Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

[PORADTE] ako na balanced zapojenie

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 05, 2019 19:12:47    Predmet: [PORADTE] ako na balanced zapojenie Odpovedať s citátom

Ahojte,

potreboval by som pomoct s prechodom na balanced zapojenie sluchadiel. Citam to tu pravidelne skoro vsetko, ale elektrotechnike nerozumiem. Dopredu sa ospravedlnujem za pripadny zmatok v pojmoch.

Mam ADI-2 Pro a chcem vyuzit oba predne TRS vystupy. Sluchadlovy kabel je zakonceny TRS konektorom (6.3mm). Potrebujem teda adapter, ktory mi moj kabel "rozdvoji"...



...alebo musim sluchadlovy kabel vymenit za taky, ktory je zakonceny XLR a potom to cele mat zapojene takto:



Na spodnej fotke ide nepochybne o balanced zapojenie. Nie som si vsak isty tym, ci aj ten horny adapter v kombinacii s mojim sucasnym kablom poskytne to iste. Inymi slovami, moje zmatenie spociva v tom, ci je pre balanced zapojenie nevyhnutne potrebne XLR a teda musim menit sluchadlovy kabel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št december 05, 2019 19:23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Balanced zapojení sluchátek by vyžadovalo, abys od každého sluchátka táhl dva dráty - do každého TRS konektoru v DACu jeden pár. Pochybuji, že to tvá sluchátka tak mají, obvykle se někde po cestě spojují do stereo stíněného kabelu (tj. tři dráty). Ale možná jo, nevím.

Upřímně nechápu, k čemu by to bylo, proč bys chtěl sluchátka krmit do můstku, pokud mají dostatečnou hlasitost na normální zapojení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št december 05, 2019 19:27:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Je třeba upřesnit o jaká sluchátka se jedná, jinak nastane problém s rozdělením země pro každou mušli, například moje K702 to neumožní, protože mají třípinový miniXLR až na mušli.
Pak už stačí se podívat do manuálu, viz obrázek z něj:



RMEPHONES.JPG
 Description:
 Filesize:  119.83 KB
 Viewed:  136 Time(s)

RMEPHONES.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 05, 2019 20:06:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem, chlapi.

Sluchadla su ZMF Auteur. Maju v kazdej musli 4-pinovy XLR konektor. A su 300-ohmove, s citlivostou 97 dB/mW. Po prechode zo 44-ohmovych som musel pridat hlasitost z povodnych -38 dBu az na -20 a stale mi to pride ako keby to bolo malo. Neviem rozlisit, ci to je zvukova charakteristika samotnych sluchadiel, ze posobia prilis 'laid back', alebo skutocne ADI-2 Pro v zakladnom nastaveni na ne nestaci.

Navyse, RME uvadzaju v manuale, ze balanced mod ma vela vyhod. +3 dB k SNR, nizsie THD, samostatny DAC cip na kazdy kanal a dalsie. RME rozhodne nie su snake oil firma, takze verim tomu ako to ospevuju v manuale.

Zda sa, ze schema v kapitole 18 (dakujem, djrix!) mi dava odpoved, ze teda kabel musi byt iny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št december 05, 2019 20:13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, v podstatě potřebuješ kabel v tomto provedení:

https://www.zmfheadphones.com/zmf-cables/zmf-ofc-upgrade-cable

A pak tu přechodku z 2x jack na XLR 4 pin. Není to nic, co by se nedalo eventuelně i vyrobit, zdá se, že to jsou všechno klasické konektory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 08, 2019 12:27:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som sa po prieskume trhu rozhodol, ze si to cele fakt vyrobim sam. Schemu precitat viem, farby rozoznavam, nemam len dost skusenosti.

Nasiel som spajky od Kovohuty Pribram, ale neviem co si mam vsimat - napriklad, je dolezite aby boli bezolovnate? Alebo pomer cinu, medi a striebra?

Dalsia vec - rovnaka firma ma aj dobry vyber spajkovaciek. Ktora je na takuto pracu najvhodnejsia? Musi byt transformatorova alebo staci ten typ 'pero', ci ta do USB portu?

Pouzitie aj do buducna zostane maximalne v oblasti spajania kablov a konektorov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ne december 08, 2019 12:42:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Z Pribrami tu odporucal nieco miero ale uz si to presne nepamatam. Kazdopadne tie olovnate su podla mna jednoduchsie na pracu a aj spoj vyzera lepsie.


Tym USB spajkovackam by som sa asi vyhol. Ja mam doma napriklad tu Proxxonku, len je problem, ze k nej je treba este externy zdroj a vadil mi tam obcas ten plochy hrot. Teraz ju uz moc nepouzivam, kedze mam stanicu aj s horkovzduchom, kazdopadne treba si davat potom bacha na teploty ak to nema regulaciu. Ta Proxxonka si drzi teplotu okolo 310°C.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne december 08, 2019 14:45:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud neplanujes se tim dale zabyvat, stavil bych se k nekomu si to zapajet, nebo pozadal nekoho zde, je to prace na chvili. Jinak za vybaveni das tolik, co by stal ten kabel hotovy. Taktez cin kupovat pul kila kdyz potrebujes zapajet par spoju je zbytecne. Jinak ty konektory zapajis i trafopajkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ombik
Nádejný hifista


Založený: 28 september 2015
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 07:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom balanced modu mi hraji sluch. lip. Mam to tak udelano na svych Beyer T1 z puvodniho kabelu. Ktery jsem na konci zkratil a naletoval 2x stejne konektory Neutrik.
_________________
Ombik aka kychtax
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ombik
Nádejný hifista


Založený: 28 september 2015
Príspevky: 88

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 09:49:26    Predmet: Odpovedať s citátom

jogobella. Díval jsem na ta sluchadla. Mají oddělený kabel pro levou a pravou mušli. Tzn. že by to mělo jít ustřihnout a zkrátit až u konektoru? Pokud se tam oba samostatné kably L+P teprve spojují.
Jsou to sluchátka za 1600USD, určitě bych si to nechal někde udělat. Než doma.
S pořádnou pájkou (WBT, Audioquest, Mundorf atd.) a pořádnou páječkou. Dá se k tomu dělat i redukce zpět na Jack, ale už to nebude nikdy ono. Pokud bys pak chtěl hrát zpátky na Jacku. Vlastně je to nevratná úprava. Vrátit bude možné, ale s vědomím, jak to bylo uvnitř propojeno a se zkrácením kabelu. Dobře bych si to ještě rozmyslil..na Tvém místě.

_________________
Ombik aka kychtax
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 10:55:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pořád to jsou jenom 4 dráty. Samozřejmě následný prodej upravené verze nějakému "audiofilovi" může být problém...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 15:02:09    Predmet: Odpovedať s citátom

chcel som sa tomu venovat cez vianoce, ale nakoniec z toho nic nebolo. Smile

vylucujem, ze by som dokazal zaznamenat snr zlepsene zo 120 dbA na 123 dbA a mat k dispozicii max. vykon 2,9 W na kanal namiesto 1,5 W nepotrebujem. zdanlivo nizku citlivost sluchadiel som vyriesil prepnutim adi-2 pro do modu hi-power, ktory tam je presne pre tieto pripady. sumove dno je prilis hlboko, pozadie mi pride dostatocne 'cierne' - jasne dokazem rozlisit uplne ticho a pripadny sum v samotnej nahravke a s brumom alebo inym typom rusenia nemam pocutelny problem.

niektore technicke casti manualu k adi-2 pro su na mna uz prilis, ale vyplyva z nich, ze je vylucene, aby balanced zapojenie malo prevratny vplyv na zvuk, kedze tie obvody su unikatne spravene.

takze len vymyslam, lebo som zvedavy ake by to este mohlo byt. ale prakticky sa mi do toho nechce. ak este mate zaujem, pokojne to mozeme dalej rozoberat teoreticky, aspon sa nieco poducim. Smile

vsetkym dakujem za doterajsie tipy, rady a usmernenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 21:11:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by si plánoval "bastliť", tak spájku používaj olovnatú od seriózneho výrobcu (Kovohuty sú OK) - 60% Sn a 40% Pb (na niečo sa hodí aj s 2% Cu). Pracuje sa s ňou lepšie a je spoľahlivejšia, ROHS riešiť nepotrebuješ. V predajni ju však môže kúpiť už len živnostník.

Trafopájka sa na jemnejšie spájkovanie nehodí. Ani na konektory. Hrot je lepší, ale pre kvalitnejšiu prácu je potrebná stabilná teplota s možnosťou regulácie. Takže odporúčam spájkovaciu stanicu:
https://www.gme.sk/pajkovacie-stanice
Odporúčam pozrieť aj Avelmak:
https://www.avelmak.sk/index.php?lm=645
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist