Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PC USB2 Zvuková karta E-MU Tracker Pre
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 18:27:46    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Apropo
Neviem zohnať konektor do plošného spoja od výrobcu CLIFF pre 1/4" Jack typ S1C, aby som vyššie uvedené dokončil. Vo Farnelly majú len náhradu AMPHENOL ACJS-MHD. Z TME som nechcel nakupovať, mám voči ním predsudky. Prosím Vás nemáte nejaký tip na predajcu v okolí?

http://www.cliffuk.co.uk/products/jacksockets/S1CSTACKJACK.pdf
http://sk.farnell.com/amphenol/acjs-mhd/jack-dual-6-35mm-pcb-stereo/dp/1835539
http://www.farnell.com/datasheets/866888.pdf


Firma Neutrik má v nabídce velmi zajímavý konektor, který je současně XLR a TRS (1/4" Jack). Jestli to funguje, tak je to velmi dobré univerzální řešení, ušetří se různé redukce a člověk připojí rovnou to, co ptřebuje.

http://www.neutrik.com/en/xlr/xlr-chassis-connectors/combo-a-series/ncj6fa-h-0

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 18:31:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Amphenol TRS/XLR, funguje to, mám tu na kartě 4ks.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 18:55:05    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Amphenol TRS/XLR, funguje to, mám tu na kartě 4ks.

http://www.amphenolaudio.com/Amphenol_C-Type.html
Dobrá zpráva !
To je na té profi PA kartě ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut december 02, 2014 18:57:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št december 04, 2014 17:30:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem pořádně prošel výstup EMU 0404 a skutečně schéma od babaudio sedí přesně. U16 jsem vyhodil, místo odporů do inv. vstupu jsem dal 100R, na pozici ZV odporů propojku a funguje to taky Smile Nic se nezhoršilo, ba naopak se mi zdá rozdíl proti továrnímu provedení ještě větší, ale to teď už těžko posoudím.
Každopádně včera jsem udělal (snad konečně) závěrečný test: EMU0404 v továrním provedení a předělaná nahrávaly současně z jednoho zdroje, následně každá zvukovka přehrávala "vlastní" nahrávku. Zdrojem zvuku byla gramodeska, vzorkovačka nahrávek 192kHz/24bit. Rozdíl je obrovský, předělaná je mnohem blíž vstupnímu signálu ale stále je to tak na půli cesty Smile
Nicméně překvapuje mě co se dá z takové skorospotřebky vytáhnout.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 25, 2015 23:55:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozchodil som E-MU Tracker Pre USB pod W7 64bit Ultimate s ich tri roky starou beta verziou pre W7 zo stránok Creative Professional. Takže po dlhých peripetiách mi pomohol až odchod od pôvodne fabricky nainštalovaných W7 64bit Home Edition spolu s prednastaveným ntb od Dell. Predtým W7 mrzli padali aplikácie, teraz zatiaľ všetko funguje ako má (Foobar, ARTA, ASIO aj kombinácia dvoch výstupov z dvoch zvukových kariet).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 08:22:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Chceš říct že mezi ultimate a home je takový rozdíl? Shocked
Spíš bych se přikláněl k tomu že ta první instalace byla nějaká zmršená. Setkal jsem se s tím už vícekrát. Mě to na 32bit win 7 professional funguje korektně.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 26, 2015 09:49:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Na W7 32bit Home to ešte malo muchy a tuším mi to aj mrzlo (ARTA a Foobar). Skúšal som všeličo, napr. aj Oracle Virtual box, no bez úspechu. Najviac hoci nie dokonalo zabralo nastavenie kompatibility s XP vo vlastnostiach programu vo W7 konkrétne pre ARTA.
Už som chcel nainštalovať dva systémy na jeden NTB prípadne si kúpiť novú kartu. Nakoniec rozhodlo to, že som kúpil SSD disk pre systém, kde som samozrejme už nemal nič z Dell od výroby prednastavené. Pravdepodobne to nie je len Ultimate verziou, ale aj nejakým pôvodným pochybným prednastavením Dell do ktorého som nevidel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 03, 2021 09:52:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je nameraný loopback USB karty E-MU Tracker Pre cez 2m symetrický kábel pohodený na stole. Prosím vás, môžem RMS=-100dB považovať za odstup šumu? Keby nebolo tých párnych harmonických, tak by som atakoval -130dB?




Tu je už v ceste zaradený zosilňovač s jeho atenuatorom vstupnej citlivosti. V ceste sú tieto odpory 50ohm výstup z karty, ďalej delič 1k+56k/560ohm, ďalší stupeň 82/470kohm a nízkošumový jFET vstup.


Tu je rovnako v ceste zaradený zosilňovač s jeho atenuatorom vstupnej citlivosti. V ceste sú tieto odpory 50ohm výstup z karty, ďalej delič 1k+10/56kohm, ďalší stupeň 82/470kohm a nízkošumový jFET vstup.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist