Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

úprava pracovnej komory stredobasu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ne december 01, 2019 10:26:06    Predmet: úprava pracovnej komory stredobasu Odpovedať s citátom

nazdar banda. po rozohraní audio physic sitara 25 som čakal, že sa stredy vyjasnia a budú informatívnejšie. no neboli. tak som zo zvedavosti "otvoril" reprák a videl som za stredobasom relatívne prázdny priestor s kusom tlmiaceho materiálu na zadnej a vrchnej stene. boky boli bez tlmenia. vnútorný objem som odhadol na objem 0,5 až jeden liter. nakolko som v minulosti videl vnútrajšok dynaudia focus 110, kde bolo tolko tlmiaceho materiálu, že "prázdny priestor" bol minimálny, tak ma napadlo, vytlmiť AP systémom "pokus-omyl". mal som celkovo 4 úpravy, vždy som ich počúval dlhodobo, niekoľko týždnov alebo mesiacov. najprv som len tlmiacim materiálom zmenšil pracovnú komoru na cca 20 percent pôvodnej. posledná úprava je komora cca 70 percent pôvodného objemu a "holá" ostala iba jedna bočná stena. výsledky: pri zmenšení 20 percent pôvodného objemu boli stredy zdanlivo informatívne, ale štíhle a bez tela. poslednou úpravou som naozaj spokojný. telo tam je, informácií je tiež viac a rečové pásmo je priezračnejšie čistejšie a reálnejšie oproti pôvodnému "sudovejšiemu" a tupšiemu prejavu. má z vás niekto s takýmto alebo podobným "tuningom" skúsenosti ?
_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vehade9002
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 01 september 2020
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Ut september 08, 2020 13:50:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Dezjato desentupidora , is prepared to serve customers with great urgency for cleaning services in Residences, Industries, Commerce, Restaurants, Schools, Hospitals, Ports, Airports and ETC. desentupimento em geral
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vehade9002
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 01 september 2020
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Št september 24, 2020 08:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Hi there, I found your blog via Google while searching for such kinda informative post and your post looks very interesting for me. 먹튀검증게임즈
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist