Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aky DAC pre HD 650/Hypa 1 ?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bananissvk
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2016
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: So november 16, 2019 08:17:23    Predmet: Aky DAC pre HD 650/Hypa 1 ? Odpovedať s citátom

Poprosil by som vas o radu . Momentalne mi hra hudba z pc takze
Essence ST----hypa 1 ---- HD 650 .... Hladam desktop dac v hladine 500-800 e
najradšej by som zachoval aj essenceST ako transport ale nie je to podmienka ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So november 16, 2019 11:47:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Přes rozpočet ale výborný DAC : RME ADI-2 DAC který utáhne i sluchátka

https://magazin.disk.cz/cs/rme-adi-2-dac-nejlepe-znejici-prevodnik-v-dane-cene-co-znam

k tomu akumulator a budeš si chrochtat blahem..

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520


Naposledy upravil roberto dňa So november 16, 2019 13:26:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bananissvk
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2016
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: So november 16, 2019 12:01:00    Predmet: Odpovedať s citátom

RME ADI-2 DAC VS CustomWorks DAC 1 NG ??? a čo take chord mojo ako desktop dac ? neskušal nikdo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So november 16, 2019 21:54:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
skus mrknut aj sem: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?forums/digital-audio-converters-dacs.10/

Najdes vela zaujimvych DACov vratane spominaneho RME, aj s meraniami a porovnanim...

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 16, 2019 22:32:38    Predmet: Odpovedať s citátom

S Chord mojo jako DAC, s Hypou 1 a HD650 mám dlouhodobé zkušenosti. Není to špatná kombinace, hraje celkem atraktivně. Po nějakém tom otravném testování a přehazování kabelů jsem ale zjistil, že je Hypa v takovém řetězci nadbytečná, neboť Mojo má vynikající sluchátkový výstup, úzce provázaný s DAC. Ať už použiji HD650 nebo Beyery T1, Hypa dodá subjektivně zvuku výraznější pevný bas, možná větší prostor, širší stereobázi, někdo by řekl, že to hraje zajímavěji či dospěleji. Jenže je to na úkor důležitého středního pásma, živosti a bezprostřednosti projevu. Obzvlášť je to slyšet v klasické hudbě, kde se samotným Mojo krásně "vidím" do nahrávky (slyším dobře rozmanité ruchy a šumy, vrzání židle, mumlání umělce či třeba zpěv ptáka za oknem studia), s Hypou však tyto detaily nejsou tak čitelné, střední pásmo je upozaděno ve prospěch dominantního basu. Samotné Mojo tedy preferuju jako více hifi, tj. více věrný (méně zkreslený) projev. Uznávám ale, že je to jen můj subjektivní pocit, který nemám podložen měřením.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 17, 2019 15:42:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Mojo moc důvěry v propojení s předzesilovačem nevzbuzuje, nemá ani normální rca výstupy.

Asi bych koukal na známější značky iFi Black Label, ADI2 zdruhé ruky, když už Chord tak bych koukal po Qutest jen už to nedává cenově smysl k sestavě.

Pak je tu milión věcí made in china dneska už i v celkem pěkných šasí, já bych do toho nešel, ale třeba to nehraje špatně za ty ceny, těžko radit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist