Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Coronavirus (COVID-19) SARS-CoV-2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 135, 136, 137  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2020 21:58:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Nejhorší na tom je, že čísla zase lezou nahoru a Pravděpodobně bude ještě hůř. Proto jako jedinou cestu vidím vakcínu.

Ktoré čísla?
Štatistiky sa väčšinou porovnávajú za kalendárny tok, alebo za sezónu. Na presné čísla v súvislosti s koronavírusom si teda ešte musíme počkať.
Máš však dojem, že celkový počet respiračných chorôb sa výrazne zvýšil? A zvýšil sa vôbec? To, čo sa zatiaľ preukázateľne zmenilo, je štruktúra respiračných chorôb. Takmer úplne "zmizol" zápal pľúc a chrípka, nahradil ich kovid.
A čo celkové úmrtia? Zomrelo v tomto roku viacej ľudí, ako v predchádzajúcich rokoch? Tu to už nemôžeme zúžiť len na respiračné choroby, lebo aj mnohé následky onkologických, kardiovaskulárnych... chorôb končia v štatistikách úmrtí na následky kovidu.
Nedávno som čítal, že štatisticky výrazne ubudli mŕtvice. Prečo asi? Zlepšila sa snáď prevencia, či liečba?

Basstl napísal:
Manželka dělá na intenzivkách 34 let, z toho 28 let staniční na ARO.
Dá se říct že už něco zažila a jen tak něco jí nerozhodí.
Ještě jsem jí nikdy neviděl ve stavu, v jakým teď chodí z práce.

Ja nezávidím žiadnemu zamestnancovi, ktorý dnes musí pracovať 8 hodín s rúškom na tvári. Ja našťastie nemusím a úplne mi stačí, ak občas musím s rúškom pracovať 2 - 3 hodiny. Tvoja manželka zrejme musí pracovať v ochrannom obleku a ešte plniť množstvo hygienických nariadení. Vôbec sa nečudujem, že ju to vyčerpáva. A k tomu ešte treba pridať stres, ktorý táto situácia v ľuďoch vyvoláva.

Dúfam, že sa čoskoro dočkáme ročnej štatistiky a na jar sezónnej štatistiky. Situáciu by to vyjasnilo. Ale obávam sa, že štatistika bude utajená a uniknuté informácie budú označené za "konšpiráciu".

Vakcína proti chrípke je k dispozícii už roky. Zmizla snáď chrípka?
Máš naivnú predstavu o účinnosti vakcíny. Už dnes farmaceutické firmy hovoria pravidelnom očkovaní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2020 22:03:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš jde o to, že to zavalilo zdravotnictví takovým způsobem, že v přestalo normálně fungovat. To že tam je dlouhodobě přestárlá populace a bylo to v průmyslový oblasti, kde asi není úplně zdravej vzduch a lidi mají různý respirační problémy, samozřejmě vím. Někde jsem četl, že se zemřelým průměrně zkrátil věk o 10 let. Jak to zjistili jsem nepátral.

Souhlasím s tím že počty zemřelých nejsou v globálním měřítku tak strašný, jak se nám snaží tvrdit. O to ale ani tak nejde.
Nejvíc ohrožený jsou cca 4% populace a umírá něco kolem 1%.
Průser ale je, že bez opatření, ta malá skupina bohatě stačí na to, aby naše zdravotnictví zkolabovalo. Když se to rozdělí do delšího času, tak to zvládneme.
Sám nevím co by bylo nejlepší udělat a neví to nejspíš nikde. Všude jedou stylem pokus - omyl a zkouší co zabere. Vlastně si jen kupujeme čas. Já opravdu věřím a doufám, že vakcína bude účinná a bezpečná. Nebaví mě to a rád bych se zase vrátil do normálního režimu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2020 22:09:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedokážeme udělat ani rozumně spolehlivé testy, tak jak bychom asi byli schopni udělat fungující vakcínu na vir, který se furt mění? Ta věc si žije svým vlastním životem a dál bude, to už je dnes naprosto zřejmý (a s trochou štěstí zmizí časem sama, a nebo taky ne). Jediný řešení je podle mě se na to už konečně vysrat a brát život takovej, jakej je. Akorát k tomu mít tu odvahu, což dnešní společnost, která smrt jako nedílnou součást života úplně vytěsnila, zdá se nedokáže.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2020 22:13:04    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:

Ja nezávidím žiadnemu zamestnancovi, ktorý dnes musí pracovať 8 hodín s rúškom na tvári. Ja našťastie nemusím a úplne mi stačí, ak občas musím s rúškom pracovať 2 - 3 hodiny. Tvoja manželka zrejme musí pracovať v ochrannom obleku a ešte plniť množstvo hygienických nariadení. Vôbec sa nečudujem, že ju to vyčerpáva. A k tomu ešte treba pridať stres, ktorý táto situácia v ľuďoch vyvoláva.

Dúfam, že sa čoskoro dočkáme ročnej štatistiky a na jar sezónnej štatistiky. Situáciu by to vyjasnilo. Ale obávam sa, že štatistika bude utajená a uniknuté informácie budú označené za "konšpiráciu".

Vakcína proti chrípke je k dispozícii už roky. Zmizla snáď chrípka?
Máš naivnú predstavu o účinnosti vakcíny. Už dnes farmaceutické firmy hovoria pravidelnom očkovaní.
Ano pracuje v ochranném obleku, s respirátorem a ochranným štítem, případně s maskou, o to ale ani tak nejde. Jde o to že těm lidem většinou není pomoci. Umírá zhruba 90% těch, co se na intenzivní covid oddělení dostanou. Krátkodobě ty čísla zemřelých určitě vystřelí nahoru. Jak to bude v celoročním průměru netuším.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2020 22:26:35    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Jediný řešení je podle mě se na to už konečně vysrat a brát život takovej, jakej je. Akorát k tomu mít tu odvahu, což dnešní společnost, která smrt jako nedílnou součást života úplně vytěsnila, zdá se nedokáže.

To by bylo strašně hezký. Na jaře a v létě jsem si to taky myslel, ale v současný situaci je to nereálný.
Jak bys to Marceli udělal? Nepřijímat pacienty s covidem a nechat je umřít doma?
Nebo je zavřít někam mimo běžný nemocnice?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2020 22:39:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď už se nebavíme o proveditelném scénáři, protože v tuhle chvíli už se nedá čistě politicky couvnost, teď už se to celé dohraje do hořkého konce a ekonomického vykrvácení. Především bych ale úplně přestal testovat, když vidím, že je to stejně k ničemu. A člověk ve stavu na JIP samozřejmě patří na JIP, jen podle mě nic přesvědčivě nenasvědčuje tomu, že by počet takových lidí na našich pokusech tuhle pandemii nějak regulovat až tak závisel. Co když lidi, které za cenu bilionového dluhu zachráníš letos, zemřou příští rok na chřipku? Mně to prostě smysl nedává.

Tady se furt "bojuje" s virem, jenže je to jako kdybys táhl do boje, a jako první obětoval mladou silnou armádu, abys zachránil lazaret.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2020 22:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
A čo celkové úmrtia? Zomrelo v tomto roku viacej ľudí, ako v predchádzajúcich rokoch?
https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2020 23:00:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Oni ty testy fungují, akorát to dělají blbě.
Respektive nedokážou toho pořádně využít.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2020 23:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jen vím, že falešná pozitivita je tak vysoká, že vůbec nechápu, jak to někdo může brát vážně. Bohužel namísto toho aby se řeklo, že je to nahovno a ve výsledku akorát kontraproduktivní, používá se to, co je, a dělá se, jako že to je OK.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne december 20, 2020 23:09:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Já o nikom takovým nevím.
Vím o lidech co šly na test příliš brzy, nebo příliš pozdě a byli negativní, nebo byli u nás negativní a v Německu pozitivní (i naopak).
Proto jsem psal, že by bylo nejlepší dělat testy na protilátky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 06:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Celkom mi nejde do hlavy počet ľudí v nemocniciach. Rozlišujú sa kategórie:
1. s podozrením na Covid
2. s atkívnym Covidom s miernejším priebehom
3. pacienti s ťažkým priebehom na JIS
4. pacienti na umelej ventilácii.
Najväčšie percento je práve 1. a 2. skupina, ktorá najviac plní nemocnice. Pýtam sa: prečo tam vôbec sú? Prečo nie sú v domácom liečení? Ako sa im v nemocnici pomáha, keď liek na Covid neexistuje? Nebolo by jednoduchšie aj týchto pacientov ponechať v domácom liečení v karanténe, tak, ako desaťtisíce ďalších? Rodinný príslušníci, ktorí žijú s nakazenými v jednej domácnosti musia ostať v karanténe v každom prípade, aj keď je pacient v nemocnici. Pýtam sa, nebolo by jednoduchšie a aj lacnejšie ponechať týchto pacientov doma a v prípade zhoršenia situácie zabezpečiť ich odvoz sanitkami? Už naozaj nechápem, prečo sú nemocniciach umiestnení aj pacienti iba s podozrením na Covid. Ešte som nepočul, aby niekoho hospitalizovali, keď majú napr. podozrenie na chrípku, angínu, ale ani pri infekčných chorobách, ako sú osýpky, kiahne a pod. Nie je za tým aj niečo iné? Ak by takáto hospitalizácia mala byť "bežnou záležitosťou", tak dnes by bolo celé Slovensko aj Česko jeden obrovský lazaret.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 07:37:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím jak jsi přišel na skupinu 1. a 2., ale v nemocnicích ve kterých mám známé, se takoví téměř nevyskytují. Může se stát, že pacient který je v nemocnici s něčím jiným, dostane covid a je přemístěn na covid oddělení. Ten může mít mírný průběh. Takových ale moc není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 08:13:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak - moja tiež maká 24-ky na covidovom...

"Vakcína proti chrípke je k dispozícii už roky. Zmizla snáď chrípka?" - a koľko percent ľudí sa dáva očkovať, pane? Ja som sa nedal proti chrípke nikdy, z 10 kolegov viem o jednom...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 08:28:29    Predmet: Odpovedať s citátom

https://hnonline.sk/svet/2268345-mutacia-koronavirusu-v-britanii-johnson-uzavrel-viac-ako-20-milionov-ludi-wales-zavadza-okamzity-lockdown

tatko Tom napísal:
Chceli sa premoriť a podarilo sa im...


To si naozaj v trafil.

Tuším v každom ovetví a aj v každej vláde su psychopati.



http://www.korupcia.sk/obciansky-pohlad/psychopat

S psychopatom ste sa možno už stretli.
Ak ste mali šťastie, ani ste si to nevšimli. Ak smolu, spamätávajú sa z toho dodnes. Ľudia bez svedomia, emócií, s abnormálnym sústredením na seba samého. Ľudia bez priateľov, fungujúci rodiny.

Predátori, ktorých jediným cieľom je moc a zneužívanie ľudí je hlavný prostriedok k tomuto cieľu.

Typické vlastnosti psychopata
Povrchné šarm, výrečnosť, umenie okúzliť
Mimoriadna egocentrizmus, egocentrizmus
Schopnosť manipulácia, zdatní klamári
Impulzivita, neschopnosť ovládať sa
potreba vzrušenia
nedostatok empatie
Absencia výčitiek a pocitu viny
promiskuita
Nezodpovednosť a nespoľahlivosť
Psychopatie rozhodne nepatrí medzi okrajovou diagnózu. Presné čísla síce nie sú známe, ale odhaduje sa, že len v Českej republike je to niekoľko tisíc ľudí. Tí neúspešní sedí v kriminále. Tí úspešní vo vysokých funkciách.
"Psychopati doslova žijú z možnosti vládnuť, ovládať a kontrolovať. Preto je nájdeme vo všetkých profesiách, ktoré tieto potreby môžu hojne uspokojovať. Ide teda nielen o manažérov a politiky, ale pre niekoho prekvapivo i policajtov, sudcov, ale tiež učiteľa, lekára alebo psychológov., "Menuje klinicky psychológ z Psychiatrickej kliniky 1. LF UK Radek Ptáček. Psychopatov ale rozhodne nespoznáte na prvý pohľad. Sprvu sa totiž zdajú byť šarmantný, očarujúce. Až neskôr zistíte, že tieto svoje naučené vlastnosti uplatňujú len voči tým, ktorí sa im na ceste nahor hodí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 08:41:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím si doplniť - aj sociopatov nie je málo... Mne jeden robí vyššieho šéfa, tak to mám "z prvej ruky".
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 09:26:17    Predmet: Odpovedať s citátom

K těm počtům hospitalizovaných: https://www.hlidacstatu.cz/kapacitanemocnic?utm_source=homepage&utm_medium=line&utm_campaign=kapacitanemocnic#CR
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 09:38:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě by to chtělo vidět jednotlivý nemocnice, protože třeba Bulovka ten průměr Praze docela vylepšuje. Jsou nemocnice kde nemají téměř nic a pak jsou nemocnice, kde jsou dlouhodobě plný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 10:15:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Některé nemocnice tu pandemii strašně kazí, to by se mělo zatrhnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 11:41:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Nevím jak jsi přišel na skupinu 1. a 2., ale v nemocnicích ve kterých mám známé, se takoví téměř nevyskytují. Může se stát, že pacient který je v nemocnici s něčím jiným, dostane covid a je přemístěn na covid oddělení. Ten může mít mírný průběh. Takových ale moc není.

Každý deň sa tieto údaje zverejňujú v TV:
počet s podozrením
poček s Covidom
počet na JIS
počet na pľúcnej ventilácii

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 12:32:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nesmíš věřit všemu, co říkají v TV.
Já ti říkám jak to skutečně je v několika krajských a okresních nemocnicích v ČR.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 15:23:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Dr. Sherri Tenpenny
https://www.bitchute.com/video/KjdNoLB8jzjN/?fbclid=IwAR31gNI4Y-GelMzRGNLh6ismajGiOoIHSiFog9pQyv4vhY9CMJQsbglcGWU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 22:38:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Dlhšiu dobu som tu nebol (operácia srdca). Táto debata mi pripomína debatu o otáčaní poistiek v zosilovači. Tiež to nikam nevedie. To, že sú "preplnené" nemocnice je dôsledok zníženia lôžok v nemocniciach o polovicu, oproti stavu pred prevratom. Nedostatok personálu je spôsobený mzdami, ktoré tu zostali na úrovni socializmu. Nevybavenosť nemocníc majú na svedomí predražené nákupy zariadení za dvojnásobné ceny. Mňa by zaujímalo, prečo nemôžu nemocnice nakupovať priamo lieky a zdravotnícky materiál od výrobcu. Prečo v štátnych nemocniciach pôsobia súkromné CT, MR, labáky,..., ktoré predtým držali nemocnice v "kladných" číslach.
K tomu nebezpečiu z kovidu. Spravte si tabulku v exceli a urobte si stĺpčeky, kde budete mať napísané osoby z vášho okolia a známych, ktorí zomreli na rakovinu, cukrovku, mozgovú príhodu, kardiovaskulárne ochorenia a ja neviem ešte na čo všetko sa zomiera za "normálnych" časov a do posledného stĺpčeka si napíšte susedov, alebo známych, ktorí zomreli na kovid (nie s kovidom, ako pridruženým ochorením), len na kovid. Ak s tým nemáte problém, tak to sem prosím dajte.
Minulú nedelu som mal tlak 217/120 a pulz 67, všetko sa so mnou točilo, akoby som "zliezol" z kolotoča a bolo mi na vracanie. Zobrali ma na urgent v Antolskej nemocnici v Petržalke-Bratislava. Po ceste som začal vracať (ešte v sanitke) a potom ešte tri razy na tom urgente. Nebudem tu rozpisovať všetky vyšetrenia, ale napíšm sem, prečo som to tak rozpísal (stravil som tam 4,5 hodiny). Na vedľajšej posteli bol nejaký "dedo" (bol tam skôr ako ja) a tomu tiež robili nejaké vyšetrenia. Po nejakej dobe ho odviezli na posteli niekde preč. Keď som mohol odísť domov tak mi lekár povedal, aby som zostal doma v "karanténe" - domácom väzení, lebo dedo mal kovid. Nemusím mať ale strach, lebo z desiatich ľudí osem nevie, že to má, jeden má zvýšenú teplotu a ten desiaty skončí v nemocnici. Zatiaľ sa to u mňa nijako neprejavilo, tak asi môžem byť kľudný.
A teraz ku tým vakcínam, ja sa nemienim nechať zaočkovať, lebo to celé považujem za "divadlo" (nikoho v okolí nenašli odpadnutého na chodníku, čo by som celkom očakával, pri tom masírovaní o hroznej chorobe). Ak sa necháte všetci zaočkovať, tak ja už nemusím mať strach, že sa nakazím. Ak by som bol nakazený ja, tak nič nehrozí vám.
Môj syn, keď bol malý, tak dostal nejakú "trojkombináciu", inekciu, ktorá u neho po pár minútach vyvolala reakciu podobnú, ako mala tá sestra v tom videu a začal sa dusiť, celý zmodral a nastala panika medzi detskými ordináciami, lebo bebolo inekcie-látky, ktorá by mu pomohla. Na koniec sestrička doniesla nejaký preparát, ktorý mu pomohol. Skončil v nemocnici na pozorovaní a na druhý deň sme ho zobrali z nemocnice. Ku ďalšiemu očkovaniu sa musela vyjadriť neurologička či to môže dostať. Bola to vakcína odskúšaná na desiatkach detí pred ním a predsa mal na to očkovanie reakciu s kŕčom a následným dusením sa. Ja si preto nedám pichnúť neoverený preparát, lebo by som tu ešte chvíľu na tomto posratom svete rád pobudol.
Nechajte každého nech sa rozhodne, ako sám chce je to jeho osobné rozhodnutie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2020 00:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Právě proto že chci v klidu žít, tak se očkovat nechám.
Manželka jde už příští týden.



132440237_10157922751113087_5914614220164680504_n.jpg
 Description:
 Filesize:  81.08 KB
 Viewed:  47 Time(s)

132440237_10157922751113087_5914614220164680504_n.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2020 08:09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdokoliv, kdo propaguje tuhle mRNA vakcínu je buď idiot, ignorant, nebo obojí dohromady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2020 08:42:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdokoliv kdo zatracuje vakcínu je debil.
Bez ní půjde všechno do kopru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2020 09:10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Do kopru to půjde díky takovým jako jsi ty. Ale to ty nepochopíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2020 09:19:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Zato ty to chápeš dokonale. Laughing
Čas ukáže.
Kdyby jsi místo těch rádoby chytrejch keců zvednul prdel a šel do nejbližší nemocnice na brigádu, tak pokud nejsi úplnej debil, tak změníš názor.
Zatím to tak bylo u všech, co pochybovali a pak to viděli na vlastní oči.
Ono je ale jednodušší vyhledávat konspirační články a pomlouvat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2020 09:31:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Arrow https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/sokujuca-pravda-ako-je-mozne-vakcina-covid-19-je-vyvinuta-tak-rychlo-bude-bezpecna?itm_site=pluska&itm_template=other&itm_modul=DON_recommendation&itm_position=5

15. DECEMBER 16:00

Okolo tejto otázky sa šíri množstvo mýtov a dezinformácií a možno práve preto sa rezort zdravotníctva konečne odhodlal tému prebrať. "Je skutočne pravda, že vývoj vakcín bežne trvá mnoho rokov. Preto je úplne legitímne pýtať sa, ako je možné, že sa tento proces podarilo v prípade vakcíny proti COVID-19 tak výrazne zrýchliť," otvára tému zdravotníctvo, ktoré celý postup dôkladne rozoberá v 7 bodoch.


Vývoj vakcíny na Covid-19 sa v tomto roku stal absolútnou prioritou vo vedeckých a farmaceutických kruhoch. V tomto roku sa na to sústredilo enormné množstvo energie a financií aj za cenu odloženia iných projektov. Vďaka tomu mohli výrobcovia vakcín maximalizovať počet expertov a vedcov, ktorí na vývoji vakcín pracovali.

Množstvo procesov, ktoré súvisia s vývojom a testovaním vakcíny, bolo optimalizovaných a odbyrokratizovaných, ale nikdy nie na úkor samotnej bezpečnosti. Klinické skúšanie ako také prebieha štandardne. Zjednodušené a zrýchlené je to, čo sa deje okolo nich.

Za normálnych okolností jednotlivé fázy predklinického a klinického skúšania nasledujú postupne jedna za druhou. V tomto prípade sa spúšťali súbežne - ešte predtým, než bolo dokončené prvé kolo, štartovalo druhé kolo. Väčšiemu riziku tak môžu byť potenciálne vystavení dobrovoľníci v jednotlivých fázach klinického skúšania, ale výsledný produkt musí prejsť všetkými fázami rovnako ako akákoľvek iná vakcína. Výsledná vakcína tak bude rovnako bezpečná.

Pre pandémiu a mimoriadnu rozšírenosť koronavírusu bolo relatívne jednoduché nájsť dobrovoľníkov, ktorí sa počas testovania nakazia koronavírusom (čo je nevyhnutná súčasť testovania účinnosti vakcíny). Pri vývoji vakcín na zriedkavejšie ochorenia môže toto trvať aj celé roky, v tomto prípade to bolo oveľa rýchlejšie.

Niektoré spoločnosti začali so samotnou výrobou vakcín ešte pred ich definitívnym finálnym schválením, čím samy išli do rizika. Ak budú ich vakcíny schválené, dostanú sa tak rýchlejšie na trh. Ak nebudú schválené, môžu vyrobené vakcíny vyhodiť.

Vďaka tomu, že veľa ľudí po celom svete bude očkovaných v krátkom čase, aj extrémne zriedkavé prípady vedľajších účinkov budú odhalené veľmi rýchlo (Veľká Británia a Maďarsko začínajú očkovať už v týchto dňoch).

Pri vývoji vakcíny proti COVID-19 bolo možné nadviazať na výskum a vývoj vakcíny na ochorenie MERS, ktoré je tiež spôsobené koronavírusom.

========

ZAUJÍMAVOSŤ:

mRNA vakcína of firmy Moderna, ktorá momentálne čaká na schválenie, bola vyvinutá už 13. januára 2020, teda len týždeň po tom, ako čínski vedci zverejnili genetickú sekvenciu korona vírusu.

Po celý rok prebiehalo jej skúšanie, testovanie, analyzovanie a následne schvaľovací proces (https://nym.ag/37Khut1). Pre ďalšie informácie o vývoji vakcín proti COVID-19 odporúčame pozrieť stránky Európskej liekovej agentúry.

==============

Biden sa nechal v priamom prenose zaočkovať proti KORONAVÍRUSU:

https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/foto-biden-nechal-priamom-prenose-zaockovat-proti-koronavirusu-jeho-ciel-bol-jasny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2020 11:40:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Arrow

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/europska-liekova-agentura-dala-vakcine-zelenu-ockovat-mohlo-tento-tyzden

VČERA 18:00

Európska lieková agentúra (EMA) odporučila udelenie podmienečnej registrácie pre prvú vakcínu proti ochoreniu COVID-19 Comirnaty od konzorcia Pfizer a BioNTech. Vakcína je určená pre dospelých a dospievajúcich od 16 rokov a spĺňa všetky požiadavky na bezpečnosť, účinnosť a kvalitu vakcín platné v Európskej únii. V stredu by ju mala schváliť aj Európska komisia.

Rozsiahle klinické skúšania preukázali, že vakcína Comirnaty je účinná pri prevencii ochorenia COVID-19 u ľudí nad 16 rokov. Klinické skúšanie zahŕňalo 44 000 ľudí, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Polovica dostala vakcínu a polovica placebo, pričom skúšanie bolo zaslepené, teda účastníci neboli informovaní, do ktorej skupiny patria.

„Samotná účinnosť bola určená v III. fáze klinického skúšania v skupine 36 000 ľudí, vrátane účastníkov nad 75 rokov, u ktorých predtým nebolo potvrdené ochorenie COVID-19. Skúšanie ukázalo, že vakcína znížila počet symptomatických prípadov COVID-19 o 95 %," inormovala hovorkyňa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Magdaléna Jurkemíková.

V skupine, ktorá dostala vakcínu sa vyskytlo 8 prípadov nákazy (z 18 198 účastníkov), v skupine s placebom 162 prípadov (z 18 325 účastníkov). To znamená, že vakcína v klinickom skúšaní preukázala účinnosť 95 %.

Vakcína Comirnaty sa podáva v dvoch dávkach do ramena, pričom odstup medzi dávkami je 21 dní. Najčastejšie nežiaduce účinky po očkovaní danou vakcínou sú zvyčajne mierne a krátkodobé. Patria k nim bolesť a začervenanie v mieste vpichu, únava, bolesť hlavy, svalov a kĺbov, zimnica a horúčka. Po spustení očkovania v krajinách mimo EÚ sa vyskytli zriedkavé závažné alergické reakcie (anafylaxia).

V priebehu nasledujúcich dní vydá oficiálne rozhodnutie o registrácii vakcíny Európska komisia a takéto rozhodnutie je automaticky platné vo všetkých členských štátoch Európskej únie. Prvé vakcíny by do našej krajiny mohli doraziť 26. decembra, kedy by sa aj mohlo začať oččkovať. Prednosť budú mať ľudia v nemocniciach.

Komu je a nie je vakcína určená
- Vakcína je určená pre dospelých a dospievajúcich od 16 rokov.

- Vakcína sa nemá podávať ľuďom alergickým na niektorú jej zložku.

- Informácie o použití vakcíny u osobitných skupín pacientov vrátane tehotných a dojčiacich žien sú súčasťou informácií o lieku (PIL, SPC).



Rolling Eyes Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2020 12:05:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejaká vakcína ...čo to je proti tomu že


V českom kláštore objavili časť klinca, môže byť z Kristovho kríža
Kus klinca skrývali trosky drevenej schránky zdobenej zlatom a striebrom.

21. dec 2020 o 16:34 SITA

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22559915/v-ceskom-klastore-objavili-cast-klinca-moze-pochadzat-z-kristovho-kriza.html

Very Happy

https://www.dobrenoviny.sk/c/193784/svetovy-objav-archeologovia-nasli-cast-klinca-ma-pochadzat-z-kriza-na-ktorom-umrel-jezis

https://dennikstandard.sk/15058/fascinujuci-objav-v-cesku-nasli-udajnu-cast-klinca-z-kristovho-kriza/

https://dennikstandard.sk/15058/fascinujuci-objav-v-cesku-nasli-udajnu-cast-klinca-z-kristovho-kriza/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 135, 136, 137  Ďalšia
Strana 40 z 137

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist