Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ZS tuning
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2021 11:45:27    Predmet: Odpovedať s citátom

karol412 napísal:
Rozdiely sú natoľko výrazné, že ich počuje aj človek nad sedemdesiat rokov s normálnym sluchom (primeraným veku).

Pripúšťam, že zásahom do prístrojov mohol ZS dosiahnuť zmeny zvuku.
Otázkou však je, či tie zmeny sú zlepšením?

Ako napísal BV, základom pri "vylepšovaní" sú merania. Konštruktér musí vedieť, čo presne úpravou dosiahol. A musí to vedieť aj nejako preukázať.

ZS je podľa všetkého technický analfabet. Zasahuje do prístrojov bez poznania reálnych technických zmien a schopnosti ich zdokumentovať (zmerať). Sám by určite nič nezostrojil.
Keď použijem na zosilňovači korekcie, tiež zvuk zmením. To ale neznamená, že som ho vylepšil. Väčšinou "vylepšenie" (zmena), ktorá na prvé počutie zaujme, po dlhšej dobe vadí. A pri iných nahrávkach vadí hneď. To som si už v praxi viackrát vyskúšal.
Pri automobiloch sa neodborné "vylepšenia" nazývajú tuzing. Tu to vidím rovnako.

Pri reprosústavách by napríklad mohlo mať význam navrhnúť novú výhybku, ktorá by zabezpečila vyrovnanejší frekvenčný priebeh. To by mohlo mať reálny prínos. Niečo také však ZS nedokáže. On len vymení pôvodné súčiastky za "fajnovejšie". A ešte ich amatérsky umiestni do oddelenej krabice.

Tatko Tom, Ty máš nejaké problémy? V poslednej dobe si nejaký podráždený a agresívny. Ak si niekto dovolí mať iný názor, ako Ty, hneď mu nadávaš. Mal by si sa nad sebou zamyslieť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2021 12:25:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Iste, dalo sa to napisat inak...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2021 12:43:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Riesenie tejto 3 stranovej "woodu" diskusie je velmi jednoduche.
Staci ak autor upravy napise co fyzicky zmenil na reprosustave.

Na zaklade toho budeme s velkou pravdepodobnostou vediet ci sa nieco pocutelne mohlo zmenit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2021 13:12:37    Predmet: Odpovedať s citátom

BV a MaG to napísali výstižne. Nie je problém zásahom zmeniť zvuk zariadenia. V podstate stačí len vypnúť zosilňovač a zvuk sa tiež počuteľne zmení.

Problémom však zostáva, že bežný počúvateľ nevie, čo počuje. Len si to myslí. Jednoznačne je ZS klasický predajca Hi-Fi woodoo. Elektrotechnika mu nič nehovorí, ale nemá problém hodiny lamentovať nad tým, čo a ako sa zmení, čo a ako počuje. Čerešničkou na torte je to, že zasahuje neodborne do elektronických zariadení, kde je životu nebezpečné napätie a nebojí sa toho.

Ešte jedna pripomienka. Myslím si, že zákazníci ZS dávajú svojé autá servisovať do servisov a nie nejakému guru. Bol by som teda zvedavý, ako je možné, že u auta šamanovi neveria, ale v audio áno.

tatko Tom napísal:
Slepého testu, ktorý by jediný preukázal rozdiel posluchom (alebo odhalil, že sú to len drísty) sa boja ako čert kríža ...

tatko Tom nechápte ma zle. ZS nefandím a myslím si o ňom svoje, ale krivdiť mu nemusíme úplne vo všetkom. Vy ste s ním o tom hovorili a odmietol Vám slepý test?

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2021 13:23:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie a ani nebudem. Nepísal som konkrétne o pánovi ZS že sa ho bojí on. To odmietanie som zachytil dávnejšie v iných diskusiách a inde.
Bolo by však zaujímavé, ak by sa niekto podujal spraviť test - napríklad dvoch identických zosilňovačov, kde v jednom by boli pôvodné kondenzátory (s premeranými parametrami) a v druhom nejaké "kvalitnejšie".
Nemám možnosť realizácie ani merania, no sám by som bol zvedavý na výsledok Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2021 13:37:03    Predmet: Odpovedať s citátom

K tomu testu s kondenzátormi by som napísal len toľko...
Mám známeho, ktorý sa v posdlednej dobe venuje DIY stavbe reproduktorov. Stavia veci od Troelsa a baví ho to. Ešte sme nevyskúšali, aký je rozdiel vo zvuku ak sú vo výhybke elektrolitické miesto zvitkových kondezátorov. Môžem však potvrdiť, že medzi klasickými Jantzen kondenzátormi a drahými Jantzen, nie je žiaden počuteľný rozdiel. To porovnanie voči elektrolitickým však ešte určite urobíme.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2021 13:40:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Neidem tipovať výsledok, no prepokladám, že elektrolity trochu pohoria. Možno podľa toho, v ktorej časti výhybky budú použité.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2021 15:01:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpoklad je taký, že sa vymenia všetky, ktoré sa budú dať vymeniť, t. j. bude existovať adekvátna náhrada, čo sa kapacity týka. Ja osobne predpokladám, že uchometricky nič nepoznáme.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne január 10, 2021 15:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Necháme sa prekvapiť.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karol412
Nádejný hifista


Založený: 03 január 2007
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislavský kraj, Modra

PríspevokZaslal: Po január 11, 2021 17:05:30    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Napísal ďalší predajca predražených nezmyslov...


Čo predávam? Question Laughing Aký predajca som Question Laughing

_________________
Vintage: ROTEL RA-940 BX, Marsyas Acoustic MA-670, PIONEER F-550RDS, PIONEER PD-F606, PIONEER CT-S710
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po január 11, 2021 17:18:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Napríklad:

"Predám málo používaný symetrický signálový kábel AudioQuest NIAGARA XLR,
dĺžka 1m,
strieborné vodiče:
Solid Perfect-Surface Silver+ (PSS) conductors
72-volt DBS Dielectric-Bias System
Cold-Welded Direct-Silver OCC plugs
Three-Layer Noise-Dissipation System
FEP Fluoropolymer Air-Tube dielectric
Cena 670,- EUR (pôvodná cenníková cena 1.600,-€, aktuálna c.c. 1.800,-€)"

Nie predajca, máš pravdu, je to len lacný bazár...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavel Mikluscak
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2021
Príspevky: 5
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 11, 2021 19:09:34    Predmet: Osobná skúsenosť je viac než teoretizovanie Odpovedať s citátom

Počul som značné zvýšenie kvality reprodukovanej hudby po tom, čo Zalan Schuster urobil tuning reproduktorov a zosilňovača. V každom ohĺade bolo lepšie: dynamika, čistota a vernosť reprodukcie, priestorovosť, rozlíšenie jednotlivých hlasov a nástrojov.
Isteže to nemusí každý tak vnímať. Pre vytvorenie názoru je však potrebné osobne vypočuť a porovnať.

_________________
chorý na highend
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po január 11, 2021 19:13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Dojmy klamú (nie len...)
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po január 11, 2021 21:08:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Na výhybke vyššieho modelu m20 je vidieť, že tam je priestor na vylepšovanie. Pre výrobcu je to "budget":
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?attachments/032-037_hifi_09_2019-005-jpg.87794/
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?attachments/032-037_hifi_09_2019-006-jpg.87795/
Model m10 má len výhybku 1. radu.

Ale zaplatiť za tento spotrebný tovar "vytunený" ovčou vlnou a podobnými "vychytávkami" 1790 eur, to sú vyhodené peniaze. Za tú sumu sa dajú kúpiť oveľa kvalitnejšie reprosústavy.
http://www.zs-acoustics.com/dynaudio-zs-acoustics-emit-m10.html

Mňa by už len tie ezoterické nezmysly odradili o kúpe čo i len uvažovať. Na tom sa dá iba zasmiať, a nie ešte o tom toľko diskutovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 06:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Výhybka je externá. Okrem vnútornej kábeláže externá výhybka nie je ničím spojená s reprobedňou a preto sú prakticky zvukovo úplne odizolované. Vibrácie sa do výhybky dostanú už len vzdušnou cestou a prostredníctvom podkladu, na ktorom bedne stoja. Tým sa dosiahlo významné zníženie mikrofónie výhybky. Závada mikrofónie vzniká tým, že vplyvom otrasov od zvuku v reprobedni dochádza ku chveniu súčiastok výhybky a to spôsobí rušenie vo zvuku.


Slovo mikrofónia ani google nepozná. Ďalej som už radšej nečítal. Bludy, drísty, zavádzanie, vymyslené pojmy...

A meranie vibrácií cievok? Ďalšia perla. Výpovedná hodnota nerovnakých cievok nulá celá nula celá nula...nič. Nabudúce nech zmerá vibrácie membrán, ktorá bude viac "lietať, vyhráva. Tragikomédia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 08:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Pojem " microphonics" a jav ako taký existuje ( https://en.m.wikipedia.org/wiki/Microphonics ), napr. citlivosť elektrónok ( existujú aj špeciálne " military" odolné typy so spevnenými systémami) na otrasy pri spracovaní slabých signálov. Ale nemá to žiadny reálny význam pri pasívnych súčiastkach na výkonovej úrovni vo výhybke, sú to čisté fabulácie...Jedine že by tie výhybky otĺkali kladivom. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 08:33:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Uplatňovať to pri výhybkách je čistá utópia. Ale zarábať na naivite a blbosti iných je tiež šikovnosť svojím spôsobom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 09:01:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Neda mi to nenapisat Very Happy

Ono aj viera je svojim sposobom oblbovanie ludi a tocia sa v nej velke peniaze.
Tento ZS tuning je presne to iste.

Ked viera a ZS tuning zlepsuje duchovny zivot tak si vzdy najde svojich privrzencov.
Potom ziadne technicke fakty pre privrzencov nemaju vyznam Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Booker
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2007
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 09:21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Setkání přívrženců:
http://www.zs-acoustics.com/audiofilske-dni2019.html

_________________
qobuz | roon ROCK (REW DSP) | ifi Stream Zen | RME ADI-2 DAC FS (DAC/PRE-AMP) | NAD 320BEE (MAIN) | Buchardt Audio S400
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 16:29:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
K tomu testu s kondenzátormi by som napísal len toľko...
Mám známeho, ktorý sa v posdlednej dobe venuje DIY stavbe reproduktorov. Stavia veci od Troelsa a baví ho to. Ešte sme nevyskúšali, aký je rozdiel vo zvuku ak sú vo výhybke elektrolitické miesto zvitkových kondezátorov. Môžem však potvrdiť, že medzi klasickými Jantzen kondenzátormi a drahými Jantzen, nie je žiaden počuteľný rozdiel. To porovnanie voči elektrolitickým však ešte určite urobíme.

Nechcem zasahovať do vašej "učenej" dišputy, ale nemáš pravdu. Ja som skúšal kondenzátory Jantzen Standard, Superior , Silver aj Alu a rozdiel počuť bol. To som postupne vymieňal iba jeden kondenzátor v basovej sekcii. Pri výmene všetkých je rozdiel markantný. Doporučujem presvedčiť sa osobne, náklady nie sú tak vysoké.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 17:25:09    Predmet: Odpovedať s citátom

2 aretax
Bol to korektný (slepý) test, že si nevedel čo počúvaš? A mali tie kondenzátory rovnakú kapacitu(+- 5%)? Ak ano, tak to publikuj, budeš prvý na svete, čo to dokáže. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 17:35:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 17:56:20    Predmet: Vtipy Odpovedať s citátom

Test sa robí za zvukovopriepustnou tkaninou aspoň s troma a viac pármi rovnakých reproduktorov.....
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 18:00:36    Predmet: Odpovedať s citátom

V basovej sekcii?? A aby to malo zásadný vplyv na zvuk? Tak to klobúk dolu, lebo v basovej sekcii sa kondenzátory radia paralelne k reproduktoru, poťažmo v RLC, ktoré je takisto paralelne. (Kondík paralelne k sériovej tlmivke zámerne nespomínam, lebo máva spravidla minimálne hodnoty)
Ak už si robil takýto zbytočný test, mal si testovať kondenzátory v sérii s výškovým a stredovým reproduktorom, lebo vtedy cez ne ide signál priamo do reproduktora a mohli by sme sa baviť o nejakom vplyve tej, či onej značky. Očividne si vedel úplne dokonale, čo robíš a aj si to počul Laughing
A teraz tú o Snehulienke Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 18:18:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejako nechápem, ako tu najmä technicky vzdelaní ľudia dokážu robiť zo seba totálnych idiotov !!!

Obrazne - dokážu počuť medzihviezdny zvuk, aj keď sa vo vákuu žiadny nešíri, dokážu počuť neskutočný rozdiel v "zmenách", ktoré ani zmerať nemožno a hlavne - nedokážu prijať FAKT, že hoci niektoré zmeny zmerať možno - vzhľadom k fyziologické vlastnosti človeka a jeho sluchu ich nemožno ľudskými zmyslami odlíšiť.
Ak niekto napíše, že počul obrovský rozdiel - buď mi je ho ľúto a mal by sa dať vyšetriť naozaj dobrému psychológovi, prípadne priamo psychiatrovi - alebo je špinavý klamár a kľudne mu to poviem do očí.

Skrátka - vesmír je nekonečný, no ľudská sprostosť ho predsa o niečo presahuje Sad

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 19:19:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Hádať sa tu so "zlatoušcami" znamená robiť zo seba Dona Quijota a bojovať s veternými mlynmi. Oni nám síce nevedia dokázať, že niečo počujú...len o tom proste hovoria. Jediný ich argument je to, že oni to počujú. A my im nevieme dokázať, že to nepočujú. Otázka znie: Chceme im to dokazovať? Chceme sa s nimi hádať? Stojí nám to za to? Podľa mňa nie. Ak niekto naletí obchodníkom s hadím olejom, je to jeho problém. Nebudeme tu predsa chrániť peniaze niekoho, kto sa chce dať o ne otiahnuť...
Ako už napísal BV a MaG, seriózny tuner vždy zverejní výsledky vo formáte, ktorý je rukolapný a prenosný. Keď som robil tuning len povedzme blbých sústav 1PF 067 08, tak som automaticky zverejňoval grafy. Tu nie je zverejnené nič. Len kopa hifistických žvástov.
Btw., spomenutému javu sa po slovensky nehovorí "mikrofónia" ale mikrofoničnosť. A spomínať niečo také v spojitosti s pasívnou výhybkou v sústave je naozaj dosť ťažký kaliber...

Čo sa týka kondenzátorov vo výhybke: Nemyslím si, že je počuteľný rozdiel medzi dvoma šaržami Jantzenov a už vôbec nie v basovej časti. keď to niekto počuje, je to jeho vec...je to neplatím a nepočúvam.
Ale napríklad vo výškovej časti, kde je kondenzátor v sérii s výhybkou som medzi bipolárom ElkoRauch a MKP svitkom rovnakej hodnoty (tuším JB Cap) nameral na frekvencii 10kHz cca 3dB rozdiel. Kondenzátory som použil s vymeranou hodnotou. Výškaču už asi darujem meno, ale pravdepodobne som to testoval na meniči Vifa D19TD. Ak by človek mal doma dostatok kondenzátorov rônzych značiek a typov, dalo by sa takéto meranie urobiť a porovnať výsledky.


Naposledy upravil Unicorn dňa Ut január 12, 2021 19:29:11, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 19:22:38    Predmet: Odpovedať s citátom

100% súhlas
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SATCH
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2009
Príspevky: 35

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 20:48:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlastnim reproduktory dynaudio contour 5.4. Ich povodny charakter nebol zly, ale proti rade confidence-regal, ktore mam taktiez doma mi na zvuku contour chybal detail a prirodzenost vysokych a stredovych frekvencii... Docital som sa ,ze dynaudio vo svojich specialnych ediciach pouziva lepsie suciastky vo vyhybkach-kondenzatory,cievky -mundorf ,lepsiu kabelaz a to udajne sposobi pomerne velky zvukovy rozdiel oproti povodnym verziam. Ak si niekto kladie otazku, preco sa nedavaju take suciastky automaticky, staci si porovnat rozmer kondenzatoru 3,3 pF Solen a 3,3 pF Mundorf gold oil a pochopi:) 10 nasobne vacsi rozmer , niektore boli obrovske ako past... a to nehovorim o ich cene... Je to skratka nakladne a pracne-nepouzitelne pre seriovu vyrobu... aj ked sa meni iba par suciastok ...
cervik stale vrtal a tak som sa obratil na Zalana, ci by mi nepredviedol rozdiel medzi vylepsenou a povodnou verziou Emit 10. Rozdiel ma aj napriek nemalym ocakavaniam sokoval.(dovtedy som si myslel ze najvacsi vplyv maju jedine menice a hotovo) Zalan myslienku s tuningom dotiahol do este vyssieho levelu ako Dynaudio a pouzil uplne najvyssie modely suciastok,ktore Mundorf vyraba- Dynaudio pouziva v zaklade ani nie Mundorf a v LE verzia dava Mundorf nizsie triedy , ale zdaleka nie najvyssie modely... Vylepsena verzia hrala proti povodnej ovela prirodzenejsie prehladnejsie v kazdom pasme a to napriek tomu , ze menice zostali povodne.. pre mna sok, avsak presvedcilo ma to o tom ze tuning mojich 5.4 bude dobry napad. Dopadlo to tak , ze teraz confidence uz zapadaju prachom:)) Najviac sa podla mna prejavil rozdiel na vyskach , ktore su teraz detailnejsie ,ale zaroven aj napriek tomu, ze prehravam digitalnym zdrojom maju menej zrnity charakter , stredy -ludske hlasy taktiez hlavne zenske vokaly su prirodzenejsie detailnejsie jemnejsie... zvuk zostal pritomnejsi , otvorenejsi... basy zpevneli , su razantnejsie a viac separovane od ostatnych pasiem. Co sa tyka Zalana , myslim ze je velmi nefer , osocovat ho za klamstva a zavazdanie... Po negativnych skusenostiach s roznymi obchodnikmi u nas aj v CR, zavadzanie ,mlzenie mi pride prave Zalan ako jeden z mala ozajstnych hudobnych nadsencov-osobne vacsieho "fanatika a perfekcionalistu hudobneho nadsenca" do audia nepoznam o com svadci aj to ako ma upravenu miestnost , zvuk jeho zostavy je na vysokej urovni, a to aj vdaka tomu, ze vsetky pristroje ma vlastnorucne vylepsene... pocul som povodne verzie, ktore su slusne, ale na tie vylepsene sa proste nechytaju.. .. viem, lebo takisto vlastnim niektore podobne modely -porovnal som a urcite ich budem chciet vylepsit ZS acoustics:)) Kto neveri , nech si vypocuje - staci iba emit 10 zakladna verzia vs vylepsena Zs acoustics, myslim ze to bude mat dostatocnu vypovednu hodnotu na vsetko...mimochodom podobne sposoby vylepseni ako on pouziva napr firma TAD vo svojom referencnom predzosilnovaci TAD-C600,pripadne aj firma Octave...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 20:56:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane...
Keby si vlastnil SPRAVNE znejuce reprosustavy - nepisal by si sem taketo DRISTY.
A vobec by nemuseli byť drahe.
Aj pre ostatnych, co su celi HAPPY z nejakeho Zalana - a inych odrbavacov - az RAZ BUDETE pocut naozaj SPRAVNE znejuce repro - zruti sa Vam svet Smile

(Kolko Zalan plati, alebo zlavnuje - za dristy???)

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macher
Hifi obsluha


Založený: 16 júl 2014
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Ut január 12, 2021 21:10:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ma fascinuje, ako niekto bez toho, ze by to realne vyskusal ci zmeral, pise "zarucene" zavery, ze kondik X o hodnote Y z materialu A VZDY hra rovnako ako kondik Z o hodnote Y z materialu B.

Prekvapenie - vacsinou to rovnako nehra Smile Najviac je to poznat u vyskacu a stredaku v seriovom zapojeni.

Ked uz sa menovali konkretne kondiky, tak rozdiel mezi standard z-cap, superior a alumen je celkom znacny. Ak tomu neverite, bezte si to zmerat/vypocut, pripadne si to kupte a vyskusajte doma. Tak drahe to neni a nie je nad vlastnu skusenost. Horsie je porovnanie superior vs silver. Tam je to skor o preferenciach.

A ze v zosilovaci je to tiez jedno? Dalsi blud. Okrem kapacity su i dalsie parametre (D, Q, ESR), ktore s frekvenciou nie su konstantne. Opat velmi lahko zmeratelne (a tolko marketingovo pretlacany Nichicon MUSE je fakt *****). Je zas ale pravda, ze zvukovo urobi vacsi posun lepsi operak nez kondik (pokial to neni fakt nejaka strasna tragedia).

Pre mna ludia bez znalosti tvrdiaci "zarucene pravdy" su iba obmedzeni negramoti.

K ZS sa vyjadrovat nebudem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist