Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Prosím o radu - výber zosilňovača a repro ku gramofónu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
sigot
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2020
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 27, 2020 00:40:36    Predmet: Prosím o radu - výber zosilňovača a repro ku gramofónu Odpovedať s citátom

Ahojte, túžil som po gramofóne a moja polovička mi ho z nenazdajky kúpila pod stromček. Konkrétne DENON DP 300F (má aj vstavaný predzosilňovač, ktorý hodnotia používazelia veľmi pozitívne)

Podlľa mňa vybrala najlepšie ako by som vybral aj ja. Na posluch aký si môžem dovoliť. Je krásny, má kryt, má automatické spustenie bez nutnosti položenia prenosky.

A teraz potrebujem zbytok. Rád by som čo najlepší výsledok čo do rozsahu reprodukcie dosiahnem. rozpočet vidím tak na 200, max 300eur na zosilňovač + bedničky 2.0

Viem že to nie je zázrak, ale verím že s Vašimi skúsenosťami niečo vyberiem.

Momentálne som sa dobral k tomu, že v tejto cene obídem jedine v bazári. bedničky sa mi pozdávajú: https://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/eshop/60-1-Reproduktory/363-2-Regalove/5/6256-Klipsch-R-51M-Ebony-Black
tie nemajú síce na bazoši..

k tomu ušetriť na zosiku: Sony str dh 190 - láka ma BT na posluch z TV + z spotify z telefonu

prípadne: Denon avr 2113 je teraz na bazoši za 150

------------
ale to sú len také začiatočnícke návrhy. bude vďačný za každú radu. Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2021 07:21:47    Predmet: Rp Odpovedať s citátom

Ja byt tebou tak by som si poriesil tieto repro od Alesa Bileho, ppcul som uz od neho take bednicky aj kamarat ma nieco este mensie od tychto a vysledok bol velmi prijatelny vzhladom na cenu.

https://elektro.bazos.cz/inzerat/130009970/p-diy-2p-reprosoustavy.php

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn


Naposledy upravil tantito dňa Ut január 05, 2021 11:51:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2021 11:03:32    Predmet: Odpovedať s citátom

odporúčam bazos sony ta515. vieš kúpiť za cca 100 - 150 eur, samozrejme bez bluetooth, ale ten môžeš dokúpiť za pár supov, ak by ti chýbal. hra výborne, mám odskúšané.
regálovky nové okolo 150-200 eur mám odskusane a hrajú výborne klipsch r41m, pripadne r51m
inak, ak niesi prebasovana hlava, tak kľudne skús aj nejaké staré tesla

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2021 11:44:45    Predmet: Re: Rp Odpovedať s citátom

tantito napísal:
Ja byt tebou tak by som si poriesil tieto repro od Alesa Bileho, ppcul som uz od neho take bednicky aj kamarat ma nieco este mansie od tychto a vysledok bol velmi prijatelny vzhladom na cenu.

https://elektro.bazos.cz/inzerat/130009970/p-diy-2p-reprosoustavy.php


nepočul som, ale parametrovo vyzerajú velí sľubne

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ut január 05, 2021 21:18:30    Predmet: Odpovedať s citátom

vanhalen napísal:
odporúčam bazos sony ta515. vieš kúpiť za cca 100 - 150 eur, samozrejme bez bluetooth, ale ten môžeš dokúpiť za pár supov, ak by ti chýbal. hra výborne, mám odskúšané.
regálovky nové okolo 150-200 eur mám odskusane a hrajú výborne klipsch r41m, pripadne r51m
inak, ak niesi prebasovana hlava, tak kľudne skús aj nejaké staré tesla


Staré vintage zosilňovače majú skôr zberateľskú hodnotu , Tesla reprosústavy teda nie sú žiadne terno a ich zosilňovače detto.

Súhlasím s DIY reprosústavami od Aleša, nemajú síce nablýskané logo ale správne navrhnuté reprosústavy sú cenovo výhodnejšie a veľakrát aj zvukovo lepšie ako niekoľkokrát drahšie komerčné repro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sigot
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2020
Príspevky: 2
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 24, 2021 01:59:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za názory. Nakoniec som sa ulakomil na najlacnejší variant aký bol dostupný.

Zobral som zmienený Sony receiver
https://www.sony.sk/electronics/av-prijimace/str-dh190

a k nemu price/value repro
https://www.nay.sk/jamo-s-805-cierne

Musím povedať, že na dve pásma ma repro prekvapilo. Zvuk je taký.. zábavný.. Smile

Je cítiť, že stredné pásmo generuje združený reproduktor, no boli za výbornú cenu a ako nové (100€)

Neskôr ich vymením ale pôjdem si ich vypočuť. Tie Klipsch sa mi hrozne páčia dizajnovo, ale nebudem na dizajn až tak prihliadať.

Ďakujem za tip na Aleša. Vyzerá že to robí poctivo, len keby nevyzerali až tak diy :/ musel by som sa pohrať s povrchovkou[/code]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist