Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Magnat Monitor Supreme II + zosik

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
majlo
Hifi obsluha


Založený: 19 január 2021
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2021 14:21:29    Predmet: Magnat Monitor Supreme II + zosik Odpovedať s citátom

Ahojte priatelia, potrebujem Vase skusenosti a rady.
Rozmyslam nad kupov zostavy Magnat Monitor Supreme II 5.0 respektive 5.1
2x Monitor Supreme 2002,2x Monitor Supreme 202,1x Monitor Supreme Center 252,
Subwoofer.

Pouzivat sa budu v RD na FILM, a obcas zahrat nejaky mejdan...

Otazka: Ma ich niekto doma? Ako hraju? Kvalita reprodukcie pri filme, ale dost ma zaujima aj vyssi vykon - skreslenie, hrcanie a podobne...

Subwoofer, aky by ste doporucili? Treba ho vobec? Cital som, ze ten ktory je ku zostave
Monitor Supreme Sub 302A obcas nestiha hlavne pri hudbe. Rad by som sa vyhol nejakemu otravnemu chrcaniu, skresleniu a podobne.

Supreme II sa mi zdaju celkom ok volba vzhladom na vykon a cenu. Pokukoval som aj po Magnat SIGNATUR 500 len to uz je trochu nad moj baget, kedze chcem 5.0 -5.1

Pripadne poradte ci by nebolo lepsie suroundy nahradit napriklad niecim mensim ako bose a podobne:
https://www.basys.sk/sweet-home/home-cinema/bose-surround-speakers-black.html

A najdolezitejsia vec, doporucte nejaky dobry (lepsi) zosik ku tejto zostave.
Pokukoval sok po niecom od Pioneeru cca do 800€.
https://www.basys.sk/sweet-home/home-cinema/pioneer-vsx-933-b.html
https://www.basys.sk/sweet-home/home-cinema/pioneer-vsx-lx304-b-9-2-channel-av-receiver-black.html
Len neviem ci to je dostacujuce vykonovo ku tym repro. Ako nebranim sa inej znacke.

Velmi pekne dakujem za Vas odborny pohlad...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 20, 2021 14:21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, napíšu jen pár postřehů:

- Na kombinaci Pioneer + Magnat není v zásadě nic špatného. I když jde o komponenty základní řady, nějak to hrát bude. Zda tě tento řetězec uspokojí či nikoliv, bude do značné míry záležet na tvých očekáváních a nemalou roli bude hrát i akustika místnosti. Sestava, která slušně funguje u jednoho, může být katastrofa jinde. Na informace typu "přesně tohle mám a hraje mi to úžasně/otřesně" proto nahlížej s přirozenou skepsí.
- Při výběru komponentů nemá větší smysl rozhodovat se podle uváděných výkonů ve Wattech. Snad bych se jen vyvaroval situace, kdy by příkon reprobedny byl výrazně nižší než RMS výkon zesilovače, což ale myslím není případ uvažovaných komponentů. Více Wattů automaticky neznamená vyšší kvalitu zvuku. Nehodláš-li ozvučovat extrémně velkou místnost, bude ti výkon běžného AV receiveru stačit.
- Jako zadní reproduktory raději použij repro z téže řady jako přední. Nejen kvůli barvě zvuku, ale i kvůli sladění z hlediska impedance a citlivosti.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist