Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Recenze ILLU3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: St september 16, 2020 14:36:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak už sú vonku a napredaj. https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/pkaudio/101127-illu3-3p-scanspeak-illuminator/
Keby som nemal rozrobené STH12, tak by som vážne uvažoval. Cena je super, aspoň podľa fotiek. Very Happy

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: St september 16, 2020 16:14:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli by sis tohle koupil za 70 tisíc, tak jdi do prdele Smile
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: St september 16, 2020 18:39:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Je pravda, že mám rozpracovaný Váš projekt, resp. projekt vychádzajúci z Vaších vedomostí/myšlienok, no až taký veľký kamaráti nie sme, aby ste ma niekam posielali. Tak Vás prosím, aby ste sa trošku krotili a to aj napriek smajlíku.

Ja si myslím, že tá cena je viac než adekvátna a ak sa pozriete na to, čo ponúka komerčná sféra, tak to snáď pochopíte aj Vy. Ak nie tak škoda, lebo som Vás považoval za rozumného človeka.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 07:08:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Přijdeš na to sám. A nebo taky ne, jde o hovno.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 08:15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Váš názor Vám neberiem, len ten spôsob, akým nám to zdelujete...

Inak práve preto som písal, že je cena adekvátna, lebo som na to prišiel sám. U projektu STH12 dávam robiť zopár vecí a nie je to vôbec za pár drobných. Za tých pár rokov, čo slovanet funguje, sme tu videli rôzne počiny na tému reproduktorov a tak je jasné, že väčšina z nich je po dizajnovej stránke (hmmm... ako by som to povedal, nechcem uraziť tvorcov, ani majiteľov) nedostatočný. Hi-Fi nie je len o grafok, ale aj o dizajne.
Podľa mňa platí, že ak je v nejakom výrobku materiál a práca, tak to nemôže stáť 0 korún. Aj keď je ten výrobok mizerný. To však už musí posúdiť kupujúci, či mu to za to stojí. Uvidíme, za koľko sa predá.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 08:24:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Hi-Fi nie je len o grafok, ale aj o dizajne.

Pro mě je hifi především o zvuku, a jestli si někdo tohle koupí za 70 tisíc, je evidentní, že mu o ten zvuk nakonec zas tak nejde. Nic proti tomu, ale poslat do prdele Tě s tím snad můžu.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macher
Hifi obsluha


Založený: 16 júl 2014
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 09:02:28    Predmet: Odpovedať s citátom

A vidim, ze tu niekomu nekontrolovane prska ego Smile Evidentne nejde o zvuk... hlavne neverim, ze to nas prskac pocul, ale uz vie, ze vsetko je zle a nehra to.

Ilu3 som pocul a nemam problem ich postavit ku komercii v cene 300 tisic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 09:15:02    Predmet: Odpovedať s citátom

He he. Kupte si to, hifisti, a stavte si to proti čemu chcete Laughing

Že nejde o zvuk, je zcela evidentní. Bedna se 7" basáčkem a vejškáčem směrujícím jako svině na mě za 70 tisíc dojem opravdu nedělá. Omlouvám se za to.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macher
Hifi obsluha


Založený: 16 júl 2014
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 09:37:15    Predmet: Odpovedať s citátom

No je uplne evidentne, ze si nepocul a teraz vymyslas ako sa obhajit... gratulace! Smile

Podobne mozem povedat, ze nehra ziaden tvoj projekt, ale na taky sud iba z papierovej specifikacie si bez poslechu netrufam, ale ty to uz samozrejme vies Smile

Ma obcas fora fakt fascinuju...

Hodnota prispevku nula, hodnota informacie nula, zkusenost ziadna a vsetko vie. By ma fakt zaujimalo, co si potrebujes v ege alebo inde dohnat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 09:44:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyšel jsem už dost takových. Když vidím polochcíplou kobylu, tak si holt troufám odhadnout, že ta už moc závodů nevyhraje. Anebo jen nejsem takový "macher" Rolling Eyes
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 13:04:16    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Soaron napísal:
Hi-Fi nie je len o grafok, ale aj o dizajne.

Pro mě je hifi především o zvuku, a jestli si někdo tohle koupí za 70 tisíc, je evidentní, že mu o ten zvuk nakonec zas tak nejde. Nic proti tomu, ale poslat do prdele Tě s tím snad můžu.

To určite. Rovnako môžete poslať aj sám seba, ale nejde o to, čo môžete a čo nie. Na to môj príspevok zameraný nebol. No žiaľ ste to nepochopili. Ide skôr o spôsob vyjadrovania sa a o istú mieru sebaovládania a v neposledom rade o čosi ako výchovu. Niekto pochopí, niekto nie...

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 13:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Formu nech laskavě na mně. Obsah stejně nechápeš, tak už je to jedno.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 17:05:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. myslel som si to. Ďakujem za vyčerpávajúcu debatu.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 19:08:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Hi-Fi nie je len o grafoch, ale aj o dizajne..

Nie, nie je. Hi-Fi bolo od začiatku čisto technickou záležitosťou postavenou na technických parametroch. Pôvodne bolo definované normou DIN 45500, od ktorej boli odvodené aj ČSN normy. V norme boli definované limitné technické parametre a funkčné vlastnosti (vybavenie...), neboli tam žiadne dizajnové (vzhľadové) požiadavky.

Dnes sú pôvodné normy neaktuálne, Hi-Fi je však stále označenie pre "verný zvuk". A na ňom sa vzhľad technického zariadenia nepodieľa.
Dizajn je širší pojem, zahŕňa v sebe aj funkčnosť, ergonómiu..., takže v tomto zmysle by sa na výslednom zvuku mohol podieľať. Ak sa však dizajn zúži na vzhľad, tak s Hi-Fi nemá nič spoločné.

Vzhľad je dôležitý pre high-end, kde je často (väčšinou?) dôležitejší, ako kvalita zvuku.
Dalo by sa tiež povedať, že imidž je dôležitejší, ako funkčnosť.
A tiež pre spotrebnú elektroniku pre masového spotrebiteľa. Ten kvalitu nevie posúdiť, vzhľad ho môže motivovať ku kúpe (spotrebe).

Netvrdím, že Hi-Fi zariadenie nemôže byť vzhľadovo estetické. Každý tomu môže prikladať väčší, či menší význam. Je to však otázka vkusu, a ten je individuálny.
Vzhľad však rozhodne nie je kritériom pre Hi-Fi (verný zvuk).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 19:33:21    Predmet: Odpovedať s citátom

O definícii sa s Vami hádať nechcem. Ak ste však niekedy navštívili aj iných hifistov a ak sa neurazíte, že nás tak nazývam (podotýkam, že presnú definíciu hifistu nepoznám), tak ste si možno všimli, že ľudia okolo Vás, doma nemajú škaredé zariadenia. Česť výnimkám. No žeby sme sa nemohli nazvať hifistami a nemohli by sme tvrdiť, že naším koníčkom je Hi-Fi, a to len preto, lebo sme si vybrali krajšie a nie vernejšie, to by som nepovedal.

Tiež by som nepovedal, že ak mám doma dizajnovú vec, tak mám High-End. Alebo ste to mysleli možno tak, že Hi-Fi + dizajn = High-End.

Takže ako ste správne podotkli, podľa teórie/definície dizajn nehrá rolu. V živote však áno. Takže buď nie sme hifisti, alebo je problém niekde inde. Otázkou teda ešte zostáva aj to, či v tomto vlákne spomínané reproduktory, vyhovujú norme Hi-Fi? Posúdenie nechám na Vás, no za mňa to Hi-Fi je. Možno by sme mohli založiť hlasovanie.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 20:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to samozrejme, nikto sa nechce obklopovať škaredými "haraburdami", každý uprednostní krajšie pred škaredším. Pre každého je však "krajšie" niečo iné, vkus je značne individuálny.
V podstate som to zhrnul v poslednom odstavci.

Vzhľad však nie je kritériom pre Hi-Fi! Preto nesúhlasím s Vašim tvrdením že Hi-Fi je (aj) o dizajne. Hi-Fi môže byť aj niečo vyslovene škaredé, či gýčové.

Spomínané reprosústavy určite prekračujú pôvodné Hi-Fi normy a nepochybujem o tom, že v porovnaní s tým, že sa bežne predáva, obstoja veľmi dobre.
Pre porovnanie s inými reprosústavami sú však v z hľadiska Hi-Fi dôležité len parametre a "grafy", ktoré majú vplyv na ich zvuk. A to zvuk v akustickom priestore, v ktorom sa budú používať. Ich vzhľad však zvuk nezmení, to nie je kritérium pre Hi-Fi.

Skutočný "hifista" vždy uprednostní lepší zvuk pred krajším vzhľadom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 21:53:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné ale ak okobias zlepšuje zvuk a veľa hifistov nepočúva grafy, to je nás "grafopočúvačov" v skutočnosti menšina, tak lepšie bude častokrát zároveň aj krajšie.

Nič to však nemení na tom, že tieto bedne sa mi páčia a keby som ich uchometricky porovnával s podobne drahou komerciou a nepočul by som výrazne horší zvuk a verím tomu, že nie, tak ja by som radšej zvolil ILLU3, ako nejaký B&W, Focal, atď.

Zároveň si nemyslím, že niekto, kto uprednostní ILLU3 pred STH12 (vychádza to cenovo veľmi podobne), by bol menej hifista. No ak ich chceme deliť na menej a viac hifistov, tak toto môže byť jedným z kritérií.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 22:07:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 01:09:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št september 17, 2020 23:07:34    Predmet: Odpovedať s citátom

seas, hovor za seba - ty to nechces.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2020 07:08:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako majiteľ netovárenských bedien uvažujem nad apgrejdom. Hlavná dilema bola, či kúpiť znova český projekt z hifi komunity alebo ísť do továrenskeho výrobku. Po prečítaní MaBatových príspevkov už túto dilemu nemám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2020 07:10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Jasné ale ak okobias zlepšuje zvuk...

Okobias nezlepšuje zvuk. Okobias len vytvára pocity. Aj to dočasne.

Neexistuje viac, či menej "hifista". Existuje technický a racionálny prístup pri výbere (Hi-Fi), alebo emočný prístup založený na pocitoch, imidžu (high-end), či marketingu (spotrebná elektronika).

Záleží aj na skúsenostiach. Kto nevie posúdiť kvalitu (v tomto prípade zvuku), ten sa uchyľuje k emóciám. Ale to platí všeobecne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2020 07:23:05    Predmet: Odpovedať s citátom

vma napísal:
Ako majiteľ netovárenských bedien uvažujem nad apgrejdom. Hlavná dilema bola, či kúpiť znova český projekt z hifi komunity alebo ísť do továrenskeho výrobku. Po prečítaní MaBatových príspevkov už túto dilemu nemám.

Vždy rád pomohu. Taky už bych si žádný produkt od české hifi komunity nekoupil Laughing

A teď vážně - jestli má být závěr z této "debaty", nebo spíš kulturní vložky, že sedmipalcovému jakože basáku a výškáči směrujícímu o dost víc, než je nutné, je adekvátní cena 70 tisíc, pak jste buď úplně blbý, a nebo je současná komerce v úplných sračkách (a nebo obojí).

Za to si doprdele kupte nějakou bazarovou, ale normální poctivou bednu.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2020 08:38:34    Predmet: Odpovedať s citátom

V cem je nenormalni, nepoctiva?

[quote="MaBat"]
vma napísal:

Za to si doprdele kupte nějakou bazarovou, ale normální poctivou bednu.


Prskani nad R3004 jsem cekal. Jsou to jedny z nej vysek, co jsem slysel. Za posledni rok jsem slysel a delal na ruznych vecech, slysel toho dost, vsechno to meri sirokosvazkove, a....na prdel jsem si z toho nesedl.
Stejne tak kvalita basu. Jestli si myslite, ze kdejaky 10" to prehraje, tak jste mimo. SLS10? Ani nahodou. To musite sahnout jinam.
Illu3 radim zvukove mezi sve top projekty. Berte v potaz, ze jsem toho slysel a vyzkousel dost. Neteoretizuju od klavesnice. A rozhodne nemluvim o kalotach za 30e.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2020 08:55:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour, v com je ten 18WU lepsi nez napr. ten SLS10?

Troels pise, ze je lepsi nez ine 6" menice, ale lepsi nez 10" to sa mi nejak nezda:
citácia:
And not least important, the 18WU does not loose articulation at low levels! This is a quite unique feature of the 18WU drivers. Too many 6" drivers loose grip at low levels due to high-loss suspensions. High mechanical Q is one of the things we have to look for.

Zdroj: http://troelsgravesen.dk/Illumina-66.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2020 09:04:10    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: Od klavesnice se ti toho muze nezdat mnoho. Chce to poslouchat a nabirat zkusenosti, pak se da hodnotit. Vam ty prakticke zkusenosti bohuzel chybi.
_________________
Rix Audio Instagram
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2020 09:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero, charakterove podobne basy (ze se to aspon blizi) jako 18WU jsem slysel z 28W revelator, upravenych BW802,...neni to o hloubce kam az to jde….. A ani v tomto ohledu 18WU neni zadny orezavatko. Kdo se zastavil na SLS, SB atd, tak nepochopi. A to jeste do vnimani basu dost keca integrace se stredakem a vyskacem. 18WU vezmu kdykoliv pred obycejnym 8-10".

R3004 jsem taky nechtel kupovat, jenze normalni kalota se mi proste zvukove nelibila, neslo mi to naladit. Tak jsem tam dal RR, a jen jsem cumel jak to hraje.

Cestu k tomu vsemu, vsechny zkusenosti, atd, to nemuzu popisovat, stejne to malokdo pochopi.
Rix uz ma solidni nahled, ma moznost to slyset kdy chce, plus slysi I to co se nedari, a kdyz se udela nejaka zmena. Tzn kdyz neco piseme, tak za tim jsou hodiny prace a poslouchani.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2020 09:23:17    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix: Na SLS10 i check v EVO pridava magnety, takze ziaden zazrak za $60 to nebude. Len ma prekvapilo, ze Kocour o tom 7" 18WU ($337), ze je lepsi nez SLS10 s dvojnasobnou plochou, ked i ten Troels pise len, ze je lepsi nez ine 6".

Kocour, dakujem, asi to je treba pocut ten rozdiel, lebo moja hlava mi to od pocitaca neberie :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2020 09:28:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Máme zjevně zcela odlišné představy o tom, co je kvalitní reprodukce (a tím pádem taky o tom, jak má vypadat zařízení k tomu určené), a tady to nevyřešíme.

Jinak Troelse doporučuji vůbec nečíst, a když už si nemůžete pomoc, tak aspoň nevěřit zdaleka všemu, co píše. Velká část z toho jsou buď úplný bludy, nebo řekněme věci ničím podložené. Prostě hifi. A ještě poznámka - vrat se pořád dokola v těch samých nesmyslech je těžko možné vydávat za bůhvíjaké zkušenosti.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2020 09:30:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak asi plocha neni vsechno, me se nelibil ani WO24P, SB29NRX je prej taky nejakej zabrzdenej, SB23 se mi tez moc nelibil.
Je potreba to chapat v kontextu 28W, 26W, 22W, 18WU atd, tyto povazuju zvukove na basech za paradni veci.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2020 09:31:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 01:09:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist