Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ZS tuning
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 08:30:07    Predmet: ZS tuning Odpovedať s citátom

https://youtu.be/7ieBYBbXKbU

Má s týmto “tuningom” niekto skúsenosti?

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 09:25:23    Predmet: Odpovedať s citátom

To myslíš vážne, či robíš nadháňača predajcovi duchov?
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 10:10:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Cauko,odporucam Zalanovi zavolat a vypocut si to na vlastne usi,je to velmi ochotny chlapik,prinesie ti to domov.Nerob si v ziadnom pripade nazor podla komentarov! Ja osobne mam s tymi vecami skusenost,pocul som vytunovane ako repraky tak zosilnovac u seba a poznam dalsieho takeho cloveka s podobnymi skusenostami.Vsetko to co bolo v tej recenzii je pravda.Nenechaj sa odradit od komentarov,ktore sa tu vo velkom o chvilku rozsiria.
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 10:33:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozrite, pane.

Som nenapraviteľný realista a praktik. Verím tomu, čo vidím, počujem, odmeriam - hoci tie svoje pseudomerania skôr nazvem "indikovaním".

Nezhltnem žiadnu udičku aj s navijákom, neverím na zázraky atd.
Takemr 60 rokov môjho života ma naučilo neveriť ojebom - v ničom. Naučilo ma iné - vedieť veci analyzovať, overiť, porovnať a tak.
Vo všetkýchch oblastiach života.

Nejakému Zalánovi - ani inému predajcovi chimér, ilúzií volať nebudem - hoci mám občas hodne času, radšej ho venujem ľuďom, ktorí si ho zaslúžia, nie (...)
Akceptujem pokrok, vedu, no viem si z toho odvodiť, čo možné je - a čo nie. Teda aj prípadne zmerateľný rozdiel, ktorý však reťazec zdroj zvuku - prenos cez vzduch, ucho (ušný bubienok, kladivko, nákovka, strmienok - schopnosť ľudského organizmu rozpoznať detail...) nie je v ľudských možnostiach odlíšiť ...
Kľudne verte, čomu chcete, máte na to právo.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...


Naposledy upravil tatko Tom dňa Št december 24, 2020 11:10:17, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 11:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Viete,niekedy je to v zivote uplne opacne ako si myslite.Som praktik a nezozeriem len tak hocico.Neveril som tym veciam, kym som si ich neoveril a uz v ziadnom pripade by som zo seba nerobil na fore hlupaka.Nemienim tu robit ziadnu reklamu, ani nikoho presviedcat, ale uz mi to fakt nedalo sem nenapisat,pretoze skusenost mam.Ked mate cas,chodte si to vypocut.Inak prajem krasne sviatky.
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 11:05:18    Predmet: Odpovedať s citátom

matus - ak Vám to nebude blbe - pocas zakazov a inych omylov - kludne pridite, dovezte, co chcete a mozeme u mna porovnat. AKAI AM-69 ma dva vystupy na repro
Mozno zmenite nazor - mozno ja.

Podotykam, ze mam PRUDKO lacne veci a neoptimalizovanu posluchovu miestnost Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...


Naposledy upravil tatko Tom dňa Št december 24, 2020 11:05:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 11:54:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Velmi pekne dakujem za pozvanie..Zatial nemam nic z tych veci doma,mal som to len na skusku.Mne Zalan doniesol ten vytunovany zosik NAD, mam aktualne contour 20i, porovnavali sme to so 1:1 zosikom co mam dolu v popise.Bol to markantny rozdiel a to nemam ziadny zakladny zosilnovac.No a potom som pocul porobene S5.4 a to mozem oznacit za jedny z najlepsich bedni ale som v zivote pocul..Samozrejme ze som ich pocul aj pred upravou...V buducnosti planujem upgrade Contour20i a pokial nebudem mat na zosik aspon 10tis. Eur tak s velkou pravdepodobnostou poriesim ten NAD. Ak teda financie dovolia... Pokial by ste ale chceli,napiste Zalanovi a on ti tie Emity prinesie po dohode ku vam domov.To je asi najjednoduchsia cesta.Samozrejme ak budete mat cestu okolo BA a situacia bude kludnejsia,srdecne vas pozyvam na posluch do Stupavy.
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 12:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Sú to neskutočné kecy... Rolling Eyes Ešte tam mali páliť bylinky. dať si cez hlavu vlčiu kožu a v ruke držať lebku...
Namiesto dlhých reči bez obsahu stačí korektne zmerať tie boxy pred a po tuningu( bez vplyvu miestnosti..), rovnako aj ten zosilňovač, merania zverejniť a bude "vymaľované". Rečami ani videom sa fakty nezmenia, ani prilepením nálepky.. Wink
citácia:
Neveril som tym veciam, kym som si ich neoveril ..

Ako prebehlo to "overenie"? Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 14:27:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pan Bunta,posluchovym testom.Verim ze som vas porovnanim tuningovaneho zosilnovaca s BV delencom neurazil...O to mi neslo.Chcel som pocut vplyvy.Co sa tyka reprosustav,tie som pocul.
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 14:45:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale nie žiadne urážanie, viem čo je reálne možné. A "uchometria" je iba zábava, nič seriózne z toho "nevypadne".
Aby to malo nejaký zmysel a výpovednú hodnotu, musí to byť pri presne rovnanej hlasitosti, v rovnakom priestore , v rovnakej konfigurácii a najlepšie naslepo. A viac poslucháčov, nezainteresovaných..A zrazu jasné rozdiely "záhadne" zmiznú. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 15:36:20    Predmet: Odpovedať s citátom

No musim povedat,ze ono to ani nebol test ale posluch novych reproduktorov,ktory prebehol v rovnakej miestnosti,4 posluchaci.Chcel som vediet,ako reproduktory zahraju na mojom aktualnom retazci.Teda este ako prevodnik sme pouzili ten,co planujem v buducnosti,teda SPaudio D1.Nerobili sme slepy test.Ked sme hrali s BV tak sme pouzili nejake lepsie zaciatocnicke reproduktorove kable.Zvuk bol vyborny.Potom sme skusili dat ten vytunovany NAD namiesto BV.Co je v NAD une oproti seriovemu kusu popisuje Zalan na svojich strankach.Ked sme hrali s vytunovanym NAD tak sme pouzili referencne reproduktorove kable a sietovy filter od shunyaty navyse.Rozdiely vo zvuku boli naozaj OBROVSKE napriec celym pocutelnym pasmom.Tam neslo o ziadne domnienky a za tym si pevne stojim.Exaktne sme nic nemerali,poviem pravdu,ani neviem ako by sa to zmerat dalo.Pan sa na zaciatku vlakna pytal,ci ma niekto skusenosti.Ja mam velmi pozitivne.Odporucit mozem len osobnu skusenost a spravit si vlastny nazor.Potom mozete riesit merania,ja totizto ani len netusim,akymi metodami by to slo Smile
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 16:12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Však práve že som si o tom " vylepšení" prečítal.. A nejakú predstavu ako fungujú zosilňovače a čo je možné mám Smile .. Čo sa tam píše je však " úsmevné", ak použijem eufemizmus.. Pridať filtračné kondenzátory do ďaľšej krabice, pripojenej káblom, je najhoršie možné riešenie z hľadisku vyžarovania z prúdov cez tie káble. Ale však Mundorfy, to zachránia.
Ale vyradené "brzdiace súčiastky, vylepšená signálová cesta..", to predsa musí byť počuť. V NADe sú asi úplní .....
Pri tom Vašom "neslepom" teste sa určite nijako nenastavovala zhodná hlasitosť, len sa podľa chuti točilo gombíkmi... A rozdiel je na svete. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 20:04:33    Predmet: Odpovedať s citátom

"referencne reproduktorove kable"
Ak vidím toto, končím s argumentami..., pretože sú úplne zbytočné.
Teraz urobím silne nezdvorilú výnimku - každý, kto verí na hifi poistky, káble a podobné pikoviny, je u mňa veľmi jednoduchý no najmä úplne hluchý chumaj, pane...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 21:11:03    Predmet: repro....vyžarovače tepla Odpovedať s citátom

Keby bol pán trošku seriózny tak by mal dvojo reproduktorov jedny prerobene a druhé neprerobene a púšťal ich na tom istom zosiku A+B, ale hlavne by mal aj merací protokol pred a po úprave...a ďalej je zbytočne písať...BV ma pravdu je to na smiech: D Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 22:12:25    Predmet: Odpovedať s citátom

toto je ten tunning?

https://www.youtube.com/watch?v=Gcfb0I9TGjM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: St december 23, 2020 23:00:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 01:20:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 09:36:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Priatelia,mate s tym niekto osobnu skusenost?
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 10:57:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Určite sú tam počuť nejaké malé rozdiely, ale ty popieraš správny výskum, vývoj... tímu zvukových inžinierov v Dynaudiu a za druhé prečo sa o neho nepobili výrobcovia... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 11:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.dynaudio.com/home-audio/heritage/heritage-special#features

Aj v Dynaudio to už pochopili a dávaju Mundorf in Germany Cool

Very Happy Rolling Eyes Rotfl Thumbs up

Je to pocta niektorým z našich najlegendárnejších stojanových reproduktorov. Heritage Special je limitovaná edícia: 2 500 párov ... a keď sú preč, sú preč. Vyrábajú sa zhora nadol, zvnútra aj zvonka v Dánsku. Historici spoločnosti Dynaudio si všimnú nezameniteľný tvar legendárneho výškového reproduktoru s mäkkou kupolou Esotar T330D. Vnútrajšok sme však nahradili najlepšou technológiou výškového reproduktoru, akú sme kedy vytvorili: Esotar 3. Stredobas je niečím rovnako špeciálnym: 18W75 XL Heritage Special MSP Woofer. Ak by ste mali skutočne orlí zrak, mohli by ste si spomenúť na jeho exponenciálny kužeľový dizajn z veľkolepej série Evidence Platinum. Rozdiel je v tom, že sme ho ešte viac vylepšili: tento reproduktorový menič má vylepšenú kmitaciu cievku, systém hybridných magnetov a úchyt membrány z materiálu Nomex. Výhybka je naozaj niečo. Senior akustický dizajnér Daniel Emonts sa vrátil k základom a prišiel s na mieru šitou topológiou prvého rádu. Takisto požadoval, aby bola vybavená najlepšími komponentmi, ktoré naši priatelia v nemeckom Mundorfe dokážu dodať. Kľúčové diely sú vyrobené na mieru podľa našich prísnych štandardov a v kritickej signálovej ceste su použité legendárne kondenzátory Mundorf Evo Oil. Na elektrickom obvode je tiež lokálna korekcia impedancie pre každý jednotlivý výškový a basový reproduktor, ako aj technológia časového zosúladenia, ktorá umožňuje hodvábne plynulý prechod medzi meničmi.Ak by ste reproduktor rozobrali, objavili by ste tiež vnútorné vedenie prierezu 12AWG od spoločnosti Van den Hul a tlmiaci materiál vyrobený zo švédskeho polyesteru. Na zadnej doske z brúseného hliníka uvidíte špičkové terminály WBT 710 Cu mC NextGen - ďalší úžasný detail, ktorým sa môžete uchvátiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 11:18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre to, že originálne stránky (https://www.hifiaktiv.at.xserv08.internex.at/?page_id=87) už takmer nič nezobrazí (skrz neplatný bezpečnostný certifikát), dávam sem preklad jednej z nich:

V nemeckom hi-fi štúdiu sa uskutočnila séria demonštrácií na tému hi-fi káblov (cinch, XLR, LS a napájacích káblov), ktoré boli také pôsobivé, že stojí za to o nich informovať. Ako základ poslúžil vysoko kvalitný reťazec prehrávania pozostávajúci z CD prehrávača, predzosilňovača, výkonového zosilňovača a dvojice stojacich reproduktorov. Ako hudobný materiál boli vybrané známe, obzvlášť dobré hudobné nahrávky z rôznych hudobných žánrov. Pod vedením majiteľa štúdia bolo predstavené množstvo káblov z rôznych cenových relácií a od rôznych výrobcov, ktorých špeciálne vlastnosti boli vysvetlené. Rozsah káblov sa pohyboval od lacných štandardných káblov až po veľmi drahé špičkové káble. Počas zložitej demonštrácie (všetky káble boli niekoľkokrát znova pripojené) boli rozdiely v tomto zjavne veľmi čisto koordinovanom systéme zreteľne počuteľné pre všetkých prítomných. Po viac ako 3 hodinách uvoľneného počúvania boli účastníci skutočnými káblovými profesionálmi. Každá zmena zapojenia viedla k rôznym zvukovým vzorom, ktorých vlastnosti potom človek vedel a znova a znova im rozumel. Najdrahšie káble neboli vždy najlepšie, ale v tomto smere bola tendencia a všetci prítomní súhlasili. Návrh publika preskúmať výhody bi-elektroinštalácie bol okamžite prijatý. Použili sa jemné smerové káble. Každý sa okamžite presvedčil o zvýšení dynamiky. Basy boli štíhlejšie, ale oveľa presnejšie a priestorová reprodukcia získala štruktúru. Nástroje sa stali fyzickejšími a hlasy prirodzenejšími. Všetci prítomní si užívali ešte niekoľko hudobných diel až do okamihu, keď boli odpojené všetky káble a pred publikom boli vypnuté zosilňovače aj CD prehrávač. Ale hudba hrala ďalej! Po určitom období ticha potešil milý majiteľ štúdia svoje publikum nasledujúcimi slovami: Verte mi, dámy a páni, toto sa môže stať každému z nás. Nie je to prvýkrát, čo robím tento workshop, a nie bez dôvodu vás vezmem na čierny ľad. Potom striedavo naklonil reproduktory na jednu stranu a ukázal skutočné vodiče, ktoré viedli zo základne pod hrotmi priamo do podlahy a do jeho opravovne. Sedel tam usmievavý zamestnanec, ktorý celý čas riadil. Dokázal pomocou skrytej kamery pozorovať dianie v posluchovom štúdiu a spustiť alebo zastaviť hudbu vo vhodnom čase. Počas celého procesu testovania sa nič nezmenilo!

Majiteľ štúdia zakončil túto demonštráciu nasledujúcimi slovami: Ak investujete rovnakú sumu peňazí, ktorú ste boli ochotní minúť za káble, do lepšej akustiky a reproduktorov miestnosti, v skutočnosti budete počuť rozdiel, dokonca aj so zaviazanými očami.

HOWGH

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 11:28:14    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom hladko a obratko. Very Happy Rotfl šťastné a veselé Vianoce a hlavne pevné zdravie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 13:39:41    Predmet: Odpovedať s citátom

vajnorhifista napísal:
Určite sú tam počuť nejaké malé rozdiely, ale ty popieraš správny výskum, vývoj... tímu zvukových inžinierov v Dynaudiu a za druhé prečo sa o neho nepobili výrobcovia... Very Happy

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Najprv sa opýtam, prečo do vrcholových modelov dávajú "to najlepšie" Jednoducho preto, lebo tam sa jedná o kusový výrobu a o veľmi drahé bedne. Pri tých malých bedniach ide vyslovene o komerčnú záležitosť a sú určené pre masy ľudí. Cieľom je vyrobiť čo najlacnejšiu bedňu s čo najnižšími nákladmi. To je všetko. Tých upgradov by sa dalo urobiť ešte viac, ako urobil Zalán a každá by mala priniesť zlepšenie zvuku. Ale to by už bola iná bedňa za iné peniaze.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 13:41:33    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 13:45:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ludske ucho a mozog je v dnesnej pocitacovej dobe a suprovych polovodicovych suciastok naozaj zly analyzator.
Z vlastnej skusenosti mozem povedat ze reprodukovatelne vysledky ludskeho pocuvania je mozne uchom dosiahnut az okolo 1% skreslenia, respektive rozdielu oproti originalu.
A aj to musia byt pre ucho akurat frekvencie tj ani basy a ani super vysky.

Ja som tiez presiel "woodu" etapou hi-fi ale dal som si poradit.
Kto si nechce dat poradit nech plati a potom znasa nasledky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 13:54:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje POZNANIE je tiež o tom, že "reťazec sluchu" nerozpozná cca 1% rozdiel hlasitosti, výšky tónu atd. Aj pre to sa vysmievam z lovov "audioduchov". Občas dosť nevyberane, no nemienim sa zmeniť.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 14:04:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslene je skreslenie harmonickymi, bezny hudobny signal Smile

1% zmenu hlasitosti nedam asi ani ja ale 1000 Hz vs 990 Hz alebo 1010 Hz tesne za sebou v jednom subore by som hadam mohol pocut. Chce to test Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 14:08:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Netopiere ho nepotrebujú. Oni "VEDIA" Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Št december 24, 2020 23:57:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozonal som 0.5 Hz pri 1000 Hz. Tj zmenu tonu +/-0,05 % Razz

Podmienka ale bola aby zmena vysky tonu nastavala pravidelne pocas jednej sekundy.
Postupnym predlzovanim casu zmeny vysky tonu sa moje vnimanie zmeny vysky tonu uplne stratilo.

Ja mam "cache" pamat len asi 1 az 3 sekundy na taketo veci Laughing
Aj ked porovnavam nahravky tak musim do 5 sekund prepnut na druhu nahravku aby som rozoznal nejaky rozdiel.

Teraz mi je jasne preco som na mojom starom "magyči" tak rychlo hned rozoznal ci ide paska alebo radio.
Dosiahnut na takom lacnom zariadeni kolisanie otacok pod 0,05 % bolo fakt nerealne s jednym obycajnym motorcekom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ne december 27, 2020 09:57:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zbytočné video plné desných drístov dvoch ľudí, čo sa nevedia ani poriadne vyjadrovať. Miesto dodania jedného jediného exaktného dôkazu len kecy, kecy, kecy...
Vymením im dve súčiastky vo výhybke tých bedničiek za iné hodnoty a zmení sa to ďaleko viac. A nebudú veriť, že niečo také existuje...aj bez demagnetizácie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ne december 27, 2020 10:24:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak cital som dalej o kotucakoch (nostalgia) a docital som sa o "wow and flutter".

To vsetko je ale vedlajsie ale docital som sa preco som dokazal rozlisit 0,5 Hz pri 1000 Hz teda 0,05% co sposobuje wow.

Nie je to tym ze by som mal cislicovy citac v hlave ale pomohla mi v tom nekvalita mojho posluchoveho priestoru. Mam repro v ose kolmo na protilahlu stenu.
Ked som testoval tak som bol za hranicou praveho repro s usami rovnobezne s osou repro tj. kolmo na stenu.

A finta je v tom ze realne som nerorozoznal zmenu vysku tonu (nedokazal som povedat ze toto je teraz 999,5 Hz a toto je teraz 1000,5 Hz)
ale zaznamenal som zmenu amplitudy zvuku "lave vs prave ucho" ktora sa vdaka silnemu odrazu a neustalej zmeny vysky tonu v optimalnom case uz pocutelne menila so zmenou vysky tonu.

Ked som vytocil hlavu (usi) mimo osu repro tak rozdielova amplituda sa pocutelne stratila a rozdiel som uz nepocul ( tj lave ucho uz snimalo aj to to co prave).

Pre istotu som urobil test na sluchadlach a tam som dokazal rozlisit az 0,2 % co je 4x vacsia odchylka tj. pri 1000Hz +/-2 Hz.

Z tohoto mi vychadza ze vysoke presluchy medzi kanalmi netreba brat na lahku vahu lebo ludsky mozog je v tom celkom dobry Smile
Kde je ale ta hranica v dB fakt neviem.

Viete niekto ako by sa to dalo odmerat ze kedy uz ludske ucho-mozog zle vnima priestor na zaklade vysokeho presluchu kanalov ?

Zistil som ze moj zosik ma 50 dB pri 10 kHz Crying or Very sad
Chce to nejake monobloky Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist