Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslechové disky

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi február 21, 2020 14:14:36    Predmet: Poslechové disky Odpovedať s citátom

Tady
kód:
https://wetransfer.com/downloads/74759f1ece23c775a1b0c06754e2120420200221124716/d27cc3

a tady
kód:
https://we.tl/t-kUjQjWry1d


budou pár dní ke stažení dvě zvukově docela dobré a pestré kompilace, které jsem kdysi dělal pro svoji poslechovou testovací potřebu. Je to z mé diskotéky, bez anotace, jak šel čas.

Mahlzeit !

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi február 21, 2020 16:09:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za nevšední zvukové zážitky, zejména při zvedání levé a pravé ruky.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi február 21, 2020 17:28:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Jojo, rádo se stalo. Akorát ty zuby od doby vzniku disku poněkud prořídly ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 22, 2020 10:08:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem! Stiahnuté. Len neviem či to dvíhanie rúk, má byť tréning na lietanie od radosti. Paľo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 24, 2020 11:13:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za možnosť stiahnutia od autora. Niekedy dávnejšie som si už z linku nejakého fóra (prvý link - Audioptáci) okrem prvej skladby stiahol, dokonca som niekde aj našiel zoznam skladieb, neviem však či bol správny a nemám ho už v textovom tvare, tak prikladám len foto, ak by niekomu pomohlo. A v prvej skladbe TestParus XRCD je pred začiatkom skladby dosť výrazný brum okolo 35Hz na úrovni -40dB. Má to tam byť?
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po február 24, 2020 12:12:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten brum je varhanní pedál - drží tam kilo Kontra C a patří to do skladby; je to dobrý test na to, jak hrají bedny skutečně hluboké basy. A ten seznam je něco jiného - bohužel jsem to své nezdokumentoval, ale ta první skladba je Richard Strauss - Also sprach Zarathustra.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 24, 2020 12:53:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nieco zistil MusicBrainz...

Naposledy upravil miero dňa Po február 24, 2020 13:35:36, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po február 24, 2020 13:18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To není brum, ale varhaní nota. Komu to lomcuje s basákama a nebo to neslyší, tak má blbý bedny Very Happy.

Testovací CD dobrá. Avšak žádné novinky, chtělo by to čerstvý vítr. Jak známo, poslouchat to samé dokolečka je to samé, jako jíst stejné jídlo den po dni. I to nejlepší se pak omrzí. Možná bych taky něco připravil časem. Jak se při vydávání test CD řeší/neřeší autorská práva?

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po február 24, 2020 13:41:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka Mierovej inšpirácii som vyskúšal Shazam (+Tidal) na začiatok Audioptákov a vyzerá, že ten nafotený zoznam by mohol celkom súhlasiť:

01 Rocker Arm Reel / California / The Greatest Bluesgrass Fiddlers
02 Toccata Con Fuga In D Minor, BWV565 / Bach, J.S. / Hans Otto
03 Symphony No. 9 / Dvorak / Vaclav Neumann & Czech Philharmonic Orchestra
...
07 6 Double Concertos / Vivaldi / Academy of St. Martin in the Fields
...
21 Byal Samolet (A White Plane) / Theodosii Spassov & Georgi Petrov
22 Intruder / Steve Khan
...

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Po február 24, 2020 18:48:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně ty varhany málem zbouraly barák, mám na 35Hz díky místnosti peak jako prase a měl jsem to hodně nahlas, takže žádnej brum Very Happy
Díky za možnost stažení. Thumbs up

_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po február 24, 2020 21:44:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to vlastně 32,7 Hz (Kontra C), ale ty varhany nejsou asi úplně přesně naladěné, taky kdo by to poznal, spektrák ukazuje cca 32,7 nebo 33,1. Každopádně platí, že muzika začíná u 30 Hz nebo níž (existují varhany, které umějí cca 8 Hz a nějaký chlap uzpíval asi 0,15 Hz, což už ovšem není tón, je to jediný zpěvák, který uzpíval nejhlubší bas na jednom CD Petěrburského komorního sboru - povolžský bas od Missisippi nebo tak nějak). Já ten disk mám a je to teda něco. Samozřejmě pro normální poslechové podmínky to není, to už je opravdu na zbourání baráku nebo vysklení oken. Asi bych byl hodně na rozpacích, kdyby na to někdo chtěl akustickou úpravu a přitom tam chtěl bydlet. Ona totiž platí jednoduchá úměra - když chcete potlačit základní mód, musí být aspoň na jedné stěně obklad zvící desetiny rozměru místnosti nebo radši víc. Takže třebas v cimře 4 x 5 m se musí obětovat 40 cm x půl metru na porézní obklad(anebo 25 cm na rezonátor, ale to už je dost obtížné navrhnout, aby to skutečně fungovalo) a o 10% snížit podhled. Nejlepší je Brandejského trik - gumoplech ;o) .
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po február 24, 2020 23:10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo: Váš popis akustiky v předchozím příspěvku je tak nějak podle starších praktik. Doba pokročila a umím základní mód místnosti upravit celkem bez problémů z 12 cm tloušťky rezonátoru.
Požadavek na útlum základního módu u místností s rozměrem menších než 4 m je dle očekávání celkem častý a vlastně se to tlumí efektivněji než vyšší módy. Někdy můžeme na to téma hodit řeč u piva. Bohužel ne všechno co se píše v literatuře o činitelích jakosti rezonátorů je pravda. Respektive ona to pravda je, jenže za špatně zvolených okrajových podmínek, takže to v reálném světě pravda není. Ale papír často snese všechno a obzvlášť tenkrát v dobách akustiky počítané na papíře se snadno udělala chyba. Tož tak.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po február 24, 2020 23:52:17    Predmet: Odpovedať s citátom

U porézního absorbéru je to celkem jednoduché - funguje asi tak od desetiny až dvacetiny lambdy (podle materiálu, minerální vlákno je lepší než organická pěna). U rezonátorů existuje jakási souvislost mezi výškou vzduchového polštáře a schopností pohlcovat, bohužel vzhledem k tomu, že se obvykle pohybujeme v malých vlnových rozměrech, nedá se to jednoduše převést na alfu, poněvadž výsledek silně závisí na rozmístění. Neexistuje žádná spolehlivá metoda, jak to předpovědět, dá se jedině změřit (a na frekvenci spočítat) solitér a udat jeho efektivní absorpční plochu, která bývá podstatně větší než jeho geometrická plocha (alfa v přepočtu na geometrickou plochu větší než jedna), ovšem klesá, když je absorbérů víc pohromadě.

Na numerickou simulaci by asi byla zapotřebí počítačová farma, rozhodně bych to neřešil u piva Cool . Z praxe ale vím, že rezonátory "příliš ploché" zpravidla moc nefungují, i když naladit se dají teoreticky kamkoli. Místnost s největším rozměrem 4 m má základní mód cca 42,5 Hz a 12 cm je o něco míň než šedesátina lambdy, to bych bral jako snad přijatelné, když to bude hodně přesně naladěné, ale ruku do ohně bych za to tedy nedal. Potřebná hmotnost cca 17 kg na čtv metr, takže asi tak dvaapůl milimetru železný plech na gumové membráně. Ovšem při naladění někam na 60 až 70 Hz už je těch 12 (radši 15) cm přijatelných (železo 0,7 až 0,8 mm) - viz materiály BBC.

Kmitající panel s poddajným uchycením okraje (jako reprák) můžu i při malé mezeře naladit dostatečnou hmotností libovolně hluboko, ovšem centimetrová železná deska se se zvukovou vlnou ve vzduchu už moc neváže, to je celkem nabíledni, isn't it ? A Helmhotzy jsou na tom jinak než kmitáky. Štěrbiny na polštáři 12 cm mi spolehlivě fungovaly už lehce pod 100 Hz.

Ostatně, dělals někdy nějaká korektní měření ? Ani komora VÚZORT / Soning se pod 100 Hz nedá použít. A komora VÚRT / Orbis je dávno zbouraná.

A není to "stará" akustika, fyzikální zákony se - aspoň pokud vím - v téhle oblasti zatím moc neměnily.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut február 25, 2020 00:30:26    Predmet: Odpovedať s citátom

S něčím bych souhlasil, s něčím bych nesouhlasil. Nemám teď sílu se k tomu písemně vyjadřovat, aby to bylo ozdrojované nebo s výzkumem, ačkoliv bych to mohl ošperkovat ukázkami případů měření. Vy když něco napíšete, tak se to považuje za kánon, ale já abych svoje dokazoval Smile.

Korektní ... měření podle normy, stanovené pro jiné akustické pole, než ve kterém se prvek používá, nemá příliš smysl. Nerad dělám věci, které nemají smysl.

Necháme to být. Jak jsem říkal, takhle jak to píšete se to popisovalo. Nikdo se ale v reálu v literatuře nikdy nevěnoval f pod 100 Hz v prostorech pod 200 m3. Přinejlepším to byla vždycky extrapolace z větších objemů, která je ale chybná.

Něco je popsáno v mojí diplomce:
https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle/10467/25035/F3-DP-2014-Vitvar-Martin-prace.pdf?sequence=3&isAllowed=y

A pak doměřeno trochu jinak v navazující bakalářské práci, které jsem dělal oponenturu:
https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle/10467/65250/F3-BP-2016-Fikr-Jaroslav-Mereni%20vlivu%20akustickych%20prvku%20na%20pole%20v%20male%20mistnosti.pdf?sequence=-1&isAllowed=y

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist