Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kompaktni 2.5p s 8" ATH zvukovodem
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2020 20:17:45    Predmet: Kompaktni 2.5p s 8" ATH zvukovodem Odpovedať s citátom

Proc zmensovat solidni zvukovd z STH12 ? Treba proto, ze takhle velkou bednu doma mit nemuzu. Proto si pro sebe delam tenhle projekt. Celkova koncepce vychazi z Mabatova nemene uspesneho TWR projektu. Je to tedy 2.5 pasmo v subtilnim sloupku (sirka cela 23cm). Tato verze bude zrejme pouzivat levne 8" Daytony DS215-8 s extra silnym pohonem (oproti Visatonu WS20E), obe oddelene komory s basreflexy. Nyni zkousim jeden bassreflex vyvedeny zepredu, druhy zezadu. Proc tak, rozepisu nekdy pozdeji.
Kazdopadne zakladem je zvukovd, vygenerovany a nasimulovany Mabatovym toolem. Tento model jsem posleze vytisknul na 3D tiskarne a omeril s nekolika drivery. Aktualne je osazen DE502, s nim i probihaji i poslechove zkousky (miniDSP). V priloze par obrazku, co, proc, jak.
Jeste se bude zkouset i DE360 (samotny zvukovod s nim uz zmeren je), uvidim, co bude ve finalni verzi....



v1_Six-pack_aktual_miniDSPs.jpg
 Description:
 Filesize:  172.35 KB
 Viewed:  112 Time(s)

v1_Six-pack_aktual_miniDSPs.jpg



2xDS215_BR_37Hz_35L_TWR_bedna_Basta.jpg
 Description:
 Filesize:  127.64 KB
 Viewed:  93 Time(s)

2xDS215_BR_37Hz_35L_TWR_bedna_Basta.jpg



DE502_ath8_proto_v1_RAW.png
 Description:
 Filesize:  64.94 KB
 Viewed:  93 Time(s)

DE502_ath8_proto_v1_RAW.png




Naposledy upravil Pet007 dňa St október 07, 2020 19:50:39, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2020 20:23:38    Predmet: Odpovedať s citátom

samotna podoba zvukovodu ATH8 a ABEC simulace..


ath8_zvukovoddetail.jpg
 Description:
 Filesize:  28.4 KB
 Viewed:  93 Time(s)

ath8_zvukovoddetail.jpg



ATH_212x180_8.3x7.1_65mms.jpg
 Description:
 Filesize:  110.77 KB
 Viewed:  94 Time(s)

ATH_212x180_8.3x7.1_65mms.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2020 20:37:26    Predmet: Odpovedať s citátom

...polary Daytonu DS215-8. Chovani nad 2k nic extra, nicmene lze to "zabit". Dale zkresleni prvni verze na miniDSP (jen zminim rostouci 3. harmonickou az k 1kHz, nicmene drzi se kolem 1%...),
Jinak basy tohoto 2.5p jsou jsou az nadocekavani (nynejsi setup je 2x35L, ladeni kolem 37Hz, viz simulace vyse - takze podladeni, souvisi to s konkrektnim poslechovym prostorem).



ds215_top_polarss.png
 Description:
 Filesize:  145.07 KB
 Viewed:  89 Time(s)

ds215_top_polarss.png



ds215_de502_dsp_distor.jpg
 Description:
 Filesize:  187.61 KB
 Viewed:  97 Time(s)

ds215_de502_dsp_distor.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2020 21:53:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Už lepím endgrainovou spárovku na čela a je toho pěkná hromada Very Happy Bude tento projekt dostupný i pro další zájemce? Já bych se sice rád zbavil těch nakoupených WS20E, ale tohle by mohlo být také zajímavé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2020 22:15:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak vám nevím, s těmihle Daytony. Já bych to tam asi nedal.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: St október 07, 2020 11:29:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
Už lepím endgrainovou spárovku na čela a je toho pěkná hromada Very Happy Bude tento projekt dostupný i pro další zájemce? Já bych se sice rád zbavil těch nakoupených WS20E, ale tohle by mohlo být také zajímavé.

Tak proc by ne. Finalni bednu bych chtel udelat asi nehranatou, tzn. profil "kridla", tzn. zrejme jednotlive filety bud z preklizky, ci sparovky, nevim jeste. Kazdy dil pak na CNC + nejake celo. Ale to je vse otevrene....
Mabat napísal:
Tak vám nevím, s těmihle Daytony. Já bych to tam asi nedal.

Nedavno jsem mel v ruce i Peerlessy 830869. Sice maji polovicni magnety, ale nahore zase vypadaji podstatne lepe. Cenove jsou uz ale skoro o pulku drazsi..... (58 vs 81E)



Peerless_830869.png
 Description:
 Filesize:  71.06 KB
 Viewed:  86 Time(s)

Peerless_830869.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St október 07, 2020 19:14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Priznám sa, že tomu prd rozumiem, ale... Hraje kvalita meniča veľkú rolu v reproduktore..? Nebrať prosím otázku doslova, akože najlepší vs. najhorší, ale skôr dobrý priemer vs. nadštandard.

Pýtam sa preto, lebo úplne nechápem, prečo sa bazíruje na pár dolároch. Chápem, že ak robíte každý mesiac nový projekt, tak sa pozeráte na cenu meničov. To by ste však za rok mali doma nespočet reprákov, čo je blbosť. Takže predpokladám, že sa často vyrába na objednávku. Lenže potom mi nesedí prečo sa rieši cena.

Reproduktory si nedávam vyrábať každý rok a určite ich budem používať dlhé roky. Ak teda nejaký projekt stojí 50 tisíc, tak sa za tých pár rokov užívania ďalších 10 tisíc stratí. Navýšenie o 10 tisíc však umožňuje mať dvojnásobne drahšie meniče.

Takže, oplatilo by sa priplatiť za drahšie meniče? Bol by tam aj počuteľný rozdiel, alebo sa bavíme len o merateľných parametroch?

Možno by nebolo zlé skúsiť spraviť projekt, u ktorého by sa nešetrilo na meničoch. Nemyslím na meniče za "milióny", len aby sa neriešilo, či stojí basák 200 alebo 500 dolárov. Prípadne ak je to blbosť, tak kľudne napíšte, že to nemá zmysel, lebo by sa jednalo len o technické, nie však o počuteľné zlepšenie.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: St október 07, 2020 19:46:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:

Možno by nebolo zlé skúsiť spraviť projekt, u ktorého by sa nešetrilo na meničoch. Nemyslím na meniče za "milióny", len aby sa neriešilo, či stojí basák 200 alebo 500 dolárov. Prípadne ak je to blbosť, tak kľudne napíšte, že to nemá zmysel, lebo by sa jednalo len o technické, nie však o počuteľné zlepšenie.

To vam seriozne nikdo dopredu nerekne, pouze to s vetsi ci mensi davkou presnosti muze predikovat. Jelikoz jsme tady porad na DIY urovni, snazim se pouzivat veci ve stylu "best value for the best price". A zrovna ten Peerless se ke mne dostal na ladeni uplne nahodou pred asi mesicem. A DS215-8 (4ks) mam doma uz skoro rok. Dalsi penize do toho ted ze sveho davat nehodlam a ani moc nemuzu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St október 07, 2020 21:51:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. to chápem. Podľa toho, čo sem píšete, sa mi zdá, že často experimentujete/skúšate/meriate, takže je jasné, že v rôznych meničoch môžete mať utopené nejaké peniaze, ktoré sa ťažko dostávajú odpredajom späť. Proste koníček, ktorý peniaze požiera.

Išlo mi skôr o to, že na zaujímavý projekt, ktorý by mal jasnejšie kontúry, by sa možno zopár z nás poskladalo.

Mimochodom merania od výrobcu nedávajú jasnú predstavu o tom, ako sa daný menič bude správať? Sicu do STH12 ste tiež museli podľa niečoho zvoliť a až potom meraním potvrdiť, že to bude OK.

Mohli by ste sa trošku viac rozpísať o tom, čo znamená, ak je menič lepší? Napríklad, ako píšete "Sice maji polovicni magnety, ale nahore zase vypadaji podstatne lepe." Ako sa to teoreticky prejaví na zvuku? Alebo len bude jednoduchšia výhybka, lebo sa nemusí toľko kompenzovať?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Št október 08, 2020 06:05:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mate takovy, jak to rict, ortodoxne exaktni pristup k vecem Smile Ja nejsen na takove vedomostni vysi, ze vam reknu, ze kvuli slabsimu magnetickemu pohonu, bude zvuk o 13.12% horsi nebo dokonce jen jiny a jak moc jiny. To neumim.
K vyberu basaku na STH12: Dny a tydny jsem hledal, vicemene jen dle PDF, a nasel tuto Sicu. To ze to neni spatny reprak naznacoval pochopitelne uz datasheet, ale ja do te doby fi Sicu moc neznal, mel sem od nich vlastne jen jeden driver a 6.5" basak. A jak moc lze datasheetum vyrobce verit, to je vzdy velka otazka. Resp. otazka zkusenosti. Treba u Monacoru vime, ze to je casto dost jinak. Ale to i u Daytonu; vyrobce napise Fs napr 35Hz a realita je napr 45Hz apod. A uz tady by nekteri narocni "klienti" takove repro nechteli, protoze v PDF je prece neco jineho.* Zkresleni neuvadi bezne temer nikdo (krom napr. BMS).
Konkretni konstrukce, ktera mi nyni hraje na aktivu tzn. 2xDS215 + DE502 je za mne naprosto perfektne poslouchatelna. Nedokazu asi rozlisit, ze tam je neco spatne nebo ne uplne idealne. Resp. dokazu, ale napr. na bedne viz priloha. Ta meri a i hraje opravdu velmi spatne. Komentar k mereni asi neni treba ani pro mene technicky vybavene uzivatele zdejsiho fora. Staci si okometricky porovnat tento obrazek se stejnym pro tento projekt z prvniho prispevku.

add * jeste doplnim takovy lehce OT:
A posledni dobou se setkavam v audio oblasti s lidmi, kteri chteji merit a simulovat naprosto presne (na desetiny dB ci Hz). Evergreenem jsou delky natrubku pro bassreflex. Idealne abych jim je rekl s presnosti na desetiny... Ale to, ze daleko zasadnejsi vliv na chovani na basech bude mit jejich poslechovy prostor a bylo by tedy vhodnejsi vrhnout to nadseni a usili do jeho upravy (vzdalenosti od rohu a zdi, koberce, zavesy,aktivni korekce zvuku-DSP...) a ne do rezani BR natrubku s presnosti na desetiny, se spatne sdeluje/vysvetluje.

Ale o tom to neni, je to komplexni celek mnoha jednotlivosti, casto vzajmene se ovlivnujicich, ci dokonce jdoucich proti sobe. Tezko se jim to ale jednoduse vysvetluje. Trochu za to muze asi i ta doba: "dnes neni nic problem". Na internetu se prece vse najde, objedna a je to hotove. Kdyz neco nevim, pustim si tutorial na youtube. Tak to ale uplne nefunguje.



schneider_orig_polars_power.png
 Description:
 Filesize:  110.64 KB
 Viewed:  86 Time(s)

schneider_orig_polars_power.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Št október 08, 2020 08:02:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady je jinak porovnani parametru DS215-8 vs Peerless 830839.(dvojnasobna velikost magnetu se napr. projevi v dvojnasobnem Vas (ekvivaletni objem 1.52ft^3 vs 3.09t^2, dale ve vyssim BL 9.89 vs 8.92). Jednoduse receno, Peerless potrebuje 2x tak vetsi objem bedny. Dale Dayton ma tezsi membranu 29.7 vs 23.99g (tzn. je to "vic" basak), ale to zase znamena, ze to bude (asi) horsi nahore. To jeste "zhorsuje" indukcnost na 1kHz - Dayton ji ma temer dvojnasobnou 1.25mH vs 0.63mH. Podobne "hraje i Cms (poddajnost kmitaciho systemu) - cim vetsi cislo, tim "mekkci"/poddajnejsi zaveseni (0.72 Dayton vs 1.21 mm/N u Peerlessu).



Naposledy upravil Pet007 dňa Št október 08, 2020 08:29:05, celkom upravené 6 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 08, 2020 08:04:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Neměl bys k tomu zvukovodu ještě simulovanou vyzařovací impedanci?

DSA215-8 jsi vůbec nezvažoval?

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Št október 08, 2020 08:15:04    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Neměl bys k tomu zvukovodu ještě simulovanou vyzařovací impedanci?
DSA215-8 jsi vůbec nezvažoval?

Jo ten byl v hledacku jako prvni pro tento projekt. Ale nejak jsem se asi zalekl toho hliniku. Ten by snad mel mit, dle PDF, "problem" nahore posunuty vys. Mozna to byla chyba, ale nerikam, ze tam jeste neprijde.
Tu vyzarovaci impedanci ted nemam, simuloval jsem to nekde zkraje roku. Takze zase to musim nekde vyhrabat a znova se s tim naucit....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 08, 2020 08:17:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pet007 napísal:
...Takze zase to musim nekde vyhrabat a znova se s tim naucit....

Na to kašli, to jen jestli jsi to neměl někde po ruce.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Št október 08, 2020 09:51:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Pete, na čem jsi tiskl ten zvukovod?
_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Št október 08, 2020 10:02:51    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackRider napísal:
Pete, na čem jsi tiskl ten zvukovod?

Prusa MK-IIs. Na MK-IIIs se to nedarilo (ale tim nechci rict, ze to na ni obecne nejde, to jen ta nase je uz dost ojeta....)
Budu rad, kdyz nekdo vyzkousi i nejakou jinou + nejaky jiny tvar a driver Smile At to vse neprototypuju jen ja Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 08, 2020 11:03:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky jsem začal tisknout, ale na větší věci si ještě moc netrounu - https://www.diyaudio.com/forums/multi-way/338806-acoustic-horn-design-easy-ath4-post6356516.html
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Pi október 09, 2020 05:33:08    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Prusa MK-IIs. Na MK-IIIs se to nedarilo (ale tim nechci rict, ze to na ni obecne nejde, to jen ta nase je uz dost ojeta....)
Budu rad, kdyz nekdo vyzkousi i nejakou jinou + nejaky jiny tvar a driver Smile At to vse neprototypuju jen ja


Začínám po 3DT pokukovat, chtělo by to foto v pořádným rozlišení, ale ta tvoje upnutá fotka zvukovodu - povrch vypadá dobře, né-li líp. Co mě vždy u 3DT neuspokojovalo byl dosažitelný povrch. Ale nějak echt do hloubky jsem se tím nezaobíral. Čistě náhodou, neznáš tohle? Průšovy produkty taky dobré, ale třeba i3 MK3S má na mě malý rozměr stolu. Co se týče přesnosti obecně u 3DT nevím, ale nevěřím, že se lze dostat pod ±0,10. Super je, že se dá ověřovat výstup z ABECu na skutečných prototypech, to by mě bavilo. Smile

Marcel> A ty máš jakou tiskárnu? Dáváš dohromady tu trubku s měřícíma mikrofonama?

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 06:17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenoduchy model Mabatova volne stojiciho 260x82mm zvukovodu pro 3D tisk prototypu.


proto_volne_260x82mm_isos.jpg
 Description:
 Filesize:  79.04 KB
 Viewed:  64 Time(s)

proto_volne_260x82mm_isos.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 06:56:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak se takováhle věc nejlíp tiskne?
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 07:35:54    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Jak se takováhle věc nejlíp tiskne?

To by mne taky zajimalo Smile
Kazdopadne na todle potrebuju tiskarnu s tisknutelnou plochou 300x300, kterou ted momentalne nemam k dispozici, jedine ze by se toho tedy nekdo ujmul.....
Ten ATH8 model jsem tedy tisknul klasicky z PLA, prirubou pro driver na podlozce + nejake podpery po obvodu. Tam zadna slozitost nebyla, jen u vetsich modelu, ktere zabiraji velkou cast podlozky hraje roli rovnomernost jejiho ohrevu. Jakmile je nekde o treba 5-10C jina teplota, muze se to zacit kroutit a je problem s prichycenim prvni vrstvy (na MK3s se mi to treba nepovedlo vytisknout, 3x jsem zacinal znova a stejne nic, prvni vrstva se nikdy nechytla jak mela, pak sem to dal na MK2s a tam ok). Takze takovy workaround je, ze se treba o tech 5C zvysi jeji teplota, ale to jsem jen nekde cetl, zkusenost zatim nemam....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 08:44:00    Predmet: Odpovedať s citátom

na DIYA to niekto tlacil rozpolene na vysku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 08:47:16    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
na DIYA to niekto tlacil rozpolene na vysku

Jo vidis, to je taky fakt, na prototyp by to tak nevadilo... I kdyz teda rotacni vec rozdelit na pul nic neres, to by muelo bejt na 1/4....


Naposledy upravil Pet007 dňa Št október 15, 2020 09:01:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 08:59:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to, že ne? Položené diagonálně na podložku by se to tak možná vešlo i na menší tiskárnu.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 09:18:04    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
A diagonálně by se to tak možná vešlo i na menší tiskárnu.

jo vejde se to i na Prusu, viz zde , cca 2x11hod tisku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 09:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

No, to bude taky dobrodružství..

Přidal bych ještě "brim", zatím se mi to vždy osvědčilo. Teda hlavně u ABS, možná že u PLA to není tak háklivé. Každopádně držím palce Smile

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 11:17:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakedy davno som nasiel firmu www.sethal.sk zameriavaju sa laserovu tlac etc. Dal som im nacenit denley synergy horn a tam vychadzala cena 2600e 😁ale to je uz hovado mozno toto by bolo lacnejsie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 12:39:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak za hodinu se udela misto na MKIIIs, tak teda dostane dalsi sanci se ukazat (doba tisku 13h20min....

Edit: tiskne se...



proto_mk3_running.jpg
 Description:
 Filesize:  58.4 KB
 Viewed:  104 Time(s)

proto_mk3_running.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 15, 2020 16:52:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Super!
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Pi október 16, 2020 05:26:03    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak bohuzel, s MKIIIs to asi fakt neumim... Vylozene to teda neni na vyhozeni, ale 100% to rozhodne taky neni...


proto_fails.jpg
 Description:
 Filesize:  27.79 KB
 Viewed:  78 Time(s)

proto_fails.jpg



proto_fail1s.jpg
 Description:
 Filesize:  31.38 KB
 Viewed:  85 Time(s)

proto_fail1s.jpg



proto_fail2s.jpg
 Description:
 Filesize:  52.93 KB
 Viewed:  75 Time(s)

proto_fail2s.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist