Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Softwarová kompenzace harmonického zkreslení měřicí smyčky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 750
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 29, 2020 13:06:15    Predmet: Odpovedať s citátom

laco napísal:
nie je to nednoznacne ani pre mna, opytam sa ho


"1kHz 2,5V RMS at the follower input."
"The scale is properly adjusted at 3kHz. Needs to add +4dB at 2kHz."

So the fundamental absolute level was 2,5 RMS (at the notch input).
The spectrum scale is in dBFs. 0dBFs=2,5V RMS - adjusted at 3kHz, but via the precision divider at lower level.
Harmonics higher then 3rd have little lower levels according the typical passive notch frequency response.

_________________
K200Mv3 https://goo.gl/photos/u8XUTqYwusRXoBoD9
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St júl 29, 2020 13:53:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, nedovedu si představit, že by NE5532 měl při vstupu 0dbFs 2.5Vrms H2 skoro -150dB. Moje měření (oprava - 2Vrms) celkem dobře odpovídají měřením v http://www.ac-vogel.de/Download/Download/Audio%20Opamps,%20fact,%20no%20myths%20and%20THD%20measurement%20results.pdf

https://www.diyaudio.com/forums/equipment-and-tools/328871-digital-distortion-compensation-measurement-setup-37.html#post6141017

Dvě měření různými verzemi kalibračního adaptéru mi naměřily H2 NE5532 pro 2Vrms vstup a 1k výstupní zátěž kolem -130dB vs. fundamental a THD v pásmu naměřeném na ac-vogel.de

https://www.diyaudio.com/forums/attachments/equipment-and-tools/829169d1585601186-digital-distortion-compensation-measurement-setup-ne5532-png

https://www.diyaudio.com/forums/attachments/equipment-and-tools/839812d1588363826-digital-distortion-compensation-measurement-setup-ne5532-png
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 750
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 29, 2020 14:01:42    Predmet: Odpovedať s citátom

ak pouzil pasivny notch co som zbastlil aj ja (schema od neho), tak vstupna impedancia je cc 5k (zataz pre NE5532)
_________________
K200Mv3 https://goo.gl/photos/u8XUTqYwusRXoBoD9
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 31, 2020 13:14:39    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
..... * je tam FFT nad nestabilní frekvencí analogového oscilátoru (tj. snížení levelu při delším FFT)?


Obávám se, že mnoho experimentátorů s nízkým THD o tomhle problému nemá tušení.
Ono se to blbě vysvětluje, pokud to člověk nevidí na vlastní oči během měření.
Je třeba dát do souvislostí dvě věci:
1) Jak nám hezky ty harmonické padají při delším průměrování
2) Jak během té doby odcestuje frekvence analogového generátoru

A jako na potvoru, vyšší stupeň FFT sice snižuje šumové dno, ale zmenšuje se "šířka pásma" toho FFT.

Právě proto se mi jeví jako vhodné generovat signál zvukovkou, protože frekvence je stabilní a dokonce i kdyby kolísala, je to fuk, protože vzorkování pro FFT je identické.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
laco
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 február 2008
Príspevky: 750
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi júl 31, 2020 13:29:43    Predmet: Odpovedať s citátom

drift analog osc - asi takto ako na obrazku ... alebo, da sa aj lepsie s externym synch. signalom, vid diyaudio
_________________
K200Mv3 https://goo.gl/photos/u8XUTqYwusRXoBoD9
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 31, 2020 14:43:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Co myslíš tím externím synchronizačním signálem ? Byl by konkrétní odkaz ? Na diyaudio jsou toho mraky, to bych asi nenašel.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi júl 31, 2020 15:05:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Začíná to příspěvkem https://www.diyaudio.com/forums/equipment-and-tools/205304-low-distortion-audio-range-oscillator-890.html#post6200342 + pár dalších stránek
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 01, 2020 16:13:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík. Jen jsem narazil na problém, že když se přihlásím, abych viděl obrázky, hodí mě to na poslední stránku vlákna.
Takže kdyby to ještě zajímalo někoho jiného, je to od příspěvku 8891.
Číslování stránek zřejmě závisí na nastaveném počtu příspěvků na stránku.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So august 01, 2020 17:17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, pro funkční linky je potřeba mít v profilu u počtu příspěvků na stránku nastavené "Use Forum Default".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 28, 2021 13:40:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Symetriku lze kompenzovat velice podobně jako SE, jen je potřeba nastavit + i - větev na stejnou úroveň vůči zemi jako měřený signál/výstup LPF, tedy využijí se oba potenciometry. Poslední zkušební adaptér má přepínatelný režim SE i BAL. Kabely jsou připájené napřímo, aby se omezilo přechodové zkreslení na kontaktech.

Video průběhu kalibrace a kompenzace s výsledky https://www.youtube.com/watch?v=OcjWJ_Wep84
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 28, 2021 22:03:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Skvělé výsledky ! Vidím, že jsi na tom zapracoval.
Dotaz: Zdá se, že limitujícím prvkem je šumové dno. Vzhledem k tomu, že generátor i analýza běží na jedné zvukovce, možná by pomohlo toto nastavení:
Generátor: Lock frequency to RTA FFT
Analýza: Show distortion
Distortion settings: Coherent averaging

Vytáhne to z šumového pozadí jednotlivé harmonické, pravda, je potřeba aktivovat průměrování a prodloužit dobu měření.
Druhá věc je, že pak lze použít okno Rectangular, protože FFT je synchronní se signálem.

A jak to tedy teď je, existuje možnost spustit program pod Windows 7 (32 bit) ?
Může to fungovat bez přídavného HW jenom s ručním přepínáním a přepojováním kabelů?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2021 01:14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Skvělé výsledky ! Vidím, že jsi na tom zapracoval.


Díky. Adaptér je jednoduchý. Psát to procesní řízení v jednovláknovém octave je pakárna, ale v pořádném IDE se to dá.

citácia:

Dotaz: Zdá se, že limitujícím prvkem je šumové dno. Vzhledem k tomu, že generátor i analýza běží na jedné zvukovce, možná by pomohlo toto nastavení:
Generátor: Lock frequency to RTA FFT
Analýza: Show distortion
Distortion settings: Coherent averaging

Vytáhne to z šumového pozadí jednotlivé harmonické, pravda, je potřeba aktivovat průměrování a prodloužit dobu měření.
Druhá věc je, že pak lze použít okno Rectangular, protože FFT je synchronní se signálem.


Tak REW je na tom videu jenom jako indikátor, ani negeneruje signál (na začátku spouštím vestavěný generátor v kalibrátoru). Kompenzace potřebuje celočíselnou frekvenci fundamentu (používá FFT v délce násobků samplerate), naopak to rozladění na nejbližší bin FFT by se jí nelíbilo.

Jinak to vektorové/koherentní průměrování v REWu mi nějak nesedlo. Lezou mi z něj trochu jiné harmonické, než z průměrování amplitudového, což by teoreticky nemělo.


citácia:
A jak to tedy teď je, existuje možnost spustit program pod Windows 7 (32 bit) ?


Octave i kód běží i pod windows OK. Ale máš na windows bitperfect loopback? Zatím jsem žádný nenašel. A přiznám se, že už ani nehledám.

citácia:
Může to fungovat bez přídavného HW jenom s ručním přepínáním a přepojováním kabelů?


Je tam 6 relé a 2 aripoty. Zpřevodované krokáče mají 2400 kroků na otáčku a pozice se ladí na jednotky kroků, aby byly úrovně co nejpřesnější (tisíciny decibelu). To bych nechtěl nastavovat ručně. Navíc zvukovka musí mít silný výstup (balanced adaptér tam proto má OPA1622 zatíženou do 100R v obou větvích), aby jej co nejméně ovlivňovalo třeba připojení DUTu. Hned za děličem/filtrem/výstupem DUTu je opět buffer (OPA1656), kapacita kabelů až do zvukovky kazila výsledky.

Ten adaptér i octáví soft jsou pro mě opravdu "jen" testovací verze, proto tam píšu proof of concept. Na reálné použití je potřeba kompenzaci zabudovat do analyzátoru, který s ní počítá už v návrhu, má vhodně levely signálů IN/OUT, aby to pokryl rozsah kalibračních děličů, pořádně silný výstup, kalibrační loopback vytažený před koncovým děličem a zavedený za vstupní dělič a hlavně má celou softwarovou kalibraci/kompenzaci zabudovanou v sobě, aby to bylo co nejvíc nezávislé na měřicím softu a nebyly potřeba softwarové loopbacky, které ve windows i v OSX stojí za houby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2021 12:55:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasný, rozumím.To bude strojovna, o jaké se mi nezdá. Takže do toho nebudu strkat čumák, je to mimo můj obzor. Budu se držet své analogové primitivní cesty (filtry, rejekční filtr) když to někam dokopu, můžeme to pak třeba porovnat na konkrétním vzorku DUT.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So január 30, 2021 12:15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad strojovna - na tom krokáči nic není, 28Kč vč. DPH daleko nejlevnější jsou rovnou z Čech. Dražší jsou ty potenciometry, tyhle jsem koupil levně nové z Německa na ebayi, ale jinak vyjde jeden na 200Kč. Ale jsou opravdu výborné. A mechanicky se spojí jednoduchým 3D výtiskem, což rovnou zaručí souosost.

Každá metoda má své. Notch je vyzkoušená klasika, na kterou se lze spolehnout. Nicméně i k notchi potřebuješ do DUTu čistý signál, který musí být pro delší FFT frekvenčně velice stabilní a nejlépe synchronizovaný s hodinami ADC. Notch musí být dobře předměřený, na správných frekvencích, takže to vyžaduje spolupráci měřicího softu. A už se to komplikuje Smile

Moc rád porovnám výsledky na společném DUTu, až/pokud budou obě řešení k dispozici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 30, 2021 20:04:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Že to není jednoduché, jsem si ověřil nedávno, když jsem byl líný shánět polypropylenové kondenzátory a pak jsem se divil, proč ten notch filtr s polyesterovými nefunguje. Embarassed
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 08, 2021 21:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Malinko se odchýlím od tématu, ukázka jak se dá problém řešit alternativně čistě analogovou cestou.
Inspiroval jsem se vláknem PMA s měřením koncového zesilovače 250W programem REW.
Udělal jsem krokování THD pro loopback zvukovky, ovšem se zařazením analogového filtru, který odřízne vyšší harmonické, tady konkrétně pro kmitočet 999 Hz.

0 dBFS je 1 Volt na výstupu filtru, následuje symetrizační obvod a symetrický vstup zvukovky.

Z grafu je vidět, že pro -5 až -25 dBFS je zkreslení pod 0,0001% a pro -10 až -20 dBFS okolo 0,00005%.

Zdá se mi, že pro domácí audio měření jsou to parametry naprosto postačující pro jakoukoliv myslitelnou úlohu. Samozřejmě pouze v rámci posuzování extrémně dobrých obvodů, slyšitelnost takhle nepatrných zkreslení je nemyslitelná.

V grafu je pro přehlednost vidět samostatně jen 2. a 3. harmonická a celkové THD, které je ovšem počítáno z 2-9 harmonické.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 08, 2021 22:07:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Často se debatuje o tom, proč zkreslení směrem k menším úrovním v grafu stoupá.
Celkem hezky je to vidět na následujícím obrázku, ze kterého je zřejmé, že pro nižší úrovně je absolutní velikost složek harmonického zkreslení THD konstantní, protože je dána převážně šumovým pozadím zvukovky.
Co se ale mění, je velikost signálu (úroveň první harmonické), to je ta šikmá hnědá čára nahoře.
Takže relativní odstup složek THD od signálu klesá, což se při běžném zobrazení projeví jako by zkreslení stoupalo pro menší signály (což samozřejmě není pravda).

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 08:14:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedze drviva vacsina grafou uvadza skreslenie ako "pomer medzi uzitocnym signalom a aktualnym sumovym prahom (vsetok bordel naviac)" tak potom cim mensi uzitocny signal tak tym vacsie "grafove" skreslenie.
I ked realne samotny nizky signal je skresleny stale rovnako.

Typicky graf:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?attachments/topping-d10s-dac-usb-imd-audio-measurements-png.74674/


Naposledy upravil BK dňa Pi apríl 09, 2021 08:21:00, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 08:17:18    Predmet: Odpovedať s citátom

@OPA

když budeme teoreticky uvažovat, že karta (nebo měřicí systém) je bezšumový, tak limit pro zjištění složek zkreslení při velmi malých výstupních úrovních měřeného zesilovače bude šumová spektrální hustota měřeného zesilovače v blízkosti konkrétního kmitočtu analyzované složky zkreslení, pod to se nejde příliš dostat. To vše platné pro konkrétní šířku pásma úzkopásmové analýzy.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 08:19:17    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
Kedze drviva vacsina grafou uvadza skreslenie ako "pomer medzi uzitocnym signalom a aktualnym sumovym prahom (vsetok bordel naviac)" tak potom cim mensi uzitocny signal tak tym vacsie skreslenie.

Typicky graf:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?attachments/topping-d10s-dac-usb-imd-audio-measurements-png.74674/


Ale to všichni vědí a není to tématem příspěvku od OPA. Triviality typu THD x THD+N sem prosím nezanášejte, ojedinělá odborná debata by měla mít jistou úroveň.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5930
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 09:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Posledná verzia REW má možnosť " coherent average", dosť to zníží šumové dno analýzy..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 09:55:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad to vektorové průměrování v REWu - u menších zkreslení mi to mírně snižuje i amplitudy harmonických, což by asi správně nemělo (harmonické jsou fázově svázané s fundamentem, od jehož fáze se průměrování počítá). Zřejmě to bude kolísání fáze harmonických způsobené šumem v příslušném binu FFT. Z tohoto důvodu se vektorovému průměrování v REWu spíš vyhýbám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 12:11:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Uvedené měření bylo s využitím funkce "coherent average". Zkusím to tedy přeměřit bez toho.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 14:54:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně to koherentní vektorové průměrování přijde nespolehlivé a ještě přidává závoje a modulaci šumového dna kolem individuálních harmonických. Takže za mě taky ne.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 16:58:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Biny mimo fundament a jeho násobky u toho vektorového průměrování nenesou žádnou relevantní informaci. Nejsou nijak fázově svázané s fundamentem, od jehož fáze se odvíjí časová korekce fází všech binů před vlastním vektorovým zprůměrováním. Takže to vymlátí i všechny rušivé složky od zdrojů, zázněje od hodin/převodníků atd. Bylo by lepší, kdyby biny mimo fundament a harmonické REW v tom režimu vůbec nezobrazoval. Úplně stejně, jako to dělá Diana https://www.data-odyssey.nl/Diana.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 17:43:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdá se, že jsem narazil na drobnou chybičku. V preferencích REW mám zaškrtnutou volbu "Full scale sine rms is 0 dBFS" podle toho to funguje, tedy limitace nastává okolo 0 dBFS. Ale při krokování se zdá, že celý graf je posunutý o 3 dB a že tedy tato volba nebyla do krokování zahrnuta.
Můžete to někdo prosím ověřit a v případě potvrzení nahlasit tvůrci programu ?
Moje neangličtina mi to neumožňuje.
Embarassed

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 18:04:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Nestudoval jsem to, ale pozor na rms x peak value.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 18:39:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, to je přesně ten rozdíl, o kterém mluvím.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5930
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 18:40:17    Predmet: Odpovedať s citátom

opa
Nastavenie úrovne generátora pri stepped sine (nastavenie sa objaví po kliknuti na voľbu stepped sine , je nezávislé od úrovne generátora pri iných meraniach! )a indikovaná úroveň sú rozdielne?? Mne to funguje dobre..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 09, 2021 20:46:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Vpravo dole (na výsledném grafu po krokování) je volba Generator nebo Input.
Úroveň pro generátor je správně a souhlasí se zadáním.
Ale po přepnutí na Input, tedy skutečně naměřená úroveň vstupu, je to posunuté o 3 dB. Pozná se to jednak jako rozdíl od jednorázového měření spektra (bez krokování) kde je to v pořádku a dále podle toho, že při krokování je limitace místo v nule na úrovni -3dB.
Protože nemám stejnou úroveň vstupu a výstupu pro 0dBFS a navíc mám vložený filtr se ziskem a symetrizační krabičku, musím si ty úrovně hlídat, tak jsem si toho všimnul.

Zcela názorně - vypadá to takhle
Pokud by si někdo všimnul rozdílného průběhu, je to druhý kanál.
Je to pech, jeden kanál má výrazné zkreslení 2. harm a druhý kanál 3. harm. Sad

_________________
Cui bono ?


Naposledy upravil opa dňa Pi apríl 09, 2021 21:16:41, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Ďalšia
Strana 28 z 31

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist