Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AT VM540ML

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po január 13, 2020 21:22:35    Predmet: AT VM540ML Odpovedať s citátom

Dnes mi dorazila od AT VM540ML a len tak sa chcem podelit o neaku skusenost. Mam Thorens TD160 s ramenom TP16 mk1, skoro 50rocny gramofon s neakou lahkou upravou. No a 540 asi nieje uplne vhodna prenoska pre moje tazke rameno, ale zvuk by som trosku v dobrom slova/zmysle prirovnal presnostou, lahkostou a transparetnostou k velmi slusnemu digitalu. V porovnoni s AT95e, Nagaoka MP110 a MP150, Ortofon FF15XE sa mi to v mojom retazci najviac pozdava. Je take noo, analogovo velmi prijatelne :--)
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2020 12:24:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč by tahle přenoska nebyla vhodná pro zmiňované raménko? Mám tu samou osazenou do Technics SL-Q2 a hraje perfektně. Důležité je, si pohlídat zatěžovací kapacitu a celkové seřízení včetně přítlaku.

Přirovnávat slušnou přenosku k digitálu je zcestné. Kvalitní přenoska s adekvátním předzesilovačem přehraje i kvalitní digitál s prstem v nose. Nemám na mysli odstupy od šumu apod, ale přirozenost hudebního přednesu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2020 13:59:11    Predmet: 540ML Odpovedať s citátom

Nuz to moje rameno TP16mk1 ma ucinnu hmotnost 16,5g co patri skor medzi tazke ramena. A tvoje ak som dobre pozeral tak 12g. A ta 540tka je vhodna skor pre ramena s lahkou az strednou ucinnou hmotnostou, teda tak som sa docital na zahranicnych forach. Inak velka spokojnost ako sleduje drazky ten ML, hlavne niektore LP na konci zaznamu skreslovali pocutelne, teraz to zmizlo.
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2020 15:45:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tak. Zkreslení je u této přenosky opravdu velmi nízké.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pedro
Hifista


Založený: 11 jún 2009
Príspevky: 115
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2020 21:43:14    Predmet: AT VM 540ML Odpovedať s citátom

Mአpocit,že pri použití kvalitného a kapacitne dobre nastaveného preampu samozrejme i TOP nainštalovanej prenosky Ti to znie zle ? AK páčivo,tak nešpekuluj . Teoretizovanie často iba zdržiava prax ! Nie,nie neďakuj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist