračným 4,4mm "Sony-konektorom",ktorý pasuje iba do niektorých nových gerétov ...

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Betruger
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2015
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: St september 25, 2019 11:31:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Sluchátka som pred pár mesiacmi bol vyskúšať a hneď aj kúpil. Je to niečo, čo som celý život hľadal. Detaily vo zvuku a jeho čistota sú neskutočné. S týmito sluchátkami ma opäť začalo baviť počúvať hudbu. Sluchátka sa vyznačujú nekladením dôrazu na basy, čo je pri niektorých pesničkách trochu cítiť a nezaškodilo by v takýchto prípadoch viac basov, avšak asi neexistujú slucháka, ktoré by ideálne zvládali všetký pesničky. Keď oželiem toto, tak sú to pre mňa dokonalé sluchátka. Neviem sa vyjadriť k porovnaniu zvuku s prvou generáciou, bolo to už dávnejšie, čo som ich mal na ušiach, ale horšie to zvukovo podľa mňa určite nebude. Prvá generácia mala takýto výborný zvuk, avšak komfort bol katastrofálny. Toto bolo pri druhej generácie maximálne vyriešené a nemám problém ani pri dlhohodinovom posluchu. Dokonca sú pri dlhšom posluchu komfortnejšie než Beyerdynamic DT 770 Pro s velúrovými náušníkmi. Len pre porovnanie s drahšími Meze 99 Classics, zvuk týchto mi imponuje oveľa viac, Meze sú predsa len viac o basoch. Každopádne pre niekoho s podobnými zvukovými preferenciami, aké mám ja, sú to priam dokonalé sluchátka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sszorin
Hifi obsluha


Založený: 12 november 2019
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut november 12, 2019 11:59:26    Predmet: Re: Audio-Technica ATH-MSR7b Odpovedať s citátom

Betruger napísal:
Zdravím,

mal tu niekto možnosť vyskúšať tieto sluchadlá ? A ideálne ich porovnať s predchodcom ATH-MSR7 (bez "b" na konci) ?


Majú trochu zlepšené / výraznejšie basové frekvencie v porovnaní s MSR7 - preto b [bass] za MSR7.
Sú to analytické slúchadlá, veľmi dobré pre profesionálnu štúdiovú prácu.
Zobrazia takmer presne to čo je na nahrávke - to znamená keď zvukoví inžinieri urobili zlú prácu tak tá hudobná mizéria vám bude vŕtať do uší a do mozgu.
Sú iba na kvalitné zvukové nahrávky. Na mizerné nahrávky si kúpte lacné slúchadlá ktoré nie sú schopné presne zobraziť vysoké frekvencie. Zatemnia zlý zvuk.
Keď niekto potrebuje viac vysokých frekvencií na klasickú hudbu, ide o MSR7b, tak skúste zvýšiť tieto frekvencie o tieto deciBely:
3 kHz +3dB alebo +2dB
4 kHz +3dB alebo +2dB
5 kHz +3dB alebo +2dB
6 kHz +5dB alebo +3dB
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist