Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pomoc / odobrenie začiatočníkovi vyber AV recievra

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kompletné zostavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MirMar
Hifi obsluha


Založený: 14 apríl 2020
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ut apríl 14, 2020 21:08:19    Predmet: Pomoc / odobrenie začiatočníkovi vyber AV recievra Odpovedať s citátom

Dobrý deň.

Rad by som poprosil o zhodnotenie respektíve odobrenie či nerobím niaku hlupost kedže sa do HiFi nevyznám a tato zostava je moja prvá.

bude to slúžiť hlavne na TV/film
zatiaľ by som chcel len takto 3.0
do budúcna možno aj 5.0 alebo 5.1 ( 7.1 zrejme nie, )

mám

stereo - Klipsch RP 600M ( 100W/400W 8 ohm compactible )
center - Klipsch RP 500C ( 100W/400W 8 ohm compactible )

AV reciever - uväzujem nad Denon AVR-X 1600H ( 145W/kanal ) ?
neviem či v tejto cene 400-490 je aj niečo vhodnejšie ?

káble som si spravil KLOTZ 2x4mm, ukončené banánikmi, dva 2,5m k stereo bedniam a jeden 1m k centru
- tu neviem či by mal byt aj ten k centru rovnako dlhý ako k stereo bedniam ?

Za pomoc / názor vopred Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut apríl 14, 2020 21:36:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Bedny máš na kino v pohodě.

Výrazně lepší AV Receiver za srovnatelné peníze asi nepořídíš. Ale můžeš kouknout na nabídku Yamahy.

Kabel k centeru být kratší může. K bednám samozřejmě oba stejně dlouhé.
Pokud neplánuješ se sestavou laborovat, tak se lze obejít i bez banánků. Ale banánky samozřejmě ničemu nevadí.
Jak drahý Klotz plánuješ pořídit, nepíšeš. Ale vrážet do kabelů horentní sumy nemá smysl. Stačí běžná repro dvojlinka dostatečného průřezu - 2,5 nebo 4 mm čtvereční. Jen pozor na to, aby to byla měď a ne nějaký švindl z poměděného hliníku:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=26649

Jako surroundy můžeš dočasně použít jakékoli reprobedny - klidně nějaké malé obyčejné třeba od mikrověže apod. Ideálně s impedancí 8 Ohm.

Na filmy to určitě bude chtít subwoofer. Klipsch RP 600M jsou regálovky se středobasáky o průměru 6,5", což je fajn na stereo do menší místnosti, ale na kino do běžného obýváku to chce buďto větší sloupové reprobedny, nebo regálovky + subwoofer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MirMar
Hifi obsluha


Založený: 14 apríl 2020
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: St apríl 15, 2020 16:45:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za rady.

ps:
kábel som použil KLOTZ ly240
https://shop.klotz-ais.com/shop/5485-bulk-cables/54832-speaker-cable/55003-ly240-online.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: St apríl 15, 2020 17:12:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 01:02:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bandy
Hifi obsluha


Založený: 20 august 2019
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2020 22:34:36    Predmet: AV reciever - uväzujem nad Denon AVR-X 1600H ( 145W/kanal ) Odpovedať s citátom

Tento Denon ma 80W na kanal pri 8 ohm, ked bezis na 2 kanaly. Zo stredovym cize 3 kanaly mozno 50W na kanal. Pocitaj s tymto ked rozmyslas ako hlasno chces to kino hrat. Doporucujem citlive repraky a powered subwoofer.

Pozrel som specs, tie RP 600M su 96dB citlive takze nie zle aj pri 50W, samozrejme zavisi od velkosti miestnosti. Pre kino ale definitivne subwoofer. Este lepsie sub a bass shaker v sedeni. 2x Aura Bass shaker Pro v gauci doda kinu tretiu dymenziu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bandy
Hifi obsluha


Založený: 20 august 2019
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Po apríl 27, 2020 23:24:31    Predmet: Odpovedať s citátom

seas napísal:
Bacha na ten výkon. Nejlíp je to vysvětlený zde. Otevři to v Chrome a dej přeložit stránku
https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2867-denon-avr-x1400h


Suhlasim, bacha na ten vykon pri skoro vsetkych receivers. Len ta polska stranka je pisana nejakym blbcom, namerali polovicny vykon pri 4 Ohm v porovnani do 8. Este som nevidel amp co znizuje vykon do nizsieho odporu. Mozno v Polsku neplati ohmov zakon...

Tiez tvrdia 2x120W do 8 ohm. Denon USA/Canada specs su 2x80W. Europske verzie sa vacsinou lisia len 220v trafom.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut apríl 28, 2020 05:42:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Klipsch RP 600M mají citlivost 96 dB, takže na běžný domácí poslech by stačil i jednociferný výkon... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bandy
Hifi obsluha


Založený: 20 august 2019
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2020 23:50:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Klipsch RP 600M mají citlivost 96 dB, takže na běžný domácí poslech by stačil i jednociferný výkon... Wink


Ano, len na kino doporucujem aspon 100dB na spicky, idealne 115dB podia THX standardu. Tazko dosiahnut z 9W. Ale jasne kazdy ma ine ocakavania.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kompletné zostavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist