Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Projekt STH12 (2p - 12"+1"@STH zvukovod by MaBat)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 44, 45, 46  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2020 07:39:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Asi pre niekoho blbá otázka, ale pre mňa dosť zásadná. Ako sa počíta čistý objem ozvučnice? Je mi jasné, že sa to ráta, ako vnútorný objem bez objemu priečok. Čo však ďalšie veci, ktoré sú v ozvučnici?
1. Objem, ktorý odkrojí v tomto prípade basák aj s magnetom. Tento objem meriate "presne", alebo len odhadom?
2. Čo tlmiaci materál "vata". Odpočíta sa celý objem, ktorý zaberá vata, alebo len nejaké percento?
3. Čo s BR? Je potrebné odpočítať len objem steny BR trubice, alebo celý objem, ako keby bol BR plná tyč?

Je treba odpočítať aj terminály a objem výhybky. To je jasné, no u mňa budú mimo ozvučnicu. Objem káblov neriešim. Až taký puntičkár nie som.

Hmmm... Nikto nevie?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2020 07:43:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych věděl, ale nechci do toho kafrat konstruktérovi. Nátrubek odečti jako plný, vatu nepočítej (ta objem typicky trochu přidává, efektivně) - všechno rozumným odhadem, zas tak se z toho nestřílí.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2020 09:38:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak jsem psal do mailu, kdyz se vnitrni objem vejde do +/- 5L, je to uplne v poradku. Odecist vse co "nehraje" - nejvice mista zabira basak, dale zvukvod a BR tunel (pocitat plny objem toho "utvaru"). Vse priblizne, konstrukteri pouzivaji termin "kvalifikovany odhad".
Sica 12SR3PL bude zabirat kolem 2.5L (Air volume accupied by device - viz podobne vypadajici BC Speaker https://en.toutlehautparleur.com/media/catalog/product/datasheet/bc/12NDL76-8.pdf). Zvukovod spocitat jako nejaky kuzel +/-.
A i kdyby ten objem vysel napr 62L misto 72l, nic zasadniho to tady porad neznamena....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2020 12:16:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. pre Vás je to jednoduché, ale pre mňa... Ako technik počítam všetko a neodhadujem. Pojem všetko, čo nehraje... Pre mňa napríklad BR hraje a aj tá vata.
Vy ma ešte nepoznáte, ale ak mi niekto povie vypočítaj objem, tak ja budem 2 dni počítať, prípadne ponorím basák do vody až po okraj, aby som dostal presný objem, ktorý zaberá. Very Happy

Menič bol plus-mínus jasný.

Hlavne ma zaujímal ten objem BR. Nepochopil som, či sa má počítať objem rúry, alebo celý aj so vzduchom, t. j. ako valec. Teraz je to už jasné. Musí sa počítať valec.

Objem, ktorý zaberá vata, sa nepočíta. OK

Zvukovod, výhybky neriešim. Tie budú mimo bedňu, resp. nad basákom bude plná priečka, aby som to s objemom neprestrelil. Zvukovod, výhybka aj terminály budú nad priečkou, akási strojovňa.
Ďakujem.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2020 12:31:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Já to znám, je to na jedné straně boj mezi neochotou toho, kdo to vymýšlí, přesně diktovat druhým věci, o kterých ví, že snesou jistou (nemalou) toleranci, a na druhé straně nutností mít to všechno přesně dané, aby zbytečně nevznikaly takové nejasnosti. Dnes už vím, že ideální pro všechny je mít k tomu prostě plánek, přes který nejede vlak, a hotovo, i kdyby to reálně nebyla jediná dobrá možnost.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2020 12:33:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:

Vy ma ešte nepoznáte, ale ak mi niekto povie vypočítaj objem, tak ja budem 2 dni počítať, prípadne ponorím basák do vody až po okraj, aby som dostal presný objem, ktorý zaberá. Very Happy

Tak na tudle a podobne obsese uz dnes existuje pomerne slusna medikace Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: So jún 20, 2020 15:02:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Bude stačiť jedna priečka medzi basákom a BR, ak bude basová sekcia oddelená od zvukovodu?

Vonkajšie rozmery: 1100 x 420 x 355 mm.
Čistý objem 70,183l (cieľ je 70l).
BR 60 mm ladený na 48Hz.
Hrúbka stien korpusu 25 mm.
Jedna priečka hrúbky 18 mm + 4 diery 100 mm.
Bude to ťažké, ako sviňa. Very Happy

odkaz: komplet
odkaz: jednotlivé časti

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 341
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Ne jún 21, 2020 18:56:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal by si dodržať cieľ 70L, toto už môže byť vážny problém 70,183l Laughing
Nehovoriac o tom, že sa ti posunie ladenie BR o 0,trt Hz.

Sorry za OT, ale nedalo mi to.

_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Ne jún 21, 2020 22:18:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Výpočet je výpočet. Inak popis ladenia BR je skôr pre Vás. Ja parametre poznám.
Nikdy sa mi nepáčili bedne s kolieskami, no tu to bude asi nutnosť. U jedného projektu pána Kocoura BBB som videl "vozík", ktorý je vkusne vyhotovený a dizajnovo vôbec neprekáža.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2020 09:41:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak porad je to DIY projekt, proto se k tomu tak musi pristupovat. Neni to nejaky projev arogance ci nejake zvule Smile
Jinak vratil jsem se o den drive, takze pomalu obnovuji akci Bulpren a Zeleny....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
indian
Hifi obsluha


Založený: 29 jún 2017
Príspevky: 42
Bydlisko: Námestovo

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2020 11:33:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže si nejaké zvyšky bulprenu našiel?
_________________
Tidal...Topping...BVaudio...STH12
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: Ut júl 14, 2020 13:35:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejake veci v miestnosti uz dokoncene nejake este cakaju. Skusanie akustickych prvkov (absorbery od megacoustic) a cakacka na renovaciu/upgrade gramofonu od Petra (djrix).

Aktualne:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: So august 15, 2020 18:34:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Komponenty sa pomaly, ale isto zbierajú. Basák Sica 12SR3PL objednaný 8.6. dorazil 14.8. Je to riadny kus.
Zároveň sa objavila ďalšia komplikácia. Priemer basáka je väčší, ako otvor v čele. Shocked Dosť nepríjemné.

odkaz: Sica 12SR3PL spredu
odkaz: Sica 12SR3PL zo zadu

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: So august 15, 2020 18:59:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladam, ze cela jsou porad stejna, takze basak tam jit musi. Po jeho obvodu je guma, ktera nebyva uplne 100% presne nalepena. Resil jsem to tu nekde zkraje tohoto tematu. Je potreba pouzit ostry lamaci nuz a kolmo na kovou cast kose tuto gumu kolem dokola oriznout. Da se to udelat pomernerne solidne, basak je pak zapusteny a ledavos se schova.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: So august 15, 2020 23:48:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvrdá guma tam síce je, ale tá nie je po obvode. Je na dosedacej ploche, ak sa na reprák pozerám spredu. Takže samotný priemer sa zmenšiť nedá. To, o čo opieram prst, je samotný kôš meniča, žiadna guma.
Neviem, aká je hrúbka plniča po obvode diery. Diera sa trošku zväčší, ak sa mi podarí odstrániť plnič z čela. Pochybujem však, že až o toľko, aby to stačilo.

odkaz: Sica 12SR3PL detail

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Ne august 16, 2020 09:55:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechce se mi verit, ze by ty basaky udelali nejak vetsi ci diry pro zapusteny by u tohoto paru cel udelal Zeleny mensi. Zkratka zmerit oboje: basaky asi obkreslit presne na nejaky karton, zmerit, diry pro zapusteni zmerit idealne nastrojarskym 500mm pravitkem, pripadne metrem od 10cm (ne od "vrklavy" 0cm).
Ta guma kolem priruby u basaku byla u vsech, co jsem zatim videl nalepena krive, takze na jedne strane byl uz videt hlinikovy kos, na strane druhe byl treba 2-3mm presah te gumy - tam se prave musela podle kose zariznout....
(Fotky nemuzu teda zatim najit.....)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
indian
Hifi obsluha


Založený: 29 jún 2017
Príspevky: 42
Bydlisko: Námestovo

PríspevokZaslal: Ne august 16, 2020 15:03:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Som meral ten sica basák a nameral som 319,5mm. Diera má presne 320mm,takže kôš vošiel tak akurát.Ale na oboch bolo treba gumu orezať po celom obvode.
Cena za bulprén z Eurofoamu je 1250 Czk.30ppi rozmer 350x350x150 2kusy.
Len stále neviem či to pôjde opracovať na CNC.Zelený písal že frézoval penu do autosedačiek tak snád to pôjde aj z bulprénom. Nemá niekto skúsenosť ?

_________________
Tidal...Topping...BVaudio...STH12
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Ne august 16, 2020 19:47:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi sa nechápeme. Z fotky je jasne vidieť, že tam žiada guma, ktorá by zväčšovala priemer, nie je. Takže na obvode je len kôš a ten samotný tam nejde. Takže nejde o to, že sa kôš zasunie a zostáva trčať 10 mm, lebo sa zasekne na gume.
Guma je až na dosedacej ploche, na vonkajšej strane, ak by sa basák montoval zo zadnej strany. Kupodivu, u mňa guma presne kopíruje rozmery koša. Ak je diera 320 mm - plnič, tak to bude možo ten problém. No nič. Plnič aj tak pôjde celý dole.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Po august 17, 2020 05:41:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, ze se chapeme uplne dobre, jen tu kazdeho prekvapuje, ze by to s tou gumou bylo najednou jinak. Trochu mne i prekvapuje, ze ten basak nema na magnetu samolepku s vyrobcem a typem repro.....
O to vice bych se tedy ten max. prumer kose snazil presne omerit, at se tu nedohadujeme o virtualnich vecech.....Jak ja rikam, lepsi dve cisla nez tisic slov.



SICA_12SR3PL_backs.jpg
 Description:
 Filesize:  37.55 KB
 Viewed:  78 Time(s)

SICA_12SR3PL_backs.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
indian
Hifi obsluha


Založený: 29 jún 2017
Príspevky: 42
Bydlisko: Námestovo

PríspevokZaslal: Po august 17, 2020 06:04:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron pokiaľ to nezmeriaš tak nezistíš nič.Tiež sa mi nezdá že ten reprák nie je označený.Že nemá nálepku zhora na magnete to vidno,ale on nie je označený vôbec?
_________________
Tidal...Topping...BVaudio...STH12
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Po august 17, 2020 06:30:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Pet007 to bola reakcia na indian. Až sa k tomu dostanem, tak zmeriam. To že označenie na magnete nie je, s tým nič nenarobím. Na krabici je a označenie sedí.
Inak na oficiálnych stránkach sú aj terminály iné: https://www.sica.it/en/product/subwoofer/12-sr-3-pl. Ja mám spájkovacie.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kukin
Nádejný hifista


Založený: 06 august 2008
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2020 11:23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrně nová revize měniče s pozměněnými rozměry. Čelo máš už lakované nebo nějak upravené? Já ten otvor pro basák nakonec musel trochu ošmirglovat (před fiálním lakem).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2020 12:11:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie nie. Je tam len ten plnič, ktorý musí dole.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kukin
Nádejný hifista


Založený: 06 august 2008
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2020 12:17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak potom jen dobře ošmirglovat, já tam nechával před lakem vůli cca 2 mm, lak mám strukturní. Ten vyfrézovaný otvor v čelech byl tak tak.

Gumu na měniči je lepší neřezat, pokud je symetricky nalepená. Na mých měničích byla dost mimo (i ty otvory pro šrouby byly lehce šejdrem).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2020 12:21:44    Predmet: Odpovedať s citátom

UZ jiste chapete, ze tento projekt (ani zadny jiny) nemuzu resit ve svem volnem case na klic. Takovedle a podobne "detaily" by mne jiste brzo semlely Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2020 12:22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa dobre pamätám, tak otvory v gume neboli prene na mieste, ale guma sa mi zdala byť nalepená presne.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2020 12:25:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pet007 to je jasné. To nejde robiť vo voľnom čase, resp. ide, ale nerobili by ste nič iné. Nehovoriac o tom, že nás je len hŕstka.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kukin
Nádejný hifista


Založený: 06 august 2008
Príspevky: 74

PríspevokZaslal: Ut august 18, 2020 12:30:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pet007 napísal:
UZ jiste chapete, ze tento projekt (ani zadny jiny) nemuzu resit ve svem volnem case na klic. Takovedle a podobne "detaily" by mne jiste brzo semlely Very Happy


V pohodě, bereme to jako DIY. Zákad ve zvukovodu, měničích a výhybce je podstatný. Tady už řešíme tu kosmetiku okolo:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: St august 26, 2020 21:47:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Na mém páru basáků byla guma přilepená lehce posunutá mimo střed, ale do otvoru se to těsně vešlo. Nakonec jsem to stejně udělal úplně jinak. Snažil jsem se tam udělat "bezrámečkový rámeček" na průzvučnou tkaninu, takže jsem si otvor o basák zvětšil na průměru o 20mm. Vznikla mi tam drážka do které jsem zapustil rámeček s tkaninou. Bohužel, nevypadalo to dobře. Bedna v černém laku s černou tkaninou dostala vzhled takového divného beztvarého kvádru na kterém se oko nemělo čeho chytit. Takže jsem to zase předělal a udělal kovový krycí rámeček, který to bloudící oko ukotvuje Very Happy To už mi připadá podstatně lepší. Možná je kontrast mezi černým lakem a niklovaným rámečkem už moc velký. V plánu byl ještě prstenec v nějakém "damaškovém" provedení, kde by se ten kontrast trochu zmírnil, ale už jsem na to neměl sílu. Pokud bych dělal další bedny, asi bych to zkusil ještě nějak vylepšit. Pravděpodobně použitím méně kontrastních kovových prvků ( a ten rámeček bych zase o 10mm zmenšil) a aby tam nebyl jen jeden samotný kovový prvek, dal bych nějakou tenkou kovovou linku kolem BR otvoru a asi i kovový štítek STH12 (nebo tak něco). Nebo to udělat ve dřevě bez kovu, černému laku jsem na chuť opravdu nepřišel.

Co se týká zvuku, tak se nebudu snažit o žádný úchylný popis i když určitě bych mohl něco opsat z etiket na flaškách s vínem. Takže jen stručně. Hraje to pěkně a tak nějak precizně. Neslyším, že by to reprodukovanému zvuku něco přidávalo, nebo ubíralo. Prostě to přehraje, to co přehrát má. Jednotlivé zvuky jsou krásně rozlišitelné a lokalizovatelné. Z mé strany po akustické stránce naprostá spokojenost, estetická stránka by mohla být lepší, ale dá se s tím žít.



IMG_9782.JPG
 Description:
 Filesize:  98.79 KB
 Viewed:  136 Time(s)

IMG_9782.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Št august 27, 2020 07:16:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš to pěkný.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 44, 45, 46  Ďalšia
Strana 39 z 46

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist