Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Potíže s připojením Topping D90 a HTPC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Janka
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2016
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Po október 19, 2020 22:46:21    Predmet: Potíže s připojením Topping D90 a HTPC Odpovedať s citátom

Zdravím všechny odvážlivce zbloudivší k tomuto tématu. Dostal se mi do ruky na vyzkoušení převodník D90, ale nedaří se mi přimět jej ke spolupráci se stolním počítačem (HTPC s operačním systém W10). Propojuji D90 a počítač pomocí USB. Je-li celá sestava HTPC, D90 včetně předzesilovače a zesilovače zapnuta, reproduktory jsou úplně tiché. Potíž nastává, když HTPC do převodníku zasílá data. Z reproduktorů se krom dané nahrávky ozývá chrčení a lupání. Všechny tyto nežádoucí zvuky se projevují jak při přehrávání nahrávek (Foobar - WASAPI, zkusila jsem i VLC) tak při systémových zvucích počítače.
Se spojením DACu a HTPC jsem dosud žádné obtíže neměla. S USB DACem pana Stranky a s DACem SMSL od Shenzenaudio se celá sestava chovala vždy mravně. Zkoušela jsem místo HTPC připojit k D90 notebook (W10) a žádné nežádoucí zvuky se při přehrávání nevyskytují.
Opustím-li dočasně možnost, že potíž je mezi mou židlí a počítačem, bude potíž ve spojení HTPC a D90. Zkoušela jsem aktualizovat všechny USB 3.0 řadiče svého HTPC, vyzkoušela D90 připojit postupně do všech USB vstupů počítače, rovněž jsem upravila napájení USB vstupů počítače. Výsledek stále stejný, nedá se to poslouchat. Obrátila jsem se i na technickou podporu Shenzenaudio, ale ani ti mi nedokáží poradit.
Netušíte prosím někdo, kde je pes zakopán a jak jej vykopat?
Děkuji!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 05:57:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro propojení DACu a předzesilovače používáš symetrické XLR nebo nesymetrické cinche?

Jaký máš předzesilovač a zesilovač?

Téměř jistě posloucháš projevy zemní smyčky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 06:32:31    Predmet: Odpovedať s citátom

D90 má IEC napájecí konektor s kolíkem na PE, takže smyčka s PC není vyloučená. Takže zkusit dát D90 na izolační trafo nebo zkusmo dvoukolíkovou napájecí šňůru.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 07:43:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebude v HTPC spinany zdroj uz "na odchode"? Bolo by mozne vyskusat iny vstup, t.j. spdif?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 08:00:45    Predmet: Odpovedať s citátom

S jinými Dacy jí stejná sestava chodí, takže bych problém opravdu hledal mezi PC a DAC a propojení 2 zařízení ve třídě I se přímo nabízí ( kolík u D90). Další experimenty a teoretizování až potom.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 08:04:43    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, a skusil by som este odpojit od HTPC i monitor/TV, nech je zapojeny pocitac, prevodnik a zosilnovac. Napr. rusenie by mohlo ist zo (spolocnej) antene k TV.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 08:06:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud by se doma našla UPSka, je nejjednodušší pustit PC na chvíli z UPSky na baterky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 09:06:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je v tom HTPC nahodou TV karta?
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kamilek5477
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2017
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 13:10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj
Nedávno jsem řešil podobný problém zkoušel jsem přehrávač Daphile se svým Customworks a při přehrávání se ozývalo praskání jak oz LP desky. Dac byl i na kontrole u pana Stranky a na nic se nepřišlo doporučil mi zkusit jiné nastavení přehrávače. Po různých pokusech s bufery kdy nic nezabralo jsem nastavil upsampling přímo v přehrávači na nejvyšší celočíselný násobek který Dac zvládne a je klid. Ještě pro úplnost dodám že pod Win vše fungovalo bez problémů. Proč to tak je vysvětlit neumím, ale zkus to, je to pár kliků a třeba to zabere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 13:40:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tipnul bych si, že to praskání v Daphile (tedy v linuxu) byly nastavené příliš krátké buffery a docházelo k jejich podtečení. Při změně sampleratu se buffery nastavily jinak dlouhé a bylo to OK. Velice pravděpodobně by praskání šlo vyřešit i bez resamplingu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 14:04:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som skôr tipoval na vadné zariadenie. K PC som už pripojoval kadečo, niekedy som dokonca aj niečo vyskratoval, ale aby som mal takú zemnú slučku, že sa hudba nedala počúvať... Rušenie sa tu rieši často, ale priznajme sa páni, kto z Vás už s tým mal skutočné problémy? Nebodaj také, že pri tom rušení sa nedala počúvať hudba.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Ut október 20, 2020 14:10:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 14:04:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Zemní smyčku jsem řešil spoustu krát, popis i zapojení na ni přesně sedí. Záleží především na základní desce, jak má udělané země mezi USB portem a přívodem od zdroje a co jimi všechno teče. Je to triviální otestovat, postupů tu zaznělo několik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut október 20, 2020 14:09:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to musíte mať zaujímavé zapojenie, ak riešite rušenie často. Ja som sa s tým stretol raz a aj to len vtedy, keď nehrala muzika. Počas prehrávania rušenie ani nebolo počuť.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Janka
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2016
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Št október 22, 2020 23:42:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji všem za příspěvky. Přidávám další zjištění. HTPC je poněkud vzdálen od sestavy a byla jsem nucena D90 (jako i před tím užívaný SMSL Dac) připojit k HTPC přes 5 m prodlužovací USB kabel. Zjistila jsem, že potíž bude právě v tom spojování USB kabelů. Ale jak už je u mne pravidlem, nic nemůže být jednoduché.
Mé první zapojení bylo následujcící: HTPC - USB 3.0 prodlužovací kabel (5 m) - USB kabel dodaný spolu s D90 - D90. Výsledek neposlouchatelný. Lupání a praskání v reproduktorech okamžitě, jakmile PC začal posílat data. Zkusila jsem tedy použít prodlužovací kabel opět 5m délky ale s posílením (repeater), výsledek stejně žalostný. Takže jsem zkoušela dál. Užití izolátoru. Zapůjčen USB izolátor (Advantech UH401) a připojen mezi 3metrový USB 2.0 kabel a originální USB kabel převodníku. PCM nahrávky bez obtíží, žádné praskání lupání, ale při pokusu přehrát DSD Foobar hlásí nepodporovaný formát. Takže další zkouška, tentokrát vyžadující obdobu dětské hry "škatulata hejbejte se". D90 přesunut blíže k HTPC a propojen pouze 3 metrovým USB 2.0 kabelem. Heuréka! Nádherný zvuk, PCM i DSD nahrávky systém přehraje bez obtíží. Ze svých pokusů jsem odvodila, že pes zakopán právě v propojování USB kabelů. Jenže nutno dodat, že pokud podniknu tu samou zkoušku s notebookem a připojím-li k němu D90 přes jakýkoliv prodlužovací USB kabel, hraje bez nežádoucích zvuků. A aby toho "ale" nebylo málo, původní SMSL Dac byl též připojen přes prodlužovací USB kabel (prodlužovák + originální kabel) a hrál s HTPC bez obtíží.
Co je příčinou nekalého chování D90 při spojování USB kabelů je (alespoň mne) záhadou.
Na závěr už jen povzdech, snažila jsem se D90 vrátit aspoň částečně na původní místo vyhrazené pro převodník a použila jeden ze dvou nově zakoupených USB 2.0 pětimetrových kabelů. Nejde o prodlužováky, ale přímé propojení HTPC a D90. Premium Cord kabel selhal. Sice žádné praskání a lupání v reproduktorech, ale slyšitelně nespojité přehrávání. Dále vyzkoušen kabel značky Vention, s ním se systém chová zcela mravně.
Nevíte prosím o nějakém spolehlivém propojení HTPC a D90 o délce 6ti metrů? Ani ve snu by mne nenapadlo, že propojení převodníku a počítače umí nadělat takovou neplechu. Děkuji za rady!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi október 23, 2020 15:39:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Max. limit pre pasivny USB 2.0 kabel je 5 metrov. Dlhsi by musel byt aktivny a netusim ako by sa to spravalo pri pripojeni na prevodnik ale evidentne to ludia pouzivaju k plnej spokojnosti vid.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/do-usb-audio-cables-make-a-difference.1887/post-49472

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi október 23, 2020 16:25:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre niektoré zariadenia je často aj 5 metrov veľa. Napríklad skener.

Buď premiestniť, alebo použiť aktívny predlžovací kábel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi október 23, 2020 17:24:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ve mně klíčí podezření, že ten D90 má tu XMOS část živenou z USB VPP,pomoct by mohl buď USB HUB, strčený před D90 s extrerním napájením, nebo koupit USB kabel s co nejsilnějším průřezem napájecích žil.
_________________
Rix Audio Instagram


Naposledy upravil djrix dňa Ne október 25, 2020 07:50:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi október 23, 2020 20:16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Amatérismus - smyčka + moc dlouhý USB kabel. USB 3.0 se doporučuje do 3m. Tady je každá rada drahá a co hůř - zbytečná.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Janka
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2016
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: So október 24, 2020 00:02:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak jsem psala výše:

"Byl použitý prodlužovací kabel opět 5m délky ale s posílením (repeater), výsledek stejně žalostný. SMSL Dac byl též připojen přes prodlužovací USB kabel (prodlužovák + originální kabel) a hrál s HTPC bez obtíží."


Čím to, že DACy se chovají se stejnou délkou USB propojení úplně jinak?
Je USB repeater něco jiného než aktivní USB kabel?

Děkuji Djrix za návrh použít USB hub s externím napájením, hluboce se omlouvám za nepolepšitelný amaterismus.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So október 24, 2020 16:54:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, to opravdu nevypadá (primárně) na zemní smyčku, ale na kombinaci slabý USB driver vs. nekvalitní/příliš dlouhý kabel vs. méně tolerantní USB receiver v DACu. Cokoliv z toho má vliv, jak bylo ověřeno - NTB místo PC OK, jiný kabel OK, jiný DAC OK.

DSD přes ten izolátor nefungovalo zřejmě proto, že jede jen fullspeed (12Mbps) a DAC bude pro DSD režim potřebovat highspeed 480Mbps.

5 metrů kabel je pro 480Mbps na hraně. Pro 6m bych zkusil nejlevnější test - obyčejný napájený USB hub a 3m kabely na obě strany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So október 24, 2020 20:53:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Este mi napadlo, ze by mohol pomoct opticky USB kabel ale ak je tam ta XMOS cast dodatocne napajana ako pisal djrix, tak asi nebude fungovat. Mozno by to ale stalo za pokus.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Janka
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2016
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: So november 28, 2020 03:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="dustin"] Pro 6m bych zkusil nejlevnější test - obyčejný napájený USB hub a 3m kabely na obě strany.[/quote]

Po opravdu dlouhé době se hlásím s výsledkem tohoto testu. Použití napájeného USB hub a dvou 3 metrových USB kabelů (HTPC-USB 3.0-USB hub-USB 2.0-D90) potíže zcela odstranilo. Moc děkuji za radu!
V převodníku mám nastaveno, že by se měl zapínat a vypínat v závislosti na signálu, který do něj teče. Zřejmě tím, že jej mám připojený přes USB hub, který je trvale napájen ze sítě, převodník se sám nevypíná, přestanou-li téci data. To je zatím jediná stinná stránka, která mne pravda ještě trochu trápí.

Dovětkem: D90 je vskutku vydařený převodník! Uslyšíte špendlík, kdyby spadl, bude-li tento na nahrávce!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne november 29, 2020 11:55:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Potom stačí vypínač k napájaciemu zdroju od hubu Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist