Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Řešení pro tichý poslech akustické hudby ?
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: St január 22, 2020 21:25:12    Predmet: Řešení pro tichý poslech akustické hudby ? Odpovedať s citátom

Dneska jsem byl po delší době v hifi studiu, primárně podívat se na Marantz PM7000N.
Zesík je to pěkný, ale ukázky s různými repro mně zase přesvědčily, ze je to všechno plusminus stejný a není to co hledám - všechno je to ukřičený, nemá to přirozenost, lehkost a barvu akustických nástrojů, potichu to nehraje ...

Už nějakou dobu uvažuju o aktivech, a dneska mi to taky ve studiu potvrdil, že by to měla být správná cesta. Navic pro muj maly "hifi pokoj" (3,6x4,5m) a skoro near field konfiguraci (<2m) by to asi bylo optimalni reseni.

Co si o tom myslíte ?

Moc na výběr ale není - buď profi monitory, nebo mně teď zaujaly AE 1 Active. Mají samý dobrý recenze, ale to v dnešní době tak moc neznamená. Cena (38) je ještě přijatelná, ale za 5" rozhodně ne nízká. Plusem, mimo popisovaného neagresivního zvuku s dobrým podáním ambientních zvuků a charakteru akustických nástrojů, je regulace hlasitosti (možnost nastavit horní hranici, zbytek uz se da doladit nastavenim urovne vystupu DACu) a analogove AB zesilovace (i kdyz otazka je jestli to je vyhoda, mozna dneska DSP, resp aktivni digitalni vyhybka, prinese vic pozitiv nez klasicka analogova ?) Dalo by se doplnit subem (otazka je, jak ho pripojit ?)

Uvazoval jsem i o sirokopasmovych hornech (vzhledem k cenam jedine DIY), ale to je asi prilis specificka vec, nemal jsem ani moznost je slyset, takze fakt nevim jestli je ta spravna uvaha. Rekl bych, ze ne.

Proste bych potreboval poradit jak to uspokojive vyresit za prijatelnou cenu.

Predem diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: St január 22, 2020 22:41:39    Predmet: Odpovedať s citátom

AE1 Active (třešeň) jsem si pořídil před cca rokem a půl zpět jako repro k pc, na základě recenzí a zkušeností se značkou AE.
Hrají v kombinaci Asus Xonar STX II, místnost +- jak píšeš, postaveny na stole vedle monitoru Smile. Dokud jsem nečetl tvůj text o subu tak mě vůbec nenapadlo o něm uvažovat.
K repro nemám žádné výhrady. Zpracování perfektní, decentní LED, XLR, regulace hlasitosti, zvuk bych řekl příjemně barevný - nepoužívám žádné korekce.

S klidem ti je mohu doporučit - můj názor.

Určitě zajdi poslechnout..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 07:41:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky moc za odpoved. A jak teda hraji potichu ? Je to vyrazne lepsi nez pasivni reseni ?

Zvuk je jako z malych bedynek nebo uz dokazi "zmizet" a z ty vzdalenosti 1,5-2m vytvorit pocit velkyho (nemyslim hlasityho) zvuku ?

A jeste jedna technicka - AE pouzivaji dost casto na zavesy penu, tady je taky. Jak to je dneska s jeji zivotnosti a vhodnosti na rozdil od gumy ? Nemeni se pak vlastnosti v case jak to starne ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 07:52:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Za mně mohu doporučit i monitory Neumann KH 310 D, pokud je cena 45kkč za kus ještě přijatelná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 08:15:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Promiň, ale na žádnou z doplňujících otázek ti neodpovím, bavili by jsme se pouze o subjektivních pocitech. Jen "zvuk jako z malých bedýnek" pro mě určitě ne, hrají opravdu hezky.
Co se týká závěsu, nevím, neřeším.

Nechci ti nic vnucovat jako zaujatý majitel, ale jak jsem psal, zajdi poslechnout..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 08:23:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky. Prave nazory zaujateho majitele jsou nejprinosnejsi Smile S poslechem je to problem, mohu jedine objednat, zkusit doma a pripadne vratit (stejne je potreba mit to ve svych podminkach).

O KH310 vim, jsou hodne nad cenou, ale zvazoval jsem je taky. Ale odradily mne zminky v diskuzich, ze jsou precijen na poslech min prijemny. Pri jejich cene si to netroufnu riskovat.

Pak mne byly doporuceny jeste Quested S8R (cca 70 tis). Udajne vyborne na akustickou muziku. Ale zase bez moznosti slyset je to palka ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 10:03:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi bych si je šel někam poslechnout a zkusit s něčím srovnat. S důvěrou v diskuze na různých hifistických stránkách bych byl velice opatrný. Já bych si třeba nedovolil doporučit Quested S8R MK3 jako zdroj přirozeného zvuku, když už samotná kombinace 8+1,1 k tomu nedává moc předpoklady.
Víc k tomu asi nemám...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 10:10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Co nove aktivy od Buchardt? myslim A400 se to jmenuje. Objednas, poslechnes, vratis. Slysel jsem S400, hmm hmm mam k nim vyhrady, ale A400 ma papir, asi to bude zvukove trochu jine, snad lepsi.
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 10:40:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Jmenují se A500, vypadají jako velmi povedené, ale stojí přes 80 litrů Sad
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 11:51:52    Predmet: Odpovedať s citátom

A co se třeba obrátit na Petra Kocourka ?
https://pkaudio.webnode.cz/

Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 13:06:16    Predmet: Odpovedať s citátom

ipyks napísal:
A co se třeba obrátit na Petra Kocourka ?
https://pkaudio.webnode.cz/ Wink


diky za tip
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lynxtwo
Nádejný hifista


Založený: 21 apríl 2010
Príspevky: 59

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 15:17:56    Predmet: Odpovedať s citátom

V HE Studiu v Belgické mají tam teď slevněné Kithary (komise jejich klienta, dávají na to záruku) http://highend.cz/Heil-A-M-T-Kithara-pri5834.aspx . Pro tichý poslech akustické hudby stojí tahle specifická bedna za zvážení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 15:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro tichý poslech vyhoví jakékoliv kvalitní bedny a zesilovač s loudness

Jinak Buchardt A500 zas taková sláva není.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 15:41:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Najdu sa tu aj taki, ktorym je "treba" na tichy posluch aj zladenu kabelaz:
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=332708#332708

Inak na tichy posluch sa nehodia aktivne monitory (resp. kombinacia repro a zosilnovaca), ktore pocutelne sumia.

Popripade by este mohol pomoct kompresor dynamiky, aby nizke urovne nahravky nezanikali v tichu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 15:52:27    Predmet: Odpovedať s citátom

No, pro tichý poslech je také dobré poslouchat v tichu... Laughing
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 16:29:11    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
No, pro tichý poslech je také dobré poslouchat v tichu... Laughing
´
to jo, ale s tim problem nemam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 16:33:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli jsem to teda spravne pochopil, aktivy mi v tomhle smeru zadnou vyhodu neprinesou, takze na ne muzu klidne zapomenout, nekomplikovat to a koupit PM7000N ? Pokud to tak je, jsem radsi, protoze zatim muzu hrat na stary Dynaudia v klidu vybrat neco novyho ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 16:45:51    Predmet: Re: Řešení pro tichý poslech akustické hudby ? Odpovedať s citátom

bh69 napísal:
Už nějakou dobu uvažuju o aktivech, a dneska mi to taky ve studiu potvrdil, že by to měla být správná cesta.

A to ses nezeptal proč?

Samotná skutečnost, že je bedna pasivní nebo aktivní, nemá vůbec vliv na to, jestli se hodí k tichému poslechu. A jak už tu padlo, je navíc větší šance, že to bude slyšitelně šumět, protože tam se na zesilovačích typicky spíš šetří, ačkoliv u těch dražších beden to nepředpokládám - to už by byla velká ostuda.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 21:07:34    Predmet: Re: Řešení pro tichý poslech akustické hudby ? Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
A to ses nezeptal proč?

Samotná skutečnost, že je bedna pasivní nebo aktivní, nemá vůbec vliv na to, jestli se hodí k tichému poslechu.


no tvrdil, ze ma takovou zkusenost ... ok, je teda nejaky zpusob jak vytipovat bedny, ktery by byly vhodny ? citlivost asi taky ten parametr nebude, prumer nebo typ menice ? jsou treba vhodnejsi vetsi - vetsi plocha bude na nizsi hlasitosti lip "hrat" - nebo je to taky blbost ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 22:01:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravděpodobně většina toho, co jsi okolo hifi slyšel, jsou blbosti. Ale asi nezbude, než to prostě vyzkoušet. Takovéhle rady přes internet jsou k ničemu. A hlavně doporučuju zapojit do toho i ty korekce na zesilovači, jinak budeš muset holt hledat bedny s lavorem na středech, nebo přinejmenším s nafouklými basy. Sebelepší rovná bedna (a to zrovna ty lepší monitory dnes už vesměs bývají) prostě nebude hrát dobře výrazně potichu - bude hrát nejlíp při hlasitosti, při které se dělala ta která nahrávka, a to potichu nebývá...
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 22:25:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem prečo vyberáte práve monitory. Pre mňa je totiž repro ako repro a či je zosilňovač vo vnútri, alebo mimo, tak to snáď nemôže mať vplyv na to, či to dané kombo hraje dobre, alebo nie.

Veľa skúseností s reproduktormi nemám, ale viem, že tie moje (Zingali Italy Naples) hrajú aj potichu celkom obstojne. Možno som si už na ich zvuk zvykol, ale rozhodne mi ani pri tichom posluchu nič nechýba. Oproti bežným stojanovkám však majú väčší basák.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Pi január 24, 2020 08:46:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Št január 23, 2020 23:00:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Unicorn napísal:
Za mně mohu doporučit i monitory Neumann KH 310 D, pokud je cena 45kkč za kus ještě přijatelná.

Kde se dají ty Dčka koupit za 45kKč ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 08:42:45    Predmet: Odpovedať s citátom

gnat napísal:
Unicorn napísal:
Za mně mohu doporučit i monitory Neumann KH 310 D, pokud je cena 45kkč za kus ještě přijatelná.

Kde se dají ty Dčka koupit za 45kKč ?


to bude asi omyl, to je cena za analogovy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 10:49:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Můj tip: RIHA B100 + Elfton Vigo

Neslyšel jsem dohromady, ale jednotlivě ano. Zvuk RIHA je pro mé uši laděný spíš na kino než stereo, hraje dynamicky, šťavnatě, našláple, ale nechybí mu detail, jemnost, rozlišení. To by myslím pro tichý poslech šlo dobře.

A Elfton nabízí taky spoustu dynamiky, autenticity zvuku a to bez ohledu na hlasitost. Zároveň to není uřvaná bedna, naopak.

Spolu by to na tichý poslech mohlo fungovat výtečně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 13:18:50    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Můj tip: RIHA B100 + Elfton Vigo
Spolu by to na tichý poslech mohlo fungovat výtečně.


diky za tip, RIHU mam sice "doma", ale je to jenom konec, takze bych musel jeste resit predek a streamer .. a uz ten konec je za 50. Uz jsem rozhodnuty pro PM7000N, mel by mi stacit, ohlasy ma jenom kladny a internetovy radio a prehravani z USB disku je proste skvela vec. Zadny dalsi bedny, zadny draty ...

Jinak s pane Ottem z Elftonu jsem si teď psal, je velmi ochotný. Zrovna Vigo ale přímo nedoporučil, spíš Vegas, ale to je zase cenově uplně jinde ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 14:20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj, výhodu AIO chápu.

PM7000N neznám. Měl jsem chvíli doma PM6006, který je v katalogu výrazně níže, ale na tichý poslech to nebylo. Muselo se mu přikrmit a pak hrál (na ty peníze) moc příjemně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 14:33:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Este jedna alternativka k tichemu posluchu na repro - otvorene sluchadla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 14:46:19    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Este jedna alternativka k tichemu posluchu na repro - otvorene sluchadla.


to je alternativa pro toho, kdo musi poslouchat potichu, protoze nechce rusit okoli, ale to neni muj pripad, ja to v RD klidne muzu osolit, ale nemam to proste rad zbytecne nahlas (plus problem tichych pasazi u klasiky).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 14:51:06    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
PM7000N neznám. Měl jsem chvíli doma PM6006, který je v katalogu výrazně níže, ale na tichý poslech to nebylo. Muselo se mu přikrmit a pak hrál (na ty peníze) moc příjemně.


https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/zesilovace-integrovane/2430-marantz-pm7000n

Jakési zvláštní charakteristické kouzlo PM7000N zajišťuje, že prakticky libovolná nahrávka se snadno poslouchá a to vlastně kdykoliv a jakkoliv (včetně tichých úrovní, což je velká deviza tohoto zesilovače)

snad je to pravda Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2020 16:10:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Na prvy pohlad ta veta znie pekne, ale ci nou len DB nechcel zamaskovat nieco ine, napr. ze to sice hraje vsetko prijemne ale verne to velmi nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist