Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nastavení VTA u základního raménka Pro-Ject

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne november 15, 2020 10:10:04    Predmet: Nastavení VTA u základního raménka Pro-Ject Odpovedať s citátom

Přátelé, gramofon Pro-Ject Essentials 2 má raménko (VTA) nastaveno na přenosky Ortofon OM. Já tam ale dal AT30E a chybí mi 6mm. Vyřešil jsem to pro zvýšení hmotnosti talíře přidáním 8mm talířem ze skla a 2mm podložkou po raménko. Ale lze to řešit jinak bez bastlení? Lze u tohoto raménka měnit výšku od základny a tím měnit VTA? Popřípadě existuje nějaký oficiální návod od Pro-Jectu, jak toto řešit, když chci jinou přenosku než Ortofon OM? Nebo se to prostě v této cenové kategorii neřeší, používá se dodaná přenoska a hotovo?

PS: Je to můj druhý gramofon v životě, ale nechápu, jak ty gramofony mohou vyhrávat a být tak kladně hodnoceny, dyť to je v reálu úplná hračka pro děti. Základna z nejlevnější dřevotřísky s povrchem horším než nejlevnější stolek z Ikea, motorek napevno uchycený (přitom Debut ho má odpružen), talíř lehoučký z MDFky. Vzhledem k ceně je asi jediné to raménko, to vypadá solidně, teda až na plastovou základnu. Za stejné prachy se dají koupit mnohem kvalitnější gramofony ze 70-80 let.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne november 15, 2020 14:24:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez bastlení nevymyslíš nic. Nevymyslíš to ani u Regy, která je dle mého názoru, na tom lépe jak Pro-Ject. A poslední věta? Už v minulém vláknu jsem doporučil radši starý gramec od Dualu, než něco do dvaceti od Pro-Jectu. Zarytí fanoušci této firmy prominou....Netýká se to však vyšších modelů, které jsou velmi dobré, ale i zde je vynikající konkurence (MoFi, Rega, Clearaudio a další....a třeba vintage Denon od DP47 nahoru...)Jsem z Vlčnova. Až se to uklidní venku, přijeď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne november 15, 2020 16:22:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Předpokládal jsem to. Nakonec se dnes ukázalo, že MC přenoska AT30E koupena za 500Kč je vadná, má urvaný drátek u jedné cívky, ale prodána jako zánovní, takže už je to jedno. Koupím tam AT95E, takže mě čeká opět změna, nepředpokládám, že tyto přenosky budou stejně vysoké. A dvojnásobek za OM10 či bazarovou 2M RED nedám, tam by to VTA sedělo.
Já ten gramec koupil kvůli tomu, že jsem si ho předělal, mně se hranaté gramofony nelíbí. A hlavně mě to bastlení baví Smile. Jak bude hotovo, dám foto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne november 15, 2020 17:22:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď jsem měřil tu AT30E a je vysoká 16mm a OM10 dle datasheetu 18mm, tedy rozdíl 2mm, ale mně to vychází 6mm. Nechybí mi spíš něco v ložisku? Že by tam byla vložena ještě nějaká kulička a já ji tam nemám? Nyní mám raménko vodorovně, když je přenoska na desce, předpokládám, že tak to má být, že pak sedí u přenosky VTA. Nebo to má být v rovině bez desky? Ta má cca 2mm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne november 15, 2020 18:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

V ložisku je jen teflonové dno. Rovina zásadně s deskou. Nefunkční přenoska za pět stovek: trefil by mě šlak. OM 5, OM10 jsou opravdu jen základní přenosky. Superlativy, které se k desítce píší, jsou jen k této dané cenové kategorii. Myslím, že na tvé účely bude ta AT 95 lepší volba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne november 15, 2020 19:39:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To teflonové ložisko je asi až ve vyšší řadě. Zde je na talíři válcová ocelové tyčka a v základně je mosazné pouzdro a dole je nalisována/zmáčknuta kulička. Tedy dole se čelo tyčky opírá o kuličku. Tak mě napadlo, zda tam nemá být třeba ještě jedna vložená kulička. Talíř je nyní asi 2,5mm od základny.
500Kč zas není žádná hrůza, ale mrzí to, kór když to byla MC přenoska. Spíš ta práce s nastavením VTA a teď to bastlit nanovo. A ještě musím předělat Actidamp MK2 z MC na MM.
Objednal jsem nakonec tu novou verzi AT-VM95E, mají ji v akci na Muziker za 1090Kč. Měla by mít o ždibec lepší parametry (a snad i zvuk). Opět je tam možnost výměny hrotu až po Shibata.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne november 15, 2020 21:37:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepsal jsem teflonové ložisko, ale dno toho mosazného pouzdra je s teflonu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne november 15, 2020 22:25:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne ne, vyšší modely mají zespoda takovou matici a v ní je opravdu teflonové dno, hřídelka na talíři má dole předpokládám kuličku. Teda viděl jsem to jen na obrázku. Já mám na talíři váleček a kuličku mám úplně dole napevno v tom bronzovém pouzdře. Když otočím gramofon, tu kuličku tam vidím. Je to pevné, nejde to nijak demontovat. To je asi úplně to nejzákladnější, nejmenší ložisko a asi i nejméně unese. Ono to s tím sklem docela ztěžklo, tak snad to ložisko přežije.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist