Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dual CS 455-1 vs Thorens TD 190-2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 19, 2019 06:29:47    Predmet: Dual CS 455-1 vs Thorens TD 190-2 Odpovedať s citátom

Na inom fóre sa k môjmu dotazu zjavne nevie nikto vyjadriť, tak to skúsim dať aj sem.


Máte niekto nejakú dlhšiu osobnú skúsenosť s niektorým s týchto gramofónov?
Dual CS 455-1 - https://gramofony.heureka.sk/dual-cs-455-1/
Thorens TD 190-2 - https://gramofony.heureka.sk/thorens-td-190-2/

Uvažujem nad tým, ak to dovolia financie, že by som si niektorý s tých automatov kúpil.
Teraz hrám na Project-1. Čo sa zvuku týka, tak nemám vážnejšie výhrady. Len mi tá manuálna obsluha nejak nesedíí, nehovoriac o tom že už by si gramofónik zaslúžil menší servis. Ak nebudú peniaze, nemám problém pri ňom ostať.
Ten Dual a Thorens, ak sa nemýlim, majú rovnaké parametre a takmer rovnaký mechanizmus. Pokial viem, tak sa líšia spôsobom prepínania rýchlostí (tam sa mi viac páči jednoduchší u Dualu) a dizejnom (kde zase u mňa vedie Thorens). Neviem či som ešte nejaké rozdiely nepostrehol.
Našiel som na webe nejaké testy, kde samozrejme dopadli dobre. V hodnotení zákazníkov a v diskusiách to už také jednoznačné nebolo. Reči skalných odmietačov automatov ma nerušia, skôr ma trochu vystrašili niektoré prípady dodania pokazených prístrojov. Človek by nečakal od nemčúrov/švajčiarov, že by púšťali do sveta nepodarky. Možno to boli záležitosti nešetrnej dopravy, možno niečo iné. Neviem.
Každopádne ludia, čo dostali tieto gramce v poriadku, mali len kladné hodnotenia.

Takže ak viete niekto poradiť ktorý s týchto dvoch sa viac oplatí, prípadne kde by mohol byť problém, budem rád ak sa podelíte.
Prípadne neviete niekto ako je to so servisom týchto značiek na Slovensku?

PS: Páčia sa mi aj vyššie modely (Dual CS 460, Thorens TD 240-2), ale tie sú už dosť drahé. Mám pomyselnú hranicu 500 eur čo som ochotný dať za HI-FI komponent a tej sa už roky snažím viac-menej úspešne držať. Tak isto neviem či by som bol schopný s mojimi ušami poznať nejaký rozdiel čo by stál za 100 - 150 eur navyše. Ale pokial by bol niektorý z nich v rozumnej akcii, tak prečo nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2019 18:43:38    Predmet: THORENS vu Dual Odpovedať s citátom

Viac menej obydva rovnaké u oboch nutná výmena prenosiek nie je to ani základ. Gramofón viac-menej nehrá, hra viac -menej prenoska že áno?, samozrejme za predpokladu ak je zachovaná pri konštrukcií gramofónu správna fyzika a niektoré elektrické veličiny: Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2019 21:16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo výmena prenosiek? Pokial viem, tak sa predávajú s OM10, čo je v podstate taký
základný štandard. Teraz mám OM5E, čo je nižší model a nemám s tým vôbec problém. My dvaja sme sa už o prenoskách bavili aj osobne a dopracovali sme sa k tomu že sú buď prehnane drahé, alebo nezarábame dosť. Smile


Nejaké iné návrhy v cene do 500 eur?
V podstate by som zniesol aj poloautomat. Ale nie taký, ako teraz niektorí robia, že to vypne na konci platne a ramienko ostane položené na nej. Ideálne aby sa ramienko vrátilo, alebo aby sa aspoň zdvihlo. Toto ale majú skôr staršie poctivé stroje. Celkom sa nebránim ani bazáru (tam by som uprednostnil Yamahu), ale ak by som mal na výber, tak radšej by som mal ten gramec nový so zárukou.
Či budem mať na to peniaze a kolko, budem vedeieť až začiatkom roka. Takže ešte mám dosť času na špekulovanie. S toho čo som našiel v momentálne v ponuke zatial vedú tie dva automaty.

P.S. Nepotrebujem mať zabudovaný predzosilovač, USB a ani žiadne podobné záležitosti čo by som nevyužil a zbytočne by dvíhali cenu. Farba čierna, v krajnom prípade tmavšie drevo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2019 21:54:38    Predmet: Dual vs Thorens Odpovedať s citátom

Ja osobne povazujem za zaklad aspon tu cervenu 2M Very Happy
Niekdo moze povazovat za zaklad aj ANNU

https://www.ortofon.com/om-series-p-550
https://www.ortofon.com/hifi/products/hifi-cartridges
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2019 23:39:39    Predmet: Odpovedať s citátom

2M Red je hodne lepšia, ako OM5/OM10.
Ak ide len o to vypínanie, nestačilo by doplniť niečo takéto?
http://thequp.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 21, 2019 15:36:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To vypínanie je celkom sranda, ale prečo si nekúpiť niečo, čo ho má už integrované?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kamilek5477
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: So december 21, 2019 19:02:47    Predmet: Odpovedať s citátom

A co například toto plus to vypínání je to určitě zajímavější přístroj

https://www.hifiroom.cz/hifi-bazar/gramofony/pro-ject-rpm-1-3-t21103.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So december 21, 2019 19:38:03    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
To vypínanie je celkom sranda, ale prečo si nekúpiť niečo, čo ho má už integrované?

Napríklad preto, aby si nemusel "vyhadzovať" to, čo už máš kúpené? Smile

Napísal si málo o tom, čo už máš. Ak je problémom len vypínanie, tak toto je riešenie problému.
Výmenou celého gramo chassis by si si mohol aj pohoršiť. Ale to si už musíš zvážiť sám, čo je pre Teba efektívne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 21, 2019 20:57:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám Projet1, asi 20 ročný. Pred cca 10 rokmi bol servisovaný (nastavenie, premazanie a pod.) a namiesto AT95 som dal namontovať OM5E. Stále hrá bezproblémovo - so zvukom som viac-menej spokojný, len keď sa rozbieha, tak tam pár sekúnd niečo vŕzga (asi by stačilo prečistiť, premazať).
Aby sme si rozumeli - nemám ambíciu niekam extra zvukovo rásť. Ide mi čisto o ten komfort. Ak to bude hrať lepšie - super, ak aspoň na tejto úrovni - OK. Sluch už vekom lepší nebude, ruky sa asi budú klepať stále viac a zle vidím už teraz. Smile Takže ten automat asi nie je taký zlý nápad.

A vyhadzovať funkčné veci nemienim - buď ho posuniem niekam ďalej (je kopa šikulov čo by si ho vedeli vytuniť), alebo ho zoberiem na chalupu. Možností ako ho ešte využiť je vela. Napríklad ak nebudú prachy, tak ostane doma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2020 08:08:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tu možnosť že nebudem mať dosť peňazí na niektorý s tých nových Dualov/Thorensov. Keby nastala táto situácia, tak som pre istotu pozrel čo je v ponuke z druhej ruky. Zaujali ma tri gramce.

1 - Technics SL-QD3. Automat, Direct Drive - táto technológia sa mi vždy páčila. Údajne spolahlivý, priam nezničitelný (?) gramofón. Je na tom prenoska Ortofon 305, predpokladám že to bude nejaká základná. Neviem či by sa do toho úchytu dala bez problémov namontovať nejaká lepšia prenoska (napr. om10, alebo 2m red/blue).

2 - Dual CS 506. Belt Drive s koncovým vypínaním a zdvihom ramienka. Údajne legenda. Čítal som názor, že pokial je v dobrom stave tak by mal s prehladom prehrať všetku súčasnú produkciu nižšej až strednej triedy. Neviem nakolko to mám brať vážne. Prenoska je tam Ortofon DN 145 - zrejme zase nejaká starina. Tak isto ako pri predošlom gramofóne vyzerá ten úchyt neštandardne, čo môže spôsobiť problém pri prechode na novšiu prenosku. S týchto troch sa mi dizajnovo páči najmenej.

3 - Pioneer PL-117D. Plne automatický Belt Drive s prenoskou Linn K5. O nej som toho tiež moc nenašiel, ale predpokladám že to bude taktiež kandidát na výmenu. Tuto vyzerá ten úchyt štandardnejšie, len tento gramec je z tých troch najdrahší, takže pokial by som išiel do lepšej prenosky, tak sa pomaly dostanem na cenu tých nových gramofónov. Výhoda je že sa nachádza v Bratislave.

Nedávno bola v ponuke Yamaha PF-50 (automat, Direct Drive) - tá sa mi dosť páčila, ale už je predaná.

Všetky tri gramofóny sú údajne v dobrom stave, po servise, ponastavované, niektoré majú nový kryt, ihlu. Všetky majú dosť kladných hodnotení. nehovoriac o tom, že sú to tipy prístrojov, po akých som za mlada beznádejne pokukoval v Tuzexe. Hlavne ten Pioneer je krásny.
Na druhú stranu mám dosť vážny problém pri predstave, že by som mal vymeniť 20 ročný prístroj za nejaký čo má +- 40 rokov a ešte aj za to platiť dosť peňazí. Neviem akú môžu mať napriek servisu životnosť. Veci sa proste kazia, a s vyšším vekom je tá pravdepodobnosť vyššia. Bolo by fajn keby sa mi podarilo kúpiť stroj čo by so mnou už dožil.
Stojí niektorý s tých gramofónov za bližší záujem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
juro750i
Hifista


Založený: 14 september 2008
Príspevky: 104
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2020 12:12:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som pred cca dvoma mesiacmi kupil Dual cs505-4 . Od pana z BA a mam od neho uz viacej elektroniky. Minochodom aj aktualne ma na predaj jeden kus
https://elektro.bazos.sk/inzerat/105380461/dual-cs-505-4audiophile-concept--prenoska-dual-dn-168e.php
Inac Dual hraje pekne ( ziadem brum uplne ticho je v reprosustavach ked ho zapnem) akurat chcem na neho kupit novu prenosku zatial na 90% som rozhodnuty o prenoske Nagaoka MP150. Pocuvam ho na zosilnovaci Accuphase E560 cez orginal priplatkove phono accuphase + repro b&w matrix 801 seria2.

_________________
Accuphase E560
Bowers Wilkins Matrix 801 seria 2
Denon DVD-3930-S
Sansui TU-9900 tuner
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2020 14:37:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten "Štefan" tam inzeruje už poriadne dlho (stále ten istý monitor v pozadí). Je to typický priekupník, ktorý zváža vyradené haraburdy asi z nejakých zberných dvorov. Tu to naleští, ako-tak sfunkční, a predá. Videl som od neho jeden zosilňovač, a bola to bieda. Pozliepané asi z niekoľkých kusov, "gombík" na poteciometri z úplne iného modelu, vo vnútri bolo vidieť spájkovanie.
Síce to hralo, ale s pôvodným výrobkom to malo málo spoločné.

Takýmto priekupníkom odporúčam sa vyhýbať. Radšej hľadať niečo od pôvodného majiteľa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SvoP
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2013
Príspevky: 30
Bydlisko: Kladno

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2020 16:12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Dualy jsou dobré, ale stáří dělá své. Dualy mám dva: CS 610 Q z roku 1985 a něco podobného CS 506, konkrétně typ 1237A, který je součástí HiFi „kombajnu“ Grundig Studio RPC 350 z roku 1979. Tesel mám víc: HC 43, NAD 5120, NC 452, NC 470, NC 580 + nějaké ještě starší krámy. Tesly jsou většinou funkční, ale se známým problémy: špatně odhlučněné motory, hluk v pozadí, někdy kolísání otáček, atd.

Nejlepší z mých gramofonů je direct drive Dual CS 610 Q. Ten se ale po letech odstávky občas zastavoval, koncové vypínání přejíždělo konec desky až na etiketu a mohlo by zničit hrot přenosky (testoval jsem na staré přenosce i desce, kterou mám 2x). Opravy mě zabraly asi měsíc, podrobně to popisuji na https://premsvo.wordpress.com/dual-cs-610-q/ . Výsledek je ale lepší než moje Tesly.

Povzbuzen úspěchem jsem pustil do druhého Dualu. Tam je problémů víc: vytahaný řemínek, který je speciální a na vnitřní straně broušený. Velmi vytahaný ozubený řemen, kterým se přenáší nastavení pitch control, zřejmě také ztvrdlý steuerpimpel. Ten se podle zkušeností z internetu občas po 30-ti létech rozpadá. Oddělaná přenoska, která ale není standardní a musel bych si udělat adapter. Navíc závěs raménka má velké vůle a kinklá, jestli je to půjde seřídit, to zatím nevím. Vše se sice nabízí na německých webech, ale něco by to stálo. Synchronní motor je naštěstí funkční a tichý, ložisko talíře vypadá dobře. Takže zatím je Grundig pro okrasu v obýváku a používám ho jen jako receiver.

Možná jsem se příliš rozepsal, možná se někomu budou moje zkušenosti hodit. Osobně bych nyní asi dal přednost něčemu jednoduššímu, ověřenému a snadno opravitelnému i na úkor pohodlí obsluhy. Pro jistotu uvádím, že nejsem žádný audiofil, jen běžný posluchač.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 10, 2020 12:40:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže pri pohlade na účet je už definitívne jasné, že ani na jeden z gramofónov spomenutých v úvoden nemám nárok. Pôžičku na ne sa mi nechce brať, takže ostáva bazár. Asi si budem môcť dovoliť investovať +- 200 eur, možno sa bude dať niečo prihodiť, keby sa mi podaril predať ten Project.
Pravdepodobne risknem nejakú starinku. Možno budem mať šťastie a zopár rokov mi bude robiť radosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Ne január 12, 2020 02:28:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som pred 5 rokmi kupil na hifibazar.sk gramo Dual 505-3 v stave 30 rocneho stroja, po zakladnim servise. Nebol som a myslim si, ze ani teraz niesom v tomto smere odbornik, ale v januari minuleho roka som sa pustil do komplet obnovy stroja. Vsetko som si robil sam s trochou trpezlivosti som ho dal si myslim do TOP stavu. Najtazsie bolo nastavit vypinanie, ale podarilo sa. Dlho som zvazoval aj kupu noveho gramofonu, nieco uz ozaj TOP, ale aktualne nelutujem, ze som ostal pri tomto Duale. Ziadne rusenia motora, alebo chcenie sa neprenasa na prenosku a na reproduktoroch je cisty zvuk bez znamok brumu. Gramo si preslo prekablovanim ramienka Cardas kablami s vyvodom priamo na cinche, vymenou oboch remenov, oddelenim 220v od prenoskovych kablov a zemnenia, ktore sposobovalo brum. Mal som problem so zvlastnym pohybom ramienka a nevedel som dokonale nastavit anti skating. Po rozobrati ramienka som zistil, ze bolo prasknute uz od kupi z hifibazar co ma nahnevalo, tak som musel menit aj to a teraz je to bez problemov.
Neskor prisla aj vymena plexi za zakazkove a vyzero to lepsie ako original plexi. Presiel som si prenoskami Ortofon OM-10, 2M Red, JVC Z-X1 (dufam, ze si dobre pamatam oznacenie) a nakoniec som zakotvil u Goldring G1042 (prenoska G1006 a neskor upgrade ihly na najvyssi model). Nelutujem a ma uzasny zvuk. Mam to napojene na zosil Yamaha A-S1100 na integrovany phono preamp. Zvazujem vsak ci neskusit externy presmp s Tube, neviem.
Chcel som tym vsak povedat tolko, ze aj stary a lacny gramofon v dobrom stave uspokoji aj narocnejsieho posluchaca. Hlavne sa vyhybat priekupnikom a kupit od skuseneho servisaka. Mna ten upgrade ked neratam cenu prenosky a plexi stal asi do 110€, gramec clovek kupi za 120€ -140€ cca, uz len trafit dobry kusok s neposkodenym ramienkom.
Osobne vsak aktualne nove Pro-ject gramofony by som nekupoval. Mam nejake info zo servisov a nevyjadruju sa k nim pozitivne.
Foto mojho stroja posielam. Chce to uz len vylestit tanier.



D2C6266B-AA65-4257-BA73-F18B08692731.jpeg
 Description:
 Filesize:  55.29 KB
 Viewed:  125 Time(s)

D2C6266B-AA65-4257-BA73-F18B08692731.jpeg



A64E962D-9CD4-4B70-A764-EB8BB1032662.jpeg
 Description:
 Filesize:  76.74 KB
 Viewed:  130 Time(s)

A64E962D-9CD4-4B70-A764-EB8BB1032662.jpeg



EC9DA09A-A71D-45C8-A758-E114B9E6198B.jpeg
 Description:
 Filesize:  68.15 KB
 Viewed:  124 Time(s)

EC9DA09A-A71D-45C8-A758-E114B9E6198B.jpeg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 13, 2020 09:36:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak to niekoho zaujíma - doma už tróni nový stroj. Kúpil som poloautomatickú Yamahu, vyrobenú niekedy v dávnych časoch, keď som ešte navštevoval prvý stupeň základnej školy. Smile Ten Project popri nej vyzerá ako chudobný podvyživený príbuzný.
Prenosku má modrú Ortofonku. Hrá pekne, ale asi trochu pretriedi platne podla kvality.
Ešte bojujem s nastavením - pri niektorých platniach ku koncu záznamu preskakuje. Zatial sa mi nepodarilo prísť na možnú príčinu. Čo to poštudujem a hádam to nejak rozchodím.

Ďakujem za diskusiu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po január 13, 2020 20:57:58    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Ak to niekoho zaujíma - doma už tróni nový stroj. Kúpil som poloautomatickú Yamahu, vyrobenú niekedy v dávnych časoch, keď som ešte navštevoval prvý stupeň základnej školy. Smile Ten Project popri nej vyzerá ako chudobný podvyživený príbuzný.
Prenosku má modrú Ortofonku. Hrá pekne, ale asi trochu pretriedi platne podla kvality.
Ešte bojujem s nastavením - pri niektorých platniach ku koncu záznamu preskakuje. Zatial sa mi nepodarilo prísť na možnú príčinu. Čo to poštudujem a hádam to nejak rozchodím.

Ďakujem za diskusiu.


Ako myslis preskakuje? To moc nieje s kostolnym poriadkom...

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 13, 2020 23:02:45    Predmet: Odpovedať s citátom

No proste keď sa blíži koniec - tak pol až centimeter od konca záznamu, tak na niektorých platniach začne preskakovať.
Niekde to spraví na oboch stranách, niekde iba na jednej. To isté aj na 45ke pri singloch. Na 180 gram to až na jednu (aj to iba jednu stranu) nerobí. Mám pocit že mu skôr chutia hrubšie platne. Smile
Keď budem mať čas tak ešte raz skontrolujem nastavenia. Už som si vytlačil aj kontrolnú šablónu (alebo ako sa tomu hovorí). Zajtra sa k tomu snáď dostanem.
Čo som zatial teoreticky vypátral, tak môže byť problém s geometriou prenosky, prítlakom, alebo antiskejtingom. Horšie by bolo keby to bol problém s káblamy ktoré v niektorej polohe môžu ťahať ramienko (ale prečo by to robili iba na niektorých platniach?), alebo som sa dočítal že sa občas stáva že si proste nejaký model prenosky nesadne s tým-ktorým gramofónom a potom to môže blbnúť.
Každopádne uvidím či s tým dokážem niečo svojpomocne porobiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2020 01:20:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus kabliky, mne to tiez robilo po prekablovani, len som trosku potiahol kabliky a bolo to OK. Este skus posunut prenosku v headshell a hlavne ju nastav podla sablon a vahy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2020 07:49:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to netuším ako sa k tým káblikom dostanem. Netrúfam si to celé rozoberať.
Najprv vyskúšam všetky ostatné možnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2020 12:17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

no a kdyby se zrušil koncový vypínač pohonu ? nevím či tvůj aparát má
některé dlouhé desky jsou nahrané moc ke středu, SP 45 ot/min to potvrzuje
geometrie ani skat to nebude, leda ta zmíněná (tuhá) kabeláž nebo nastavení
vypínací mechaniky, tak něco

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2020 17:11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som práve znova popozeral čo som ako-tak vedel - vodováhu, presah prenosky, vyváženie ramienka, nastavenie prítlaku, antiskating. Všetko je podla mňa s malými odchýlkami v norme.
Skúšal som aj pridať prítlak až na 3,5, vtedy to preskakovalo najmenej, ale bolo to už dosť na úkor zvuku. S rôznymi prítlakmi sa to miesto preskakovania mierne menilo. Vyskúšal som aj všetky polohy antiskatingu a aj bez neho.

Mne hlavne nejde do hlavy prečo to robí na niektorých platniach a na iných nie.

Čo sa týka toho odpojenia vypínacej mechaniky - môžem na to pozrieť, ale popravde netuším kde to mám hladať. Tak isto neviem kade by som sa dostal ku káblikom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2020 18:09:23    Predmet: Odpovedať s citátom

prohlídni hrot přenosky aspoň pod lupou (lépe mikroskopem) či není ulomený a jinak poškozený, vyzkoušej jinou přenosku - například zapůjčenou - jiné značky
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2020 18:37:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Prenoska vyzerá OK, aj pod silnou lupou. Zvukovo je to super. Práve som si pustil jazz na 180gramke a je to paráda. Samozrejme že nič nepreskakovalo. Akurát je počuť hlasnejšie lupnutie pri vypínaní ako na tomto videu - https://www.youtube.com/watch?v=C77DReJXXak
Predtým som skúšal Sade, tam to skákalo na oboch stranách.
Každopádne sa mi ten gramofón dosť páči, takže ho asi dám niekde odborne pozrieť, možno aj predyhovať. Zdá sa že si s tým sám asi neporadím. Keď si odmyslím to preskakovanie, tak je to jednoznačne najlepší gramec čo som kedy mal.

Ešte to možno skúsim s tou výmenou prenosky - na starom gramci mám OM5E, len sa mi do toho moc nechce nech si to nerozhasím ešte viac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2020 19:11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

vše souvisí se vším
OM B5E má eliptický hrot a lepší snímání drážky - aspoň soudě podle recenzí na netu a dostupné literatury
v širokém okolí nemá gramec nikdo, jo jeden ano: Lenco L3808 z OKAY, zakoupen bez přenosky - instalovali jsme
AT91 (AudioTechnica) co byla poruce

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 08:16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Bavil som sa s pôvodným majitelom. Ten gramec bezproblémovo používal 2 roky, len mal namiesto pôvodného gumového slipmatu kožený, ktorý by mal byť o nejaké 2 mm nižší. Tak som skúsil dať plstenú podložku zo starého gramca čo má zhruba tie 2 mm a nedošlo k žiadnemu badatelnému posunu k lepšiemu. To ma naštvalo, tak som skúšal kadejaké podložky, vyššie, nižšie aj bez podložky. Viac-menej stále to isté.
Takže mi ostávajú vyskúšať už asi len dve možnosti - nejak sa dostať ku káblikom a prekontrolovať či neťahajú a skúsiť inú prenosku.
Dostať sa ku káblom bude predpokladám vyžadovať dať dole spodnú dosku, potom snáď už nejaké uvidím.
Výmene prenosky by sa sa podla možnosti rád vyhol. Za prvé - hrá skvele. Prvý krát mám pri posluchu cez sluchátka pocit že je ten analóg aj napriek občasnému zachrasteniu lepší ako CDčko. Za druhé - keď dobre hrala na tomto gramofóne dva roky, tak predpokladám že by nemal byť problém v nej. Len naozaj nerozumiem prečo na niektorých platniach preskakuje a na iných nie, nehovoriac o tom že na niektorých LP ide jedna strana v poriadku a na konci druhej zlyhá.

Ak neuspejem s týmto, tak mi ostáva už len vyhladať niekoho, kto rekonštruuje staré gramofóny nech sa na to pozrie. Pokial viem tak to robí jeden chlapík v Galante, aj keď radšej by som to mal tuto v Bratislave.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 17:36:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Uplne zvlastne chovanie, nestretol som sa s tym. Netusim ake mas gramo od yamahy a ako su tam riesene kabliky. Kazdopadne ked ti zacne skakat prenoska dvihni ramienko packou a ked je to kablik malo by potiahnut ramienko od stredu , ak ostane stat bude problem asi inde. Skusil by som fakt najprv inu prenosku, to nastavenie zase nie je take zdlhave. Nie je ta ihla vykrivena? Skus este poposuvat prenosku v headshell.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 17:39:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Uplne zvlastne chovanie, nestretol som sa s tym. Netusim ake mas gramo od yamahy a ako su tam riesene kabliky. Kazdopadne ked ti zacne skakat prenoska dvihni ramienko packou a ked je to kablik malo by potiahnut ramienko od stredu , ak ostane stat bude problem asi inde. Skusil by som fakt najprv inu prenosku, to nastavenie zase nie je take zdlhave. Nie je ta ihla vykrivena? Skus este poposuvat prenosku v headshell.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 17:40:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Uplne zvlastne chovanie, nestretol som sa s tym. Netusim ake mas gramo od yamahy a ako su tam riesene kabliky. Kazdopadne ked ti zacne skakat prenoska dvihni ramienko packou a ked je to kablik malo by potiahnut ramienko od stredu , ak ostane stat bude problem asi inde. Skusil by som fakt najprv inu prenosku, to nastavenie zase nie je take zdlhave. Nie je ta ihla vykrivena? Skus este poposuvat prenosku v headshell.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 19:16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som skusil aj OM5E - robilo to to iste. Rozobral som aj spodok gramca aby som sa dostal ku káblom idúcim do mechanizmu ramienka a mám pocit že je tam dosť velká vôla. Čo sa deje v samotnom ramienku netuším.
Čo sa týka nastavenia prenosky, je presne tak ako ju mal ten chlapík u ktorého to nerobilo problém. Prekontroloval som aj presah podla návodu a vyzerá to OK. Ale zo srandy môžem vyskúšať nejaký posun.
Možno si ešte objednám len tak pre dobrý pocit nejakú lacnejšiu váhu na prenosky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist