Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výber slúchadiel
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
U.D.O.
Hifi obsluha


Založený: 12 december 2020
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne december 13, 2020 18:09:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem, so zosilovačom si ma potešil!

Pozeral som na 400vky nejaké recenzie, dopadli mimoriadne dobre.
A majú taký zvukový odstup od mojich Audio-techník?
Predsa je to len rovnaká cenová kategória.

Aj keď .... čo je to dnes cena? Suma, ktorú je ochotný niekto zaplatiť skôr za pocit, imidž a spoločenský status, ako za reálny tovar a jeho úžitkovú hodnotu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1922

PríspevokZaslal: Ne december 13, 2020 20:28:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som radšej odporúčal vyskúšať si aspoň nejaký podobný model. Ak si ešte dobre pamätám, kamarát má ATH-M50x, tak zvuk je taký ľúbivý basový. Oproti Hifiman určite iný, nehovoriac o tom, že je otvorený. Tak len aby ste neboli po vybalení sklamaný.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
U.D.O.
Hifi obsluha


Založený: 12 december 2020
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne december 13, 2020 20:44:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To ma tiež napadlo, lebo aj keď si nemyslím, že majú M50 nejako zásadne vyhulené basy, oproti napr. Sennheiserom HD600 sú tie basy parádne.

Svoje Senn HD600 mi ponúkal kamarát za dobrú cenu, ale nechcel som ich, lebo sú na mňa príliš ploché... vyslovene na mňa pôsobili ako sluchátka z môjho prvého walkmanu za 200 šilingov.... až ma pri tej hroznej spomienke striaslo!

Lenže kde teraz ísť a vyskúšať si niečo??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po december 14, 2020 07:49:07    Predmet: Odpovedať s citátom

U.D.O. napísal:
... Svoje Senn HD600 mi ponúkal kamarát za dobrú cenu, ale nechcel som ich, lebo sú na mňa príliš ploché... vyslovene na mňa pôsobili ako sluchátka z môjho prvého walkmanu za 200 šilingov.... až ma pri tej hroznej spomienke striaslo!
... tak to je dosť neštandardná situácia ... a ťažko povedať, že či je problém čisto subjektívny alebo aj technický
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
U.D.O.
Hifi obsluha


Založený: 12 december 2020
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Po december 14, 2020 08:14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

To je otázka! Vtedy sme čosi popili a porovnávali sme jeho novú kúpu Koss ESP/95X so starými HD 600. To bolo nebe a dudy!

Pred týždňom som s nimi počúval Queen a nebolo to až také zlé (ale určite nie za tie prachy, čo stáli). M50 sa mi zdajú subjektívne lepšie.
Budem k nemu musieť zase zabehnúť, čosi popiť a priamo zrovnať moje a HD600.
Možno mám radšej uzatvorené, aby to mlátilo do uší.

Pamätám na koncert Iron Maiden v Žiline 1995, kedy tam bola stena s nejakých tlakových reprákov a metalistom v tom šialenstve viali vlasy Laughing

Našiel som recenziu, kedy boli Hifimany HE 400 označené za najlepšie sluchátka na Heavy metal.

Každopádne asi nebudem kupovať bez predchádzajúceho vypočutia.
Ich veličenstvá Ozzy, Dickinson a Kiske mi ich pomôžu preveriť. Kráľovná Tarja im rada pomôže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po december 14, 2020 09:50:24    Predmet: Odpovedať s citátom

... keď ja "čosi popijem", tak spravidla preferujem Koss Pro4S, Beyer Custom One Pro a podobné zvukové úlety Laughing

PS: pokiaľ ide o posluch metalu, tak to je úplne mimo mojich preferencií aj chápania

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
U.D.O.
Hifi obsluha


Založený: 12 december 2020
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Po december 14, 2020 22:13:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Raz po "popití" som zaspal s hlavou na repráku, ktorý hulákal na krúžkovici, ale to asi nebude najväčšia audiofilská kvalita Embarassed

S tým tvojim výberom muziky som vedel, že sa nedohodneme.

Teda, nieže by som si sem tam nejaký jazz nevypočul, ale pri metale človek cíti, ako sa nabíja energiou a to tiež stojí za to! A to ma v škole nechávali boje medzi metalistami a depešákmi dosť chladným.
Do 15 rokov som metal neznášal. Rock áno, ale metal nie...
A potom prišiel Helloween, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica AC/DC, Gamma Ray,
Malmsteen, Satriani, Ozzy, Dio, Udo, Blind Guardian, Stratovarius ....

Ale najlepší zážitok s koncertu som mal pri Gipsy Kings v Bratislave. Tam mali sprievodnú fakt profi kapelu, parádneho zvukára (nie ako tých polohluchých magorov, ktorých si metláci berú na turné). Takže áno, aj toto sa mi páči.

V poslednej dobe ma fascinuje zvuk banja. Teda špičkových bluegrassových banjových maníkov.

Takže pri mojich preferenciách je s hifi problém. Repráky aj sluchátka sa v triedach, ktoré si možem dovoliť, špecializujú na komorné žánre, alebo zase nezvládajú iné.
No a za 800-vkové Nautilusy fakt nedám sumu určenú na nové auto nižšej strednej triedy.
Z hifivýstav ma s mojim CDčkom Real Dead One hnali pomaly palicou Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2020 00:11:54    Predmet: Odpovedať s citátom

U.D.O. napísal:
... S tým tvojim výberom muziky som vedel, že sa nedohodneme...

... problém nespočíva v tom, či sa my dvaja dohodneme alebo nie na muzike ... ak som to tu správne pochopil, tak sa najprv musíš dohodnúť Ty sám so sebou, aby si následne mohol riešiť nejaké "hifi" alebo sluchátka

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2020 13:14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

U.D.O.: Nejsem zrovna fanouškem rocku a metalu, ale někteří si na tyto žánry pochvalují sluchátka Grado. Objevuje se názor, že z nich zní jedinečně kytary a vokály. Na základě své omezené zkušenosti to bohužel nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit. Ale určitě neuškodí, když si nějaká typická Grada, např. 325 nebo řadu RS, poslechneš. K přednostem těchto sluchátek patří, že nejsou náročná na zesilovač.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut december 15, 2020 15:37:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Grado by snáď mohlo byť tiež riešením, ale v tomto prípade sa obávam určitého "kultúrneho šoku" z priameho prechodu od ATH M50x na Grado ... hlavne nedostatku basov ... a tiež kompatibilita s tou Yamahou
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St december 16, 2020 21:47:37    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
U.D.O. napísal:
... Na starom AV Yamaha RX-V450 je 6,3 mm výstup, ale to mi asi nikto z odborníkov neodporučí...

... a prečo nie? ... ja by som na tento účel prednostne odporúčal planáry Hifiman HE400i-2020 ... zvuk aj cena je vynikajúca ... a až následne, potom keď Ti náhodou tá Yamaha nebude zvukovo stačiť, tak si dodatočne dokúp zosilovač Wink

Tieto 400i 2020 si kupil kolega a velmi si ich pochvaluje (ale neviem, nakolko to vie zrovnat s niecim Smile ). Za cenu okolo 150E (!?!) asi tazko najst nieco lepsie. Keby sa normalne chodilo do prace, uz by som ich mal napocuvane na mojom retazci, prevodniku, lebo sam som na ne zvedavy.
Rovnako Sundara za +/- 300E (alebo vyssie Hifimany) su podla mna istota.
Ja mam AKG 712Pro a som s nimi max.spokojny, ale onedlho asi budem zhanat este dalsie na doma. Zatial to vyzera na niektore Hifiman. Avsak daleko vacsi problem je mat slusny zdroj signalu ako si vybrat sluchatka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: St december 16, 2020 23:26:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Maju ich inak aj na DROP-e:

https://drop.com/buy/hifiman-he-400i-planar-magnetic-headphones

Ale treba tam priratat tusim este 21% DPH - to uz je v podstate podobna cena ako tu...

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Pi december 18, 2020 15:51:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavne ti musia sadnut na hlavu, to znamena, ako dlho s nimi vydrzis na hlave. To je takisto dolezite ako zvuk. Ver mi.

AKG712PRO a za polovicu AKG612PRO hraju nadherene plocho. Tak ako to ma byt.Smile

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So december 19, 2020 21:44:12    Predmet: Odpovedať s citátom

vanhalen napísal:
... AKG712PRO a za polovicu AKG612PRO hraju nadherene plocho. Tak ako to ma byt.Smile

Tomuto vôbec nerozumiem...

Čo to má akože znamenať, že sluchátka hrajú plocho? ... nedáva mi to to navyše žiaden zmysel špeciálne v kombinácii s vyššie uvedenými ákágéčkami Confused

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Po december 21, 2020 08:58:46    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
vanhalen napísal:
... AKG712PRO a za polovicu AKG612PRO hraju nadherene plocho. Tak ako to ma byt.Smile

Tomuto vôbec nerozumiem...

Čo to má akože znamenať, že sluchátka hrajú plocho? ... nedáva mi to to navyše žiaden zmysel špeciálne v kombinácii s vyššie uvedenými ákágéčkami Confused


Mam AKG k612pro a chcem tym povedat, ze su vyvazene, nie prebasovane.

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist