Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Moderní zvukovody - teorie a praxe
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 112, 113, 114  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Měli byste zájem o nabídku hotových STH zvukovodů?
Měl bych zájem o menší verzi (k basáku 8" - 10")
20%
 20%  [ 6 ]
Měl bych zájem o větší verzi (k basáku 12" - 15")
36%
 36%  [ 11 ]
Měl bych zájem o nějakou formu stavebnice (menší rozměr)
13%
 13%  [ 4 ]
Měl bych zájem o nějakou formu stavebnice (větší rozměr)
10%
 10%  [ 3 ]
Nemám zájem.
13%
 13%  [ 4 ]
Nemám zájem a věřím, že horny zkreslují jako pr... a samozřejmě velmi slyšitleně.
6%
 6%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 30

Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut marec 03, 2020 13:36:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Já na to mám hotový generátor, ten to udělá všechno za tebe - ty si jen navolíš základní parametry. Vytvoří to 3D model/síť horny a celý projekt simulace do ABEC, kterou stačí jen spustit. Pak už stačí si s tím jenom hrát. Dodělám tam ty sférické vlny jako zdroj a hodím to sem.

Arrow www.at-horns.eu

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut marec 03, 2020 15:55:15    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Já bych možná spíš uvažoval o 18Sound NSD1095N. Asi bude dražší (slovenský e-shop ho má za cca 156 € kus), ale má lepší technologii membrány a mám dojem, že tady někde někdo psal, že úhel hrdla je 26° nebo tak nějak, což by bylo příjemné. Ale jistý si tím nejsem. ...

Zas to ale úplně nahoře celkem rychle padá. Nevím, jestli by ti to nevadilo, vzhledem k tomu na jak vysoké frekvence cílíš.
Už to tu bylo:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=331806#331806
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=331505#331505

Ono jakmile se to strčí do konstantně směrující horny, jde to s rostoucí frekvencí dolu opravdu nekompromisně.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut marec 03, 2020 16:06:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Otázka je, na čem a jak je to měřené. Pokud je citlitlivost na 90° troubě aspoň 93 dB, tak je to O.K. A vsadím boty, že za stejných podmínek DE500 dopadne podobně.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut marec 03, 2020 16:20:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tipuju, že 93 dB to bude tak okolo 10 kHz, 95 dB při nejlepší vůli. Na 20 kHz už o těch cca 20 dB míň. U DE500 to půjde výš dolů pomaleji - toť můj odhad, ale vsázet se nebudu.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut marec 03, 2020 16:33:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím jak na tomto WG, ale na XT1086 mi 1095n měří na 10kHz lehce přes 102dB@2,83V.

50dB=103dB
https://i.postimg.cc/gc519GWP/horizontal.png

Na 90°WG to bude o něco míň, ale pod 100 by to nemělo být. Bohužel 1" STH, ATH ani OSWG zatím nemám.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut marec 03, 2020 17:18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To bych skutečně považoval za poněkud optimistický odhad, ale řekněme, že pravda může být někde mezi Smile
Prostě to nad nějakými 13 kHz padá rychleji, než bývá běžné - a to je z toho myslím vidět. To jsem tím chtěl hlavně říct. Netvrdím, že to nutně něčemu vadí, ale když už jsou tady ty snahy táhnout to co nejvýš...

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St marec 04, 2020 13:22:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsou velmi plané úvahy. Měření Jeffa celkem odpovídají údajům výrobce včetně horny, což je jakási 50x80 eliptická. Až na díru u 18kHz, která je u výrobce nějak zapatlaná, asi průměrováním nebo čím. Porovnání s DE502 vychází skoro stejně. DE500 má cháru úplně kouzelnou na stejné horně jako 502 a z dat pro hornu je jasné, že se k výškám horna (něco jako 90x40) hodně zužuje. To by DE502 musela být úplně blbá, což nepředpokládám. Takže někde je chyba. Musely by se všechny tří varianty změřit za stejných podmínek a pochybuji, že by Jeff, který k tomu je nejblíž, chtěl investovat dalších cca 7000 do měničů jen pro krásné obrázky na fóru. Já mít peníze bych to možná i udělal, kdybych to mohl pořádně změřit. Chtělo by to sponzora. Jinak jsou to všechno chiméry. Ale souhlasím s tím, že na 90° trychtýři to na 15 kHz asi těžko doleze na 95 dB. To by snad zvládl nějaký 1.4", ovšem je jasné, že - zejména pokud jde o ten dip na 14 kHz - jsou data výrobců poněkud zašvindlovaná.
Taky by stálo za úvahu měnič rozebrat a přesoustružit výstup na konus, jenže pak je otázka, jak to zase dát dohromady, když je to zmagnetované.

Apropos, Jeffe, jak vypadá výstup u tě 1095 ? Hloubka, úhel ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St marec 04, 2020 13:47:44    Predmet: Odpovedať s citátom

DE500 mají skladem v Prodance, podle mě by ho na změření zapůjčili, DE502 má třeba Pet007, a ty ostatní tu lidi taky mají. Dnes, kdy se testovací horny dají tisknout doma na 3D tiskárně - pro samotné testy nad 10 kHz to nemusí být nic velkého, přičemž navržené jako přímý podklad pro tisk je to dnes za dvě minuty sakum prdum - vím, o čem mluvím. Stačila by trocha kooperace a pár korun za materiál, akorát ne se mnou - já na to zas tolik času nemám Smile

Mně dnes dorazily poslední díly na měřící trubici, do toho už jsem teď zase vrazil několik tisíc, aniž by byl vůbec příslib toho, že to k něčemu bude...

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St marec 04, 2020 14:11:56    Predmet: Odpovedať s citátom

No, mně by ho půjčili určitě, znají mne tam, už jsem si to kdysi i domlouval, jen nevím, zdali mimo obchod, a musel by to za mne udělat někdo jiný, poněvadž jsem jaksi imobilní. Nevím, kde bydlí Jef, kdyby to bylo v Praze nebo blízko, asi by to nějak zorganizovat šlo. Výrobu roury na 3D bych klidně i zasponzoroval, ale je to předběžně zbytečné, když Jef už jednu má a jde jen o porovnání.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St marec 04, 2020 14:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo, ale to je pořád ještě o poznání užší. Na 90° celokruhových se teprve láme chleba. Pokud vím, tak Pet007 má dobrou možnost tisku, neboť před pár dny tu výsledky ukazoval, a vypadlo to hodně dobře, ale tím ho do toho nechci nijak uvrtávat Laughing

BTW, můžeme začít simulovat - http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=333747#333747

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St marec 04, 2020 14:35:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem konus 90° kdysi dělal (NSD1480N), neměl jsem ale možnost výsledek pořádně změřit. Hraje to varhany v Liberci na radnici ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St marec 04, 2020 14:48:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Já furt nechápu, jak se hrajou varhany přes repráky. Se tam snad někdy zastavím podívat. Žena je z Jablonce ale v Liberci na radnici jsem nikdy nebyl Embarassed
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St marec 04, 2020 18:45:54    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Apropos, Jeffe, jak vypadá výstup u tě 1095 ? Hloubka, úhel ...

Horní polový nástavec má výšku 8mm, v tom je udělaný celý ten výstupní kónus. Segmenty vějířku v phaseplugu kousek zasahují nad hranu toho pólového nástavce směrem blíž k výstupu, asi tak 1mm. Úhel jsem měl někde pozanemanný ale teď to nemužu najít. Ale je to relativně velký úhel, z hlavy si vybavuju 27°? Ještě pohledám poznámky.

Na měření většího množství driverů teď úplně nemám čas, ale někdy poměrně brzy bych se tomu zase rád pověnoval, ale to zatím není uplně aktuální. DE500 mi možná pučí kolega, má je v monitorech. Zjistím....

Jinak moje bydliště je Slatinice (na Olomoucku).

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 21:24:30    Predmet: Odpovedať s citátom

DE500 už mám doma....
Dívám se že má mnohem delší ten výstupní konus a úhel menší. Po změření akustickém to kuchnu pro přesnější změření mechanické. Ale dnes fouká a vypadá to že bude pršet, takže to na žádné měření nebude Sad jistá stabilita okolních podmínek je přeci jen nutná...

Výstupní úhel 1095 je opravdu 27°.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So marec 07, 2020 17:59:29    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
Dívám se že má mnohem delší ten výstupní konus a úhel menší.

Hm, to ale museli někdy změnit, protože si pamatuju, že to bylo to první, co mě na tom driveru upoutalo - bylo to úplně jinak. Ty původní měli v bednách fugo, Bartoli a další. Nicméně pokud by se za to měl dát zužující se konus jako první člen horny, nemuselo by to vadit. Ještě se nakonec bude hledat driver s negativním výstupním úhlem - i takové jsou, např. Celestion CDX1-1425, takoví ti chcípáci DE7, DE5 od B&C taky.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: So marec 07, 2020 20:29:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Už z obrázků na thomanu je vidět, že kónus je delší než 8mm:
https://www.thomann.de/pics/bdb/220848/11720543_800.jpg
https://www.thomann.de/cz/bc_de500_8_ohm.htm
(je třeba si trochu zvednout jas na monitoru)

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So marec 07, 2020 20:30:49    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat na předchozí straně napísal:
Když se teď dívám na fotky DE500, jeví se ta výstupní "šachta" daleko hlubší, než jak si to pamatuji - když jsem je měl v ruce, řekl bych že to bylo tak 5 mm. Tedy, už taky nevěřím všemu, co si pamatuji, ale za tohle bych dal skoro ruku do ohně. Nemůže to někdo potvrdit? Jak vypadá DE502?

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne marec 08, 2020 00:20:20    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
JeF111 napísal:
Dívám se že má mnohem delší ten výstupní konus a úhel menší.

Hm, to ale museli někdy změnit, protože si pamatuju, že to bylo to první, co mě na tom driveru upoutalo - bylo to úplně jinak. Ty původní měli v bednách fugo, Bartoli a další. Nicméně pokud by se za to měl dát zužující se konus jako první člen horny, nemuselo by to vadit. Ještě se nakonec bude hledat driver s negativním výstupním úhlem - i takové jsou, např. Celestion CDX1-1425, takoví ti chcípáci DE7, DE5 od B&C taky.


Ty Celestion vůbec nevypadají špatně, bohužel však mají hliníkové membrány, což není dobré, hliník se vibrováním časem unavuje a rozpadá se.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ne marec 08, 2020 02:03:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem to změřil přesně: NSD1095 má konus hluboký 9,5mm, DE500 17mm.

Dnes večer jsem měl chvíli čas, tak jsem to všecko hodil na měřák. NSD1095N a DE500 na XT1086 za stejných podmínek ve vzdálenosti 2m od hrany WG.

NSD1095N:



DE500:



A srovnání v ose:

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po marec 09, 2020 09:11:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Teda nerad bych jim křivdil a musel bych dohledat staré měření, ale když se na to dívám, nemůžu se ubránit pocitu, že tu DE500 nějak zmrvili. Ta horna v té poslední oktávě taky nejspíš nebude kdovíjaká, ale přecijen bych čekal o něco lepší výsledek, aspoň z toho co si pamatuju. Tohle bohužel B&C čas od času udělá, prostě na tom repráku něco změní a nikomu nic neřeknou. Nemá někdo po ruce tu starou verzi, rok 2014?
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po marec 09, 2020 11:17:21    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.eighteensound.com/en/products/horn/1-0/0/XT1086

Taky se mi to nějak nezdá ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po marec 09, 2020 13:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednu zřejmě docela podstatnou věc jsem zapomněl uvést (ale v obrázcích to je), že DE500 je 16ohm verze. Nicméně na mech. konstrukci a na vyzařování by to vliv rozhodně nemělo mít. U 8ohm verze očekávám vyšší citlivost @2,83V, nějaké snad 2dB by to mohlo udělat.

Pokud jde o poláry XT1086, tak za svoje data dám ruku do ohně. Určitá chyba měření vzniká na mech. vůli uložení točny, nastavený úhel lítá o cca 2°. Ale žádné anomálie v datech to nezpůsobuje a pokud točím pořád jedním směrem, odchylka zůstává u všech úhlů stejná.
V datašitu to mají hodně vyhlazené, možná 1/3oct a navíc grafy končí na 14kHz! Vědí proč. Tak bacha na to Smile

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po marec 09, 2020 13:23:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Chce to z modelíny uplácat vnitřek kónusového zvukovodu i s náběhy a výběhy a pak to odlít do sádry, tím vznikne negativ, který může posloužit jako maketa pro měření. Vnitřek natřít akrylovou disperzí, aby se zahladil a ucpaly póry. Šroubovat by se to nemuselo, stačilo by přiblemtnout plastickým tmelem nebo tavným lepidlem. Třebas by to bylo levnější a rychlejší než to dlouze programovat a pak tisknout 3D nebo laminovat, frézovat anebo soustružit. Ale možná se mýlím, ony ty moderní metody taky nejsou k zahození. Já halt jsem skoro neandrtálec, jak to jednou poznamenal zubař, když mi na třetí pokus bodal umrtvení do dásně ... Wink
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po marec 09, 2020 13:25:13    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
Jednu zřejmě docela podstatnou věc jsem zapomněl uvést (ale v obrázcích to je), že DE500 je 16ohm verze. Nicméně na mech. konstrukci a na vyzařování by to vliv rozhodně nemělo mít. U 8ohm verze očekávám vyšší citlivost @2,83V, nějaké snad 2dB by to mohlo udělat.

Pokud jde o poláry XT1086, tak za svoje data dám ruku do ohně. Určitá chyba měření vzniká na mech. vůli uložení točny, nastavený úhel lítá o cca 2°. Ale žádné anomálie v datech to nezpůsobuje a pokud točím pořád jedním směrem, odchylka zůstává u všech úhlů stejná.
V datašitu to mají hodně vyhlazené, možná 1/3oct a navíc grafy končí na 14kHz! Vědí proč. Tak bacha na to Smile


Řekl bych spíš tak na 12.5, když už tercie ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po marec 09, 2020 14:01:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, bude to spíš 12,5 kila. Takže to vlastně sedí celkem přesně Smile
Ten kus DE500 už je starší kousek, řek bych minimálně 5 let. Zjistím něco o jeho historii.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So apríl 18, 2020 16:05:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Cha cha - https://www.diyaudio.com/forums/multi-way/338806-acoustic-horn-design-easy-ath4-post6167321.html
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 18, 2020 17:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

co je to za mutaciu? :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So apríl 18, 2020 18:34:41    Predmet: Odpovedať s citátom

To se tak někdy stane Smile Arrow https://www.diyaudio.com/forums/multi-way/338806-acoustic-horn-design-easy-ath4-post6167679.html
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2020 09:00:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2020 16:19:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Velká pecka! Shocked
Jenom se obávám že to bude deformovat podobu vyzařováku. Poznalo by se to při podrobnějším měření kdyby se neměřilo jen vertikál a horizontál ale ještě v několika dalších rovinách mezi V a H.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 112, 113, 114  Ďalšia
Strana 62 z 114

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist