Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

arp150 výmena + admin,zruš tie spamy nesuvisiace s audio...Ď

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
olejeoleje
Hifi obsluha


Založený: 07 marec 2010
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Po september 28, 2020 18:53:36    Predmet: arp150 výmena + admin,zruš tie spamy nesuvisiace s audio...Ď Odpovedať s citátom

Ahojte... možno sa to tu niekde preberalo, ale cez vyhľadávanie mi nenašlo tému : čím nahradiť ARP150?.............. Môj problém:ARP sa mi zdá v hornom pásme upišťaný,v dolnom pásme nevýrazný..................Prosím,navrhnite riešenie na stredový reprák s rovnejšou charakteristikou,zmenu vyhybky k tomuto repro nechcem moc realizovať, na reprách uprednostňujem pozvolný nábeh,dobeh freq.charakteristiky.................. Požiadavky,podmienky:rovnejšia freq. charakteristika,prijal by som vačšiu membránu,rátam zo zásahom a prispôsobením otvorov bední. IRB /momentálne predávaná alternativa/ sa mi moc nepozdáva, IRB som nepočul, ale podla foto a popisu sa mi zdá že má až moc utlmené horné pásmo.............u VISATON130 mám pocit nízkej citlivosti...............ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut september 29, 2020 19:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud si pamatuju, menilo se to za ARN nebo ARX, sam jsem to delal na svych bednach kdysi pred 20ti lety Smile Zastavbovy rozmery maji vsechny stejny, tusim zvukove vychazel nejlip ten ARN jako stredak, dost delal ten plastovej kybl na ARP, pokud jde nahradit komorou bude to lepsi.
Jo a vlastne ted si vzpominam, nakonec jsem to nahradil nejakym polakem STX, ten taky pasoval rozmerove do diry po ARN/ARP a zvukove byl uplne nejlepsi z tech moznosti.

_________________
Rix Audio Instagram
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
olejeoleje
Hifi obsluha


Založený: 07 marec 2010
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Št október 01, 2020 20:41:30    Predmet: Odpovedať s citátom

STX som horko ťažko dohladal na internete, vyzerá to na madeinCHINA? Samozrejme že ARP150 som odmontoval plastový kryt, v 40l bedni to niečo zahrá v spolupráci s orezaným SAL2030 ///sal2030 získal lepšiu citlivosť aj rozsah keď som z 2*1/4 narezal a zodvihol vonkajší obvod vnútorného vlnovca, popi.i zvuk/// ,ale v pásme 300Hz-800Hz cítim dieru,doháňam to EQlizerom,ale aj tak.... Videl som visaton 130al v predaji za cca100eur ?! je toľko hodný ? podľa mňa bude voči 20-30Eurovým repro rozdiel minimálny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2020 05:50:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno by bolo vhodné napísať, čo je nad tým. SAL ako taký je celkom schopný reproduktor za dané peniaze.
ARP už v dobe vzniku patril k najhorším stredom, aké kedy Tesla/TVM vyrobila. Už taký ARX bol schopnejši.

Keď si odmontoval plastový kryt ARP, spravil si pre stred nejakú komoru, či teraz hrá bas a stred v spoločnom objeme?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
olejeoleje
Hifi obsluha


Založený: 07 marec 2010
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2020 07:35:58    Predmet: Odpovedať s citátom

bedne boli kúpené na inzerát, ARP som v jednej bedni spravil v spoločnom objeme ////zrušil prepážku medzi basom a druhou polovicou bedni/// , v druhej bedni sa mi nechcelo bojovať s pílením,tam sú oddelenia samostatné. Zvukovo to nieje moc rozdiel,hlavne pri hraní oboch bední naraz.
Ako SUBBAS mám k jedenej bedni pripojené prepínačom cez cca10mH ARN312 v cca objeme 270 lt. /60*40*130cm minus husty koberec vo vnutri,ak chcem čistý HIFI bas tak vypnutý SUB,ak pozeram TV tak zapnuty SUB pre vtiahnutie do deja/.


Naposledy upravil olejeoleje dňa Po október 12, 2020 16:00:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Pi október 02, 2020 08:49:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslel som skôr, čo je nad tým stredom - aká výška.
Inak technicky je všetko zle, čo robíš a čo sa snažíš riešiť.
Stredový reproduktor potrebuje vlastný objem, ktorý musí byť oddelený od basového reproduktora - preto tam bol ten kastlík, ktorý musí byť dostatočne vytlmený. Akurát pri ARP je úplne jedno, čo bude za ním, lebo nikdy nebude hrať dobre.
Rezať vlnovec po obvode je masochizmus. Nechápem celkovo, čo sa snažíš dosiahnúť. Hore si písal o výmene stredu za niečo lepšie. SAL v pôvodnom stave by bol celkom použiteľný, k tomu pridať normálny stred a výšku, bezpodmienečne výhybku na mieru a môžeš mať schopné bedne, bez ukričaných stredov a hlavne bez špekulovania.
Je XY dobrých aj lacných DIY projektov na nete, kde nie je nutné poškodzovať reproduktory a pod. Asi moc nemáš jasno v tom, čo robíš. Problematika je oveľa zložitejšia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
olejeoleje
Hifi obsluha


Založený: 07 marec 2010
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Po október 12, 2020 15:54:37    Predmet: .... Odpovedať s citátom

Ako výškové sú arv104/asi4ohm/, ale mám k dispozícii na prípadnú zámenu monacor ht958pa.....Takže po dlhom skúmaní cenovo prijatelných a dostupných stredových reproduktorov na úžasnom slovenskom trhu som objednal : monacor TF0510, je to síce kríženec HIFI s PA, ale páčili sa mi celkom jeho papierové parametre. Doobjednal som ešte z CZ magnetové prstence 90,80,70mm, možno sa hodia pri úprave niektorých reproduktorov................. Môžem sa hrať a kombinovať..............Tak som nahradil ARPečka TFkom, stredy,výšky v podstate nezmenené, ale kedže TF je 8ohm, natlačilo mi signál na basák SAL a hĺbky v okolí 100-200hz sa stali otrasne silnými. Nemám chuť riešiť súčiastky, a na zvuk PC equalizéra mám zas naviazané iné veci. Takže TF0510 boli vymontované a odpočívajú v pokoji v pivnici. TF budú užitočné, keď sa budú robiť nejaké nové, nezávislé bedničky. Zistil som , že ARP mi fakt vyhovuje, len som špekuloval, tak ako s frajerkami,,,,,, Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist