Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Problém s CD transportem (Audiolab vs Cambridge Audio)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Pi marec 06, 2020 17:00:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Laserové a LED diody časem stárnou a ztrácejí svítivost. Takže objektivně o pár let starší identický transport může/bude mít větší chybovost.

Ten úbytek svítivosti je měřitelně výrazný již po desítkách týdnů a třeba peritesty jsme překalibrovávali každého půl roku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: So marec 07, 2020 00:11:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Placas kraviny. Anonymni odpoved z infolinky jasne rika, ze to musi hrat stejne, tedy MUSIS VERIT tomu, ze to proste hraje stejne...

Na co fakta, kdyz staci zaslepena vira.....?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So marec 07, 2020 02:21:26    Predmet: Odpovedať s citátom

O zaslepené víře plcl wenge Pítrs zkrat/smrad molitan. To má váhu.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 15, 2020 01:06:05    Predmet: Odpovedať s citátom

S ohledem na podivné zkušenosti s novými přístroji jsem nějakou dobu intenzivně prolézal inzerce s nadějí, že naleznu vhodný CD transport, v ceně přibližně do 20 000 Kč. Ideálními kandidáty byly pozdní nejvyšší modely Sony s tzv. fixním mechanismem (např. XA7 nebo XA50), ale díval jsem se i na přístroje jiných značek jako třeba Teac T1 nebo vyšší modely Marantz. Nic přijatelného jsem však nenašel. Někdy byla nabídka lákavá, ale geograficky naprosto špatně umístěna (zdravím Matto), jindy přístroj vypadal na detailních fotografiích poněkud ošuntěle, anebo se kýžený přehrávač nacházel v držení asertivního obchodníka s poznámkou "cenu nabídněte"... a když jsem mu cenu odvážně nabídl, dostalo se mi zadarmo školení na téma "nejdříve si najděte cenu tohoto klenotu na ebay a teprve pak nabízejte cenu".

Abych to už zkrátil: Nevydržel jsem, znovu jsem podlehl touze po vůni nového přístroje a koupil si opět Cambridge Audio CXC. Zvolil jsem tentokrát novou verzi v lunární šedi, přestože byla podstatně dražší než stále ještě doprodávaná původní verze (16 000 Kč vs 12 000 Kč) a přestože řada informací naznačovala, že z technického hlediska v podstatě jde o ekvivalentní nebo velmi málo se lišící přístroje. Nechci to vůbec zakřiknout, ale transport zatím funguje bez sebemenších problémů, mechanika běží tiše a hladce, a hlavně - neobjevily se žádné nové šokující škrábance na discích. Kéž by tento optimismus vydržel alespoň po dobu záruky.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi máj 15, 2020 08:31:11    Predmet: Odpovedať s citátom

tak drzim palce nech to tak vydrzi. Uz som myslel ze si skoncil u tej XA50
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 17, 2020 01:44:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Blesk666: Díky. Těžkotonážní přehrávače Sony ES mám opravdu rád a XA50 byla mým favoritem z několika důvodů, hlavně proto, že se dá většinou sehnat za rozumnou cenu. Různé překupníky a spekulanty možná od šroubování ceny odrazuje to, že nemá sedmičku v názvu. Je trochu zvláštní, že se na našem trhu vůbec neobjevují následné modely XA55 a XA555 (nebo se možná objevují, ale nikdy jsem je v inzercích neviděl). Obecně fandím každému, kdo Sony ES přístroje shání nebo provozuje. A ještě prosba na závěr: Neříkejte jim Esprity Very Happy
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ne máj 17, 2020 23:30:21    Predmet: Odpovedať s citátom

u XA50 moze byt aj ten problem, ze nahradny laser je prakticky nezohnatelny
XA555ES ciernu som asi pred rokom jednu u nas videl na predaj
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 26, 2020 16:16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Protože jsem dostal několik interních dotazů na téma CXC, rád bych napsal pár letmých subjektivních uživatelských postřehů k nové verzi transportu od Cambridge Audio, a to po několika týdnech používání. Vyzkoušeno mám zatím pouze propojení optickým kabelem.

Co se mi nelíbí:
- Dálkové ovládání. Je opravdu divné, neumožňuje-li specializovaný CD přehrávač/transport přímou volbu konkrétních skladeb a uživateli nezbývá než neobratně přehazovat skladby šipkami jako na laciném blue-ray přehrávači. Pro přístroje řady CX existuje pouze jeden typ dálkového ovladače a většinu jeho tlačítek zabírají funkce pro streamer a zesilovač. Koupíte-li si všechny tři přístroje řady, tj. CXC, CXN a CXA, budete mít k dispozici tři identické ovladače. Chápu snahu o úsporu, ale transport by si podle mého názoru zasloužil lepší řešení. Masivní, poctivě provedené ovládání Audiolab 6000CDT je v tomto směru jasnou výhrou.
- Mírně nekultivované oživení přístroje, myšleno probuzení ze stavu bez proudu do "stand-by" módu. Zapne-li se přívod proudu, na přístroji krátce problikne LCD a ozve se cvaknutí. Samotné zapínání a vypínání přístroje tlačítkem "power" na čelním panelu vlevo pak již probíhá hladce. Audiolab má primární oživení vyřešeno mnohem elegantněji pomocí kolébkového spínače na zadní straně.
- Výrazná, ve tmě dost otravná bílá dioda v tlačítku "power" na čelním panelu, která svítí stejně intenzivně ve "stand-by" módu i po zapnutí přístroje. Poprvé člověk intuitivně očekává, že dioda po zapnutí přístroje zhasne, ale nestane se tak. Jde o designový prvek bez většího významu, který může přimět k pravidelnému odpojování přístroje od proudu. Alespoň že nesvítí modře nebo zeleně.
- Funkce CD-text. Na možnost zobrazit údaje o obsahu CD jsem se velmi těšil, protože jsem nikdy dříve přehrávač s touto funkcí nevlastnil. Její implementace v CXC mě ale zklamala ze dvou důvodů. Za prvé proto, že text po proběhnutí na displeji zmizí a nelze jej jednoduše znovu vyvolat nebo na displeji ponechat, např. pomocí ovladače. Pro jeho opětovné zobrazení je třeba spustit skladbu od začátku. Za druhé, a to je podstatnější nedostatek, se delší titulky z nějakého důvodu nezobrazují na displeji celé (ukáže se maximálně zhruba 30 znaků). U předchozí verze CXC se mi zdálo, že je sekvence znaků, kterou lze zobrazit, ještě kratší (tuto informaci však nejsem schopen prokázat).
- Šuplík nepůsobí nejsolidnějším dojmem, i když je lepší než u laciných DVD/blue ray přehrávačů. Především mi vadí, že se šuplík nevysouvá v dostatečné míře ven (to je zde vlastnost, nikoliv porucha vysouvání) a disky je do určité míry nutné vkládat jako by pod horní hranu otvoru, což představuje určitý diskomfort.

A co se mi naopak líbí:
- Tichý a jemný chod mechaniky, bez vibrací a jiných rušivých pazvuků. Pokud laser zrovna nehledá začátky skladeb, není mechanika téměř slyšet.
- Zatím jsem si nevšiml, že by se transport podepisoval na discích novými rýhami. Disky se v mechanice nezahřívají.
- Přepínání skladeb je dostatečně rychlé, i když ne tak bleskově rychlé jako u Audiolabu 6000CDT nebo Sony X779ES. Při přehazování skladeb nejsou ani ve sluchátkách slyšet lupance.
- Střídmý pohledný design. Šedá barva čelního panelu (která je nyní jedinou barvou přístrojů řady CX) se dobře kombinuje jak s černými, tak se stříbrnými komponenty. Je s ní dobře sladěna i barva displeje. Celokovové šasi působí poctivě, i když nijak velkolepě. Na kostru se nedostává měkké napětí. Oproti předchozí verzi CXC v černé barvě mi současná verze připadá o několik krůčků vizuelně atraktivnější, i když z tohoto hlediska stále nesnese srovnání s nejvyššími modely přehrávačů Sony nebo Marantz z 90. let nebo s konkurenčním Audiolabem.
- A nakonec, proč to neříct, subjektivně se mi moc líbí, jak to hraje. To byl ostatně hlavní důvod, proč jsem si transport od Cambridge Audio koupil po druhé.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2020 07:01:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Super obsazny a vecny report, vdaka zanho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
juraj08
Nádejný hifista


Založený: 24 december 2008
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: So júl 18, 2020 06:24:55    Predmet: nadvazujem na zkusenost s CXC Odpovedať s citátom

Nepaci: ledka svieti rovnako ci v ON tak OFF rezime a najvyssi jas displaya je pre mna absolutne nevyrazny ale to clovek prezije...
Paci: v spojeni s Azur 851N super zvuk ale neviem porovnat z inymi...krasny dizajn - nerusivy...
...ale krasa nie je vsetko, vraciam ho kvoli blbnutiu mechaniky, ktora azda 8 krat behom styroch dni po nenacitani, CD vyplula..hm...
..co uz..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
juraj08
Nádejný hifista


Založený: 24 december 2008
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: So júl 18, 2020 06:31:27    Predmet: nadvazujem na zkusenost s CXC Odpovedať s citátom

Nepaci: ledka svieti rovnako ci v ON tak OFF rezime a najvyssi jas displaya je pre mna absolutne nevyrazny ale to clovek prezije...
Paci: v spojeni s Azur 851N super zvuk ale neviem porovnat z inymi...krasny dizajn - nerusivy...
...ale krasa nie je vsetko, vraciam ho kvoli blbnutiu mechaniky, ktora azda 8 krat behom styroch dni po nenacitani CD vyplula..hm...
..co uz..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 19, 2021 14:50:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdá se, že jsem nebyl jediný, komu se Audiolab 6000CDT podepsal na discích.

1) Krátká recenze (Kaoko) i s fotkou:
https://www.amazon.com/Audiolab-6000CDT-Dedicated-Transport-Remote/product-reviews/B07HS2PDBM/ref=cm_cr_arp_d_viewpnt_rgt?filterByStar=critical&pageNumber=1

2) A stejný problém měl i jeden Němec s nickem caesar94:
https://forums.stevehoffman.tv/threads/audiolab-6000cdt-cd-transport.860164/page-10

Hrozná škoda. Ten transport jinak vypadá a působí na svou cenu velmi kvalitně a robustně, jeho rychlost čtení je excelentní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut február 21, 2023 12:04:14    Predmet: Odpovedať s citátom

TigiGold napísal:
Protože jsem dostal několik interních dotazů na téma CXC, rád bych napsal pár letmých subjektivních uživatelských postřehů k nové verzi transportu od Cambridge Audio, a to po několika týdnech používání. Vyzkoušeno mám zatím pouze propojení optickým kabelem.

Co se mi nelíbí:
- Dálkové ovládání. Je opravdu divné, neumožňuje-li specializovaný CD přehrávač/transport přímou volbu konkrétních skladeb a uživateli nezbývá než neobratně přehazovat skladby šipkami jako na laciném blue-ray přehrávači. Pro přístroje řady CX existuje pouze jeden typ dálkového ovladače a většinu jeho tlačítek zabírají funkce pro streamer a zesilovač. Koupíte-li si všechny tři přístroje řady, tj. CXC, CXN a CXA, budete mít k dispozici tři identické ovladače. Chápu snahu o úsporu, ale transport by si podle mého názoru zasloužil lepší řešení. Masivní, poctivě provedené ovládání Audiolab 6000CDT je v tomto směru jasnou výhrou.
- Mírně nekultivované oživení přístroje, myšleno probuzení ze stavu bez proudu do "stand-by" módu. Zapne-li se přívod proudu, na přístroji krátce problikne LCD a ozve se cvaknutí. Samotné zapínání a vypínání přístroje tlačítkem "power" na čelním panelu vlevo pak již probíhá hladce. Audiolab má primární oživení vyřešeno mnohem elegantněji pomocí kolébkového spínače na zadní straně.
- Výrazná, ve tmě dost otravná bílá dioda v tlačítku "power" na čelním panelu, která svítí stejně intenzivně ve "stand-by" módu i po zapnutí přístroje. Poprvé člověk intuitivně očekává, že dioda po zapnutí přístroje zhasne, ale nestane se tak. Jde o designový prvek bez většího významu, který může přimět k pravidelnému odpojování přístroje od proudu. Alespoň že nesvítí modře nebo zeleně.
- Funkce CD-text. Na možnost zobrazit údaje o obsahu CD jsem se velmi těšil, protože jsem nikdy dříve přehrávač s touto funkcí nevlastnil. Její implementace v CXC mě ale zklamala ze dvou důvodů. Za prvé proto, že text po proběhnutí na displeji zmizí a nelze jej jednoduše znovu vyvolat nebo na displeji ponechat, např. pomocí ovladače. Pro jeho opětovné zobrazení je třeba spustit skladbu od začátku. Za druhé, a to je podstatnější nedostatek, se delší titulky z nějakého důvodu nezobrazují na displeji celé (ukáže se maximálně zhruba 30 znaků). U předchozí verze CXC se mi zdálo, že je sekvence znaků, kterou lze zobrazit, ještě kratší (tuto informaci však nejsem schopen prokázat).
- Šuplík nepůsobí nejsolidnějším dojmem, i když je lepší než u laciných DVD/blue ray přehrávačů. Především mi vadí, že se šuplík nevysouvá v dostatečné míře ven (to je zde vlastnost, nikoliv porucha vysouvání) a disky je do určité míry nutné vkládat jako by pod horní hranu otvoru, což představuje určitý diskomfort.


Pridám ešte 1 negatívum = ak máte CXC umiestnenú vyššie ako výšku očí, tak display je nečitateľný. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist