Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Samovoľné zapínanie AV receivera

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Št október 29, 2020 14:39:02    Predmet: Samovoľné zapínanie AV receivera Odpovedať s citátom

Zdravím, mal by som viacero otázok, tak mi snáď budete vedieť poradiť Rolling Eyes

- V čom môže byť háčik, že sa AV receiver samovoľne občas zapne a po chvíľke zase vypne? Určite sa nejedná o chybu receivera, pretože to isté robil aj predošlý. Na fórach som čítal, že to môže byť zapríčinené autoaktualizáciami, tak som ich v menu TV vypol, ale problém pretrváva.

- K AV receiveru mám cez ARC HDMI pripojenú TV, na ktorej sledujem streamovacie služby (Netflix, HBO GO, You Tube...). Otázka znie, či je prenos cez tento ARC HDMI kanál limitovaný na audio len do PCM 48kHz, alebo je to vysielaním? Nebolo by vhodnejšie prepojiť optický zvukový výstup z TV do receiveru? V návode TV sa píše, že optika pracuje až do 96kHz, ale ak je prichádzajúci signál vysielania len 48kHz, tak mi je to prd platné Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št október 29, 2020 14:48:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Len taký tip na zapínanie/vypínanie: Skús zatieniť snímač DO na AV receivri.. Môže to byť nejaký infrazdroj v miestnosti, nejaké falošné signály..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št október 29, 2020 15:57:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Náhodné vypínání mi dělal HK AVR, kde byly špatně navržené tepelné ochrany konců, které se náhodně aktivovaly. Takže se obávám, že těch důvodů může být spoustu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2952
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št október 29, 2020 16:06:40    Predmet: Odpovedať s citátom

"sa AV receiver samovoľne občas zapne"
V dávnych časoch mali známi farebnú telku Tesla s diaľkovým - zapínala/vypínala sa ak utierali prach na stole so sklenenou doskou.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Št október 29, 2020 16:48:15    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Náhodné vypínání mi dělal HK AVR, kde byly špatně navržené tepelné ochrany konců, které se náhodně aktivovaly. Takže se obávám, že těch důvodů může být spoustu.

Mne sa ale ani jeden receiver nevypínal, keď boli zapnuté, tak fungovali ako mali. U mňa je problém ten, že počas dňa alebo aj v noci sa z ničoho nič na malú chvíľu zapli a následne aj vypli (ako keby sa reštartovali). Keďže to robia len receivery, tak podozrievam z tejto činnosti TV, že vysiela nejaký impulz, ale ako som už spomínal, tak som vypol v TV automatické aktualizácie, takže už fakt neviem, čo by to mohlo byť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št október 29, 2020 16:53:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Rodičům se (nepravidelně) vypíná TV v okamžiku HDO signálu pro vypnutí nočního proudu. Sestře se náhodně zapínala TV v noci. Také jsem někde četl o těch automatických aktualizacích, při kterých se TV sama zapne, to tehdy nezkontrolovala (nyní už má jinou).

Dnešní (velice složitá) elektronika je dost citlivá na věci kolem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Pi október 30, 2020 15:51:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje TV si v pohotovostním stavu několikrát denně zapíná a vypíná připojený HDD a mám obavu, že při sledování TV běží HDD stále. Některé stroje si holt žijí svým vlastním životem a bude to jen horší Sad a budou řídit nás.
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2020 08:17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Záhada vyriešená, receivery sú v nejakom svojom vlastnom standby režime a automaticky sa zapnú presne po 8 hodinovej nečinnosti. V práci je tomu presne naopak, po 8 hodinách od zapnutia receivera sa sám vypne, ak nevykoná žiadnu inú funkciu. Nemáte niekto tip, ako tento 8 hodinový cyklus receiverov obísť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2020 08:25:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatím tu ani nezazněly konkrétní modely Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2020 08:33:12    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Zatím tu ani nezazněly konkrétní modely Smile
Momentálne používam Arcam AVR390, predtým Marantz SR6005 a v práci mám nejakú starú Yamahu nižší model.
Práve čítam na nete, že receivery majú APD (Automatic Power Down) Timer, ktorý môže byť 4/8/12 hodín a je to možné vypnúť v pokročilom nastavení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut november 03, 2020 09:22:37    Predmet: Odpovedať s citátom

V návodu k AVR390 jsem nic takového nenašel. Má to (vypnutelný) power down v režimu poslechu na HDMI/síti, teoreticky by tam mohly přijít nějaké příkazy, ale proč by to mělo být přesně 8 hodin, to se mi nezdá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist